Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koji program koristite za izradu Logoa
23-10-2012, 06:50 PM
Koji program koristite za izradu Logoa
Logo je jedna od najbitnijh stavki web stranice a i samog onog što predstavlja , pa me zanima što ostale kolege koriste za izradu logoa.

Ja osobno koristim Photoshop , razmišljam da se nadovežem pa pređem na Illustrator i stvarno moram reći da je mnoštvo programa i teško se opredjeliti za sve.

Zanima me što koristite jer možda postoje programi za koje neznam i koje nisam otkrio.
Hvala.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
23-10-2012, 09:14 PM
RE: Koji program koristite za izradu Logoa
Ja licno koristim illustrator, ali odma iza njega su CorelDraw i naravno ne treba zaboraviti besplatni InkScape.
Photoshop uopste nije program za izradu logo-a, jer photoshop sluzi za obradu bitmap ili raster slike, dok logo treba da bude vektorska slika.
23-10-2012, 09:52 PM
Iskljucivo Illustrator.
25-10-2012, 06:45 PM
Najbolji program za rad sa vectorskim logotipima je Fireworks.

On ima prednost u odnosu na druge jel izvaci max kvalitet a min. velicina.

Nadam se da adm. nema nista protiv sto cu napisati ali primer takvih logotipa : webcaffe.rs, limundo, sport kop i mnogi drugi.

Ako neko bas zeli moze da mi se javi ja cu mu pripremiti par slika i poslati kako se to uradi u par koraka u FW. Smile
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-10-2012, 07:23 PM
(25-10-2012 06:45 PM)PericaA Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Najbolji program za rad sa vectorskim logotipima je Fireworks.
Sad si glupost izvalio, Fireworks nije nikako za imalo ozbiljniji rad sa vektorskom grafikom.

To je kao da radiš vektorski u Photoshopu - podržano je ali niti približno lako i moćno kao u Illustratoru, koji je baš za to namijenjen.

OriginalEXE
25-10-2012, 08:03 PM
Za Ilustrator ne mogu nista da kazem jer zaista ne znam kako radi, ali npr. malo ozbiljnija firma kao sto je KROJAC radi sve svoje logotipe i optimizaciju istih u Fireworku, pogledaj malo njihove sajtove pa ces sam doci do zakljucka.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-10-2012, 11:10 PM
U pravu ste za Illustrator i Corel , pošto nekima nije jasno Vektorska slika vam omogućuje da logo možete uvećati i smanjiti a da pritom ne gubite kvalitetu(osim kad radite ogromne veličine tu se malkoc gubi).
No ispravio bih vas da se ipak može napraviti odličan logo i u Photoshopu , pogotovo u Cs6 gdje se mješaju i vektorska i rasterksa grafika odnoso postoje takvi formati.Samo problem je što si sa rasterskim logom ograničen na veličinu Smile.

Ja se također odlučujem za Illustrator i preporučam ga svima , pošto jako dobro poznajem photoshop , snaći ću se brzo i u Illustratoru.
Hvala dečkima.
23-12-2015, 07:09 PM
Photoshop cs6, mada čujem da je Illustrator dosta dobar, ali ga nisam još uvek koristio...Tease
24-12-2015, 12:24 AM
Gde god hoćeš kreneš na konkurse ( 99 designs i sl.) ili ponuditi ozbiljan logo na bilo koji drugi način, većina traži, (najveći broj zahteva) da se odradi u Illustratoru, pa tek onda ide Corel (već vrlo mali broj potražnje, ali ima).
Ostalo se uopšte ne spominje za ozbiljan posao.
13-05-2017, 03:23 PM
Ja koristim Jeta Logo Designer, odlican je!
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pozicija logoa (wordpress) SvetliTheKiller 6 882 25-02-2015 02:22 PM
Last Post: SvetliTheKiller
  Misljenje i sugestije za izradu web site-a Assassinator 2 1,292 10-02-2013 09:39 PM
Last Post: argon
Smil42c642f95f382 Pomoć oko program (hitno) cyberpirate123 2 1,255 16-04-2012 08:25 AM
Last Post: lt_columbo
  Widget koji se miče kada scrolamo stranicu ivan19992 5 2,123 05-02-2012 06:54 PM
Last Post: ivan19992
  Adobe Muse - novi alat za jednostavnu izradu web stranica LeonMak 4 2,859 19-08-2011 09:01 PM
Last Post: Sceko
  Sta sve trebam znati za izradu sajta ? AboNe 4 3,778 10-12-2010 12:51 AM
Last Post: Neosynthesist
  Koji program je najbolji za izgradnju sajtova? Zemunac 28 8,680 01-12-2010 04:14 PM
Last Post: webopth
  Prozor koji iskace kada korisnik dodje na sajt i pozeli mu dobrodoslicu eul3 2 2,490 20-11-2010 09:11 PM
Last Post: adsenseamater

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)