Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
30-11-2009, 01:53 AM
RE: Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
(29-11-2009 04:13 AM)Black Dragon Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(28-11-2009 09:46 PM)KAVAhr Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ne ozbiljno me zanima kako to da kada kliknem skroz na kraju rezultate da od 102.000.000 se pretvore u 442?

Pa to je mozda zato sto google nema vise informacija o sajtovima koji su posle 442 mesta (lupam ali kad nece niko moram ja Biggrin) .... ali ipak nemoj ciljati tu kljucnu rec zato sto se uopste ne isplati ulozenog truda i rada za to a i konkurencija je prevelikaaa Winking ...

pa da, to je vjerojatno zbog toga... ali smijesno mi je da moja stanica nije u tih 442... jer ipak se radi o stanici koja se bavi iskljucivo stime i ima dosta rijeci i slicne rijeci na site-u... a recimo u BING sam na prvo mjesto kada ukucas kava... a u googleu me nema nigdje? to nekako ne shvacam...

jel mogu ikako vidjeti dali me google zbog necega namjerno izbacio?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-11-2009, 09:44 AM
Koliko znam, ne možeš. Imali su neki članovi na forumu koji su u par dana pali strahovito na rezultatima tražilica i onda se isto tako brzo vratili. Nitko ne može točno znati zašto i kako ih G rangira.

I da, G je baš đubre ponekad Biggrin

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
30-11-2009, 01:14 PM
Odakle ti to da te Google izbacio?
Pogledaj Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Selidbe Beograd - BeogradSelidbe.net
Send this user an email Find all posts by this user
01-12-2009, 01:04 AM
sajt ti je verovatno nov, tako da se google "igra" sa tobom, i bacate često na razne pozicije...

Easy-LinkBuilding.com Get Easy BackLinks + high PageRank + Trafick

Easy Link Building na srpskom
05-12-2009, 04:06 PM
ja kad sam pogledao ovaj video,sve sto mi nije bilo jasno postalo mi je jasnije...ispricavam se ako je previse za pocetnike,al meni se ucinilo vrlojednostavno za shvatit nakon ovoga..thx Smile
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
05-12-2009, 04:32 PM
Da NPC je odlican. I meni su taj a i drugi njihovi materijali bili iznimno korisni. Nije da nisam to znao te stvari ali nekako popuni sliku pa ipak bude malo jasnije sve to. Preporucam NPC svima.

(05-12-2009 04:06 PM)ward Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ja kad sam pogledao ovaj video,sve sto mi nije bilo jasno postalo mi je jasnije...ispricavam se ako je previse za pocetnike,al meni se ucinilo vrlojednostavno za shvatit nakon ovoga..thx Smile
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
10-01-2010, 07:45 PM
Nakon 9 manjih stranica od kojih su neke uspjele, a neke nisu odlučio sam se za jednu veliku.
sa navodnicima: 184,000,000
allintitle: 54,600,000
Znam da je možda malo preteško, ali već sam naručio 100 članaka sa 300+ riječi i spreman sam uložiti još 200-500$ dolara za promociju.
Mislim da imam veliku šansu jer sve početne stranice (istina imaju abnormalno baclinkova) imaju samo 2-3 posta.
Ovo je prava prilika da vidimo što je važnije: hrpa baclinkova ili puno unikatnog teksta sa relativnim brojem baclinkova.
Prve rezultate javljam za 3 mjeseca.

Dijeta
Dijeta
10-01-2010, 11:01 PM
(10-01-2010 07:45 PM)octavia77 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nakon 9 manjih stranica od kojih su neke uspjele, a neke nisu odlučio sam se za jednu veliku.
sa navodnicima: 184,000,000
allintitle: 54,600,000
Znam da je možda malo preteško, ali već sam naručio 100 članaka sa 300+ riječi i spreman sam uložiti još 200-500$ dolara za promociju.
Mislim da imam veliku šansu jer sve početne stranice (istina imaju abnormalno baclinkova) imaju samo 2-3 posta.
Ovo je prava prilika da vidimo što je važnije: hrpa baclinkova ili puno unikatnog teksta sa relativnim brojem baclinkova.
Prve rezultate javljam za 3 mjeseca.

Au velike su ovo brojke, konkurencija mora da je jaka, temelj cesh imati (clanci) ali bez hrpe backlinkova cesh teshko neshto odraditi. Srecno

http://programming-logic-controller.blogspot.com WinCC
http://health-fitness-exercises.blogspot.com
Ametist

20-01-2010, 07:41 PM
Evo jos jedan koristan link za istrazivanje kljucnih rijeci i trzista

Nakon sto Vam Google Keyword Tracker lupi neki broj pa Free Wordtracker drugi, te neki n tracker lupi treci...

Pogledajte jos jednom trendove za istu kljucnu rijec ovdje.

Pomaze ako vec imate jednu stranicu koja je prva na Google
i vec znate otprilike koliko ona kriva znaci posjeta...

p.s. Mod prebaci ovaj topic u podforum o kljucnim rijecima
21-01-2010, 01:24 AM (This post was last modified: 21-01-2010 01:36 AM by iceman.)
https://www.google.com/adplanner/

Analiza konkurencije kao i mesecna potraznja

jos jedan

Selidbe Beograd - BeogradSelidbe.net
04-02-2010, 11:15 PM
Pitanje za dbomestara

Htio bih uraditi keyword research za moj blog koji je na wordpressu.Na njemu je nedozvoljeni sadrzaj sadrzaj ali znam da je zabranjeno pricati o tome ovdje pa eto samo da se zna kakvog je sadrzaja blog.Moje pitanje je slijedece rekao si 1 stranica puna sadrzaja optizmizirana za 1 keyoword e to je ono sto mene zbunjuje.

Sta se podrazumjeva pod jednom stranicom jeli to jedan post? To pitam iz razloga sto se u nedozvoljeni sadrzaj industriji vrti mnogo puta ista rijec pa se bojim da ne pretjeram.

Dragonvale Hack

Tiny Monsters Cheats
04-02-2010, 11:31 PM
Da, jedna stranica moze biti obicna klasicna stranica ili 1 blog post. Sa stanovista trazilica potpuno svejedno posto je i blog post ipak posebna "stranica". Barem je tako kod vecine publishing platformi. Znaci ovaj koncept sto sam ja opisao bi bilo ovakav. Ciljas "red widgets" napravis post ili stranicu s naslovom "red widgets" i pises o tome u textu. E sad oces rangirat i za "blue widgets" napravis drugi clanak s naslovom "blue widgets" i onda u tekstu par puta spomenes "blue widgets".

I nakon toga naravno radis link building kampanju prema tom clanku a anchor text linkova sadrzava "blue widgets" Smile
Thanks given by (1): Imenik
05-02-2010, 12:08 AM
(04-02-2010 11:15 PM)Imenik Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pitanje za dbomestara

Htio bih uraditi keyword research za moj blog koji je na wordpressu.Na njemu je nedozvoljeni sadrzaj sadrzaj ali znam da je zabranjeno pricati o tome ovdje pa eto samo da se zna kakvog je sadrzaja blog.Moje pitanje je slijedece rekao si 1 stranica puna sadrzaja optizmizirana za 1 keyoword e to je ono sto mene zbunjuje.

Sta se podrazumjeva pod jednom stranicom jeli to jedan post? To pitam iz razloga sto se u nedozvoljeni sadrzaj industriji vrti mnogo puta ista rijec pa se bojim da ne pretjeram.

Da, svaki post ima svoju stranicu. Svaki post u biti JEST jedna stranica!

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
08-02-2010, 02:26 AM
Na onom videu malopre od Niche Profit Classroom-a bio je korsicen Broad Match Type za pretragu..zar ne bi trebalo da se koristi Exact..posto se rezultati bas dosta dosta razlikuju..

Npr za jedan pojam kada je Broad MatchType bude mesecno 1900 a kada je Exact bude samo 220..ja koliko sam citao i gledao tutorijale kazu da je najbolje koristiti Exact Match Type i da bude minimum 500 pretraga mesecno..
sve ispod je lose..e sad

Posto ja nemam puno iskustva zanima me da mi neko odgovori oko ovoga..hvala
08-02-2010, 02:37 AM
Tako je, exact match je tocan podatak. Broad Match je poprilicno los jer izbacuje ono sto bi moglo biti slicno ali recimo da je realno gledano nepovezano. Exact je najbolje koristit jer dobijes tocno koliko je samo ta fraza pretrazivana.

Bili smo postavili pitanje vlasnicima NPC-a koji match koriste i oni su rekli da oni koriste Phrase Match za onaj svoj money matrix. Phrase match je nesto izmedju broad i exact ali ja osobno volim Exact match.

Sto se tice brojeva i koliko pretraga mjesecno to je relativan pojam. Jer nekome ko recimo ima vise znanja i mogucnosti u link buildingu i SEO-u onda ce ciljati teze pojmove, nekome ko ima manje znanja ce ciljati onako longtail lakse fraze koje imaju puno manje konkurencije. Ali posto konkurencija uvijek puca di ima pretrage onda ce isto tako fraze s manjom konkurencijom i manje pretrazivanja imat, barem u vecini slucajeva. Znam ljude koji ciljaju i manje i ljude koji ciljaju vise od toga. Netko ko ima jako ciljani pojam tipa "buy red baby strollers" ce mozda dobit 5 posjeta dnevno ali posto je dosta ciljan buying pojam onda ce imat dosta dobru zaradu. Mozda bolje nego netko ko dobija 1000 posjeta za "baby strollers" pojam.

Treba uzet sve u obzir, i search volume i konkurenciju i nase vlastite mogucnosti i vrstu pojma i cijelokupnu strategiju na sta ciljamo itd.
08-02-2010, 06:20 AM
Znaci poenta je da sto je keyword vise "buying keyword" moze biti i manje od 500 pretraga mesecno zato sto ce biti i veci procenat ljudi koji ce kupiti proizvod preko nas i tako ce se sve na kraju kompenzovati..

Jos jedno pitanje..pratio(spijunirao Tonuge2) sam jednog iskusnog affiliate trgovca, ima sigurno preko 250 sajtova, i bogami za vecinu tih sajtova on je na prvoj stranici googla za ciljani keyword..ali vecina sajtova je toliko sablonska da je to neverovatno..covek cak ni wordpress temu nece da promeni a za svaki sajt ima u proseku po 30-40 backlinkova(ezine, hubpages, squido..uglavnom standard)..e sad moje pitanje je ZASTO se on tako dobro rangira?

Koliko ja shvatam to je najvise zbog toga sto mu je keyword u samom domenu sajta..longtailkeyword.com..inace stvarno nemam ideju..a neki od tih sajtova sa navodnicima daju i preko milion rezultata!!..e sad ako on mesecno uzima bar 20$ na te sajtove(siguran sam da negde uzme i po 100-500$) znaci on minimalno mesecno zaradjuje 5000$, u proseku oko 15000$..e jbt..

ja sam spremio nekih 15 dobrih keywords-a i uskoro krecem(jos moram uciti a treba i kesha za pocetak)..pa da vidimo sta ce biti..
08-02-2010, 02:31 PM
Sve zavisi za sta radis keyword research. Ako ciljas da prodajes nes onda ciljas buying fraze, ako ciljas za Adsense posjetu onda ciljas na kolicinu. btw vazna napomena za search volume cak i na exact zna biti dosta neprecizan, pa nemojte uzimati to kao gotovu stvar. To je samo procjena da bi taj keyword MOGAO imati mjesecno toliko pretrazivanja. Ali racunajte u praxi bar 50% manje pretrazivanja i jos uz to da necete svu posjetu vi pobrati. Dio ode na ostale pozicije oko vas, osobito na prva 2-3 mjesta, dio ode na oglase sa strane itd.

Neznam tocno zasto netko rangira dok ne proucim ovako ti mogu dati samo napamet odgovor jer neznam dali radis analizu ko i ja.
Ugl. vjerojatno covjek cilja keyworde za koje zna da moze rangirati, vjerojatno napravi nestol inkova i prema tim ezine, hubpages, squidoo sajtovima. Koristi ciljani anchor text u keywordu, optimiziranu stranicu sa keywordom u domenu i to je to. Ako nije tezak pojam bez problema.

Sve ovisi. Ponekad ni pozicija na prvoj stranici ne donosi bas posjetu.
08-02-2010, 02:46 PM
(08-02-2010 02:31 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. btw vazna napomena za search volume cak i na exact zna biti dosta neprecizan, pa nemojte uzimati to kao gotovu stvar. To je samo procjena da bi taj keyword MOGAO imati mjesecno toliko pretrazivanja. Ali racunajte u praxi bar 50% manje pretrazivanja i jos uz to da necete svu posjetu vi pobrati.
Ovo je tocno, Google zna "izbacivati" brojke koje nisu realne. Inace, ako koristite GKT, zavisno na kojem ste trzistu i nichi, nadam se da namjestite "Results are tailored to the languages and countries you choose below: ". To je jako bitno i dosta mijenja same brojke, a mislim da ova napomena ne pise u prvom postu na ovom threadu (ispricavam se ako pise).

Escape Room Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The long-term benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
08-02-2010, 03:58 PM
Zato koristiti vise keyword research alata ne samo jedan.
08-02-2010, 04:14 PM
Tako je, treba ciljati i za koje trziste. Ja zato uvijek odaberem US i Engleski jer mi je to uvijek ciljano trziste. Novi Google-ov alat za keyworde po defaultu uzima ono od kuda si sto nije bas naj.

I tako je, treba koristit viste keyword alata samo treba pazit da ne vuku podatke iz Adwordsa tj. alata koje vec provjeravate.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Da li postoji alternativa za G Keyword tool Diza 1 255 08-10-2016 09:55 PM
Last Post: Jeronimo034
  Pitanje oko kljucnih reci Lakisa94 20 2,601 18-02-2015 01:09 PM
Last Post: DP83
  Nema više starog Keyword toola - šta sada koristite ? Slavko Pejovic WBS 9 2,069 17-02-2014 01:32 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Keyword Lista ? VWolf 9 9,980 12-02-2014 07:34 PM
Last Post: Septimus
  SEOchat Suggestion Keyword Finder ekibum 0 1,370 24-08-2013 12:24 AM
Last Post: ekibum
  Keyword sa dva znacenja guglastican 1 1,426 01-02-2013 02:32 PM
Last Post: Inox
  Dobar keyword ili ne? mrgood 19 3,839 15-08-2012 06:05 PM
Last Post: tryengraved
  Keyword Canine JelenaM 1 1,604 10-07-2012 07:23 AM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)