Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sva pitanja Paypal
» kako otvoriti racun, povezati isti sa karticom, druga pitanja
21-11-2017, 03:09 AM
RE: Sva pitanja Paypal
Zaobici Intesu maximalno. Ja imam Visa Inspire vezanu za tekuci racun i poslednji put sam cekao skoro tri nedelje da mi legnu pare sa PP, navodno zbog nekog unapredjivanja sistema. Inace se ceka dugo. Bolje uzeti Visa karticu za PP u nekoj manjoj banci gde brze proknjizavaju uplate.

Druga stvar, u Intesi ne moze devizni vezan za karticu u drugoj valuti osim RSD i EUR. Moze da se otvori devizni racun nevezan za karticu u drugim valutama, ali kad je u pitanju racun vezan za karticu, samo RSD i EUR dolaze u obzir, a takav racun jedino vazi za PP uplate. Trazio u 5 razlicitih filijala da mi otvore USD racun vezan za karicu i dobio maltene isti odgovor.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-11-2017, 04:56 AM
(21-11-2017 03:09 AM)weblinks Wrote:  Druga stvar, u Intesi ne moze devizni vezan za karticu u drugoj valuti osim RSD i EUR.
Pa,jel imaju bar neku pristojnu stopu konverzije iz USD u EUR?

Koliko god da je to nepovoljno (sto moraju da pretvaraju dolare u evre i uzimaju neku proviziju na to),opet kad saberes koliko bi u nekoj drugoj banci placao mesecno za Visa karticu (koja je u Intezi besplatna)...kapiram da dodjes na isto.

Nisam upoznat da li "obim" transakcija utice na brzinu kojom ce biti proknjizene (valjda imaju neke super brze kompjutere,koji to resavaju),mislim da je za sve banke manje-vise isto (3 do 5 radnih dana ili koliko vec).
28-02-2018, 05:51 PM
Pozdrav. Nov sam na pejpalu pa imam neke nedoumice. Naime, kad primim uplatu u dolarima na pejpal, ko vrši konverziju u konvertibilne marke, banka ili pejpal? Napominjem da sam povezao viza karticu i sad samo treba da povučem taj novac. Pošto sam čuo da pejpal uzima dosta prilikom konverzije jel to važi samo za placanje putem pejpala ili i za prijem novca? I ako mi vec pejpal konvertuje taj novac koji primim kako da promjenim da banka vrši konverziju? Ili je već podešeno da to radi banka automatski? Hvala!!!
01-03-2018, 01:38 AM
Mogao si i u banci to da pitas Smile

Banka ti vrsi konverziju dolara u KM,prilikom prebacivanja novca sa Paypal racuna na tvoju karticu.

Sem toga,na Paypal-u ima opcija da konvertujes novac (bilo dolare,bilo evre) u neku drugu "poznatiju" valutu,da tako kazem (funta,pezos,jen,kruna,sekel,drugi dolari-kanadski,australijski,novozelandski...).Koliko vidim,ima 22 valute za konverziju,ali medju njima nema KM (niti bilo koje ex-YU valute).Tako da Paypal ni ne moze da ti konvertuje to,i da hoces Winking

A sto se tice provizije za podizanje novca sa Paypal-a...zavisi od toga kakav nalog (account type) imas tamo.
Pretpostavljam da ti je "obican".Onda mislim da je fiksna provizija koju uzimaju 5 dolara po transakciji (svaki put kada podizes novac uzimaju ti 5 dolara).
01-03-2018, 07:01 PM
(28-02-2018 05:51 PM)NikolaKZ91 Wrote:  Pozdrav. Nov sam na pejpalu pa imam neke nedoumice. Naime, kad primim uplatu u dolarima na pejpal, ko vrši konverziju u konvertibilne marke, banka ili pejpal? Napominjem da sam povezao viza karticu i sad samo treba da povučem taj novac. Pošto sam čuo da pejpal uzima dosta prilikom konverzije jel to važi samo za placanje putem pejpala ili i za prijem novca? I ako mi vec pejpal konvertuje taj novac koji primim kako da promjenim da banka vrši konverziju? Ili je već podešeno da to radi banka automatski? Hvala!!!
Ma jok, puste priče. Samo ako hoćeš da povučeš onda moraš platiti $5, ili besplatno ti povuku na početku svakog mjeseca.

Što se tiče kursa, marka gore dole: https://hr.coinmill.com/BAM_USD.html

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Paypal problem ps3 32 16,669 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 7,812 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,268 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,248 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 70,618 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,352 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,161 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,334 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)