Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO & Marketing posle Penguin update-a
10-10-2012, 04:32 PM
RE: SEO & Marketing posle Penguin update-a
Sve ovo je istina ali masa totalno spamy sajtova i posle svih ovih updateova odlično rangira, primer cheap nike shoes 27.000 tacnih mesecnih pretraga prvi bio i ostao,barem kod mene Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. isključivo sa linkovima iz blog komentara sa totalno zaspamanih blogova i sa sitewide linkovima iz futera sa sopstvenih sajtova hostovanih na isto IP.
Mogu da navedem stotine ovakvih ali niko više nemože da garantuje da će ovo i sledeći put proći zbog toga je sve više onih koji razmišljaju o kvalitetnim SEO metodama.

WHO DARE WINS!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-10-2012, 04:34 PM
I da napomenem vaznu stvar ali to nekako smatram da se podrazumjeva. DI-VER-SI-FI-KA-CI-JA !

Znaci diversificirati anchor text profil maksimalno. Top 10 najzastupljenijih anchor textova nek budu brandname a sve ostalo diversificirat maksimalno. Od recimo 30% komercijalnih anchor textova koje cete napravit neka svaki od njih bude samo jednom upotrebljen i nikad vise. Znaci varirajte anchore. Komercijalni upotrijebite jednom i diversificirajte.
Kombinirajte brandname+komercijalne anchore. Tezite da je sto prirodnije cak kombinirajte i komercijalne sa "website" ili "read more" varijantama.

To je bar moji savjet.
Thanks given by (2): Drenova, Jokja
10-10-2012, 04:50 PM
Po meni su to kratkotrajni websiteovi. Ima ih takvih masu. Google je spor da reagira ali kad tad ih stigne. Netko koristi taj period i dok ih Google ne kazni dobro zaraduje. Ali opet kazem, dali te zanima da rangiras 3-6 mjeseci ili 3-5 i vise godina.

Naravno, nekome ni ovo od 3-6 mjeseci ne zvuci kao losa stvar. Ali jednostavno previse danas ljudi radi na takvom principu i onda kad se dogode nadogradnje onda je Google kriv.

Vi kad radite sve kako treba po Google savjetima sa dovoljnim budjetom za SEO itd. sa iskustvom cak i tada pomalo "pogadjate" a kamoli kad radite nesto za sta sigurno znate da je krivo i lose. Kad tad ce stici kazna. Ne znam, ja ne mogu govorit u ime svih, ponekad su i meni odgovarale kratkotrajne metode ali dosta sam puta dozivio razocaranje da sada pusem i na hladno i glavna stvar mi je stabilnost posjete i sto manja podloznost Google promjenama pa makar to znacilo i sporiji napredak.

Ali isto tako napominjem, ne valja donosit olako zakljucke u nekim stvarima. Nema jedno pravilo i jedan kriteriji za sve vec je tu kombinacija raznih faktora koji utjecu. Cesto ponekad sami ni ne znamo cijelu pricu i onda unutar okvira ono sto znamo proucimo konkurenciju pa donesemo vlastite zakljucke.

Npr. kad se dogodio Penguin glavna stvar sto se dogodila svi su kritizirali likove sa direktorija. Meni se dogodilo da su me tada webovi sa vecinom linkova sa direktorija prestigli a jedan website koji sam pratio u nekoj drugoj nichi je skroz pao i izgubio. Znaci imao sam 2 kontradiktorna iskustva.

Dio tih su sada ovaj tjedan pali pa je nas website sada pri vrhu za neke vazne fraze. Zeznuto je to, i nece Google nikad "sve" ulovit osobito ne sve odjednom, ali ce postepeno malo mjenjat tu malo tamo i s vremenom ce vecinu ih ulovit. Pojavit ce se neke nove muljaze i sl. pa ce onda oni privremeno opet dobijat nezasluzenu posjetu i rankinge. Ali ako radis sto vise u skladu s pravilima, sto "stabilnije" ciljas da odradujes SEO nekako mirnije spavas i ove sve promjene te se manje ticu. Kako bi rekao, puno duzi je period dok ce na tebe utjecati te promjene. Dok ovi sto rade minisajtove sa par tekstova, losim linkovima svaki put kad je update imaju velike promjene.

Mozda i mene i moje websiteove pogodi neki update, ali ja tu ne mogu nista, ja mogu radit maksimalno koliko mogu da se to ne dogodi. Sanse uvijek postoje ali kad vidim kakvi websiteovi jos uvijek rangiraju nekako mirnije spavam jer znam da je makar malo manja sansa da mene pogode.

(10-10-2012 04:32 PM)1kvota1 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sve ovo je istina ali masa totalno spamy sajtova i posle svih ovih updateova odlično rangira, primer cheap nike shoes 27.000 tacnih mesecnih pretraga prvi bio i ostao,barem kod mene Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. isključivo sa linkovima iz blog komentara sa totalno zaspamanih blogova i sa sitewide linkovima iz futera sa sopstvenih sajtova hostovanih na isto IP.
Mogu da navedem stotine ovakvih ali niko više nemože da garantuje da će ovo i sledeći put proći zbog toga je sve više onih koji razmišljaju o kvalitetnim SEO metodama.
Thanks given by (3): Drenova, Igor Tomić, Jokja
10-10-2012, 05:09 PM (This post was last modified: 10-10-2012 05:10 PM by Jokja.)
Evo i ja nesto da dodam, mozda nije 100% vezano za temu, ali da ne otvaram novu moze i ovde da se uklopi.

Vec je pricano puno o tome da treba imati kvalitetatn unikatan sadrzaj, evo jedno najsvezije iskustvo vezano za tu pricu.

Danas mi je sigao meil od jednog poznanika sledece sadrzine:
Sećaš se ono kad sam te zamolio da uključiš oglase na onaj Blogger? E sad im je stiglo da se oglasi ne prikazuju više na RSS feedovima. Šta to znači? Ukinuli su im oglase ili nešto drugo?

Eto konkretnog dokaza u kom smeru ide Google. Oni ne zelie vise trpiti nekvalitetne sajtove, i na sve moguce nacine borice se protiv toga. Dakle, ako imate Adsense oglase na nekom blogu koji vuce sadrzaj sa drugih sajtova, mislim da vam je najpametnije da ih uklonite, jer ako ih Google uklanja to moze biti veoma lose.
12-10-2012, 05:41 PM
Brand, Brand, Brand. Evo jos jedan update u zadnje vrijeme koji je Google uveo da bi forsirao Brandove.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Thanks given by (2): Igor Tomić, Jokja
12-10-2012, 11:15 PM
Sve ok brand, ali kad lik tipka car repair bobina Biggrin a ja imam elektro servis kao i gomila drugih koji imaju servis, ali ima gomila bezvezluka koji su uzgred spomenuli bobinu??
13-10-2012, 07:40 AM (This post was last modified: 13-10-2012 07:41 AM by Slavko Pejovic WBS.)
(10-10-2012 04:34 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I da napomenem vaznu stvar ali to nekako smatram da se podrazumjeva. DI-VER-SI-FI-KA-CI-JA !

Znaci diversificirati anchor text profil maksimalno. Top 10 najzastupljenijih anchor textova nek budu brandname a sve ostalo diversificirat maksimalno. Od recimo 30% komercijalnih anchor textova koje cete napravit neka svaki od njih bude samo jednom upotrebljen i nikad vise. Znaci varirajte anchore. Komercijalni upotrijebite jednom i diversificirajte.
Kombinirajte brandname+komercijalne anchore. Tezite da je sto prirodnije cak kombinirajte i komercijalne sa "website" ili "read more" varijantama.

To je bar moji savjet.

Šta misliš o tome da se kroz guest postove anchori stavljaju na komercijalnim frazama, dok kod nekih malo manje kvalitetnih metoda anchor ide na www mojdomen com ? Anchori koji idu kroz guest postove bi bili upotrebljeni jednom do dva puta i ne više. Ili pak da ukoliko postoji mogućnost dodavanja dva linka u samim postovima, jedan ide na komercijalnom anchoru, a drugi ili na www mojdomen com ili na varijaciji brand name anchora. Šta misliš da li bi se na taj način zadovoljio anchor profil ?

www.wbsdigital.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-10-2012, 02:40 PM
(13-10-2012 07:40 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Šta misliš o tome da se kroz guest postove anchori stavljaju na komercijalnim frazama, dok kod nekih malo manje kvalitetnih metoda anchor ide na www mojdomen com ? Anchori koji idu kroz guest postove bi bili upotrebljeni jednom do dva puta i ne više. Ili pak da ukoliko postoji mogućnost dodavanja dva linka u samim postovima, jedan ide na komercijalnom anchoru, a drugi ili na www mojdomen com ili na varijaciji brand name anchora. Šta misliš da li bi se na taj način zadovoljio anchor profil ?

Napominjem, sve su ovo moji osobni stavovi i iskustva. I ja naravno mogu biti u krivu tak da svatko za sebe treba donosit odluku kako ce postupati. Ja dajem savjete kroz najbolja iskustva koja za mene pasu, ali kazem, ne mora znacit da ono sto je za mene najbolje da mora nuzno biti i za druge.

E sad kad sam to napomenuo, cisto da ne ispadne da forsiram svoj pristup ili nesto sada mogu i odgovorit.
Ja osobno nikad ne gledam vise od 1 linka sa websitea. Toliko puta sam vidio da jednostavno broj Linking Root Domena/Reffering Domena je mocan faktor a ukupan broj linkova je skoro zanemariv. Tako da ja nikad ne gledam za drugi link sa nekog websitea a osobito ne sa iste stranice tj. iz istog teksta. Jedan link po clanku rokam i to je to. Svi obicno dozvoljavaju do 2 linka ali moje osobno misljenje jest da je to pomalo spammy i forsiranje. Ako cete vec linkati drugi link iz Bylinea/About Author/Bio kako god vec nazvali tu sekciju onda neka to bude vas twitter racum, G+ account itd. Sada kada je authorrank faktor dobro je linkati i graditi autoritet vlastitom G+ accountu. Tako da ja osobno nikad ali bas nikad ne stavljam 2 linka prema istom websiteu iz 1 teksta ali cak niti ne s jednog websitea.

Ako linkas isti URL iz istog clanka ionako ce ti se samo prvi uzimati u obzir tako da ni nema smisla. Ako vec linkas iz istog clanka npr. jedan link pocetnu a drugi link podstranicu to ce nesto imat efekta ali osobno meni to izgleda dosta spammy. Tako vecina affiliate marketera da maksimizira korist od 1 teksta i bas zato sto vecina tako radi treba radit suprotno od njih. Lakse je detektirat link sheme kada se tako radi i kad vecina tako radi.
Zato ja linkam ili jedno ili drugo, nikad 2 linka. Treba gledat website kao cijelinu, vise Google negleda samo "PAGE rank" nego gleda cijeli website, domain authority. Zato kad linkas na pocetnu dizes autoritet i podstranici, kad linkas podstranicu dizes autoritet i pocetnoj, website je cijelina, autoritet vrijedi za cijeli website.

Sto se tice guest postova i anchora. Bez obzira na metodu, a trenutacno najvise koristimo upravo guest posting tj. outreach oni predlozeni od mene savjeti za anchor textove vrijede za sve metode. Znaci mi radimo brandname i sa guest postovima. Zadnjih pola godine skoro da samo te linkove i radimo. Tako da se mene pita ja bi radio bradname anchore i sa guestpostovima i sa ovim drugim metodama. Mozda ne sve ali vecinu bi stavio brandname.

Ovo sto ti pitas mozes da radis slabije metode npr. direktorije (ne one najjadnije) da stavis brandname, par forum potpisa, par blog komentara, css direktorije ali i barem 50% guest postova bi rokao brandname anchore. Kako bi rastao broj linkova ja bi sve vise i vise povecavao i omjer brandname anchora.

Probajte tako radit i pratit tjedne promjene rankinga i kroz 3-6 mjeseci cete vidjeti efekte. Ali treba biti dosta uporan. Mi smo dosta promjenili omjere brandname vs komercijalni ali jos uvijek radimo na tome i jos uvijek nismo postigli zeljeni cilj ali sve veci i veci postotak je brandname. Uvjeren sam da je to 50% problema sa Penguin nadogradnjom.
Ja zadnjih pola godine radim tako i za sada smo vidjeli kvalitetnije i stabilnije rezultate. Spore i postepeno ali puno stabilnije. Naravno ako rokas nekvalitetne spammy LB metode nece te ni anchor tekst profil spasiti. Treba gledati the big picture. Mozes imat ovo dobro odradjeno a los tekst, previse oglasa pa te Panda zakaci. Treba gledat the big picture.
Thanks given by (3): danijel99, ekibum, Slavko Pejovic WBS
13-10-2012, 04:05 PM
(13-10-2012 02:40 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(13-10-2012 07:40 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Šta misliš o tome da se kroz guest postove anchori stavljaju na komercijalnim frazama, dok kod nekih malo manje kvalitetnih metoda anchor ide na www mojdomen com ? Anchori koji idu kroz guest postove bi bili upotrebljeni jednom do dva puta i ne više. Ili pak da ukoliko postoji mogućnost dodavanja dva linka u samim postovima, jedan ide na komercijalnom anchoru, a drugi ili na www mojdomen com ili na varijaciji brand name anchora. Šta misliš da li bi se na taj način zadovoljio anchor profil ?

Napominjem, sve su ovo moji osobni stavovi i iskustva. I ja naravno mogu biti u krivu tak da svatko za sebe treba donosit odluku kako ce postupati. Ja dajem savjete kroz najbolja iskustva koja za mene pasu, ali kazem, ne mora znacit da ono sto je za mene najbolje da mora nuzno biti i za druge.

E sad kad sam to napomenuo, cisto da ne ispadne da forsiram svoj pristup ili nesto sada mogu i odgovorit.
Ja osobno nikad ne gledam vise od 1 linka sa websitea. Toliko puta sam vidio da jednostavno broj Linking Root Domena/Reffering Domena je mocan faktor a ukupan broj linkova je skoro zanemariv. Tako da ja nikad ne gledam za drugi link sa nekog websitea a osobito ne sa iste stranice tj. iz istog teksta. Jedan link po clanku rokam i to je to. Svi obicno dozvoljavaju do 2 linka ali moje osobno misljenje jest da je to pomalo spammy i forsiranje. Ako cete vec linkati drugi link iz Bylinea/About Author/Bio kako god vec nazvali tu sekciju onda neka to bude vas twitter racum, G+ account itd. Sada kada je authorrank faktor dobro je linkati i graditi autoritet vlastitom G+ accountu. Tako da ja osobno nikad ali bas nikad ne stavljam 2 linka prema istom websiteu iz 1 teksta ali cak niti ne s jednog websitea.

Ako linkas isti URL iz istog clanka ionako ce ti se samo prvi uzimati u obzir tako da ni nema smisla. Ako vec linkas iz istog clanka npr. jedan link pocetnu a drugi link podstranicu to ce nesto imat efekta ali osobno meni to izgleda dosta spammy. Tako vecina affiliate marketera da maksimizira korist od 1 teksta i bas zato sto vecina tako radi treba radit suprotno od njih. Lakse je detektirat link sheme kada se tako radi i kad vecina tako radi.
Zato ja linkam ili jedno ili drugo, nikad 2 linka. Treba gledat website kao cijelinu, vise Google negleda samo "PAGE rank" nego gleda cijeli website, domain authority. Zato kad linkas na pocetnu dizes autoritet i podstranici, kad linkas podstranicu dizes autoritet i pocetnoj, website je cijelina, autoritet vrijedi za cijeli website.

Sto se tice guest postova i anchora. Bez obzira na metodu, a trenutacno najvise koristimo upravo guest posting tj. outreach oni predlozeni od mene savjeti za anchor textove vrijede za sve metode. Znaci mi radimo brandname i sa guest postovima. Zadnjih pola godine skoro da samo te linkove i radimo. Tako da se mene pita ja bi radio bradname anchore i sa guestpostovima i sa ovim drugim metodama. Mozda ne sve ali vecinu bi stavio brandname.

Ovo sto ti pitas mozes da radis slabije metode npr. direktorije (ne one najjadnije) da stavis brandname, par forum potpisa, par blog komentara, css direktorije ali i barem 50% guest postova bi rokao brandname anchore. Kako bi rastao broj linkova ja bi sve vise i vise povecavao i omjer brandname anchora.

Probajte tako radit i pratit tjedne promjene rankinga i kroz 3-6 mjeseci cete vidjeti efekte. Ali treba biti dosta uporan. Mi smo dosta promjenili omjere brandname vs komercijalni ali jos uvijek radimo na tome i jos uvijek nismo postigli zeljeni cilj ali sve veci i veci postotak je brandname. Uvjeren sam da je to 50% problema sa Penguin nadogradnjom.
Ja zadnjih pola godine radim tako i za sada smo vidjeli kvalitetnije i stabilnije rezultate. Spore i postepeno ali puno stabilnije. Naravno ako rokas nekvalitetne spammy LB metode nece te ni anchor tekst profil spasiti. Treba gledati the big picture. Mozes imat ovo dobro odradjeno a los tekst, previse oglasa pa te Panda zakaci. Treba gledat the big picture.

Hvala, stoprocentno si u pravu.
Ja sam do sada išao sa dva linka, gde su mi linkvoi ustvari retko vodili na početnu, već na dve različite unutrašnje stranice koje su vezane za tematiku posta.

Gledam da ni ne koristim druge metode, ili da ih koristim u što manjem obimu.

Po meni se najvažniji deo posla radi na samom početku, kada treba dobro osmisliti projekat, dobro izanalizirati klijentovu nišu i mikroniše, napisati potpuno unikatan i kvalitetan sadržaj i uraditi dobar on page. Kasnije graditi autoritet, ali autoritet onome što vredi. Ako je nekvalitetan sadržaj, kad tad će pasti.

www.wbsdigital.com
13-10-2012, 06:03 PM
(13-10-2012 02:40 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Tako da ja osobno nikad ali bas nikad ne stavljam 2 linka prema istom websiteu iz 1 teksta ali cak niti ne s jednog websitea.
Neprocenjivo vredna informacija...Bow
14-10-2012, 05:48 PM
dbomestar, kada radiš guest posting za klijenta, koga staviš kao autora posta, nekog iz klijentove firme, fiktivno ime, ili pak svoje ime/nekog iz svoje firme

internet parketar
Find all posts by this user
15-10-2012, 02:27 AM
Biti jači od konkurencije i imati kvalitetan sadržaj je ključ uspjeha a ne ganjanje G visokih standarda.

Ima svega pa i SEO pojašnjenje
15-10-2012, 07:14 PM (This post was last modified: 15-10-2012 07:20 PM by Davor Bomestar.)
(14-10-2012 05:48 PM)skijanje Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. dbomestar, kada radiš guest posting za klijenta, koga staviš kao autora posta, nekog iz klijentove firme, fiktivno ime, ili pak svoje ime/nekog iz svoje firme

Ime nije toliko bitno koliko cijeli proces. Te neke stvari smo se mi brinuli u pocetku koje ime, kakav e-mail itd. Ali kad steknes iskustvo vidis da to i nije toliko bitno. Neke male experimente koji su radili neki SEO strucnjaci su pokazali da je svejedno dali salju kao bloger, kao SEO strucnjak ili netko iz klijentove firme. Mi tezimo da to bude bloger iz niche iako ne mora biti nuzno tako.

Tako da koristimo kako kada. Ponekad koristimo vlastito ime od nekog iz firme ali dosta koristimo i aliase/pen name/personu ili drugacije receno "izmisljeno" ime pisca. Kada koristimo "personu" onda izgradimo cijeli profil oko osobe. Znaci ta "izmisljena" osoba ima vlastiti twitter, facebook, linkedin profil, G+ profil, ponekad i vlastiti blog. Sto vise to bolje. Nije lose izabrati i neko popularnije ime pa kad vas neko bude Googlao ce malo teze doci do informacija sto i nije losa stvar. Tezimo Americkim imenima jer vecina reagira bolje na Americke blogere. Ipak kad se predstavljamo kao blogeri (pisci) i normalno da je bolje da djeluje kako nam je Engleski nativni jezik. I sam sam malo otupio na ne-Americke ljude. Obicno spam koji dobijam na ime firme su indijci, filipinci, rusi i slicno tako da kad svaki dan dobijas spam iz takvih podrucja onda nekako pocnes negativno gledat na sve to. A nemojte zaboravit da su Amerima i dobrom djelu svijeta nasa imena slicna ko Ruska.

Personu je najbolje napraviti koja pokriva max 2-3 teme/niche ali ne i vise od toga. Ako ispadne da ta persona pise tekstove za sve moguce niche biti ce jasno da osoba nije toliko udubljena u tu nichu. Kljuc je da morate sto vise se potruditi izgledati kao da ste pravi sudionik te niche. Ako je blog o autima morate biti zaljubljenik u aute. Kakav je to bloger o autima ako na svom facebook profilu nema slike nekih nabrijanih autiju.

Ali na kraju price pristup je isto najvazniji. Kad odradite dobro prospektiranje blogova onda ce vam postotak blogova koji primaju guest postove biti naravno veci. Ako idete na blog koji nikad prije nije primio guest post onda ce teze prihvatit nego netko tko 1 tjedno objavi guest post. Ako su bas svi guest postovi onda preskacite jer to onda nije blog nego "article directory".

Vazan je pristup, morate biti genuine, ne previse dugacki kad saljete e-mail/poruku, nebi bilo lose da pokazete kroz 1 recenicu znanje o njihovom blogu, nekom postu ili nichi koju pokrivate. Nemojte previse komplicirati, ali nemojte ni slati copy/paste poruke jer to smrdi na kilometre i svatko tko je dobio 2-3 takva maila ce vas detektirat. Potrudite se biti originalni ali ne komplicirat. Nemojte da vas obezhrabri mali postotak odobravanja, to je normalno. Ne znam, 20-30% su vec ok rezultati. Naravno sve to ovisi o miljardu faktora, tako da ako cete rokat samo slabe blogove imat cete veliki postotak odobravanja, puno linkova ali ne bas kvalitetne linkove. Naravno, svaka nicha je drugacija. Neka nicha gdje su samo strucnjaci tesko da cete uopce dobit odobravanje. Ako niste doktor tesko da cete napisat tekst za blog od nekog doktora a da on nece vidjet vase nepoznavanje materije.

Posao prije i poslje slanje upita je jednako vazno kao i samo slanje upita. Ako pratite blog mjesec dana i citate redovito, ostavljate blog komentare na blogu, na facebook stranici tog bloga, ako retweetate i replyate na twitteru tom blogeru i za mjesec dana pitate da vam objave blog post onda ce vam uspjesnost biti drasticno veca. Sto kvaltietnije odradujete posao to ce veci postotak odobravanja biti.

Naravno, kvalitetni primjeri tekstova i prije objavljenih kvalitetnih guest postova su dobra stvar za priloziti da vide da ne nudite nekvalitetan materijal. Tako dali cete imat uspjesnu guest posting objavu na nekom blogu mozda je vec odredjena puno unaprijed. Potrudite se odradit "pripremu" kako treba i postotak ce biti puno puno veci. Ne brinite za "brzinu" jer to je glupost. To je svima nama napameti i uvijek zelimo sto vise odradit ali to je najveca glupost sto radimo. Jednostavno, 100 neuspjelih pokusaja u tjedan dana ce donijet puno manje link autoriteta nego 1 uspijeli pokusaj u mjesec dana. Brzina se ne postize brzanjem vec uhodavanjem i iskustvom. Kad nesto napravite 100 puta dobro onda cete automatski postici brzinu kroz iskustvo. Crawl-Walk-Run. Dok ne pocnete puzat necete ni trcat. Nemojte se trudit biti odlicni dok niste ni dobri. Treniranjem do savrsenstva i tako se postize brzina. Odredite 10 blogova koje cete sljedecih mjesec dana pokrit ultrakvalitetno i za mjesec dana cete imat 10 linkova.

Da se vratim na period prije i poslje slanja upita. Prije slanja upita je vazno odraditi pripremu, sprijateljiti se sa osobom. Kada ga dobro proucite, pratite njegov blog imat cete i temu s kojom se sprijateljit s tom osobom. Ali period poslije slanja je isto jako vazan. 5-7 dana nakon slanja prvog upita ako se osoba ne javlja posaljite jos 1 ultra pristojan upit. Opet gledajte biti sto prirodniji. Ako se ni tada javi onda pokusajte i treci put nakon jos 7 do 10 dana. Ako se tada osoba ne javi onda odustanite i nemojte biti naporni. Mnogi od njih provjerave poruku i nakon dosta dugo vremena. Jedan od nasih radnika je dobio odgovor i objavu cak 6 mjeseci nakon sto je poslao upit. Isto tako, miksajte metode komunikacije. Kontakt forma za website je otvorena svima pa ce tako imat i najmanji postotak odgovaranja. Zato ako mozete potrazite direktan mail od osobe. Puno je drugacije kada dobite pravi mail nego kad dobijete mail putem websitea. U dobu kad ekipa sa istoka spama ko luda ekipa je vec otupila na kontakt forme. Isto tako, kontaktiranje preko drustvenih mreza je jackpot. Naravno, ako to odradite kvalitetno. Nemojte pucat na najace blogove nego ciljate mid-level blogere jer je najbolji omjer odobravanja i kvalitete. Krenite sa slabijim blogovima pa kad steknete iskustvo onda tek idite na malo kvalitetnije blogove. Nema smisla da "upropastite" kvaltietne blogove dok ste jos neiskusni. Jedno je teorija sto ja sve ovo pisem ili kad procitate negdje a drugo je praksa i iskustvo. Nekima ovo jako tesko cak i kad znaju sve detalje, jednostavno treba steci iskustvo tj. osjecaj za te stvari a to se postize praksom. Ako do sad niste radili takve linkove nemojte mislite da cete ovaj tjedan jer ste procitali ovaj post slozit 5 linkova - Necete. Zadajte si cilj da sljedeca 2-3 mjeseca ucite kako to radit i kad steknete osjecaj i iskustvo onda ce se postotak odobravanja povecavat.

Ok, ovaj post nije bas striktno vezan za Penguina ali eto nije ni previse offtopic, sve to moze pomoci radit kvalitetnije linkove poslje Penguin updatea.

I da za kraj bi rekao, nemojte mislite da je guest posting nesto posebno, ultrakvalitetno i da ce to trajat beskonacno. Morate stalno biti u toku i prati sta se dogadja. Google ce sigurno nekvalitetne blogove umanjivat im snagu zato svaki korak koji napravite kako bi podigli kvalitetu svog guest posting procesa nece biti uzalud. Mi konstantno radimo na unapredjivanju tih stvari, koristimo Americke pisce koje dodatno educiramo, radimo specifikacije za tekstove kod kojih se ful potrudimo kod researchanja. Pokusavamo ostati u dobrim odnosima s blogerima, trudimo se imati zaista kvalitetne tekstove koji odrazavaju poznavanje teme o kojoj se pisu itd. Nemojte slati prekratke tekstove, 600 rijeci je sada neki minimum za guest postove, ali ako pogledate tekstove npr. na seomozu ili youmozu vidjet cete da ti tekstovi imaju po par tisuca rijeci, e tome treba tezit i da svaka rijec puca od korisnih informacija. Tezite kvaliteti tekstova da budu sto blize onome sto imamo na ovim nasim IZF natjecanjima za najbolji post. I naravno, za kraj, upornost je najvaznija. Ponekad se i nama dogodi da u mjesec dana nigdje ne objavimo, ali onda se sjetimo da igramo na duge staze, da link building se ne radi preko noci i zato gledamo kako se poboljsat iz mjeseca u mjesec i slijedeci mjesec kada imamo dosta objava ucimo iz tog iskustva.
15-10-2012, 11:22 PM
A sta mislis na varijantu kontaktiranje ljudi putem sms poruka? Prakticno na svakom sajtu ima mobilni telefon za kontakt mozda bi to moglo da se iskoristi i za ovu namenu. Kontakt preko drustvenih meza cini mi se odlicna ideja. Ljudi svaki dan vise na fejsu ili twitteru pa ih tu lako moze naci. Cinjenica je da mnogi ne proveravaju meilove, ili ti nasi meilovi zavrse u spam sanducetu pa ih ne procitaju.
15-10-2012, 11:31 PM
(15-10-2012 11:22 PM)Jokja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. A sta mislis na varijantu kontaktiranje ljudi putem sms poruka? Prakticno na svakom sajtu ima mobilni telefon za kontakt mozda bi to moglo da se iskoristi i za ovu namenu. Kontakt preko drustvenih meza cini mi se odlicna ideja. Ljudi svaki dan vise na fejsu ili twitteru pa ih tu lako moze naci. Cinjenica je da mnogi ne proveravaju meilove, ili ti nasi meilovi zavrse u spam sanducetu pa ih ne procitaju.

Kontaktiranje putem drustvenih mreza je MUST. Ali preporucam kombiniranje raznih opcija. Nisu svi ljudi jednaki, nije svatko svugdje jednako prisutan. Iako znam kolika je vaznost twittera i G+ ne sjecam se kad sam se zadnji put logirao tamo, jednostavno sam prezauzet. Tako da je dobro kombinirat razne kanale i vidjet koji idu bolje ali prije toga malo proucit. Vidjet kako je tko aktivan na kojem kanalu. Ako netko slabo koristi twitter mala je korist retweetanja ili replyanja na tweet. Ako je netko twitteras a Facebook slabo koristi onda opet nema previse koristi od Facebooka. FB i G+ su odlicni za kontaktiranje ali i tu treba prvo naucit malo cake i fore pa ce to ici bolje. Zato preporucam koristit razne kanale, ispraksirat se i stec iskustvo pa onda se fokusirat na neku drustvenu mrezu vise nego na ostale kanale.

SMS poruke osobno mislim da nebi bas bilo idealno. Meni to djeluje previse spamerski, to je skrivanje iza slova i broja. SMS je prekratak da se nesto vise kaze. Uzet telefon i nazvat je odlicna stvar, jos prije koju godinu sam citoa tekstove kako je ekipa imala odlicne uspjehe tako sto je uzela telefon i nazvala, ili cak jos bolje napravili detaljno istrazivanje i pripreme pa tek onda zvali na neki tesko dostupan broj. Neki ljudi znaju uloziti par mjeseci priprema da dobiju kvalitetan vrhunski jaki link. Znaci sto se vise posvetite nekom cilju vece su sanse. Tako da telefoniranje nije uopce losa stvar, malo tko to uopce radi i ako znate pricat dobro imate dobru sansu. Ali kao i sve i to treba znat dobro odradit, samo nazvat i mucat ili ne znati sta treba reci ce postici kontraefekt. A sto se tice sms-ova ja mislim osobno da je to losiji pristup nego npr. kontakt putem drustvenih mreza. Tamo vas barem mogu malo "provjeriti" prije nego odgovore.
Thanks given by (1): Jokja
20-10-2012, 12:12 AM
Evo u današnjem Whiteboard Friday-u Rand Fishkin odlično objašnjava nova pravila nakon svih ovih promjena i updejtova, o novim metodama se već puno govorilo a ovdje je Rand napravio presjek metoda koje su prolazile nekad, a koje prolaze danas, ne ide toliko u detalje ali je super video

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

internet parketar
Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
31-01-2013, 10:51 PM
27-02-2013, 07:52 AM
27-02-2013, 11:16 AM
Bas sam si stavio taj link na 2read listu. Al ne stignem od svih materijala koje sam pripremio za citanje.

No, ovih dana mi se urezala u pamcenje jedna recenica koju sam procitao na jednom tekstu o link buildingu. I nekako mi je to misao vodilja u zadnje vrijeme...

Quote:If you don’t find enough content on your website that will attract links, you know where you must put your attention and resources before you begin the link building process.

Ovo je kljucna stvar za kvalitetan SEO i link building.

Mi sada svakog klijenta ili poticemo ili odradujemo za njih sadrzaj na samom websiteu. Jednostavno, sve kvalitetnije metode koje nisu do sad penalizirane, sve stare metode koje se mogu radit na novi kvalitetniji nacin ili potpuno ovise o kvalitetnom sadrzaju na websiteu ili su bas drasticno efikasnije i bolje sa kvalitetnim sadrzajem na samom websiteu.

(27-02-2013 07:52 AM)tryengraved Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
02-03-2014, 08:03 PM
Ma sve je to fino, taman mi google počisti jednog spamera iskoče dva nova i sve tako mjesecima.
Meni pozicija uglavnom ista iako sam se trudio da radim po propisima.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  pagerank update promoterka1 5 1,334 03-09-2013 04:19 PM
Last Post: milosh
  Kakve anchor tekstove koristiti nakon Penguin nadogradnje Davor Bomestar 12 2,628 04-04-2013 08:56 AM
Last Post: mvasic
  Stare link building mogu biti korisne i nakon Penguin nadogradnje Davor Bomestar 4 2,133 19-02-2013 12:18 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)