Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
18-09-2009, 10:32 PM
RE: Keyword Research - Nalazenje kljucnih rijeci/pojmova
Dali je ovo preteško.
Ima oko 42.000 000 mjesečnih pretraživanja.
U google 441. 000 000 rezultata
sa navodnicima 443. 000 000
allintitle 49. 000 000
Kad sam vidio rezultate pomislio sam da je nemoguće, ali kad pogledam rezultate na prvoj stranici vidim da stranice na prvoj stranici više ili manje nemaju velike veze sa pojmom. Na prvom mjestu je winkipedia, a poslje nje slijede stranice sa dva- tri posta isto toliko stranica, pr3-5 i sa prosjekom od 2088 backlinkova.
Dali je to preteška ključna riječ i ako je zanima me kako su te stranice došle na prvih 10 mjesta.

Dijeta
Dijeta
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-09-2009, 10:50 PM
Tu ako dodjes do top 1000 bilo bi super Waving Jednostavno ima mnooooooogo konkurencije tako da tako nesto slobodno zaboravi Winking Bolje ti idi na long tail jer se tako vise isplati Drinking
Send this user an email Find all posts by this user
18-09-2009, 10:52 PM
Pretesko!
18-09-2009, 10:53 PM (This post was last modified: 18-09-2009 10:53 PM by m4ster.)
U principu, sve ovisi o tome koliko si vremena spreman uloziti ili jos bolje, da li ti se isplati toliko vremena uloziti...

Keyword mi se cini dosta tezak, pogledaj malo od kuda dolaze backlinkovi i anchor tekstove, eventualno teme kojima se bave te pojedine stranice...

Ako neka stranica ima veliki autoritet i bavi se tom temom, onda ne mora imati taj keyword u naslovu da bi dobro rangirala.

Ali kao sto sam rekao, pogledaj prvo kako ti se to uklapa u zaradu jer prema ovom sto si rekao tesko da ces doci na prvu stranicu za manje od 3 mjeseca, cak i vise ce ti trebat...

P.S. broj pretrazivanja mi je malo sumnjiv, jel to exact, broad ili phrase match? Exact je u pravilu najbitniji ako mislis rangirati za taj tocno odredeni keyword.

Izrada Fotografija
Izrada Slika
18-09-2009, 11:06 PM
(18-09-2009 10:53 PM)m4ster Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ali kao sto sam rekao, pogledaj prvo kako ti se to uklapa u zaradu jer prema ovom sto si rekao tesko da ces doci na prvu stranicu za manje od 3 mjeseca, cak i vise ce ti trebat...

P.S. broj pretrazivanja mi je malo sumnjiv, jel to exact, broad ili phrase match? Exact je u pravilu najbitniji ako mislis rangirati za taj tocno odredeni keyword.

Kad bih došao za 1 godinu bio bih jako zadovoljan, a ne za 3 mjeseca jer ipak se radi o više od 40 miliona pretraživanja mjesečno (exact za tu fazu).
To bi mi bilo za duge staze, usput bih radio druge stranice.
Mislio sam dodavati 10-tak unikatnih postova mjesečno što bi za godinu bilo oko 120 postova, a i mogao bih dobiti sigurno 5000 baclinkova godišnje.
Pa sam sad u nedoumici, neznam dali probam ili ne.

Dijeta
Dijeta
18-09-2009, 11:21 PM
Gle, da si procitao ovaj moj tekst kako treba vidio bis da je objasnjeno da nema smisla. Moj savjet, prvo rangiraj za neku rijec sa 1-2 ili 5000 sa allintitle pa se onda baci na sljedece Smile
18-09-2009, 11:59 PM
Suv ti je to posao:starsZar ti nije lakse raditi nesto manje konkuretno do 2000-3000 hiljade-tisuce;-) sa alititle i uz manje truda uspeti u top 10.Ili ako imas plan neki pa posle 1-2 godine sigurno uspes,budes zaradjivao brdo love i postanes baja.:wavingZa to ti treba verovatno love da ulazes u programe.Ja pravim dva bloga i gledam da mi u alititle bude do 1000 a ti udario na MilionWaving.Ja ne bi ni pomisljao da pocnem to sto si pomislio a mislim da ce ti svi tako nesto reci.

Imam ja jedno pitanje,slicno.....kad smo vec udarili po temi niche
Trenutno se rangiram na 15 mestu na Google-u vec nekih 20-tak dana,za jedan blog sa kljucnim recima.Ova nicha ima mesecno obim pretrage 12.000
1. sajt ima nekih 5 back linkova
2.nekih 30 back linkova
3. nekih 5 back linkova
4. nema back linkova kao ni 5 ni 6 sajt
a 7. na googleu ima 3.000 back linkova
pogledam ove prve sajtove odakle im stizu linkovi kad ono imaju linkove sa svog sajta,znaci nisu jaki back linkovi
hocu li ja uz link building svim onim metodama (hvala jos jednom Dobmestaru) lako do top 5 na googlu?
Winking

Selidbe Beograd - BeogradSelidbe.net
19-09-2009, 12:06 AM (This post was last modified: 19-09-2009 12:08 AM by m4ster.)
Pretpostavljam da ne bi trebao imati problema ako je tako. Mozda bi bilo dobro da pokusas naci razlog zasto ova 7. stranica nije na prvom mjestu.

Izrada Fotografija
Izrada Slika
19-09-2009, 01:59 AM
Prve stranice su bogate sadrzajem,jedino to,mada nije vazno,zato sto........
Koliko je bitno prouciti kljucne reci i sta se trazi recicu vam iz ovog
Kada sam proucavao ovu nichu video sam da je kakva takva konurencija,gradnjom linkova dosao sam sa 50 do 15 mesta i to sve ne bas prevelikim trudom.....Pogledao sam opet sta se jos sve trazi oko te jedne kljucne reci i snimim istu nichu za koju ja rangiram samo joj hvali jedno slovo u sredini te kljucne reci a ima 6.000 mesecnu pretragu.Ja dodam neki novi tekst na naslovnoj strani i ubacim tu nichu sto joj hvali jedno slovo i budem rangiran na 5-om mestu Gogla i poseta mi znacajno poraste.....To samo znaci da sam presisao konkurenciju jer sam razmisljao glavom.Ona je naj veci SEO;-)
Eto koliko je vazno proucavati keyword za koji zelite rangirati i imati u glavi da ne nudite nesto sto se vama svidja vec ono sto se trazi,Na novom blogu koji sam bio poceo pre 20 dana krenuo sam sa avionima,kamionima,cudima,mudima,i na kraju sam zavrsio sa sasvim necim trecim,jer sam video da mi je prevelika konkurencija,pa cu tako lepo to sto sam napisao na pocetku samo staviti na blog a za ovo drugo sto sam proucio raditi link building.Bicu ja IM jednog dana,hahahahahahahaha
Morao sam otvoriti dusu jer sam skoro pa nov u ovome i mislio sam da sve ovo sto radim nista ne treba tako i da sve radim pogresno,a podrske nigde nemam,podrzavam sam sebeTonuge2
aj pozdrav idem da radim nestoWaving

19-09-2009, 02:33 PM
@iceman

Samo rokaj majstore. Većina ekipe koja se bavi IMom je usamljena. Ako sam dobro shvatio ti si metnuo jedno slovo u riječ za koju si rangirao, jel? To se inače preporuča, da predvidite i gramatičke pogreške ljudi koji pretražuju web, pa da napravite seo i za 'pogrešno' napisane riječi.

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
19-09-2009, 04:26 PM
Ja sam izbacio jedno slovo iz niche,pretrazuju i tako jel su ne upuceni,ja bacim oko na konkurenciju,kad ono ne postoji,i tako ja sa dva linka se rangiram u top 8...sa vrlo malo truda i link buildingom...

24-11-2009, 03:39 PM
hmmm nije mi nešto jasno...nešto sam istraživao (konačno sam našao vremena) i neki pojmovi sa navodnicima imaju i po 30-50k pretraživanja, a isti ti sa Allintitle: imaju manje od 10 rezultata...naleteo sam na 4-5 takvih pojmova...

ovo kad mi izbaci npr 40k rezultata, naravno odem na 10 stranu i opet prikaže isti rezultat, tako da google nije zapucao.

Easy-LinkBuilding.com Get Easy BackLinks + high PageRank + Trafick

Easy Link Building na srpskom
24-11-2009, 10:48 PM
kao što je dbomestar rekao u vazno je kod keyword resaarcha pogledati exact varijantu, to je najprecznija projekcija prometa s googla (iako s vremenom ako sam shvatio tražilice šalju i dosta prometa koji nije exact - broad). Ako je tako mali broj kod alintititle kojeg znalci s ovog foruma smatraju pravom konkurencijom jedino može biti da su u pitanju neke jake stranice s navedenom nichom koje se rangiraju zbog ostalih barem 449 faktora koji su važni. Ali keyword u title-u je jedan od najbitinijih tako da uz ... rada imaš šanse(trebao bi) .

Ja bih to malo bolje istražio i ako analiza i intuicija kažu da samo navali... Winking

D4WEB
Visit this user's website Find all posts by this user
25-11-2009, 03:36 AM
Gle,ja samo gledam konkurenciju sa allintitle: ono sa navodnicima ni ne gledam
Ja ovako gledam jel sam video da i sa 20 000 konkurencijom u allintitle mogu biti prvi za taj pojam
Ne znam da li drugi gledaju te "
I kao sto kaze webopth.

25-11-2009, 01:47 PM
Da ma iceman ako mozes biti za jedan keyword ne znaci da mozes biti za drugi s istim brojem rez. na allintitle. Isto tako ako mozes u jednoj nichi ne znaci da ce to pravilo vazit i za drugu. Ja koristim i allintitle i navodnike i bez. Jednostavno dobijes opci dojam tj. po intuiciji zakljucujes kad imas vise faktora. Neki put po brojkama se cini "lako" rangirat a bude frka, dok u drugoj nichi ispada hrpu rezultata a rangiras lako. Zato ja kazem, sve ovisi, nije ovo egzaktna znanost vec procjena koja ti pomaze da donoses konkretne odluke.
25-11-2009, 05:13 PM
Slazem se.Naravno da ne vazi i da zavisi od niche,to se da primetiti kad se pogleda ko je u top 10. I onda se da proceniti jel teze ili lakse biti numero uno.Isto i ja gledam bez da vidim koga da jurim

26-11-2009, 10:29 PM
imam pitanje:

upisem u hrv google kava i pise mi:

"približno 102.000.000 hrvatski stranica za kava"

znaci da je pojam pretezak? ali kada idem na zadnju stranicu onda dodjem na:
"Rezultati 441 - 442 od 442 hrvatski stranice(a) za kava"

jel je google nasao 102000000 ili 442 stranica?

i nije mi bas jasno kako moja stranica nije u tih 442? kako mogu vidjeti gdje se moja stranica (Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ) nalazi pod pojmom kava?
27-11-2009, 04:10 PM
ma najbolje ti je napisi kaHva pa ces odmah biti prvi Smile

Arabic Alphabet
Arapska slova
28-11-2009, 09:46 PM
ne ozbiljno me zanima kako to da kada kliknem skroz na kraju rezultate da od 102.000.000 se pretvore u 442?
29-11-2009, 04:13 AM
(28-11-2009 09:46 PM)KAVAhr Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ne ozbiljno me zanima kako to da kada kliknem skroz na kraju rezultate da od 102.000.000 se pretvore u 442?

Pa to je mozda zato sto google nema vise informacija o sajtovima koji su posle 442 mesta (lupam ali kad nece niko moram ja Biggrin) .... ali ipak nemoj ciljati tu kljucnu rec zato sto se uopste ne isplati ulozenog truda i rada za to a i konkurencija je prevelikaaa Winking ...

Stand next to this and you'll die!
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Da li postoji alternativa za G Keyword tool Diza 1 447 08-10-2016 09:55 PM
Last Post: Jeronimo034
  Pitanje oko kljucnih reci Lakisa94 20 3,373 18-02-2015 01:09 PM
Last Post: DP83
  Nema više starog Keyword toola - šta sada koristite ? Slavko Pejovic WBS 9 2,294 17-02-2014 01:32 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Keyword Lista ? VWolf 9 10,223 12-02-2014 07:34 PM
Last Post: Septimus
  SEOchat Suggestion Keyword Finder ekibum 0 1,588 24-08-2013 12:24 AM
Last Post: ekibum
  Keyword sa dva znacenja guglastican 1 1,597 01-02-2013 02:32 PM
Last Post: Inox
  Dobar keyword ili ne? mrgood 19 4,369 15-08-2012 06:05 PM
Last Post: tryengraved
  Keyword Canine JelenaM 1 1,745 10-07-2012 07:23 AM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)