Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li Amazon isplacuje prodavce sa ovih prostora
21-06-2012, 11:19 AM (This post was last modified: 21-06-2012 11:20 AM by Jokja.)
Da li Amazon isplacuje prodavce sa ovih prostora
Hteo sam nesto da prodajem na Amazonu, ali nikako ne mogu da dokucim da li mi sa ovih prostora mozemo legalno da prodajemo kod njih. Koliko sam skapirao Amazon ispalcuje prodavce na bankovni racun, ali nisam siguran da li to vazi samo za prodavce iz Amerike i EU ili za sve sirom sveta?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-06-2012, 11:26 AM
RE: Da li Amazon isplacuje prodavce sa ovih prostora
Mislim da je samo USA

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Jokja
21-06-2012, 11:32 AM
Mozda isplacuju ako se reg. preko amazon.co.uk

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
21-06-2012, 08:15 PM
Evo gde je kvaka. Izgleda se moze prodavati odakle god hoces, ali mora se obezbediti racun u nekoj od ovih 19 zemalja.

Important Notice for International Sellers
If you are registering from a country which is outside of the UK, you will need to read and adhere to the following requirements:

You will have to provide a bank account in a country supported by Amazon.co.uk in order to be paid. Currently Amazon supports UK and US bank accounts as well as bank accounts in all eurozone countries (Austria, Belgium, Cyprus, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Portugal, Slovakia, Slovenia, and Spain).
Thanks given by (2): JelenaM
23-06-2012, 11:51 AM (This post was last modified: 23-06-2012 11:52 AM by mali_ri.)
Mozemo legalno prodavati, a oni te mogu te isplatit preko ceka pa ga onda unovcis u banci.

Tips and Tricks
23-06-2012, 04:17 PM
(23-06-2012 11:51 AM)mali_ri Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mozemo legalno prodavati, a oni te mogu te isplatit preko ceka pa ga onda unovcis u banci.

Cekaj bre, ovo mi zvuci predobro da bi bilo istinito Smile Jesi ti siguran u to? Znam da afiliates partnere isplacuju iz celog sveta cekom, ali mene zanima direkna prodaja na sajtu.
23-06-2012, 06:48 PM
(23-06-2012 04:17 PM)Jokja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(23-06-2012 11:51 AM)mali_ri Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mozemo legalno prodavati, a oni te mogu te isplatit preko ceka pa ga onda unovcis u banci.

Cekaj bre, ovo mi zvuci predobro da bi bilo istinito Smile Jesi ti siguran u to? Znam da afiliates partnere isplacuju iz celog sveta cekom, ali mene zanima direkna prodaja na sajtu.

Ja sam iz prvog posta izvukao sasvim drugačiji zaključak Smile
Znači, imaš svoj proizvod i hoćeš da ga prodaješ preko amazona kao posrednika, a ne da prodaješ tudje proizvode na amazonu, kao affiliate?
Ako je to u pitanju, trebalo bi da postoje i drugi načini ( zavisno od toga šta prodaješ), osim ako nije iz nekog razloga bitno da to bude baš amazon.
Možda bi i mogli naći neko rešenje ako bi znali šta ti konkretno treba.

....Why so serious...?!
23-06-2012, 10:55 PM
(23-06-2012 06:48 PM)Damien Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(23-06-2012 04:17 PM)Jokja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Cekaj bre, ovo mi zvuci predobro da bi bilo istinito Smile Jesi ti siguran u to? Znam da afiliates partnere isplacuju iz celog sveta cekom, ali mene zanima direkna prodaja na sajtu.

Ja sam iz prvog posta izvukao sasvim drugačiji zaključak Smile
Znači, imaš svoj proizvod i hoćeš da ga prodaješ preko amazona kao posrednika, a ne da prodaješ tudje proizvode na amazonu, kao affiliate?
Ako je to u pitanju, trebalo bi da postoje i drugi načini ( zavisno od toga šta prodaješ), osim ako nije iz nekog razloga bitno da to bude baš amazon.
Možda bi i mogli naći neko rešenje ako bi znali šta ti konkretno treba.
Zelim da prodajem proizvode direktno na amazonu, ne affiliate. Ne mora to biti amazon, moze to biti i ebay ili neki drugi ozbiljan sajt. Znam da imaju i drugi sajtovi, imam citavu listu alternativa amazona, ebay-a, paypal-a, pa virtuelne kartice i tako vecito neki zaobilazni putevi. Necu vise da se zezam sa alternativama, hocu da radim sa ozbiljnim servisima legalno i legitimno. Ako ne moze Amazon iz Srbije, ok odselicu ili otvoriti firmu u drzavi u kojoj moze. Mislim da bi mi pametnije bilo da sam pitao kako emigrirati iz Srbije Smile
24-06-2012, 01:22 PM
Krivo sam shvatio pocetno pitanje (mislio sam da zelis prodavati proizvode drugih). Dakle, ti zelis prodavat SVOJ proizvod, a za to nisam siguran. Najbolje ti je poslat mail, imaju dobar support, odgovorit ce ti u roku od 24 h.

Tips and Tricks
27-06-2012, 04:03 AM
Ljudi imam i ja jedno pitanje. Pošto uskoro treba da mi pošalju ček sa amazona, zanima me da li ovi naši prave problem ako ime ili prezime nije sa kvačicama. Npr š,ć,ž itd. Da li treba na amazonu da upišem ime sa kvačicama ili bez. Unapred hvala na odgovoru.
27-06-2012, 10:32 AM
(27-06-2012 04:03 AM)james Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ljudi imam i ja jedno pitanje. Pošto uskoro treba da mi pošalju ček sa amazona, zanima me da li ovi naši prave problem ako ime ili prezime nije sa kvačicama. Npr š,ć,ž itd. Da li treba na amazonu da upišem ime sa kvačicama ili bez. Unapred hvala na odgovoru.

Meni je prezime i naziv ulice inace sa kvacicama ali ih nisam koristio na Amazonu i nikad nisam imao problema kod isplate u Zaggrebackoj banci niti u PBZ-u.

Nebi ti trebali radit probleme jer velik dio Americkih websiteova ne podrzava nase kvacice.
27-06-2012, 12:15 PM
(27-06-2012 04:03 AM)james Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ljudi imam i ja jedno pitanje. Pošto uskoro treba da mi pošalju ček sa amazona, zanima me da li ovi naši prave problem ako ime ili prezime nije sa kvačicama. Npr š,ć,ž itd. Da li treba na amazonu da upišem ime sa kvačicama ili bez. Unapred hvala na odgovoru.

Ni ja nisam imao problema, na ceku nema kvacica, a prezime mi je sa kvacicama.
Visit this user's website Find all posts by this user
27-06-2012, 02:36 PM
Hvala ljudi. Ne mogu da vam se zahvalim na dugme thanks posto idem preko proxy-a.
27-04-2017, 11:11 AM
Da ali preko Payoneer.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
19-09-2017, 08:51 PM
Sreca,pa je ovaj bot izvukao ovu temu...

I na kraju (Jokja) - sta je odgovor?
Moze (legalno) ili ne moze?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Legalna naplata oglasng prostora mosec 6 2,626 27-11-2012 12:46 PM
Last Post: bambam

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)