Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet Radio (Pitanja)
» Pitanja vezana za internet radio
09-10-2012, 04:17 PM
Internet Radio (Pitanja)
Zdravo svima. Pošto planiram da otvorim neki svoj online radio, zanima me šta mi je sve potrebno ? Čuo sam da treba onaj streaming i to, pa me zanima, koliko košta sve to ?
Isto tako, da ne bude zabune, imam sva autorska prava na pesme koje bih pustao, tako da to nije problem. Ako se neko razume oko ovoga, stvarno bih bio zahvalan ako bi mi pomogao. Hvala!
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-10-2012, 05:26 PM
RE: Internet Radio (Pitanja)
Ja sam neko vrijeme koristio ovo cisto iz zezancije, instalira se plugin u winamp i sve sto pustas na winampu, ostali cuju preko tog radia.Nije losa stvar, ali nije za duze staze i za ozbiljniji projekt.

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Thanks given by (1): Spartanac
09-10-2012, 06:10 PM
Tri stvari su ti potrebne da bi imao uspešan radio:

1) Novac
2) ShoutCast port (Audio stream)
3) Dobru reklamu

1) Novac ti potreban da bi zakupio stavku 2. Zavisno od kvaliteta, cena se kreće od 500 do 25,000 din mesečno
2) Ovo ti treba kako bi mogao da strimuješ (prenosiš) audio snimke, live-speech itd. Preporučujem ti ContraTeam
3) Radio ti ne može biti slušan bez dobre reklame Smile

Eto jednostavni odgovori Smile

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Spartanac
09-10-2012, 07:08 PM
Smil42c3e9b74e235 RE: Internet Radio (Pitanja)
(09-10-2012 04:17 PM)Spartanac Wrote:  ...da ne bude zabune, imam sva autorska prava na pesme koje bih pustao, tako da to nije problem.

Kako to misliš da imaš sva autorska prava? Znači, puštat ćeš samo stvari koje si sam komponirao? Smile
No, ne brini za to (još). Riječ je o naknadi za autorska prava koja ćeš uplačivati ZAMP-u, ali čekaj da dođeš do toga, treba radio proraditi.
Imaš li jingleove? Jesi li nabavio onaj "Music is free, but, if You drink - pay cash "? Smile
Sretno. Daj nam link kad krene radio.

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
09-10-2012, 08:29 PM
Hvala svima na odgovorima.
@ Kapetan Bačvica: Da, imam autorska prava na sve pesme. Nisam pevač. Daleko od toga Smile . Ali poznajem ljude u tom nekom muzičkom svetu, pa bih njima otvorio taj radio.

Ako još neko ima nekih sugestija vezanih za temu, slobodno neka napiše.
Još jednom, hvala svima na pomoći. Sve najbolje!
10-10-2012, 12:40 PM
Kvalitetna zvučna kartica, mikseta, studijski mikrofon, monitori (zvučnici). To je neka hardverska osnova. Jer ako imaš radio, nećeš samo puštati pjesme već ćeš imati i neki program, voditelje, radit ćeš jingleove, reklame itd. Winking
10-10-2012, 01:55 PM
Ma, ljudi sa kojima radim imaju sve to. Mene konkretno zanima ova internet obrada. Kako i šta.
http://www.contrateam.com koji si mi ti IxGuru preporučio deluje zaista primamljivo.
Samo ako može neko da mi objasni, šta im znači ovo: Protok i Auto Dj protok ? (Cemu sluzi)
Pozdrav!
10-10-2012, 03:10 PM
Spartanac, tek sada vidio tvoju poruku pa da odgovorim ovdje. Ja zajedno s još 4 prijatelja sam otvorio Radio. Već radimo oko 2 mjeseca, doduše još na "amaterskom nivou", kad kažem na amaterskom to znači da nemamo mnogo vremena pa da cijeli dan provedemo uz radio ali imamo svi svoje emisije navečer iz različitih oblasti koje traju par sati. Slušanost u toku dana je od 100-150, navečer kada budu emisije od 500-1000. Doduše, ja sam bio zadužen za marketing i promociju, jer sam u tome jako dobar i nisam se mnogo petljao u tehničke detalje, ali znam informacije. Sve što ti je potrebno je: web stranica, hosting za web stranicu, hosting za radio, Broadcaster program, te slušalice i mikrofon.

Konkretno domenu kupiš gdje želiš.
Hosting za web stranicu i radio smo mi kupili kod jednog poznanika iz Travnika (neograničen promet i za stranicu i za radio) - mi plačamo 15 KM, odnosno 8 € mjesečno - uplata putem tekućeg računa.

Broadcaster program download: http://sam-broadcaster.en.softonic.com/ postoji free verzija koja će ti za početak biti sasvim dovoljna, poslije možeš kupiti potpunu, iskreno ne znam koliko košta. Prilično je jednostavan za koristiti i ako ti bude potrebna pomoć oko njega, javi.

Znači kad sve sklopiš tu, pokreneš program, u deck B imaš dole da upišeš svoje podatke za radio hosting, ok, i streaming počinje. Kvalitet kod nas je 128kb/s, kvalitet je dobar, ne znam, meni djeluje sve skoro pa savršeno uz ne neka velika ulaganja.

Primjer našeg radija http://radio-student.net/ . Nismo mnogo radili na sadržaju stranice, pa s te strane nije baš nešto vrh, ali promocija je jako dobro urađena, bar za sada.

(Dugo sam član ovog foruma, znam pravila i znam da se ne smije baš stavljati link u post, ali samo sam htio na primjeru pokazati, šta kako, jer je neko čini se gore u postu tražio. Naravno ako bude smetalo, možete ukinuti link)

To je to od mene. Ako te još nešto bude zanimalo, javi.

Znaš li šta je najljepše u životu ? - Želja, prijatelju.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (2): Drenova, Spartanac
10-10-2012, 04:01 PM
@student_zarada a što je s pravima i plaćanjima naknade za korištenje pjesama?

Zna li netko kako funkcionira jango.com što se tiče toga?
10-10-2012, 04:11 PM
@Spartanac - AutoDJ - Ukoliko ti ne emituješ program sa svoga računara niti neko od tvojih, uključiš AutoDJ, ubaciš muziku putem ftp-a i ta muzika se vrti na radiu.

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Drenova, Spartanac
10-10-2012, 05:25 PM
Za naknade korištenja pjesama, mi ništa ne plačamo. U Bosni smo. Kada budemo trebali plačati, vjerovatno ćemo i platiti, mada realno čisto sumnjam da će se to desiti skoro.

Guru je upravu, naravno možeš ubaciti pjesme koje će biti na radiju. I odrediti u periodu od kada do kada će ti pjevati ta vrsta muzike npr, pa se prebaciti na drugu.

Znaš li šta je najljepše u životu ? - Želja, prijatelju.
10-10-2012, 08:22 PM
Kraljevi ste ljudi, majke mi. Mnogo ste mi pomogli. Naročito ti, Student_Zarada.
Videću da sklopim nešto u narednih nedelju dana, pa se javljam kako ide. Sve najbolje i hvala još jednom ljudi!
01-09-2014, 03:07 AM
Sta je sa google reklamama dali se smiju postavljati na stranicu sa radiom
01-09-2014, 02:10 PM
Mislim da smiju ali ti provjeri za svaki slucaj...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Par pitanja o celokupnoj zaradi Markezzz 0 536 11-02-2018 12:41 AM
Last Post: Markezzz
  Internet zarada - ideje Meštar 10 3,514 07-10-2016 07:49 PM
Last Post: volimdaucim
  trazim mentora za internet zaradu - bez ulaganja sasa1212 41 6,708 03-10-2016 01:34 AM
Last Post: sasa1212
  Internet zarada crtanjem Rime 2 1,816 30-01-2016 03:08 PM
Last Post: Rime
  Image hosting pitanja milovanovic 1 1,311 29-10-2015 01:07 AM
Last Post: milovanovic
  Kako iskoristiti super brz internet? Nikola 2 1,735 17-04-2013 06:51 PM
Last Post: wizard
  Fiverr pitanja Stefkoss 3 3,462 12-04-2013 02:45 AM
Last Post: Marko86
  Fiverr Par pitanja kasper90 12 4,848 04-01-2013 04:46 PM
Last Post: anarchox

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)