hi Profitabilnost sajta za recenzije
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profitabilnost sajta za recenzije
02-12-2012, 12:04 AM
Profitabilnost sajta za recenzije
Pozdrav,

Naimo htio bih napravit i voditi portal koji recenzira hajmo reći sve. Mobitele, programe za mobitele, igre, komponente, programe, auta, kućanske aparate, skoro pa sve.

Imam par zainteresovanih autora koji bi radili recenzije, radio bih i ja lično, recimo mobitele. Sa lokalnim prodavicama mobitela bi se dogovorio da oni meni posude nove mobitele da recenziram, zauzvrat da dobiju reklamu. Bar dok ne bude poznat portal, možda ih budem i dobivao.

Imam dosta aktivnih facebook stranica na kojim bi reklamirao portal(nisu one dječije retardirane, već "normalne" gdje je prosječna starost 24 godine).

Kakve su šanse da nešto takvo bude profitabilno? Adsense (slabo, ali ne škodi), prodaja reklama, uređaja ako portal postane popularan, affiliate (recimo review domaćih hostinga) i plaćeni članci? Kakvi su šanse za uspjeti u nečemu sličnom?

Hvala

Posjetite Internet tips blog, i naučite nešto novo.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
02-12-2012, 09:00 AM
RE: Profitabilnost sajta za recenzije
A šanse su dobre al nemoj previše svega natrpati.... Nije dobro da je pored mobitela stoji cipela i mješalica za beton...
Zaradu očekuj tek 2014 ako se dobro potrudis... Pricam o cca 200€mj...
Što se tiče prodaje reklama to je na tebi kome uspijes prodati al neide bas....
Na stranici od 250k ljudi mj nemogu prodat reklamu a sve su ljudi 30+....

Sačuvajmo naše običaje
Korisne stvari za podstanare
Reklame
Send this user an email Find all posts by this user
03-12-2012, 03:32 PM
Ja sam imao nešto slično pre par godina.
Bile su recenzije mobilnih telefona, igara, filmova, muzičkih albuma...

Nisam ja pisao recenzije, već sam samo unosio proizvode, a korisnici su mogli da ostavljaju komentare i daju ocene. Uopšte nisam mogao da ostvarim neku značajniju posetu, te sam posle izvesnog vremena odlučio da ne vredi više gubiti vreme na to i odustao sam.

Napominjem, to je bilo pre godina, otprilike 7. Danas bi tako nešto uz malo drugačiji pristup i bolji marketing (plaćeni) moglo i da uspe.

StableHost.com
Visit this user's website Find all posts by this user
17-12-2012, 09:30 PM
(02-12-2012 12:04 AM)Ribice Wrote:  Imam par zainteresovanih autora koji bi radili recenzije, radio bih i ja lično, recimo mobitele.

Odmah računaj da ćeš morati i njih da platiš ako počneš da uzimaš pare od tog sajta.
Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)