Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarada sheranjem
» Zarada sheranjem sadržaja
12-11-2012, 09:36 PM
Smil42c642f95f382 Zarada sheranjem
Dakle,
naslov govori sve.

U biti ovo sam pronašao preko po.st -a kojeg sam počeo koristiti za analizu sheranja članaka na web stranici (na društvenim mrežama fb, g+, tw, lin...) koji me odveo na RadiumOne strnicu prilikom čega generirate link kao na AdSenseu (javascript) i postavite ga na vaš web stranici kao jedan div tag unutar kojeg se nalaze share buttoni za odabrane socijalne mreže i kada klijent shera vi zarađujete.

Potrebno je 1000 sharenja za 2$ i ako imate malo veću stranicu to brzo ide (npr ja sam za 3 dana zaradio 10$ bez da sam obraćao pažnju na ovo).

Osim samog sheranja i zarađenih 2$ nakon 1000 sheranja, kad god sherate sadržaj otvori vam se mali prozorčić s nekom reklamom (nije iritantan kao pop-up) i ukoliko netko na njega klikne imate zaradu.

A svakako uz ovo sve dobijete i detaljnu analizu tko vam je što sherao na kojoj mreži iz koje zemlje i ostalu detaljnu statistiku.

Pa dakle ako netko nije probao neka pokuša! Waving

Izreke i citati
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-11-2012, 09:44 PM
RE: Zarada sheranjem
Ja evo čitam i ne kontam o čemu se radi. Ok div unutar html mi je jasno ali pojasni malo više o tome. Stavi u code tagove link ka tom sajtu.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
12-11-2012, 09:45 PM (This post was last modified: 12-11-2012 09:50 PM by Jokja.)
Mozes ostaviti linki? Deluje mi zaniljivo to sto pricas, ali ne bi bilo lose da malo to jasnije kazes o cemu se ovde radi. Ja te nisam pola stvari razumeo, a pretpostavljam ni ostali članovi.
(12-11-2012 09:44 PM)Vatra Wolf Wrote:  Ja evo čitam i ne kontam o čemu se radi. Ok div unutar html mi je jasno ali pojasni malo više o tome. Stavi u code tagove link ka tom sajtu.

Hahaa.... u isto vreme isti odgovor Smile Znaci da definitivno nesto ne stima Smile

12-11-2012, 09:52 PM
Ja sam na osnovu posta pronasao ovo na Guglu. http://www.po.st/

WHO DARE WINS!
12-11-2012, 09:52 PM (This post was last modified: 12-11-2012 09:57 PM by nibs.)
Dobiješ kod koji implementiras na stranicu, a taj kod se u html-u prikazuje kao div tag unutar kojeg se nalaze odabrane društvene mreže na kojima tvoji posjetitelji mogu dijeliti sadržaj.

tipičan multishare na stranicama kao na slici u attacmentu

Link na stranicu je http://radiumone.com/ -> dakle ovo je stranica gdje pratite zaradu (potrebno je njihovo odobrenje nakon registracije)

Ja sam prvo došao do http://po.st gdje sam htio pratiti tko i što shera jer je to na analyticsu lose uradjeno i onda sam preko njih došao do linka za Radium poslao zahtjev i prihvatili su me.

Primjer 2 u attachmentu je zarada od jucer

Izreke i citati
Thanks given by (3): sax, Jokja
13-11-2012, 10:40 AM
Da li pritiskom na share se sharuje nesto deseto ili clanak na kojem su postavljeni?

Posjetite Internet tips blog, i naučite nešto novo.
13-11-2012, 11:31 AM
Samo clanak koji je postavljen iako ti u kodu možeš postaviti da ti se lajka FB stranica ili sta vec hoces.

U biti ja sam trazio servis kojim cu pratiti koji se sadržaj najviše shera pa da o toj temi više pišem i u međuvremenu sam saznao za ovo da se te aktivnosti mogu monetizirat!

Izreke i citati
27-12-2012, 03:43 AM
Nibs, kako ide s ovim ? Dobro bi nam došla neka informacija više. Smile

Znaš li šta je najljepše u životu ? - Želja, prijatelju.
10-01-2013, 01:54 AM
Da ne otvaram novu temu. Da ovdje podijelim iskustva s navedenim načinom zarade. Pošto sam imao jedno negativno iskustvo s članom Nibs (slučajno ispalo tako, bez namjere, niko nije oštećen, no to je sada manje bitno) vjerujem da je to razlog zašto mi ovdje dao više upustava oko ovog tipa zarade. Naravno onda sam išao težim putem kao što to uvijek biva pa sam sam sve saznao. Ovako, moje iskustvo:

1) Registrovao se na po.st lagano uzeo njihove sharing buttons i stavio na stranicu (lak posao) ali time nisam riješio jednu najvažniju stvar odnosno nisam to monetizirao. Naime da bi monetizirali to sharenja morate da se registrujete na RadiumOne stranicu (a jedini način je da vam oni pošalju mailom registracioni link poslije reganja na po.st). Ja sam valjda bio veliki peh pa taj link nisam dobio.

2) I onda slijedi patnja, ali bukvalno patnja. Kontaktiram support, pa mi daju neku žensku koja je ljubazna, ali malo nesposobna, pa joj morao sve crtati, pa poslije razmjene 2 maila nema odgovora više. Pa onda piši ovome onome, ništa. Na kraju mi se javi lik po imenu Peter iz njihovog supporta večeras i ja njemu objasnim situaciju svu. Lik mi do u detalje objasnio sve stvari kako šta, odgovorio u roku 5 minuta na sve moje mailove (bilo ih 7-8) poslije slanja, i odgovarao detaljno na moja sve nobovska pitanja. Poslao mi registracioni link, povezao mi on sve i evo radi

3) Sve u svemu, sistem za registraciju je po meni MNOGO komplikovan, ali mislim da se isplati. I da meni je dodjeljen CPM = 5$ znači na svakih 1000 sharenja dobijem 5$.
A npr jučer u statistici na po.st sam imao 1100 sharenja.
Sada je sve povezano. O funkcioniranju ću vas izvjestiti sutra, jer im je potrebno toliko da očita sve (vrše dnevni update koliko sam skontao).

Na kraju sve pohvale od mene za ovaj način, posebno ako bude funkcionirao, a hoće. Ovim pristupom zarada od adsense bi hladno mogla biti sporedna stvar.

Toliko od mene. Da se bar malo odužim ovom forumu za sve što sam dobio od njega. Ukoliko neko ima neko pitanje, nešto, slobodno pitajte pa ću se potruditi da na sve odgovorim. To_clue

Waving

Thanks given by (1): Igor Tomić
10-01-2013, 04:35 AM
(13-11-2012 11:31 AM)nibs Wrote:  Samo clanak koji je postavljen iako ti u kodu možeš postaviti da ti se lajka FB stranica ili sta vec hoces.

U biti ja sam trazio servis kojim cu pratiti koji se sadržaj najviše shera pa da o toj temi više pišem i u međuvremenu sam saznao za ovo da se te aktivnosti mogu monetizirat!

Cekaj ja sada ovde nista ne razumem... To jest ili ja nisam razumeo lepo ili nema logike.

Dakle dobijem kod koji stavim na sajt i tu se nalaze like, share, google +, tweet.........

E sada kada se klikne like npr sta se lajkuje ? Ti koliko sam razumeo kazes da mogu da postavim da se lajkuje neki moj post ili stranica ne bitno, ako sam ja dobro razumeo ?

Onda mi nije jasno nikako zasta onda mene ovi placaju zato sto serujem sam svoj sadrzaj Hysterical Ili ja nisam dobro razumeo ?

Find all posts by this user
10-01-2013, 08:54 AM
Sax, nema gumba za like. Znači samo share. A kada neko šeruje, otvori mu se novi prozor normala gdje mu se šeruje samo navedeni članak slika ili šta već.
Poslije toga automatski ga prebacuje na našu stranicu opet na kojoj se nalazi reklama 300*250 taman ondje gdje je dugme share bilo.

Sax, vjerovatno što bi dobio ban.

10-01-2013, 09:36 PM
I dali ste dobili isplatu?
10-01-2013, 10:07 PM
Jučer počeo da radim tek Taunt Nisam mađioničar Crazy_grin

13-01-2013, 03:29 PM
I kako napredujete.
Kolika je minimalna isplata.
Ako je ko dobio isplatu neka javi...
13-01-2013, 04:03 PM
Par dana radim, imao sam prije više od 1K sharova dnevno, ali sam skontao da broje samo kada neko klikne share gumb, ne kada neko kopira tekst (levat ja Smack , skontao kasnije tek). Mada svejedno mi je, ne smeta mi ništa, al' baš, ne utiče ni na što, pa što god dođe dobro došlo. Inače imam oko 200 sharova dnevno, s CPM od 5, bude 1$ dnevno, što i nije nešto, ali ne žalim se. Neka stoje. Taman do sljedeće nove ću imati za isplatu. Min isplata 250 $, paypal, check, bank wire.

14-01-2013, 02:49 PM
Da li moze da se kombinuje sa adsense?
15-01-2013, 02:17 AM
Naravno da da... Smile To_clue

15-01-2013, 10:46 AM
Do tad ili će stranica propasti ili će ti odbiti isplatu
(13-01-2013 04:03 PM)student_zarada Wrote:  Taman do sljedeće nove ću imati za isplatu. Min isplata 250 $, paypal, check, bank wire.
17-01-2013, 01:22 AM
ne vidim na radiumone opciju za registrovanje?
17-01-2013, 01:56 AM
Pročitaj moj post još jednom. Skontat ćeš.

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)