Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potreban hosting i domena
» hitnooo
04-07-2012, 01:24 PM
Potreban hosting i domena
Pozz prijatelji. Ovako: potreban mi je hosting za sada za tri mjeseca, po mogućnosti što jeftinije, da je onako relativno brz i ono za maksimalnu dnevnu posjetu od oko 1000-1500 ljudi .. uz to mi treba i domena .. sada razmišljam da li da kupim .ba ili neku drugu s obzirom da će mi sajt biti namijenjen otprilike 60% BiH, 40% Inozemstvo. Gledao sam onako bluehost i hostgator pakete .. al' ipak bi volio da mi netko preporuči nešto što je već koristio i što je jako dobro? a da je jeftino ? Smile Hvala .. pozzic
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
04-07-2012, 02:12 PM
RE: Potreban hosting i domena
Ajde da krenemo redom.
1. Zašto bi uzimao hosting na samo 3 meseca?
2.1000-1500 ljudi dnevno je solidna poseta ali nisi rekao da li je tvoj sajt forum koji mnogo opterećuje server , blog, običan sajt u HTML-u ili "squeeze page" ?
3. Uzmi .com domeni nećeš mnogo da pogrešiš.
4. Pre 5 godina sam imao nalog na bluehost i nemam baš dobra iskustva sa njima. Isključen mi je sajt bez najave.

Online igre - Jos igrica

Ninet Hosting - Najbolji hosting u Srbiji
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
04-07-2012, 02:22 PM
(04-07-2012 02:12 PM)ivanm Wrote:  Ajde da krenemo redom.
1. Zašto bi uzimao hosting na samo 3 meseca?
2.1000-1500 ljudi dnevno je solidna poseta ali nisi rekao da li je tvoj sajt forum koji mnogo opterećuje server , blog, običan sajt u HTML-u ili "squeeze page" ?
3. Uzmi .com domeni nećeš mnogo da pogrešiš.
4. Pre 5 godina sam imao nalog na bluehost i nemam baš dobra iskustva sa njima. Isključen mi je sajt bez najave.

Hvala na odgovoru.

1. nemam para za cijelu godinu ...
2. joomla portal i "1500 ljudi" bi bila maksimalna posjeta
3. dobro Winking
4. koji da uzmem onda?
Thank you
04-07-2012, 02:31 PM
Hostgator je po mom iskustvu dobar, ima odlican support, i placanje na mjesecnoj bazi (tako da tu ova 3 mjeseca nisu problem, ostali hoce da platis za godinu unaprijed (ne svi))

Seks u mislima ...
Najbolji proizvod baziran na Android OS-u ... pretvara svaki TV u Smart TV. Mini Android PC
Nexus
Thank you
Thanks given by (1): DarioPlavcic2
04-07-2012, 02:48 PM
gator, za prvi mjesec iskoristi kupon 404PAGE ili neki drugi da dobiješ prvi mjesec za 0.01 $... domen ti savjetujem preko godaddyja jer imaš laku kontrolu i možeš uvijek mijenjati host.. sa domenama kod hostinga što sam zakupio, nemam baš fina iskustva jer uvijek odugovlače sa promjenama nameservera kad mijenjaš host itd. Smile
Find all posts by this user
Thank you
04-07-2012, 07:05 PM
Sto se mene tice ja imam odlicna iskustva sa Hawk Hostom, Basic paket te izadje 12$ za 3 mjeseca... sto se domene tice domenu .ba nekad davno sam kupovao, i drzim je vec nekih 5 godina i pravo je mucna za kupovinu (barem u mom slucaju) a i cijena joj je malo paprenija nego ostale, pa ti je moja preporuka .com, .net, ili .org, a imas i onu najjeftiniju varijantu .info, pa recimo u tvojoj racunici za nekih 20KM mozes da imas i host i domenu... ipak do tebe je kako god okrenes... Smile))

- Alternative medicine and health benefits from Ginkgo biloba
- Persian rug - best home improvement
Thank you
04-07-2012, 09:58 PM
Hvala svima, pronašao sam rešenje za hosting. Sada je domena na redu, da li je bolje da uzmem .org, .net, .info, .com domen za portal o mom gradu? tj. šta je ono najrealnije i najprihvatljivije? Smile pozz
Thank you
04-07-2012, 10:11 PM
Najbolje uzmi .com.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Thank you
04-07-2012, 10:19 PM
sto se tice domene, tu ne trebas previse da se brines, u biti mozes uzeti vecinu domena osim domena zemalja, znaci .com, .net, .org itd, al mislim da bi ti bilo problema da recimo hoces uzet .hr domenu, jer ona ima problema prilikom registracije iz druge drzave... ovo sto sam napisao manje vise je nebitno bitno ti je da kupis bilo kakvu domenu u sustini...

i ja sam gradski portal radio na .com domeni, a posto si iz BIH, sjeti se da j ei Sa-x bio na .com domeni, ko zna na sta to moze sve poslije da izadje.. znaci nebitno ti je .com, org, net.. mada najbolja bi ti bila .com jer znas kako je kod nas u bih (jos uvijek) ljudi barem ovi slabije internet pismeni gledaju na te domene net, org itd.. Smile))

- Alternative medicine and health benefits from Ginkgo biloba
- Persian rug - best home improvement
Thank you
05-07-2012, 11:32 AM
Sve sam sada isplanirao, još samo da se posavjetujem uvezi imena domene. Portal je o "Busovači" ( maleni gradić u srednjoj Bosni ). Eh sad, ne znam kako da uzmem ime. Razmišljao sam o "gradbusovaca.com" ili o "busovaca.org" jer su te domene slobodne. Ugl. ne znam da li mogu sa domenom "gradbusovaca.com" doći na vrh page rank-a na googlu?Smile pozz
Thank you
05-07-2012, 12:08 PM
najbolji hosting koji sam ja imao, drzi clan foruma sa nikom lxGuru...pa bih njega preporucio..

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
05-07-2012, 12:22 PM
Ugl. koja bi domena bila najbolja za seo ( da je slobodna ) i da je vezana za ime "busovaca" ? Smile
Thank you
05-07-2012, 02:09 PM
Kao sto sam ti pisao u onom drugom threadu.
Ako radis neki turisticki/kulturni site, obavezno .ba

Ako radis ljepak za muhe na kojem ces ubirat klikove od adsensa, onda mozes bilo sta

Seks u mislima ...
Najbolji proizvod baziran na Android OS-u ... pretvara svaki TV u Smart TV. Mini Android PC
Nexus
Thank you
05-07-2012, 03:04 PM
Hvala svima, sve sam sredio .. moderator može zaključati ovo. Pozz
Thank you
07-07-2012, 04:35 PM
Da ne otvaram novu temu.

1. Je li bolje napraviti sajt sa EMD i promovirati jednu vrstu proizvoda sa Amazona ili sajt sa brand domenom (znaci sto kraca, da se lako pamti) i promovirati vise proizvoda slicne namjene, znaci nesto sire od micro niche stranice. Prilikom keyword researcha sam naisao na dosta ideje koje mogu sloziti u jednu stranicu ali isto tako i napraviti vise micro niche stranica.

2. Konkurenciju sam provjeravao rucno za svaki keyword posebno prvih 10 i gledao BL i anchor text u BL. Moze li netko tko koristi Traffic Travis reci koliko on tocno moze procjeniti konkurenciju odnosno koliko je relatively easy zapravo easy i za dosta pojmova mi izbaci amazon na prvo mjesto koliko ga je tesko prestici.

3. Kada se trazi brand domena mora li biti .com ili moze i .net, .org. Koliko je teze rangirati .net i .org od .com domene.

Ovo je dosta pitanja neka i ne spadaju u ovu temu ali nadam se da to nije problem.
Thank you
07-07-2012, 05:12 PM (This post was last modified: 07-07-2012 05:14 PM by Igor Tomić.)
(07-07-2012 04:35 PM)josip150 Wrote:  Ovo je dosta pitanja neka i ne spadaju u ovu temu ali nadam se da to nije problem.

Prvo, sva tvoja pitanja prezvakana su mnogo puta na forumu (a koliko je nesto lako/ tesko rangirati zavisi samo od tebe, kao da me pitas za koliko vremena bi pretrcao 10km - moj odgovor i moje vreme uopste nisu relevantni za tebe), i stoga te molim da se sam potrudis i nadjes odgovore na njih koriscenjem interne pretrage.

Naravno da nije problem da u jednoj temi pises nesto trece totalno neveznao za nju. Isto kao sto nije problem ni profesoru matematike da mu ti odgovaras lekciju koju si spremio iz geografije. Ali time snosis posledice.

Na kraju krajeva, i postavljac teme trazio je LOCK.

http://igortomic.net
Thank you
Thread Closed 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Potreban hosting na mjesecnom nivou deco20 2 1,439 27-01-2019 11:54 AM
Last Post: Davor Bomestar
  Molim savet oko potpuno besplatnog domena+hostinga Oli021 7 3,765 27-02-2018 02:19 PM
Last Post: shulk
  Potreban je jaci web hosting dragan993 7 2,886 17-09-2017 05:07 PM
Last Post: AdSense
Smil42c642f95f382 Sta je domena ? Black Dragon 22 19,835 24-01-2017 09:21 PM
Last Post: otr.
  Webhosting unlimited domena Loxo 2 2,198 23-01-2017 12:01 PM
Last Post: Loxo
  Problem oko domena link zoki-poki 2 2,472 22-12-2016 09:38 PM
Last Post: Igor Tomić
  Više domena na jednom hostingu westopic 5 2,787 08-09-2016 11:09 AM
Last Post: Jeronimo034
  Par pitanja oko domena i hostinga wwewwe 4 2,926 26-06-2016 08:24 PM
Last Post: wwewwe

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)