Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dali da Thanks dodaje reputation pointove?
18-04-2012, 03:47 AM
Dali da Thanks dodaje reputation pointove?
Kao sto naslov kaze, dali da podesimo opciju na forumu da kada netko stisne "Thanks" na vas post da vam to automatski dodaje reputation bodove?

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-04-2012, 03:56 AM
RE: Dali da Thanks dodaje reputation pointove?
(18-04-2012 03:47 AM)dbomestar Wrote:  Kao sto naslov kaze, dali da podesimo opciju na forumu da kada netko stisne "Thanks" na vas post da vam to automatski dodaje reputation bodove?

U smislu da 1 Thanks automatski povecava i reputaciju za 1? Ili u kojem omjeru, ako vec tako?
Mislim da ako se ove dvije vrijednosti dovedu u vezu, jedna od njih ce onda biti suvisna...

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Send this user an email Find all posts by this user
18-04-2012, 03:59 AM
(18-04-2012 03:56 AM)anarchox Wrote:  
(18-04-2012 03:47 AM)dbomestar Wrote:  Kao sto naslov kaze, dali da podesimo opciju na forumu da kada netko stisne "Thanks" na vas post da vam to automatski dodaje reputation bodove?

U smislu da 1 Thanks automatski povecava i reputaciju za 1? Ili u kojem omjeru, ako vec tako?
Mislim da ako se ove dvije vrijednosti dovedu u vezu, jedna od njih ce onda biti suvisna...

Tako je. 1 Thanks bi povecavao reputaciju za 1.

18-04-2012, 04:05 AM (This post was last modified: 18-04-2012 04:05 AM by Igor Tomić.)
Ni ja ne vidim smisao toga. Pogotovo ako je omer 1 thanks = 1 rep.

Uvek sam reputaciju smatrao kao nesto sto se koristi kada se uspesno obavi poslovna transakcija, a thanks kao mera koliko je neko bio koristan za druge clanove.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Drenova, anarchox
18-04-2012, 04:10 AM
(18-04-2012 03:59 AM)dbomestar Wrote:  Tako je. 1 Thanks bi povecavao reputaciju za 1.

Pa i ne znam, onda bi broj / odnos Thanksova i reputacija kod svakog clana bio isti, razlikovao bi se u svakoga u nekoliko desetina.
Broj Thanksova + broj reputacija = ~broj Thanksova (otprilike opet isto..)

Thanks given by (1): jokara25
18-04-2012, 07:51 AM
Mislim da to ne bi imalo puno smisla jer reputacija i Thanks nisu isto, bar ih ja ne smatram istim.
Reputacija je, po meni, mnogo vrednija od Thanks-ova i samim njihovim poistovećivanjem pomešale bi se babe i žabe.

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti

Travnjaci
Find all posts by this user
18-04-2012, 07:56 AM
Ma kakvi, ostavi ovako kako je sad. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
18-04-2012, 09:02 AM
Meni "Thanks" znači "hvala za koristan post" ili "potpuno se slažem s tobom".
"Rep" bi po mome bilo nešto što daješ A) za općenito kvalitetan doprinos forumu kroz više postova ili kroz duži vremenski period ili B) za neki iznimno kvalitetan post ili eventualno i C) članu koji ti je pomogao putem privatnih poruka.

S druge strane, malo smeta to što se s tim reputacijama kroz PP dosta manipulira, tipa: šaljem ti skriptu koju sam i ja negdje našao, ili dajem ti besplatno besplatni YT (...) account, molim te stisni mi jednu reputaciju!!
Ima i obrnutih slučajeva kada su ljudi kojima se netko zamjerio znali davati nekome po 2-3 negativne reputacje.

I tako se dešava da članovi koji malo ili ni malo doprinose cijeloj zajednici imaju reputacije jače od ljudi koji godinama doprinose kvalitetnim postovima i zbog kojih je ovaj forum i postao ovo što je sada.

Moj prijedlog je ovo:
1. Ukinuti reputacije, s tim da se trenutni broj reputacija pomnoži s 3, 4 ili 5 i doda broju 'thanksova'.
Thanksovi bi tada predstavljali mjeru koliko član ukupno doprinosi forumu - to bi zapravo i bila stvarna reputacija, a s tim bi se i puno teže moglo manipulirati.
(Ne znam da li je moguće izvesti, ali možda bi se umjesto "thansova" moglo staviti i thumb up/thumb down.)

2. Vratiti "trade count" kao mjeru za kvalitetno obavljen dogovoreni posao i za kvalitetnu suradnju, a stavljanje opisa/razloga treba biti obavezno.
Ne jako davno bilo je prepucavanja oko čovjeka koji se pojedincima zamjerio, ali realno je na forumu mnogima pomogao i ima puno dobrih postova. Zato bi "trade count" bio mjera koja kaže samo koliko je netko pouzdan za suradnju.

Btw, što je to "Warning Level"?

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Thanks given by (4): Igor Tomić, jokara25, JohnWizzer, anarchox
18-04-2012, 09:08 AM
Meni je jedno viska. Reputacije su mi besmislene jer Thanks govori vise o aktivnosti clana lakse ga stavit i tacniji je jer nemos manipulisat tek tako sa tolikim brojem thanksovai.

Ja reputaciju sam mozda 2 put stavio vezano za transakciju znaci ne kontam kako uopste neki povezase to sa transakcijama...

Samim tim ima smisla napraviti da je to jedna te ista stvar il ukinuti jedno.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (2): jokara25, anarchox
18-04-2012, 09:32 AM
(18-04-2012 09:02 AM)LeonMak Wrote:  Btw, što je to "Warning Level"?

To ti je nesto kao "usmena opomena na forumu", odnosno jedna stepenica blize banu Taunt
..ovisno o tome kakav je prekrsaj dobijas "kaznene poene", 1 poen = 20% WL.

Ali to se praktikuje samo kod zlocestih clanova To_clue

Thanks given by (1): LeonMak
18-04-2012, 10:43 AM
Moje misljenje je da ne bi trebalo mesati thanks i rep, kao sto je vecina rekla thanks pokazuje koliko neko doprinosi forumu i svakako bi trebao da stoji kao takav na forumu. Meni licno, reputacija dosta znaci prilikom poslovanja sa nekim clanom foruma, jer pokazuje koliko je taj neko pouzdan, pa se time cesto vodim prilikom oglasa i slicno. Stoji cinjenica da se repovi daju za svasta ovih dana, za skriptu, nalog, itd, ali mislim da je tesko tome stati na put.
Tako da mislim da je bolje ostaviti to kako jeste.
18-04-2012, 12:37 PM
Ako sam ja dobro razumela originalno pitanje, nije opcija da se reputation izbaci nego samo da i "thanks" učestvuje u njoj - što mi je ok, ali ne u odnosu 1:1 nego, recimo, 1:5. Ja sam recimo thanks-ove davala i kad padnem sa stolice od smeha na duhovit odgovor, pored onoga što je LeonMak gore napisao.

Reputaciju svakako mislim da treba ostaviti, jer ima opciju obrazloženja, makar i šturog. Ne znam kako vi, ali ja sam pogotovo u početku, dok nisam "upoznala" ljude, baš dosta pažnje obraćala na obrazloženja reputacije nekog člana, a to jeste naročito važno kad razmišljate o nekoj vrsti transakcija s njim, i generalno uobličava sliku. Sem toga, "thanks" se može dati samo za post, a reputacija i za "vanškolske aktivnosti", što mislim da je važno za ovu našu malu zajednicu.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
18-04-2012, 12:42 PM (This post was last modified: 18-04-2012 12:43 PM by VWolf.)
Ja sam protiv. Thanks je tu da se zahvali na nekom postu a da se ne kucaju nepotrebni postovi ispod u kojem će stajati "Hvala" itd.
A rep je po meni nešto malo iznad Thanks. Baš kad neko nešto uradi iznad prosjeka. Ako bude Thanks tu dodavao reputaciju onda od silne reputacije i ta reputacija će izgubiti smisao. Neko stavi nešto negativno što treba da bude tu i to se izgubi od silnih Thanks.
I meni kao moderatoru Thanks služi tu da se zna da sam provjerio temu i slično.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
18-04-2012, 01:19 PM
Čitajući postove stekao sam dojam da se 'Thanks' tipka koristi kao 'Like' na fejsbuku, dok se s druge strane u reputation pišu komentari tipa: "hvala za ovo, hvala za ono...".

Moj prijedlog je da se uvede i 'Like' tipka koja nebi imala veze s reputacijom, već bi se koristila za postove koji nisu od neke koristi (primjer: "Sretan rođendan, sretan Uskrs..."), za prijedloge, sugestije, komentare koji nam se općenito sviđaju i sl.

S druge strane tipka 'Thanks' bi se koristila za postove koji su od neke koristi, kojima se rješava neki problem, za tutorijale, postove u kojima se nude korisni linkovi, za konstruktivne komentare i sl.....s tim da bi se za neki određeni broj zahvala (5, 10) reputacija dizala za 1 bod.

Davanje reputacije bi ostalo kako je, ali bi se trebao dati konstruktivan opis i obrazloženje zašto je reputacija data... bila ona pozitivna ili negativna.

Triješće - web strip
18-04-2012, 01:20 PM
(18-04-2012 04:05 AM)smilika Wrote:  Ni ja ne vidim smisao toga. Pogotovo ako je omer 1 thanks = 1 rep.

Uvek sam reputaciju smatrao kao nesto sto se koristi kada se uspesno obavi poslovna transakcija, a thanks kao mera koliko je neko bio koristan za druge clanove.

Mislim da ne treba davati reputaciju za uspesno obavljenu transakciju sa clanom. Za to treba da postoji neki iTrader, kao sto je to uradjeno na nekim drugim forumima.
Vidjao sam na tim forumima likove koji imaju jako dobru reputaciju, ali i negativan iTrader, sto znaci da nisu pouzdani za saradnju i pored velikog doprinosa forumu.

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

Thanks given by (1): Igor Tomić
18-04-2012, 02:46 PM
Thanks mi je super, korisna funkcija da se thread ne gusi nepotrenim postovima tipa "hvala na odgovoru" i sl.

Ali..cemu uopce sluzi reputacija na ovom forumu? Hocu reci, u kojoj situaciji vi gledate neciju reputaciju i zasto? Jedino mi ima smisla ovo sto kaze JelenaM, gledati neciju reputaciju kad razmisljate o nekoj transakciji s nekim, ali opet, reputacija nije itrader, i koliko vidim dijeli se bez nekih kriterija.

Sad malo gledam reputacije nekim (random) clanovima, pa pola reputacija je bez suvislog objasnjenja zasto su dane, kod velikog dijela je kometatar tipa "ti si car, boss, majstor, itd"; nekim clanovima je isti clan vise puta dodijelio reputaciju..

Sto se mene tice, ako netko pise nerazumljivo, sintakticki ili gramaticki jako nepismeno, pise gluposti ili je jednostavno prirodno glup, ne dozivljavam njegove/njene postove ozbiljno pa makar mu reputacija bila 100 i broj thanksova 1000.

I slazem se s ostalima, ako je 1 rep=1 thanks, jedna od te dvije vrijednosti je suvisna.

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
Thanks given by (2): jokara25, Davor Bomestar
18-04-2012, 05:13 PM (This post was last modified: 18-04-2012 05:20 PM by Davor Bomestar.)
Hvala svima na komentarima.

Oko glavnog pitanja, dali da thanksove racunamo kao 1 reputation bod vise, manje vise svi ste rekli da Ne stavljamo to.

Oko ostalih stvari mi niste toliko jednoglasni tj. vise razlicitih i pomalo oprecnih misljenja je izneseno.

Sto se tice itradera, bio je prije neki ezTrader sistem ali je stvarao neke dodatne iframeove i stvarao nam brdo nekorisnog sadrzaja na forumu pa sam ga iskljucio kako se nebi Panda obrusila na nas. Osim toga jako slabo se koristio taj sistem na forumu do sada pa nije bio ni previse od koristi.

Thanksovi i reputacije ipak nisu iste stvari. Thanks je vise zahvalan za konkretan post dok je reputacija vise kada vam je netko kao ok kao osoba, kao sto je LeonMak spomenuo nesto tipa ukupni doprinos forumu. A to sto su 2 sistema osobno smatram korisnim. Npr. netko tko nudi neke sadrzaje pa recimo putem PM-ova zica reputation ako slabo doprinosi forumu nece imati puno Thanksova. Tako da je taj segment po meni dobro da imamo 2 sistema. Teze je manipulirat oba 2 sistema. Reputaciju ne dajemo tako lako pa kad ga netko ima onda je to obicno neki znak.

Naravno da nece to 100% rjesit probleme i da nece biti manipulacija sustava, zato uvijek pamet u glavu cak i kad osoba ima thanksova i reputacije (bilo je slucajeva da su neki clanovi s puno thanksova i reputacije nesto muljali), ali isto tako za vecinu ljudi dobit cete barem neki dojam. Nije kljucna stvar, kako Jonas kaze puno vaznije je kakav dojam se ostavi na forumu a Thanksovi i Reputacija je samo dodatna stvar. Npr. upravo Jonas nema stotine thanksova i reputacija ali isto tako kad odgovara na forumu ostavlja kvalitetne odgovore.

Sto se tice duplih reputacija. Direktno su one iskljucene da osoba ne moze ostavit vise od 1 reputacije 1 clanu. Ali problem je bio sto se i preko postova moze ostavljati reputacije pa se tu moglo "pumpati" vise reputacija od 1 clana drugom clanu. To je jedan od razloga zasto sam razmatrao Thanksovi da se racunaju kao reputacija a onda da maknemo ove Post reputacije.

No, posto ste svi manje vise protiv toga da thanks bude kao reputacija onda cemo ostavit 2 odvojena sistema ali cemo maknut da se reputacija moze davati putem postova. Tako da od sada ce Thanksovi biti zahvale za postove a reputacije ce biti zahvala za cjelokupan dojam o clanu foruma. Te ce jedan clan drugom clanu moci dati samo jednom reputaciju a ne vise puta kao do sada.

Znaci:

Thanks - Zahvala za kvalitetan post
Reputation - Zahvala za cjelokupan doprinos forumu (Moguce dati samo 1 put nekome clanu)

**Post Reputation - Izlazi iz upotrebe

Thanks given by (3): JohnWizzer, VWolf, anarchox
19-04-2012, 12:03 AM
i kako sad dati rep+ po novom jer ne vidim opciju ni na threadu ni na profilu

internet parketar
19-04-2012, 12:12 AM
(19-04-2012 12:03 AM)skijanje Wrote:  i kako sad dati rep+ po novom jer ne vidim opciju ni na threadu ni na profilu

Cudno. Ja kad kliknem na profil imam dio:

Dali i vi ostali ne vidite reputation na profilima clanova?

19-04-2012, 12:17 AM
a to, sori, moja greška

internet parketar
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)