Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sva pitanja Paypal
» kako otvoriti racun, povezati isti sa karticom, druga pitanja
01-08-2013, 09:00 PM
RE: Sva pitanja Paypal
Imam devizni račun u dolarima povezan s paypal računom u dolarima. Kada napravim withdraw s paypala, paypal to konvertira u kune i napravi withdraw. Kada dobijem novac na devizni račun to se ponovno konvertira u dolare. Na taj način izgubim 3-4% iznosa. Može li se to izbjeći? Zbog čega uopće konvertira u kune? Zato što sam pri registraciji odabrao zemlju hrvatsku? Zar ne bi trebao po broju kartice znati koja je valuta na njoj?

I btw, kada je napravljen ovaj današnji withdraw(prvog u mjesecu) pri konverziji je računao 1 USD = 5.4 HRK, a sve tečajne liste jučer i danas pokazuju 5.6. Dodatni novci izgubljeni.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-10-2013, 05:11 PM
Da li moram da imam verifikovan nalog da bi primio pare radi se o isplati sa microworkers-a
Send this user an email Find all posts by this user
10-10-2013, 08:46 PM
Ako je BA,HR ili RS nalog moraš!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
27-01-2014, 11:51 AM
Pozdrav! Waving

Imam nešto nejasnoća vezano uz otvaranje paypal računa (točnije pametno zarađivanje preko interneta). Zaradila sam neke dolare na odesku i dugo vremena razmišljala koji je najbolji način da povučem taj novac. Budući da piše da odesk uzima čak 30$ ako se novac prebaci direktno na račun u banci (budući da sam hrvatski državljanin) odlučila sam nabaviti visa web karticu, otvoriti paypal račun i povezati je sa paypalom.

E sada. Vidim da postoje dvije vrste pay pal računa: individual i business i piše da je individual namijenjen za online kupovinu, a business za primanje uplata.

Da li mogu ja otvoriti individual account i na njega primati uplate u dolarima? Ne bi htjela otvarati business account budući da se ne radi o nikakvom poduzeću, radim za sebe povremeno u slobodno vrijeme kada mi se posreći, a htjela i želim imati mogućnost da mogu online kupovati također. Da li je moguće da imam jedan paypal account, vezan za jednu karticu namijenjen za te dvije svrhe i po mogućnosti da to nije business account?

Također zanima me pitanje na koje nitko ne zna odgovoriti i nailazila sam na svakakve odgovore. Da li je potrebno plaćati porez na internet zaradu (za nas freelancere)?
Po meni to nema smisla budući da nam ne ide radni staž ni ništa, nemamo neke ugovore koji traju i slično, a opet željela bi biti sigurna da je sve po zakonu da se ne iznenadim za koju godinu.

I još jedno pitanje, ako primim zaradu u dolarima, kako je najisplativiji doći do nje, da li se trebaju naštimati neke postavke da se ti dolari prebace u kune i da mi to onda stoji na web kartici u kunama ili kako? Šta ako onda te kune s kartice želim koristiti za kupnju nekih artikala u dolarima?

Nadam se da ću dobiti koji odgovor i da vas nisam previše zagnjavila. Taunt Hvala unaprijed!
27-01-2014, 12:31 PM
(27-01-2014 11:51 AM)susie Wrote:  Pozdrav! Waving

Imam nešto nejasnoća vezano uz otvaranje paypal računa (točnije pametno zarađivanje preko interneta). Zaradila sam neke dolare na odesku i dugo vremena razmišljala koji je najbolji način da povučem taj novac. Budući da piše da odesk uzima čak 30$ ako se novac prebaci direktno na račun u banci (budući da sam hrvatski državljanin) odlučila sam nabaviti visa web karticu, otvoriti paypal račun i povezati je sa paypalom.

E sada. Vidim da postoje dvije vrste pay pal računa: individual i business i piše da je individual namijenjen za online kupovinu, a business za primanje uplata.

Da li mogu ja otvoriti individual account i na njega primati uplate u dolarima? Ne bi htjela otvarati business account budući da se ne radi o nikakvom poduzeću, radim za sebe povremeno u slobodno vrijeme kada mi se posreći, a htjela i želim imati mogućnost da mogu online kupovati također. Da li je moguće da imam jedan paypal account, vezan za jednu karticu namijenjen za te dvije svrhe i po mogućnosti da to nije business account?

Također zanima me pitanje na koje nitko ne zna odgovoriti i nailazila sam na svakakve odgovore. Da li je potrebno plaćati porez na internet zaradu (za nas freelancere)?
Po meni to nema smisla budući da nam ne ide radni staž ni ništa, nemamo neke ugovore koji traju i slično, a opet željela bi biti sigurna da je sve po zakonu da se ne iznenadim za koju godinu.

I još jedno pitanje, ako primim zaradu u dolarima, kako je najisplativiji doći do nje, da li se trebaju naštimati neke postavke da se ti dolari prebace u kune i da mi to onda stoji na web kartici u kunama ili kako? Šta ako onda te kune s kartice želim koristiti za kupnju nekih artikala u dolarima?

Nadam se da ću dobiti koji odgovor i da vas nisam previše zagnjavila. Taunt Hvala unaprijed!

Oh Susie Q,
Paypal neka ti bude individual, možeš primati novac u bilo kojoj valuti i kupovati online.
Porez na internet zaradu bi svi trebali plaćati, ali neki se za to odluče ranije, neki kasnije Winking
Što se tiče konverzije dolar-kuna, to se sve samo dešava. Pošalji dolare sa Paypala i dižeš kune na bankomatu.
Plaćaš nešto online, kune se pretvaraju u dolare. Abra-ka-dabra Waving

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
27-01-2014, 01:07 PM
(27-01-2014 12:31 PM)anarchox Wrote:  
(27-01-2014 11:51 AM)susie Wrote:  Pozdrav! Waving

Oh Susie Q,
Paypal neka ti bude individual, možeš primati novac u bilo kojoj valuti i kupovati online.
Porez na internet zaradu bi svi trebali plaćati, ali neki se za to odluče ranije, neki kasnije Winking
Što se tiče konverzije dolar-kuna, to se sve samo dešava. Pošalji dolare sa Paypala i dižeš kune na bankomatu.
Plaćaš nešto online, kune se pretvaraju u dolare. Abra-ka-dabra Waving
27-01-2014, 01:28 PM
Hvala puno na brzom odgovoru Smile
A za one koji žele bit pošteni građani (na njihovu štetu :/) može kratka uputa kako se plaćanje poreza odvija u slučaju internet zarade? Ili neki link? Treba pričekati da se skupi koja veća svota pa prijaviti? Jer ovo su malo izvanredne situacije, nikad se ne zna da li će se zaraditi i koliko, šta onda nakon svakog poslića za 20-100$ treba odraditi cijelu proceduru ispunjavanja formulara i i od to malog što smo sami zaradili na kraju nam oduzmu dio, stvarno nije fer Sorry i tako nema posla nigdje pa ne moraju nam još i prilike na intrenetu onemogućavati..
27-01-2014, 01:48 PM (This post was last modified: 27-01-2014 01:51 PM by Davor.)
@susie nemaj brige, za cifre od 100-200$ niko neće da te cima za porez, uzmi payoneer karticu i tek onda si mirna pošto ti pare stižu na karticu i nemaš veze sa Hr bankama.

Ako budeš plaćala porez na tolike sume ništa ti ostati neće i čemu onda sav tvoj rad. Ok kontam sada ce neko da kaže "ali to se mora po zakonu", istina mora se kao i još milion drugih bitnijih stvari kojih se niko ne pridržava, pa ne živimo mi u nekoj utopiji gde se svaka sitnica pažljivo posmatra. Kad ste čuli da je neko prozivan za 100-200$ mesečno što nije platio porez ( namerno kažem prozivan pošto ne tuže ljude ni za hiljade evra već se nagode a ne za 100-200$ ). Trebaju ti hiljade evra mesečno da bi neko uopšte obratio pažnju ( inače to su mi rekli u banci kada sam ih pitao ). Smile

Tako da ti je moj savet payoneer kartica ( mozes da je uzmes preko odeska ) i ne treba ti ni paypal ni banke niti iko ima uvid u tvoje finansije pa sad ti odluči. Smile
Thanks given by (1): Aleksandar92
27-01-2014, 01:55 PM
Ok, hvala na info. Budem još razmislila...
01-03-2014, 10:37 PM
Pozdrav, registrovan sam na paypal ali nemam karticu trenutno. Da li meni neko moze isplatiti pare na paypal da mogu torsiti online ili isplatiti kad dobijem karticu?

Skola Kompjutera- Tutorijali, Novosti...
01-03-2014, 11:32 PM
(01-03-2014 10:37 PM)kenant Wrote:  Pozdrav, registrovan sam na paypal ali nemam karticu trenutno. Da li meni neko moze isplatiti pare na paypal da mogu torsiti online ili isplatiti kad dobijem karticu?

Ne, jer da bi uopste koristio paypal moras imati verifikovan account,ovako ti ne moze ni za sta sluziti

Magazin - Ljepota i zdravlje
22-04-2014, 01:27 PM
Firma mi je uplatila pare na paypal koliko se otprilike ceka da se pare loaduju posto mi na pp i dalje pise da imam 0$, pare su uplacene pre jedno sat vremena.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
22-04-2014, 05:59 PM
Pitanje, posto mi ne daju da dodam payoneer banku na PP nalog (jer sam iz srbije, a stavio sam kao drzavu sloveniju) rekli su mi da ih nazovem. .Zanima me koliko naplacuju ovaj poziv i koja pitanja ce mi postavljati? Tj. koje ce mi informacije traziti??

Hvala
27-04-2014, 08:57 PM
Da li neko znaaa ????? Tonuge2
15-06-2014, 10:11 PM
Pozdrav svima Waving

Iščitavam vas već neko vreme, s obzirom da sam rešila da se ubacim u neki vid zarade preko neta... Pronašla sam brdo korisnih saveta, nešto konačno uspela da iskristališem, ali došla do tog famoznog PayPal problema...
Elem, na većini sajtova gde se otprilike pronađem, plaćaju isključivo preko PayPal-a. Kojeg naravno u zemlji Srbiji ne možemo koristiti u ove svrhe. E sad pokušavam da nađem alternativno rešenje, pa bih molila za malu pomoć. Ponoviću verovatno nešto što je već xy puta pitano, ali sam toliko stvari iščitala, da mi se sad sve zbrkalo Bored

Imam trenutno dve varijante:
1. drugarica koja živi u Danskoj. Nema svoj PayPal već bi otvorila isključivo za mene. Na koju bi karticu trebalo da ga poveže, i koji bi najlakši način bio da ja taj novac koristim?
2. prijateljica iz RS. Takođe bi otvorila nalog samo za mene. Može li da se upiše na PayPal direktno moja Visa kartica ili mora da bude račun na njeno ime?
15-06-2014, 11:19 PM
(15-06-2014 10:11 PM)Adams Wrote:  1. drugarica koja živi u Danskoj. Nema svoj PayPal već bi otvorila isključivo za mene. Na koju bi karticu trebalo da ga poveže, i koji bi najlakši način bio da ja taj novac koristim?

2. prijateljica iz RS. Takođe bi otvorila nalog samo za mene. Može li da se upiše na PayPal direktno moja Visa kartica ili mora da bude račun na njeno ime?

1. Moze da otvori na sebe, u svojoj banci u Danskoj uzme neku VISA karticu na primer, poveze je sve na sebe i lepo prima novac na njen PayPal. Nakon sto joj se novac sliva na PayPal, ona tebi moze na primer jednom mesecno da salje novac na tvoj devizni racun u Srbiji preko IBAN i SWIFT-a i tako novac dolazi do tebe.

2. Ako otvara tvoja prijateljica na sebe PayPal, njena kartica koja isto glasi na nju bi bilo pametna da se poveze. Takodje ti posle novac moze prosledjivati kada ga dobije na tvoj devizni racun kao sto sam opisao iznad.

Nadam se da su odgovori pomogli.
15-06-2014, 11:56 PM
Hvala ti na brzom odgovoru Bow

Tako sam otprilike i shvatila da funkcioniše, ali bolje da pitam nego da nešto zabrljamo. Jedino me još interesuje, ako bi recimo verifikovala PayPal preko svog računa koji inače koristi, a kasnije otvorila neki račun koji bi bio samo za taj PayPal i da ga ja koristim, može li da se izmeni to u postavkama, da se promeni račun na koji se prebacuje novac sa PayPal-a? Pa da mi pošalje tu karticu i da ne prebacujemo novac tamo-amo, nego ja odmah podižem na bankomatu?
04-07-2014, 09:44 PM
Imam slicno pitanje, stric mi je u inostranstvu, ima karticu sa kojom podize penziju, da li mogu na njegovu karticu da primam uplate preko PayPala i da li se placa porez na taj novac? Ima li neko ko prima novac preko rodbine iz inostranstva da mi pomogne?
26-09-2014, 07:58 AM
Od 1.6.2014. , u Hrvatskoj, za devizne uplate iz inozemstva pošiljatelj mora navesti vaš IBAN.
Odnosi li se to i na PayPal. Čitala sam da se njima šalje onaj reljefni broj na prednjoj stranici
Visa kartice i s poleđine 3 sigurnosne znamenke. Je li se to promijenilo i treba li PayPalu po
novom poslati IBAN?
Moje drugo pitanje glasi: Može li se prilikom registracije na PayPalu bez obzira što sam iz
Hrvatske, označiti da želim primati uplate u dolarima, tako da se izbjegnu konverzije?

Ima dosta savjeta da se PayPal poveže s Payoneer karticom, međutim koliko znam, PayPal
više ne podržava Payoneer.
26-09-2014, 11:33 AM (This post was last modified: 26-09-2014 11:34 AM by Kapetan Bačvica.)
Ne odnosi se to na Paypal. On nema svoj IBAN. IBAN je International Bank Account Number.
Tek kada budeš slala novac sa Paypala na svoj račun u banci; moguće je da to bude tada aktualno.

(26-09-2014 07:58 AM)emica Wrote:  Može li se prilikom registracije na PayPalu bez obzira što sam iz
Hrvatske, označiti da želim primati uplate u dolarima, tako da se izbjegnu konverzije?

Može, dapače. Smile

(26-09-2014 07:58 AM)emica Wrote:  Ima dosta savjeta da se PayPal poveže s Payoneer karticom, međutim koliko znam, PayPal
više ne podržava Payoneer.

Koliko ja znam, PayPal podržava Payoneer. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 9,180 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 75,796 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal i IRS M00nlander 8 3,339 10-12-2011 11:42 PM
Last Post: Djolisimo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)