Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sva pitanja Paypal
» kako otvoriti racun, povezati isti sa karticom, druga pitanja
01-04-2015, 09:54 PM
RE: Sva pitanja Paypal
Poslao sam upit PayPalu u vezi ovoga automatskog transfera balansa sa PP na karticu, da mi ukinu ili omoguće da mogu sam regulisati, ali su rekli da to nije moguće, čak su rekli da ne mogu ništa ni plaćati radi nekakvih finansijskih regulacija, a prvi puti mam PP i koristim ga. Evo šta piše:

" On the first day of every month, your available balance is transferred automatically to the Visa card or US bank account that you selected. It is not possible to stop or cancel this automatic withdrawal.

Due to financial regulations, money cannot be held in your PayPal account and your PayPal account balance cannot be used to fund payments. Therefore, all your received payments must be regularly withdrawn from your PayPal account. "

Šta je ovo? :S
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-04-2015, 10:15 PM (This post was last modified: 01-04-2015 10:16 PM by mrcina.)
Ništa novo. Klasika. Novac koji imaš na Paypalu nemožeš koristit za plaćanje. On ti se sam automatski prebacuje na karticu (račun u banci) svakog 1-og u mjesecu (ako želiš prije povuć plaćaš fee $5). Novac koji je na tvom računu (na kartici) možeš koristit za plaćanje preko Paypala.

» Nudim: Linkbuilding exyu forumima (kontakt pm)
» Nudim: Pisanje unikatnih (SEO) članaka (HR) (kontakt pm)
» Nudim: Pisanje opisa igrica, videa, i ostalog (kontakt pm)
Send this user an email Find all posts by this user
01-04-2015, 10:29 PM
@rokafela - ne možeš tražiti da ti novac vječito npr. čuvaju na paypalu bez transfera na karticu jer su oni u neku ruku "posrednici" između tvojih klijenata i tvog računa u banci, ajmo reći neka banka koja je zadužena samo da taj novac "uspješno" stigne od klijenta do tvog bankovnog računa. Ne znam zašto je to problem, pa bolje je za tebe da prebacivaju jer kad npr. s paypala hoćeš poslat 100$ nekome (primjer) a ti na paypalu imaš 0.00$. Paypal automatski vuče novce s tvog bankovog računa (ukoliko imaš na njemu te novce, naravno) i šalje ih tamo gdje ti tražiš da ti pošalje. Znači sve je isto samo eto što na paypalu ne piše koliko novca imaš na banci, ali što se tiče transakcija, plaćanja i svega - sve je isto.
Još jedna prednost svega toga je što u svakom trenutku karticom možeš povuć taj novac s bankovnog računa i koristit ih uživo, dok ove kad su na paypalu i ne možeš baš već moraš čekat par dana bla bla..
01-04-2015, 11:01 PM
A znači može se plaćati i slati novac preko neta iako mi novac nije na PP balansu nego na kartici. E to nisam znao, mislio sam da mora biti novac na PP balans da bi to mogao, hvala na infu, trznuše me sa ovim. Biggrin
02-04-2015, 10:38 AM
Postoje accounti koji ti omogućuju da koristiš Paypal balance, a postoje oni koji to ne dozvoljavaju (kao tvoj). Donedavno (čini mi se do ulaska u EU) i u Hrvatskoj je bio takav Paypal gdje nisi mogao koristit balance već si isključivo mogao plaćat s novcem na kartici, dok si novac s balanca mogao povući na karticu (većinom gubio na konverzijama).

09-04-2015, 06:04 PM
Hitno potrebna pomoc Smile
Imam novu Visa Electron karticu, u banci kazu da je danas aktivirana ... i imam novac na deviznom racunu.

Ne uspevam da povezem karticu sa Paypalom, dobijam sledeci error: The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

U banci se prave ludi i tvrde da to nije do njih ... sta raditi?
09-04-2015, 06:29 PM
Jel ti ta nova kartica imala koju transakciju? Ako nije, podigni nesto na bankomatu, mozda je do toga.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
09-04-2015, 06:48 PM (This post was last modified: 09-04-2015 06:48 PM by BlackSwan.)
Nije jos nista ... podici cu veceras sa bankomata nesto para, da probam i to ...
10-04-2015, 12:34 AM
U zadnje vrime mi PP ne prebacuje novac automatski na karticu svakog prvog. Kako to sad ide. Ako prebacim ručno, oće li mi naplatiti transakciju?

--
Davor R. Bergam
http://zarada-na-netu.co.nr
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-04-2015, 01:02 PM
(10-04-2015 12:34 AM)Predradnik Wrote:  U zadnje vrime mi PP ne prebacuje novac automatski na karticu svakog prvog. Kako to sad ide. Ako prebacim ručno, oće li mi naplatiti transakciju?

Mislim da su te promjene nastupile od našeg ulaska u EU (nemora nužno biti od točnog tog dana, al u to doba). Da, ukoliko poželiš povuć novac naplaćuju fee u iznosu od $5 (svima osim onima koji povlače na račun u USA). Isto tako, razlika je i u tome što od sada možeš koristit Paypal balance za kupovinu na internetu, a prije to nisi mogao.

10-04-2015, 01:30 PM
(09-04-2015 06:04 PM)BlackSwan Wrote:  sledeci error: The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

U banci se prave ludi i tvrde da to nije do njih ... sta raditi?

Jel to možda prepaid kartica? Ako jest uplati 2 dolara na nju. PP kod verifikacije uzme malo novca da provjeri karticu i nakon verifikacije taj novac vrati.

--
Davor R. Bergam
http://zarada-na-netu.co.nr
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-04-2015, 09:06 PM
Sta se desava? Kod mene u nalogu ponovo radi stranica "Request Money" !? Kako je kod drugih iz Srbije??

Najbolji affiliate program sa ponudama za domaci trafik - Optimizovane Landing Strane.. Brza isplata na PP, WM, Paxum
Visit this user's website Find all posts by this user
13-04-2015, 10:02 PM
(13-04-2015 09:06 PM)fanste Wrote:  Sta se desava? Kod mene u nalogu ponovo radi stranica "Request Money" !? Kako je kod drugih iz Srbije??

Evo ja upravo povukao pare sa fiverr-a, sve ok. Mada ne verujem da će potrajati..

13-04-2015, 11:52 PM (This post was last modified: 14-04-2015 12:17 AM by Lakisa94.)
Konačno radi primanje novca, uopaaaa to se čekalo.
Edit;
Testirao sam radi kao metak uopaaa.
Thanks given by (1): harnemo7007
14-04-2015, 03:50 PM (This post was last modified: 14-04-2015 03:55 PM by noviji.)
Koliko se secam pre nekoliko meseci je isto tako radilo 3 dana za sad imam strani paypal koji sam koristio neverifikovan ali sacekacu jos malo pa cu napraviti srpski paypal ako je omogucena opcija primanja novca.
23-04-2015, 08:24 PM
Pozdrav,

naime imam sljedeći problem:
probao sam da dodam karticu na PayPal akaunt i uspio sam, međutim kada sam išao da verifikujem klikom na continue dobio sam sljedeći error: "The Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your card at a later time. We apologize for this inconvenience."

I poslije toga ja izbrišem postojeću karticu i probam da je dodam ponovo, međutim sada ne može.. a error je: "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."

Danas sam uplatio 10KM (5€) i sada se bojim da neću opet morati uplatit zbog ove greške?

Hvala..
24-04-2015, 09:23 PM
Mislim da nakon što si "obrisao" karticu, a nisi ju verificirao da si napravio problem koji imaš, tj da ti je banka blokirala karticu. Kontaktiraj banku i traži ih da ti odblokiraju karticu za internet poslovanje.

24-04-2015, 10:20 PM (This post was last modified: 24-04-2015 10:29 PM by amrlele.)
(24-04-2015 09:23 PM)mrcina Wrote:  Mislim da nakon što si "obrisao" karticu, a nisi ju verificirao da si napravio problem koji imaš, tj da ti je banka blokirala karticu. Kontaktiraj banku i traži ih da ti odblokiraju karticu za internet poslovanje.

Išao sam u banku i rekli su da je kartica aktivna, ali da nemam dovoljno sredstava da ju dodam. Moja greška što sam ju izbrisao. Opet moram platit.
EDIT: Čak nisam ni pokrenuo proces za dobivanje četverocifrenog koda, ali eto. Sigh
08-05-2015, 11:07 PM
Pozdrav raja. Ovako, pisalo mi da imam 30. dana pending balance, te da taj novac ne mogu povući na banku. Međutim maloprije sam probao i valjda sam uspio, na balansu nemam više novca, a piše da je transakcija gotova. Da li mogu očekivati novac za 2-3. dana u banci ili tek 4. juna, to jest zato što sam 4. maja dodao i verifikovao karticu i tada sam dobio obavještenje o pending balance.

Hvala lijepo drugari! Winking
08-05-2015, 11:22 PM
(08-05-2015 11:07 PM)amrlele Wrote:  Pozdrav raja. Ovako, pisalo mi da imam 30. dana pending balance, te da taj novac ne mogu povući na banku. Međutim maloprije sam probao i valjda sam uspio, na balansu nemam više novca, a piše da je transakcija gotova. Da li mogu očekivati novac za 2-3. dana u banci ili tek 4. juna, to jest zato što sam 4. maja dodao i verifikovao karticu i tada sam dobio obavještenje o pending balance.

Hvala lijepo drugari! Winking
Svakog 1. ti šalju novce na banku.
Ukoliko hoćeš prije platiš $5 i dobit ćeš u roku 5-7 radnih dana.

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.
Thanks given by (1): amrlele
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Paypal problem ps3 32 16,770 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 7,899 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,285 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,256 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 70,860 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,376 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,173 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,378 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)