Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiverr Par pitanja
19-11-2012, 11:35 PM (This post was last modified: 19-11-2012 11:36 PM by kasper90.)
Fiverr Par pitanja
Malo sam slab sa eng, okrenuo sam ceo forum oko ovih pitanja ali nisam nasao.

Interesuje me, znam da radim logoe, slike itd
Kako da zapocnem, kakvu sliku da postavim, jel treba npr neki logo koji sam uradio?
Dali oglase koje radim radim po narudzbini ili ja to odradim pa okacim na Fiverr?
Kad zaradim neke novce jel mogu npr da prebacim na Payza jer PayPal ne funkcionise u Srbiji? i kako to da izvedem? kako novce da dobijem?

Ja sam inace decko u kolicima i nemam drugi nacin da zaradim osim preko interneta i molio bih za pomoc. Hvala unapred.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-11-2012, 11:54 PM (This post was last modified: 19-11-2012 11:56 PM by Igor Tomić.)
RE: Fiverr Par pitanja
Odesk, Elance, Fiverr, forumi na kojima si aktivan i deliš svoje znanje, zatim lični blog, društvene mreže, sve su dobri načini da nudiš svoje usluge.

Na sajtovima kao štu su Odesk, Elance i Fiverr moraš da "juriš" posao, dok preko foruma, društvenih mreža ili svog bloga predstavljaš svoje znanje, deliš sadržaj iz oblasti koje te zanimaju i diskretno nudiš svoje usluge. Npr. na forumu bih u potpisu stavio link do svog sajta sa kratkim opisom, na Twitter takođe, na blogu piši svoja iskustva u dizajniranju logo-a i slika i promoviši blog svugde gde je taj sadržaj relevantan.

Svakako predlažem da (obavezno) napraviš svoj sajt, može to da bude i obična wordpress instalacija, na kome bi imao portfolio svojih radova. Možeš da objediniš portfolio sa blogom.

Ove dve teme ti svakako preporučujem da isčitaš, a vezane su za Odesk, mada ima mnogo toga što možeš da primeniš i na Fiverr i na drugim mestma:

http://www.internetzarada.org/odesk-isku...-4159.html
http://www.internetzarada.org/kako-zarad...-5698.html

PS. usavršavaj engleski, kao i znanja iz drugih oblasti koje te zanimaju. Danas se stalno mora usavršavati kako bi ostao u toku, pogotovo na poljima koja pokriva ovaj forum, kao što su dizajn, programiranje i online marketing.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): kasper90, wizard
20-11-2012, 12:36 AM
Ja vec imam svoj sajt, svoj forum, ali to je Sporski sajt o crvenoj zvezdi, mislim da to ne moze na njemu da se radi? Zar ne?
20-11-2012, 12:46 AM
(20-11-2012 12:36 AM)kasper90 Wrote:  Ja vec imam svoj sajt, svoj forum, ali to je Sporski sajt o crvenoj zvezdi, mislim da to ne moze na njemu da se radi? Zar ne?

Možeš da radiš sa tim sajtom šta god želiš, ali ti ne bih preporučio da na njemu držiš portfolio ili pišeš blog o dizajnu.

Thanks given by (1): kasper90
20-11-2012, 12:54 AM
A sta mi preporucujes za pocetak da mogu da radim preko tog sajta? Ja bi bio zadovoljan i sa 30$ nedeljno npr.. Ali da nije nesto komplikovano
20-11-2012, 01:16 AM (This post was last modified: 20-11-2012 01:17 AM by Igor Tomić.)
(20-11-2012 12:54 AM)kasper90 Wrote:  A sta mi preporucujes za pocetak da mogu da radim preko tog sajta? Ja bi bio zadovoljan i sa 30$ nedeljno npr.. Ali da nije nesto komplikovano

Predlažem ti da napraviš sajt sa svojim portfoliom. Portfolio je pregled tvojih radova. Na drugim sajtovima promovišeš svoje usluge, a kvalitet rada može da se pogleda na sajtu sa portfoliom.

Koliko ćeš zaraditi zavisi od toga koliko uspeš da dopreš do ljudi i koliko kvalitetno radiš. Ne dizajniram logo-e niti slike, stoga nisam preterano upoznat sa tim tržištem.

Thanks given by (1): kasper90
20-11-2012, 09:10 PM
Hvala puno Igore, ipak bi za pocetak probao ovo na Fiverru, nadam se da cemi neko odgovorit na par ovih pitanja.
20-11-2012, 09:44 PM (This post was last modified: 20-11-2012 09:46 PM by sema.)
Najbolje ti je da za početak odeš na fiverr i u search upišeš logo, design i slične pojmove i pogledaj gigove koje ti search automatski ponudi i onda nakon toga možeš stavit da ti poreda gigove prema rejtingu.
I onda usporedi uspješne i manje uspješne i razmisli malo zbog čega su jedni uspješniji od drugih.

Kada obaviš taj dio istraživanja konkurencija i tržišta ostaje ti da napraviš svoj gig. Što se tiće optimizacije za određene keyworde fiverr dopušta da svaki keyword napišeš jednom u naslovu, dva puta u tekstu i jednom u tagovima.
I još nije loša stvar ako gađaš keyword "logo" da ga svaki put upotrijebiš u kontekstu nekog long tail keyworda kao "logo design" ili na neke sličnu varijacije, da pokriješ što veće područje.

Što se tiće primjera radova fiverr dopušta 3 slike i video. Bilo dobro da uz te tri slike koje predstavljaju tvoje najbolje radove napraviš i video u trajanju od 30 sekundi sa primjerima svojih radova. To će ti prema nekom mome iskustvu također pomoći u rangiranju. Još jedna možda nezanemariva stvar je Express delivery, kojeg je u svakom slučaju preporučljivo za početak zadržati što je god više moguće.

Kasnije šta se tiće tvojih odrađenih radova postoji mogučnost gradnje fiverr portofilia, u fiverr portofilio uvrštavaš svoje radove koje dostaviš kupcima i tu je broj uradaka neograničen.

Što se tiće fiverr isplate za srbiju nema ti druge nego da sačekaš Fiverr seller lvl 2, koji će ti omogučiti podizanje zarade na payoneer karticu. Do lvl-a 2 dolaziš nakon 50 uspješno odrađenih gigova.

Znan da san malo traljavo ovo sve napisa ali to je neko moje dosadašnje fiverr iskustvo. A na tebi je da ostalo sam istražiš, eksperimentiraš i odlučiš što je najbolje za tebe.

Meni je eksperimentiranje sa naslovima i tagovima puno poboljšalo rezultate i zaradu.
A facebook promocija moga giga mi je uz jedan pozitivan review kupca na njegovoj grupi donila viralni efekt i puno kupaca.

I obavezno pogledaj ove dvi teme:
http://www.internetzarada.org/fiverr-sav...-6789.html
http://www.internetzarada.org/fiverr-gen...l#pid62710

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (5): kasper90, Drenova, Igor Tomić, wizard, midho14
20-11-2012, 10:17 PM (This post was last modified: 20-11-2012 10:30 PM by kasper90.)
Hvala puno na odgovoru, pomoglo mi je dosta, interesuje me samo jos jedno, ja to radim po narudzbini ko kako naruci, zasto bi pravio novi gigovi?

Edit:
Ja sam vec napravio gig, isao na Seller pa na Create a new Gig, nadam se da nisam pogresio.
22-11-2012, 02:55 AM
Pa drugi gig mozes da ponudis nesto drugo, ne moras da promovises samo jednu stvar, ili probaj da testiras, ponudis npr ne znam dva logoa za 5$, pa u drugom gigu 3 logoa za 5$ (ovo sam lupio) i onda nakon toga vidis sta ti bolje ide, ili tako nesto.

Samo je jedno bitno u svemu ovome, ova dva momka su ti dala predobre savete, drzi se toga i ne odustaj! To je najbitnije, jeb** sve metode ako ti na kraju ili na pola puta odustanes..

P.S. Pocni uciti engleski Smile

$$ HUSTLING ALWAYS $$
Thanks given by (3): kasper90, Drenova, Igor Tomić
22-11-2012, 07:06 PM
Hvala puno, meni se jos uvek niko ne javlja evo vec 2 dana, danas sam neki video iskombinovao i postavio, pogledajte http://fiverr.com/plavooki90/edit-pictur...web-design

Jel to oke? Bar za pocetak.

Hvala od srca za pomoci i savete.
22-11-2012, 11:53 PM
(22-11-2012 07:06 PM)kasper90 Wrote:  Hvala puno, meni se jos uvek niko ne javlja evo vec 2 dana, danas sam neki video iskombinovao i postavio, pogledajte http://fiverr.com/plavooki90/edit-pictur...web-design

Jel to oke? Bar za pocetak.

Hvala od srca za pomoci i savete.

Slobodno napisi malo duzi ovaj opis giga...mozes naci inspiraciju u gigovima koji su slicni ovome, a ima ih....
Daj ljudima jednostavno vise informacija, da ih uvjeris...Isto tako, tagove bolje popuni, "web desiNg" i nije neki tag Winking

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Thanks given by (1): wizard
04-01-2013, 04:46 PM (This post was last modified: 04-01-2013 07:40 PM by anarchox.)
Ima li ko na fiverru $5 available balance? PM

edit:
HVALA, RIJESENO.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Par pitanja o celokupnoj zaradi Markezzz 0 528 11-02-2018 12:41 AM
Last Post: Markezzz
  Fiverr potrebno par ocena, plaćam draga 1 1,107 21-01-2017 08:19 PM
Last Post: Jeronimo034
  Fiverr - Saveti Za Vecu Zaradu cfire 13 14,826 26-06-2016 02:07 AM
Last Post: Armin44
  Image hosting pitanja milovanovic 1 1,309 29-10-2015 01:07 AM
Last Post: milovanovic
Biggrin Fiverr - Generalna Rasprava liska 331 179,945 21-10-2015 08:15 PM
Last Post: Nikola91
  Internet Radio (Pitanja) Spartanac 13 5,354 01-09-2014 02:10 PM
Last Post: clanci
  Fiverr: Problem sa isplatom emirbrega 0 1,150 21-08-2014 11:50 AM
Last Post: emirbrega
  Fiverr - Sta uraditi??? emirbrega 6 1,575 20-08-2014 10:24 PM
Last Post: emirbrega

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)