Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
10-02-2010, 01:15 PM
RE: Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
(08-02-2010 04:14 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Tako je, treba ciljati i za koje trziste. Ja zato uvijek odaberem US i Engleski jer mi je to uvijek ciljano trziste. Novi Google-ov alat za keyworde po defaultu uzima ono od kuda si sto nije bas naj.

I tako je, treba koristit viste keyword alata samo treba pazit da ne vuku podatke iz Adwordsa tj. alata koje vec provjeravate.

Znam da je pitanje noobovsko ali ja moram pitati pa makar se ofirao ovdjeHystericalCrazy_grin.Interesuje me smije li se u svakom postu imati anchor text i dali ce me google penalizirati ako ga ja previse koristim iako imam potrebu nesto linkati uvjek.Waving

Dragonvale Hack

Tiny Monsters Cheats
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-02-2010, 01:34 PM
Ne razumijem tocno na koji anchor text? Dali u postovima negdje drugdje objavljujes prema svojoj stranici, ako je to slucaj onda je dobro kombinirati razne anchor textove tu i tamo ubacit koj put obican URL. S druge strane ako ti na svojoj stranici ili blogu linkas prema drugim sajtovima onda nema problema dali stavljas anchor textove ili ne, svejedno.
10-02-2010, 02:20 PM
(10-02-2010 01:34 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne razumijem tocno na koji anchor text? Dali u postovima negdje drugdje objavljujes prema svojoj stranici, ako je to slucaj onda je dobro kombinirati razne anchor textove tu i tamo ubacit koj put obican URL. S druge strane ako ti na svojoj stranici ili blogu linkas prema drugim sajtovima onda nema problema dali stavljas anchor textove ili ne, svejedno.

Da linkam prema drugim stranicama iz iste branse vecinom sa svog sajta znaci to je ok .Ono sto te hocu jos pitati zasto nemogu na nekim forumima gdje bi napisao neki clanak koji bi linkao na moju stranicu koristiti anchor text.Jeli to zbog toga sto je zabranjeno koristiti html da li se ovo moze kako zaobici i kako se to radiWaving

Dragonvale Hack

Tiny Monsters Cheats
10-02-2010, 02:59 PM
Zato sto je to reklamiranje svoje stranice. A reklamiranje se placa.
11-02-2010, 04:49 PM (This post was last modified: 11-02-2010 04:50 PM by Imenik.)
Jos jedna nedoumica kad radim keyword research dobijem zbunjujuce podatke primjer Automehanicar novi Zagreb.Kad napravim razmak (intitle: kljucna rijec) dobijem vise u rezultatima.A kad to uradim spojeno (intitle:kljucna rijec) dobijem manje rezultata e sad kako je ispravno sa razmakom ili bez razmaka traziti kljucnu rijec.

intitle: Automehanicar novi Zagreb 83 rezultata
intitle:Automehanicar novi Zagreb 3 rezultata

Dragonvale Hack

Tiny Monsters Cheats
11-02-2010, 06:01 PM
Vjerojatno bez razmaka je precinije.
Thanks given by (1): Imenik
24-03-2010, 08:47 PM
Evo vam sjajnog videa koji objašnjava nalaženje ključnih riječi, na hrvatskom:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
21-07-2010, 12:31 PM
Evo finog alata da nadjete fin niche bez konkurencije. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Oglasi
Za sve ljubitelje Brzine
Thanks given by (1): Raymond
20-01-2011, 08:41 PM
dali je za sajt, koji je na eng. napravljen za dugoročni adsense, dovoljan mjesečni broj pretraživanja za ključnu riječ 10000-15000 ? sa allintitle funkcijom dobijem full malo prikaza

kosicdamir, ponosan član Internet zarada foruma od Aug 2010.
05-03-2011, 08:03 PM
Bacio sam se ovih dana u keyword research, vidim da je dosta mikro niša postalo prezasićeno ali još uvek ima dosta koje se mogu raditi. Dvoumim se oko jedne stvari, gde da povučem crtu, tj. ispod kog broja ne idete u Local Monthly Searches? 1000? 3000?
05-03-2011, 08:06 PM
(05-03-2011 08:03 PM)aleksej Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Bacio sam se ovih dana u keyword research, vidim da je dosta mikro niša postalo prezasićeno ali još uvek ima dosta koje se mogu raditi. Dvoumim se oko jedne stvari, gde da povučem crtu, tj. ispod kog broja ne idete u Local Monthly Searches? 1000? 3000?

Ispod 6000 se obicno ne ide Winking

Adscendmedia - Vodeca CPA mreza!
06-03-2011, 10:12 AM
Ne mogu se složiti sa tim, ali dobro, svi imamo svoj način rada. Biggrin Drugo pitanje koje mi zadaje glavobolje ovih dana, isti term na "keywrod" pretragu ima oko 20k rezultata, a na allintitle:keyword samo 8k. Jel moguće da je tolika razlika?
06-03-2011, 11:18 AM
222,000
18,000

takva je razlika za jedan pojam za koji se ja "takmicim" (bio bi sretan da sam na prvoj stranici) Biggrin

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
06-03-2011, 11:42 AM
Uf, to je baš velika razlika. Mene buni sad, da li se vredi "takmičiti" za taj keyword, šta je merodavnije "keyword" ili allintitle:keyword?
06-03-2011, 11:58 AM
Mislim da je najmjerodavnije to kakva je konkurencija na prvoj stranici, kakav sadrzaj ima, kakve linkove ima i koliko ih ima.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
06-03-2011, 04:23 PM (This post was last modified: 06-03-2011 04:23 PM by Davor Bomestar.)
(06-03-2011 11:58 AM)Ace_ Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mislim da je najmjerodavnije to kakva je konkurencija na prvoj stranici, kakav sadrzaj ima, kakve linkove ima i koliko ih ima.

Ja sam isto ovog stava. Treba vidjet koliko konkurencija na prvoj stranici ima jake linkove (broj linkova, broj linkova s jedinstvenih sajtova, koliko su anchor textovi linkova optimizirani, skoro isto to i za te dolazne linkove koliko su jaki), koliko je optimiziran page koji rangira bas za tu frazu itd.

Sto se tice samog broja pretrazivanja na GAKT-u ispod kojeg se ne ide to mi je bez uvrede ikome ali jedno od bezveznijih pitanja. Razlog tome je sto svatko ima drugacije kriterije. Ako ces ciljati 100 pojmova sa "osrednje" snaznim SEO-om tj. ako ides na longtail pristup (puno ciljanih fraza s manjom posjetom jer su obicno te i lakse za rangirat) onda je normalno da ces lovit fraze sa ful malo posjete od 200-1000 exat pretrazivanja.

S druge strane ako lovis manju kolicinu ali jace fraze onda ciljas na jace fraze od 2-5-10-30 tisuca exact pretrazivanja. Naravno, sad tu izmedju te 2 krajnosti ima puno nijansa a samo o vama ovisi koju cete izabrati tj. ovisi koliko jaki proces imate. Ako mozete osigurat linkove sa 1000 razlicitih sajtova uglavnom linkova sa anchorom i sa vrlo raznovrsnim metodama onda ne vidim zasto nebi mogli pucati i fraze sa 10k+ exact mjesecnih pretrazivanja.
Ako imate slabi link building proces i mozete max. do 100 linkova sa jedinstvenih sajtova onda cete lovit lakse fraze.
Thanks given by (1): adsenseamater
06-03-2011, 05:58 PM
Ako vam je cilj prva stranica glavno je proveriti konkurenciju medju prvih 10 stranica ,sve ostalo može jako da zavara ,naravno nikad nije moguće videti sve linkove konkurenata pa morate uvek računati da će vam trebati više i kvalitetnije ,pa ako vam se učini da možete...

WHO DARE WINS!
13-09-2011, 02:20 PM (This post was last modified: 13-09-2011 02:22 PM by ABCDE.)
Pozdrav svima...

Da ne otvaram novu temu, postavit cu par pitanja ovdje:

1. Kad provjeravam konkrenciju, npr. prvih 10 rezultata, dali to radim dok
mi je keyword pod navodnicima ili bez?
Jer u ove dvije situacije su i razliciti rezultati. Npr. za neki keyword pod
navodnicima stranica koja je na drugom mjestu, kad idem bez navodnika,
nije ni medu prvih 10.
Malo tko ce sa navodnicima nesto trazit pa me sad zanima "koje stranice
su konkurancija"? Ove kad je keyword bez navodnika ili ove druge?
Jer u jednom od ova dva slucaja neka stranica se nece uopce niti prikazati,
pa cemu je onda shvatiti kao konkurenciju i uopce se trudit saznati ista vise
o njoj ako ce se prikazati samo u slucaju kad netko tu moju frazu ukuca sa
navodnicima?

2. [/b]Ako zelim vidjeti PR, dali gledam PR od home stranice ili tocno te
podstranice koja konkurira za keyword koji i ja ciljam?

3. [/b]Ista stvar kad idem gledati koliko koja stranica ima backlinkova. Dali
idem link:www.homepage.com ili tocno ta podstranica koja se
pojavljuje u rezultatima pretrage za "moj" keyword?

Unaprijed hvala svima koji odvoje malo vremena i napisu sto misle tj. sto
znaju o ovome.

Waving

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
15-09-2011, 01:32 PM
Bas i ne vjerujem da nitko o ovome ne zna nista... Sigh

Dajte ljudi, pomagajte.

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
15-09-2011, 01:46 PM (This post was last modified: 15-09-2011 01:48 PM by DavidVictor.)
(13-09-2011 02:20 PM)ABCDE Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Kad provjeravam konkrenciju, npr. prvih 10 rezultata, dali to radim dok
mi je keyword pod navodnicima ili bez?
Jer u ove dvije situacije su i razliciti rezultati. Npr. za neki keyword pod
navodnicima stranica koja je na drugom mjestu, kad idem bez navodnika,
nije ni medu prvih 10.
Malo tko ce sa navodnicima nesto trazit pa me sad zanima "koje stranice
su konkurancija"? Ove kad je keyword bez navodnika ili ove druge?
Jer u jednom od ova dva slucaja neka stranica se nece uopce niti prikazati,
pa cemu je onda shvatiti kao konkurenciju i uopce se trudit saznati ista vise
o njoj ako ce se prikazati samo u slucaju kad netko tu moju frazu ukuca sa
navodnicima?

Ma ako zelis da vidis konkurenciju tj one sajtove koji se najbolje rangiraju za rec "nekretnine" npr, to i kucas u google bez navodnika, jer to bi kucao TI da trazis nekretnine i videces koji su sajtovi na prvoj strani pretrage. Znaci to su sajtovi koje treba da potuces.

(13-09-2011 02:20 PM)ABCDE Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 2. [/b]Ako zelim vidjeti PR, dali gledam PR od home stranice ili tocno te
podstranice koja konkurira za keyword koji i ja ciljam?

Ako ciljas npr opet "nekretnine" onda gledas home page tih stranica koje se najbolje rangiraju. Mada primetices za neke ne previse jake reci da ce na top 10 pretrage da se nadju i podstranice nekih sajtova. U tom slucaju te zanima PR te podstranice. Mada odmah da ti kazes nije to vise toliko previse bitno kao ranije. Bolje ti je da pored tog PR-a pogledas i broj i kakvi su backlinkovi svakog od tih sajtova. To ce ti vec biti bolji pokazatelj koliko ce ti biri potrebno da ih potuces.

(13-09-2011 02:20 PM)ABCDE Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 3. [/b]Ista stvar kad idem gledati koliko koja stranica ima backlinkova. Dali
idem link:www.homepage.com ili tocno ta podstranica koja se
pojavljuje u rezultatima pretrage za "moj" keyword?

Ona stranica koja se pojavljuje u rezultati pretrage te zanima. A takodje proveri i homepage, cisto da bi imao uvid u kompletan autoritet sajta.

(13-09-2011 02:20 PM)ABCDE Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Unaprijed hvala svima koji odvoje malo vremena i napisu sto misle tj. sto
znaju o ovome.

Waving

No problemos, uzdravlje Biggrin

Waving
Find all posts by this user
Thanks given by (1): ABCDE
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Da li postoji alternativa za G Keyword tool Diza 1 224 08-10-2016 09:55 PM
Last Post: Jeronimo034
  Pitanje oko kljucnih reci Lakisa94 20 2,445 18-02-2015 01:09 PM
Last Post: DP83
  Nema više starog Keyword toola - šta sada koristite ? Slavko Pejovic WBS 9 2,029 17-02-2014 01:32 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Keyword Lista ? VWolf 9 9,933 12-02-2014 07:34 PM
Last Post: Septimus
  SEOchat Suggestion Keyword Finder ekibum 0 1,311 24-08-2013 12:24 AM
Last Post: ekibum
  Keyword sa dva znacenja guglastican 1 1,394 01-02-2013 02:32 PM
Last Post: Inox
  Dobar keyword ili ne? mrgood 19 3,781 15-08-2012 06:05 PM
Last Post: tryengraved
  Keyword Canine JelenaM 1 1,566 10-07-2012 07:23 AM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)