Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
15-09-2011, 01:48 PM
RE: Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
1. ako nemas nekih alata za to, samo guglaj bez navodnika i vidi kakva je situacija na prvoj stranici rezultata
2. gledas PR te podstranice i uzmes u obzir da je PR samo jedan od faktora rangiranja, da toolbar PR kasni s updateom mjesecima pa je moguce da kad prikazuje 0 zapravo si na PR4 stranici ciji se toolbar PR jos nije updateao
3. najbolje oboje

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): ABCDE
28-12-2011, 12:45 PM
Pozdrav svima,

Ne znam dali ste imali vec govora o ovome problemu, ali me zanima dali je netko od vas do sada za odredjene ključne riječi koje je ukucao (pod navodnicima) u google.com tražilicu imao u razmaku od 1-2 dana dana različite rezultate za konkurentske web stranice?
Send this user an email Find all posts by this user
28-12-2011, 01:50 PM
da
28-12-2011, 05:12 PM
Ne mislim na male brojčane razlike nego razlike u tisucama ili desecima tisuća. Zbog čega je to tako, znas li?
12-02-2012, 08:16 PM
(28-12-2011 12:45 PM)iwy000 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pozdrav svima,

Ne znam dali ste imali vec govora o ovome problemu, ali me zanima dali je netko od vas do sada za odredjene ključne riječi koje je ukucao (pod navodnicima) u google.com tražilicu imao u razmaku od 1-2 dana dana različite rezultate za konkurentske web stranice?

U decembru i januaru je bilo prilično talasanja u rezultatima, G je pravio neke major promene u algoritmu (rezultat toga je ova izmena u načinu korišćenja o kojoj su obavešteni SVI korisnici G-a). Sad se, čini mi se, stabilizovalo.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
10-04-2012, 01:45 PM
bok,

koje alate preporučate za keyword research ? može i paid i free .

hvala !
19-04-2012, 07:33 PM
(10-04-2012 01:45 PM)lt_columbo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. bok,

hvala !
GAKT, Market Samurai, Stealth Keyword Competition Analyzer, Traffic Travis, Keyword Blaze...
Thanks given by (1): lt_columbo
20-04-2012, 09:38 AM
(19-04-2012 07:33 PM)ekibum Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(10-04-2012 01:45 PM)lt_columbo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. bok,

hvala !
GAKT, Market Samurai, Stealth Keyword Competition Analyzer, Traffic Travis, Keyword Blaze...

hvala !

za sada budem Market Samurai koristio da vidim kak radi jer ima free trial.

Waving
01-07-2012, 10:41 PM (This post was last modified: 01-07-2012 10:44 PM by Moderator.)
nemojte mi se smejati jer sam noob u SEO-u,procitao sam dosta vasih postova ali su na malo naprednijem nivou pa zato sada ovo i pitam.

koristio sam google adwords i market samurai,i recimo da ne mogu da pronadjem kljucnu rec ,jednostvano je konkurencija jaka a ja ne zelim da rec tj. fraza bude nesto deseto bez ikakvog smisla ,ili ja imam malo maste,da li u tom slucaju ici na potpuno novi keyword koji se bukvalno ne ukucava na google ,tako cu veoma lako biti prvi i graditi posle "reputaciju" sajta tj. jacati svoju 1. poziciju.

Da bih pojasnio to bi bilo kao da ne mogu da se rangiram za rec FOX (odnosi se na fox kompaniju ) i nista slicno ,ali bi me Fox Guru (naziv moje firme) dovelo na prvo mesto odmah,i onda bi poseta morala da se gradi kroz socijalne mreze,oglasavanje i td. dok se ne procuje i ne pocne da se kuca i u guglu.

Ako je ova solucija losa,kao i odabir jakog keyworda (mozda i losija) koje su brojke na koje da se oslonim pri odabiru,ako je sajt za domace podrucje ,nije svetskog karaktera,koliki raspon unosa da bude u google za taj keyword gledajuci [exact] na lokalnom nivou(>2k , <5000) ispod cega se ne isplati ici a sta je vec prevelika konkurencija

-posto vidim da online seo check-eri izbace poruku kako ima malo kljucnih reci,da li ici na jedan koji je dobar i drzi prvo mesto,ili ubacivati i jace y akoje nemam neku sansu,hoce li to degradirati sajt onda i sa "glavnom" kljucnom recju

ovako izgleda konkurencija za jacu frazu koju sam izabrao,ja bih se i te kako zadovoljio sa pozicijom 2 [treca kolona],pogotovo sto to mesto drzi blogspot koji je smesan, broj mesecnog unosa za ovu rec je 2000
[Image: limadp.png]

a najaca rec ima milion unosa i konkurencija izgleda ovako,2 i 4 mesto su forumi,tu je profil ka fb stanici i snimak sa yt
[Image: limy.png]

jel mozete da mi odgovorite na pitanja i pojasnite malo ako u necemu gresim,zarada bi zavisila od broja posete,ovo je nov projeat,tako da....

hvala Waving
Find all posts by this user
22-09-2012, 04:42 PM
Da li postoji neki alat ili nacin koji bi mi iz samog texta izvukao kljucne reci za odredjenu nichu? Znaci, npr. kopiram neki text od 1000 reci i ubacim u taj alat i on mi izfiltrira sve keyworde koje figurisu za odredjenu nichu koju sam stavio kao upit. Waving
31-08-2015, 01:17 PM
Nakon malo rada sa početnicima pronalaženje ideja ključnih reči i fraza se pokazao kao jedan od problema koji je najteže objasniti i prikazati. Razlog je što ima dosta varijacija na koje treba obratiti pažnju, pa oduzima dosta vremena dok se sve to prikaže nekome.

Zato sam napravio jedno kratko uputstvo oko osnovnih stvari za početnike, a opet je video ispao duži od 12 minuta.

Pisanje bez toga da se odradi dobra priprema, od čega je pronalaženje ideja za ključne reči samo jedan mali deo, jednostavno nema nikakvog smisla jer ne može dati baš nikakve rezultate.
Thanks given by (4): Mixon, micos, Davor Bomestar, Drenova
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Da li postoji alternativa za G Keyword tool Diza 1 369 08-10-2016 09:55 PM
Last Post: Jeronimo034
  Pitanje oko kljucnih reci Lakisa94 20 3,047 18-02-2015 01:09 PM
Last Post: DP83
  Nema više starog Keyword toola - šta sada koristite ? Slavko Pejovic WBS 9 2,197 17-02-2014 01:32 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Keyword Lista ? VWolf 9 10,136 12-02-2014 07:34 PM
Last Post: Septimus
  SEOchat Suggestion Keyword Finder ekibum 0 1,517 24-08-2013 12:24 AM
Last Post: ekibum
  Keyword sa dva znacenja guglastican 1 1,523 01-02-2013 02:32 PM
Last Post: Inox
  Dobar keyword ili ne? mrgood 19 4,179 15-08-2012 06:05 PM
Last Post: tryengraved
  Keyword Canine JelenaM 1 1,689 10-07-2012 07:23 AM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)