Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sva pitanja Paypal
» kako otvoriti racun, povezati isti sa karticom, druga pitanja
29-10-2015, 03:17 PM
RE: Sva pitanja Paypal
Neće PayPal da mi prebaci pare na karticu, evo već treći dan pending, a prije je bilo gotovo za par minuta, ima li još neko ovaj problem?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-11-2015, 10:51 PM
Pratim ovaj sajt vec par meseci od kako sam usao u svet freelancing-a, pa sam odlucio ovde pa potrazim odgovor na svoje pitanje u nadi da cu ga dobiti.
Postavicu ovaj komentar i pitanje i u ovoj temi, pa molim da se ne shvati kao spamovanje, unapred hvala...

Naime, uzeo sam u Intesi njihovu VISA Electron karticu uz koju sam otvorio i devizni racun(koji je kako sam razumeo povezan sa Electron karticom).
E sad, ono sto me interesuje je, da li kada otvaram PayPal nalog, gde ocekujem da mi legne novac konkretno sa Fiverra treba da unesem podatke moje Electron kartice ili mog deviznog racuna ili je to isto? U cemu je razlika? Imajuci u vidu da su u pitanju dolari, sta je bolja opcija ako uopste imam vise opcija? Inace, iz Srbije sam, ako igra to uopste ikakvu ulogu.
Nov sam u ovome, pa ne znam da li je odgovor na pitanje previse logican, ali prosto ne znam, pa se nadam da ce mi neko odgovoriti.
Hvala unapred.
Send this user an email Find all posts by this user
18-11-2015, 08:48 AM (This post was last modified: 18-11-2015 08:49 AM by zekans84.)
(17-11-2015 10:51 PM)grizzlie Wrote:  Pratim ovaj sajt vec par meseci od kako sam usao u svet freelancing-a, pa sam odlucio ovde pa potrazim odgovor na svoje pitanje u nadi da cu ga dobiti.
Postavicu ovaj komentar i pitanje i u ovoj temi, pa molim da se ne shvati kao spamovanje, unapred hvala...

Naime, uzeo sam u Intesi njihovu VISA Electron karticu uz koju sam otvorio i devizni racun(koji je kako sam razumeo povezan sa Electron karticom).
E sad, ono sto me interesuje je, da li kada otvaram PayPal nalog, gde ocekujem da mi legne novac konkretno sa Fiverra treba da unesem podatke moje Electron kartice ili mog deviznog racuna ili je to isto? U cemu je razlika? Imajuci u vidu da su u pitanju dolari, sta je bolja opcija ako uopste imam vise opcija? Inace, iz Srbije sam, ako igra to uopste ikakvu ulogu.
Nov sam u ovome, pa ne znam da li je odgovor na pitanje previse logican, ali prosto ne znam, pa se nadam da ce mi neko odgovoriti.
Hvala unapred.

Ne mozes dodati devizni i da hoces. Ja sam korisnik iste banke i podizem vec neko vreme na istu karticu sa Paypal-a. Novac ce ti lecu uvek cetvrti radni dan od trenutka kad ti na Paypal-u bude "Completed". Ovde imas uputstvo kako dodati i verifikovati karticu http://www.bancaintesa.rs/upload/images/...ay_pal.jpg .
24-11-2015, 04:39 PM
(18-11-2015 08:48 AM)zekans84 Wrote:  
(17-11-2015 10:51 PM)grizzlie Wrote:  Pratim ovaj sajt vec par meseci od kako sam usao u svet freelancing-a, pa sam odlucio ovde pa potrazim odgovor na svoje pitanje u nadi da cu ga dobiti.

Hvala unapred.

Ne mozes dodati devizni i da hoces. Ja sam korisnik iste banke i podizem vec neko vreme na istu karticu sa Paypal-a. Novac ce ti lecu uvek cetvrti radni dan od trenutka kad ti na Paypal-u bude "Completed". Ovde imas uputstvo kako dodati i verifikovati karticu

Hvala ti puno na ovome, korisno je. Uspeo sam da otvorim, samo ako znas, koliko je potrebno da mi stigne taj cetvorocifreni kod za verifikaciju kartice? Koliko si ti cekao?
I da li uopste moram da verifikujem karticu da bih primao novac?
10-12-2015, 04:00 PM
Da li je neko imao slučaj da ga banke zove i pita u vezi toga od koga primam novac na paypal, za šta i slično, kao nešto to se mora znati zbog zakona i službi i sl. ???
05-01-2016, 09:02 PM
Pozdrav svima!

Da li neko zna je li moguće slati novce sa freelance sajtova, konkretno Upwork, na neverifikovani Paypal? Otvorila bih račun u banci ali ovo me zanima zbog čekanja da novan na Paypalu bude dostupan, pa da ubrzam proces kad eventualno povežem banku i Paypal? U mom gradu se neke banke zatvaraju, nove će se otvarati pa čekam da vidim koja mi je najbolja opcija ali sam u međuvremenu planirala povući na PP.

Probala sam sinoć povući sa People Per Hour na ovaj neverifikovani Paypal i dobila od njih sljedeću poruku:

"Withdrawal from your PPH Wallet (Rejected)
Note: Rejected by PayPal. Receiver's address is in a non-receivable country
or Paypal zero country."

Vratili su mi novac ali su uredno naplatili proviziju, i oni Paypal. Sigh

Šta ovo znači??? PP koliko znam podržava Bosnu. Da li je moguće da ovo napišu zbog toga što mi PP nije povezan sa bankom? Je li neko probao?

I znate li je li ovakva situacija sa Upworkom? Guglala sam i navodno Paypal dozvoljava primanje novca na neverifikovane račune pa mi ništa nije jasno. Sigh Pomagajte.
14-07-2016, 02:39 AM
Jel zna neko koliko maksimalno mogu da Withdraw-ujem odjednom? (sve je verifikovano i na paypal pise da nema limita)
14-07-2016, 12:46 PM
Mislim da je limit 5000 evra, ali nisam siguran.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
19-07-2016, 04:20 AM
(14-07-2016 12:46 PM)Loxo Wrote:  Mislim da je limit 5000 evra, ali nisam siguran.

Limit je ipak 2500 USD (provereno - za moju srpsku karticu)
17-02-2017, 07:28 PM (This post was last modified: 17-02-2017 07:29 PM by oukitel.)
Zdravo. Moze mi neko pomoci sta treba da uradim da bih utklonio ovu gresku. Inace cijeli racun je verifikovan i potvrdjen, kartica je Visa electron kod iz banke sa paypal-a je potvrdjen ali i dalje ne mogu primati uplate ( od pojedinih klijenata i prodje po neka uplata ali ne i sve). Citao sam po forumima da moram podesiti automatsko prebacivanje novca na karticu svakog 1 u mjesecu ali nikako da se snadjem na ovom paypal-u gdje se to nalazi.

http://prnt.sc/ea01na

Ovu sam sliku dobio od osobe koja je htjela da mi uplati novac...
22-05-2017, 10:32 PM
Ovako...

30.4. mi je od Paypala stiglo "Request for additional information".A vezano za eBay poslovanje.
Trazili su mi dokaz o posiljci poslednja 3 predmeta kupcima.Ja sam imao potvrde samo za dva,i to sam im i poslao.

Takodje su mi trazili racun (ili sta se vec podrazumeva pod "invoice or acquisition") za nabavku tih predmeta.U pitanju su bili casopisi iz licne kolekcije,pa nisam mogao da im dam to.To sam i naveo u nekom formularu koji sam popunjavao.A trazili su mi i sliku pasosa.

Uglavnom,poslao sam im ono sto sam mogao (potvrde o slanju poslednja 2 predmeta i sliku pasosa).
I od tad...cekam.

Kad god odem na moj Paypal nalog,pise mi ovo:
We're reviewing your submissions.
We’ll get back to you within 2 business days.

To mi stoji od 30.4.,a danas je 22.5.

Jel neko prosao kroz taj proces?
Jel zna koliko ce to da traje?Posto je 2 business days vec ODAVNO proslo,a oni mi nista ne govore,niti javljaju.
Racun mi je blokiran,mogu i dalje da primam uplate (i bile su u medjuvremenu),ali ne mogu da podignem novac.
14-11-2017, 06:14 PM
Treba mi Visa kartica da bih mogla da primam novac na Paypal i povlacim s tog naloga. Koju banku i koju tacno Visa karticu biste preporucili za to, tj gde su najpovoljniji uslovi?
14-11-2017, 06:38 PM
Sve jedno ti je.
Manje-vise su svuda isti uslovi.

Takodje,bilo koja vrsta Visa (ili Mastercard i ostalih) kartice dolazi u obzir.
14-11-2017, 11:02 PM
eto vidis odmah dezinformacija, NIJE SVEJEDNO

Na MASTERCARD karticu se novac NE MOZE POVLACITI ... s njom mozes samo placati

Sa VISA ELECTRON karticom novac MOZES povlaciti a MOZES i placati ... dakle izbor treba da bude VISA ELECTRON kartica
14-11-2017, 11:18 PM
U pravu si.

Procitao sam bio ovo:
https://www.paypal.com/rs/selfhelp/article/what-credit-or-debit-cards-can-i-use-with-paypal-faq1834/1?channel=FAQ
i prevideo da se govori o placanju,ne o primanju novca.
15-11-2017, 05:39 PM
Povlacim takodje ono sto sam rekao da je svejedno u kojoj banci uzimate Visa karticu.
Nije svejedno.

USto se tice Visa Elektron kartice,u Srbiji mislim da banka Intesa ima najpovoljnije uslove.Ne placa se nikakva "clanarina","odrzavanje" i slicno (tj. besplatno je izvaditi i "imati je").Kod drugih banaka imate ili dodatne troskove oko vadjanja i/ili je potrebno imati tekuci racun (uz mesecne/godisnje troskove u vezi toga).Bar je to slucaj sa Raiffeisen,OTP,NLB,Pireus i Adikko (bivsom Hippo) bankom (bio,proverio danas).U Erste banci su mi samo rekli da nemaju sada Visa Elektron kartica i da se ne moze podneti zahtev,jer se izdaju na licu mesta.Dalje nisam pitao za uslove.

Postoji u nekim bankama i Visa Virtuon kartica (takodje je moguce primati devizne uplate na njoj,kao i njome placati na internetu),ali se placa "odrzavanje".

U sustini,pitajte u banci za karticu za uplate sa Paypal-a (i generalno iz inostranstva,u stranoj valuti).I pitajte za usputne troskove oko te kartice.
16-11-2017, 05:36 AM
Hvala vam na odgovorima, pokusacu u Intesi. Smile
17-11-2017, 10:16 AM
(15-11-2017 05:39 PM)Lazar023 Wrote:  Povlacim takodje ono sto sam rekao da je svejedno u kojoj banci uzimate Visa karticu.
Nije svejedno.

USto se tice Visa Elektron kartice,u Srbiji mislim da banka Intesa ima najpovoljnije uslove.Ne placa se nikakva "clanarina","odrzavanje" i slicno (tj. besplatno je izvaditi i "imati je").Kod drugih banaka imate ili dodatne troskove oko vadjanja i/ili je potrebno imati tekuci racun (uz mesecne/godisnje troskove u vezi toga).Bar je to slucaj sa Raiffeisen,OTP,NLB,Pireus i Adikko (bivsom Hippo) bankom (bio,proverio danas).U Erste banci su mi samo rekli da nemaju sada Visa Elektron kartica i da se ne moze podneti zahtev,jer se izdaju na licu mesta.Dalje nisam pitao za uslove.

Postoji u nekim bankama i Visa Virtuon kartica (takodje je moguce primati devizne uplate na njoj,kao i njome placati na internetu),ali se placa "odrzavanje".

U sustini,pitajte u banci za karticu za uplate sa Paypal-a (i generalno iz inostranstva,u stranoj valuti).I pitajte za usputne troskove oko te kartice.

zaboravio si komercijalnu banku
17-11-2017, 03:09 PM
(17-11-2017 10:16 AM)pandapanda Wrote:  zaboravio si komercijalnu banku
Pa,onda fale na spisku i Unikredit banka,i AIK,i EFG,i Societe Generale,i Crédit Agricole,i Vojvodjanska,i Volks,i Findomestic,i UBB,i Procredit,i Meridian i jos 100 drugih banaka.

Nisam ih zaboravio,nego sam samo naveo banke u kojima sam licno bio i pitao/proverio.
Za druge banke,u kojima nisam pitao za uslove,nisam hteo da navodim.
20-11-2017, 11:12 PM
Ja sam povlacio novac sa Paypala na Visa karticu. Imam racun u Intesi. Mislim da tad nisam imao devizni racun tako da kada sam povukao dolare, isplata je legla u dinarima. Jedino sam cekao nekoliko dana da prodje transakcija sa Paypala na moj racun u banci. Inace Visu karticu sam koristio i kupovao na Aliexpressu bez problema. Takodje kada mi je legao novac na racun, nisam imao nikakvih zackoljica, cak me u banci nisu ni pitali odakle je taj novac, mada i nije bila neka suma (oko $75). Od tad sam namestio i devizni racun, i ne placa se nikakvo odrzavanje niti postoji neki minimalni iznos koji mora uvek stojati na racunu. Takodje moze da se bira i valuta, da li ce devizni racun biti u dolarima ili evrima. Jedino nisam uzimao karticu za devizni racun, koja je takodje besplatna, pa sada kada vrsim neku transakciju preko neta, pare prebacim sa devizni na dinarski racun i onda Visa karticom vrsim placanje.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Paypal problem ps3 32 17,557 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 8,536 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,430 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,435 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 72,784 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,636 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,319 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,661 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)