Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalni micro niche
» Micro niche sajtovi za domaće tržište
17-04-2012, 12:31 PM
Lokalni micro niche
Koliko se isplati raditi micro niche sajtove za domaće tržište?

Imao sam jednu ideju da napravim blog o proizvodima jednog proizvodjača koji je kod nas u poslednje vreme sve popularniji. Međutim, kad sam uradio analizu broja pretraga shvatio sam da za ključne reči koje sam mislio da bi mogle doneti odredjene rezultate mesečno bude svega par stotina poseta. Ipak, za Srbiju ne postoji zvanični sajt, već samo sajt generalnog distributera koji u ponudi ima i gomilu drugih proizvoda i usluga te nije optimizovan za ime ovog brenda.

Kad sam pretražio malo ključne reči video sam da za sledeće ključne reči imaju od par stotina do par hiljada pretraga:

brend Srbija
brend Beograd
brend model (više modela)
brend proizvoda (više proizvoda)
uputstvo, karakteristike....

Sam naziv brenda ima mesečno preko 7mil pretraga na globalnom nivou, a iz Srbije preko 60.000.

Kad se saberu sve te ključne reči opet se dođe do solidnog potencijala, plus Hrvatska i BiH.

Da li se isplati pokrenuti sajt koji će biti optimizovan za ključnu reč koja će biti ime brenda, a pokušati da što bolje optimizujem sajt i za gore navedene kombinacije ključnih reči? Očekujem da će ovaj brend kod nas biti sve popularniji.

StableHost.com
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-04-2012, 11:17 PM
RE: Lokalni micro niche
Ako ima oko 60.000 exact pretraga onda to ima dosta potencijala ,ako je broad to je onda vrlo varljivo.Na Google.rs ..Google.hr mogu se pojaviti kao prvi i rezultati na engleskom kad su u pitanju jaki svetski brendovi ali sa dobrom optimizacijom možeš zauzeti dobru bolje reći prvu poziciju.
(17-04-2012 12:31 PM)b82 Wrote:  Koliko se isplati raditi micro niche sajtove za domaće tržište?

Imao sam jednu ideju da napravim blog o proizvodima jednog proizvodjača koji je kod nas u poslednje vreme sve popularniji. Međutim, kad sam uradio analizu broja pretraga shvatio sam da za ključne reči koje sam mislio da bi mogle doneti odredjene rezultate mesečno bude svega par stotina poseta. Ipak, za Srbiju ne postoji zvanični sajt, već samo sajt generalnog distributera koji u ponudi ima i gomilu drugih proizvoda i usluga te nije optimizovan za ime ovog brenda.

Kad sam pretražio malo ključne reči video sam da za sledeće ključne reči imaju od par stotina do par hiljada pretraga:

brend Srbija
brend Beograd
brend model (više modela)
brend proizvoda (više proizvoda)
uputstvo, karakteristike....

Sam naziv brenda ima mesečno preko 7mil pretraga na globalnom nivou, a iz Srbije preko 60.000.

Kad se saberu sve te ključne reči opet se dođe do solidnog potencijala, plus Hrvatska i BiH.

Da li se isplati pokrenuti sajt koji će biti optimizovan za ključnu reč koja će biti ime brenda, a pokušati da što bolje optimizujem sajt i za gore navedene kombinacije ključnih reči? Očekujem da će ovaj brend kod nas biti sve popularniji.

WHO DARE WINS!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  lokalni domen sa crticama ili ne tamoneko 2 6,862 23-02-2012 01:33 PM
Last Post: JelenaM

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)