Post Reply 

Thread Rating:
  • 5 Votes - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domain Flipping Zarada - kupovina i prodaja domena
» Buy Low Sell High
29-11-2013, 01:42 PM (This post was last modified: 29-11-2013 01:44 PM by perikle.)
RE: Domain Flipping Zarada - kupovina i prodaja domena
(29-11-2013 11:46 AM)AmazingHulk Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li je to i u slucaju da ta firma nema poslove na nasem podrucju? Moze li se tada slobodno uzeti npr. Blabla.rs ili Blablaforum.rs

Sto se tice TM nije bas jednostavno... U sustini se svodi na to da ti nemas novca da se sudis sa njima, pa vecina ljudi odustaje od TM domena.

Konkretno i ukratko odgovor na tvoje pitanje je NE.
Jedino, ako je ime kompanije ujedno neka rec koja ima znacenje (tipa Voda, Nafta, Ulje, Life, Love, Straight...), ali tada ne mozes koristiti taj domen na nacin da aludira na delatnost kojom se ta firma bavi. Na primer: rec Intesa ima znacenje razumevanje, dogovor i neko moze da registruje domen intesa.rs ali ga ne moze koristiti ni na koji nacin u vezi sa bankama, finansijama i sl. Takodje, ne sme koristiti logo niti bilo sta sto ima veze sa bankom Intesa. (nesto slicno se i dogodilo Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Medjutim, mozes koristiti domen recimo ImeProizvodjacaCigareta-stetiZdravlju.rs ukoliko imas presudu suda ili zdravstvenu dokumentaciju i sl. kojom potvrdjujes ili koje prezentujes javnosti. Ali ne smes od tog sajt imati finansijsku dobit.

Imas i dva primera onoga sto sam na pocetku napisao, da u sustini niko nema novca da se tuzaka sa velikim kompanijama pa niko i ne registruje takve domene: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (3): Igor Tomić, Davor Bomestar
29-11-2013, 01:53 PM
(29-11-2013 11:46 AM)AmazingHulk Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Koliko sam shvatio mislim da on upozorava da se ne kupuje npr. ako je tvrka Blabla.com da se ne kupi domena sa Blablaforum.com Blablazarada.com i tak ostale varijacije koje sadrzavaju brend.
Da li je to i u slucaju da ta firma nema poslove na nasem podrucju? Moze li se tada slobodno uzeti npr. Blabla.rs ili Blablaforum.rs
Prema mojim informacijama,inače i ja sam novopečeni domejner,moj mentor ne savetuje da se bilo kakav TM ili varijacija TM kupuje.
29-11-2013, 03:32 PM
S obzirom koliko brendova ima na svijetu neznam kakve domene uopće ostaju znajući da ne smiješ ni varijacije(većinom) i da je većina boljih i pokupovana.

Moram priznat da me u početku zaintrigiralo. Međutim što više čitam ne vidim tu više od kupnje domene od nekoga te eventualna preprodaja drugom za više.

Više ću se definitivno informirati.Nije loše ni probat s obzirom da kupnja preko registra i nije tolko skupa.

Kada sam kupio domenu za svoju stranicu nisam ni znao za sve to. Dobro pa nisam upotrijebio neki brend ili nešto(možda da ipak provjerim bolje).
Find all posts by this user
20-08-2014, 02:37 PM (This post was last modified: 20-08-2014 02:40 PM by sasa973.)
(29-08-2013 05:54 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nemoj da gledaš slobodne domene preko Godaddy, zloglasni su po tome da kupe domene koje ljudi merkaju par dana.

Bolje proveravaj na NameCheap recimo, a posle kupuj gde ti volja.

Hvala na savetu.
A na Dynadot

(16-10-2013 08:44 PM)Visitors Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Učlanio sam se na SEDO i izlistao domene za prodaju. Stavio sam nižu cenu nego što su oni predložili automatski.

Idem na "Offers Received" i stoji ovo, pa se pitam jel to ok i da li tako treba? Samo što sam izlistao domene za prodaju, možda treba vremena.

Auction Activity:
Show: There are currently no auctions running for your domain names.

Offer/Counter-Offer Activity:
Currently there is no negotiation activity for your Domain Names.

Takođe sam se učlanio i na afternic pa ću videti gde brže ide. Btw. ne znam ništa oko prodaje domena, iako sajtove radim jos od 2002. godine Smile Nadam se da nije nista komplikovano Smile

Šta znači "izlistati" domen i kako se to radi?
hvala unapred
24-10-2014, 08:41 PM
Prodao "ebola.com" za više od 200.000 dolara Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
31-10-2014, 11:49 PM
Evo jedna ilustracija koja svakako podržava Domain Flipping; ova je domena 150-Dot-Info-Portfolio.info prodana za $1,499. Smile
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Ja osobno ne bih ovu domenu uzeo ni badava, ali vidiš ti...
Kako vi ovo komentirate? Fever
(Pitanje, naravno, nije samo za "ljubitelje" .info domena)

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
01-11-2014, 12:36 AM
Pa ima 150 domena i dosta njih mi se oci okey Biggrin zato je i kupio i ja da imam para i neke planove za barem 2-3 domene bih kupio.

Cubefield | igre za dvoje | Scary Maze Game |
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
01-11-2014, 01:59 AM
U skupu tih 150 .info domena ima jako kvalitetnih i starih one-word domena, netko ko će ih znat iskoristit za siteove ili preprodat pojedinačno isplati mu se.
01-11-2014, 08:29 PM
@Milane, nisi pisao nikakav post od početka 2013, ali bio si ovdje nekidan, molim te odgovori mi ti ili neki kolega koji ima iskustva na Flippi; Smile
naime, prodajem staru ali ataktivnu Smile travel domenu iz 2006 g. Ali, to nije samo domena nego je cijeli site, ima mnoštvo stranica, non stop je online 8 godina i Google friendly.

Pitanje je - Hoću li na početku pravljenja ponude u Flippi staviti da prodajem site ili domenu?
To je zajedno jedno i drugo, a ne znam jeli mogu kasnije to mijenjati, zato pitam.

Hvala svim Flippašima koji će me uputiti.
Naravno, dobrodošli su i bilo kakvi (ne nužmo i mudri) savjeti. Fever

02-11-2014, 12:22 AM
Aj aj Kapetane Smile

Ukoliko prodaješ čitav sajt, onda ćeš označiti i na Flippi da prodaješ sajt. Kada budeš postavljao opis sajta, pokušaj da daš što više informacija o trenutnom stanju sajta, rangovima (PR, DA, Alexa itd) backlinking report itd itb. To će ti mnogo pomoći u pronalasku potencijalnih kupaca. Početnu cjenu stavi što nižu (počni od $20 tipa) i obavezno stavi Reserve Price (to ti je cjena ispod koje ne ideš).

Što se tiče menjanja listinga - to ne možeš, bar ne dok ti traje trenutni listing. Ali ako si prvobitno odlučio da prodaš sajt i nakon 30 dana nisi imao zadovoljavajuće ponude, možeš produžiti aukciju po 50% nižoj cjeni ili možeš kreirati novi listing u kome ćeš samo prodavati domen Smile

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
25-11-2014, 10:08 PM
Ističu mi simptomi.org i dermatitisherpetiformis.org, ako su nekome primamljive. Daću mu i složene sajtove sa par solidnih članaka.
02-12-2014, 04:06 PM (This post was last modified: 02-12-2014 04:10 PM by Kapetan Bačvica.)
(01-11-2014 08:29 PM)Kapetan Bačvica Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hoću li na početku pravljenja ponude u Flippi staviti da prodajem site ili domenu?
Hvala svim Flippašima koji će me uputiti.

Stavio sam da prodajem site, ali nije baš uspješno ispalo, možda stoga jer nisam išao na plaćenu verziju. Sorry
Domena će isteći za 20 dana, a bila bi šteta, domena i site su stari 8 godina; Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. keyword brand domena, iz 2006 godine i non stop online.
Ako je netko od vas zainteresiran da ima staru domenu, molim da mi se javi pa ćemo se dogovoriti. Fever

08-02-2015, 04:19 PM
samo jedna napomena, cuvajte se prevaranata, ima ih i u domain flippingu:

Quote:Hello!

I'm representing an investor from the Middle East who would like to buy h*******s.com.

My investor has six figure budget for 60-70 domains.

Please email me your desired price.

He is also very interested in high quality 4-5 letter domains, nedozvoljeni sadrzaj and financial names.

Our company is in web hosting business. We also provide brokerage services for domain investors.

How can we transfer money to you (wire transfer, escrow)?

If you have other names please email me the list. I may help you to sell them.

Regards,

Robert Goldman, Ph. D.

Vice President Investor Relations

123 TLD Domain Attorney

5 Roundwood Avenue

Stockley Park

Uxbridge

Middlesex

UB11 1FF

United Kingdom

0347 467 2819
© 2015 Microsoft Terms Privacy & cookies Developers English (United States)

potpis.
Visit this user's website Find all posts by this user
08-07-2015, 12:45 PM
Imam par pitanjaoko ovoga pa vas molim da mi razjasnite.
Koja je razlika ako mi je domen star 1 dan ili ako je star 10 godina?
Dali cim napravim domenu mogu da je prodajem?
08-07-2015, 04:22 PM
Dacu ti jedan jednostavan primer,neko je registrovao pre par godina domen airserbia.com,to je bilo pre osnivanja kopanije airserbia i imao je jedva stotinu poseta dnevno,kada je osnovana kompanija imao je na dan 100.000 poseta dnevno jer su mislili da je to njihov sajt,mislim da im je taj domen ustupio besplatno,da je bio neki drugi brend mogao je da ga proda za dobre pare.Trebas potrefiti ime domena ili imati dobru posetu na sajtu pa da taj domen ima dobru zaradu ili bude dobro rangiran.
08-07-2015, 05:04 PM (This post was last modified: 08-07-2015 05:04 PM by stefs.)
A dali mogu prodati domen koji sam npr juce napravio a da je ime dobro?
Npr. lupam domen, makemoney.com predstavljam da moze dobro da se proda i sl...
Mislio sam preko godaddy uzeti par domena i probati da ih prodam preko nekog sajta...
08-07-2015, 05:13 PM
Mozes prodati kada god hoces.
08-07-2015, 10:42 PM
Ne možeš, nažalost. Mora proći 60 dana između dvije promjene vlasništva, prema ICANN pravilima.

Što se tiče razlike između 1 dana i 10 godina, razlika je u tome što frikovi koji se bave domenama više vole ovo drugo. To nema nikakvog realnog utjecaja na kvalitetu domene (ili sajta), samo na njenu vrijednost u glavama onih koji kupuju.
09-07-2015, 10:22 AM
Hvala vam, sad mi je mnogo jasnije. Znaci moram cekati 60 dana, ima li nacina da se to preskoci?
09-07-2015, 11:34 AM
Samo jedan jedini, a to je da otvoriš novi korisnički račun kad kupuješ domenu, pa onda kupcu samo daš cijeli taj račun.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Sta je domena ? Black Dragon 22 9,947 24-01-2017 09:21 PM
Last Post: otr.
  Webhosting unlimited domena Loxo 2 197 23-01-2017 12:01 PM
Last Post: Loxo
  Problem oko domena link zoki-poki 2 267 22-12-2016 09:38 PM
Last Post: Igor Tomić
  Više domena na jednom hostingu westopic 5 434 08-09-2016 11:09 AM
Last Post: Jeronimo034
  Par pitanja oko domena i hostinga wwewwe 4 632 26-06-2016 08:24 PM
Last Post: wwewwe
  domena .rs Boštjan67 3 598 08-06-2016 12:16 AM
Last Post: contrateam
Rolleyes Pitanje(mozda glupo) u vezi domena HugoSef 3 590 24-04-2016 03:50 PM
Last Post: HugoSef
  Registracija domena na 1and1 ziba 15 1,207 24-03-2016 09:48 PM
Last Post: Gadafi

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)