Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Squeeze Page - Pitanje
16-04-2012, 08:19 AM (This post was last modified: 16-04-2012 08:21 AM by lt_columbo.)
Squeeze Page - Pitanje
Bok,

u dogledno vrijeme želim započeti s prodajom jedne eknjige (ebook) na squeeze page stranici uglavnom znate u čemu je riječ. E sada sam ja sve detaljno proučio i shvatio da prvo treba odabrati root keyword koji je u mojem području kao npr.. “Make Money Online”
te nakon toga iz toog root keyworda odbrati long tail keyword kao npr.. “Make Money Online Fast” gdje naravno ima barem 3000 mjesečnih pretraživanja za taj keyword i da nije prevelika konkurencija. i nakon toga što odaberem pravi keyword taj navedeni keyword ide u ime domene npr... MakeMoneyOnlineFast.org ili com
i naravno Squeeze Page stranicu na temelju navedenog keyworda rangiram da dospijem na prvu stranicu ?

Dali sam u pravu ili negdje griješim ? Tj. dali odabrani keyword mora ići u ime domene ili ne ? jer koliko sam ja vidio dosta takvih stranica
s clickbanka nema takvo ime domene. i

Molim pomoć.

Hvala !
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-04-2012, 09:00 AM
RE: Squeeze Page - Pitanje
(16-04-2012 08:19 AM)lt_columbo Wrote:  Bok,

u dogledno vrijeme želim započeti s prodajom jedne eknjige (ebook) na squeeze page stranici uglavnom znate u čemu je riječ. E sada sam ja sve detaljno proučio i shvatio da prvo treba odabrati root keyword koji je u mojem području kao npr.. “Make Money Online”
te nakon toga iz toog root keyworda odbrati long tail keyword kao npr.. “Make Money Online Fast” gdje naravno ima barem 3000 mjesečnih pretraživanja za taj keyword i da nije prevelika konkurencija. i nakon toga što odaberem pravi keyword taj navedeni keyword ide u ime domene npr... MakeMoneyOnlineFast.org ili com
i naravno Squeeze Page stranicu na temelju navedenog keyworda rangiram da dospijem na prvu stranicu ?

Dali sam u pravu ili negdje griješim ? Tj. dali odabrani keyword mora ići u ime domene ili ne ? jer koliko sam ja vidio dosta takvih stranica

Molim pomoć.

Hvala !

Evo ja ću prvi Winking
Najmanji problem ovdje ti je EMD - Exact Match Domain, teže će ti biti rangirati squeeze page ili sales page u tvom slučaju.
Teško je rangirati sales page jer nema contenta, možeš probati na home page staviti sales copy, a na drugim stranicama dodavati još contenta.
No, po meni, bilo bi ti bolje ići sa review sajtom ili ako baš želiš sales page pa slati traffic na njega (forum posting, article marketing, SMM, PPC, PPV etc etc).

Zaradi $10 000 u 10 min !!!
Thanks given by (1): M00nlander
16-04-2012, 09:06 AM
(16-04-2012 09:00 AM)drazenbr Wrote:  

Molim pomoć.

Hvala !

Evo ja ću prvi Winking
Najmanji problem ovdje ti je EMD - Exact Match Domain, teže će ti biti rangirati squeeze page ili sales page u tvom slučaju.
Teško je rangirati sales page jer nema contenta, možeš probati na home page staviti sales copy, a na drugim stranicama dodavati još contenta.
No, po meni, bilo bi ti bolje ići sa review sajtom ili ako baš želiš sales page pa slati traffic na njega (forum posting, article marketing, SMM, PPC, PPV etc etc).

hvala na odgovoru. možda nebi bilo loše napraviti kao review site s opcijom da se odmah može i kupiti proizbod. ali još sam zbunjen oko imena tj. dali keyword koji mislim rangirati dali mora biti u samom imenu domene ?

hvala !
16-04-2012, 10:22 AM
Da li EMD ili brand domain, to moraš sam odlučiti.
Code:
http://www.seroundtable.com/google-exact-match-domain-keywords-14218.html
Code:
http://www.seobythesea.com/2011/10/googles-exact-match-domain-name-patent-detecting-commercial-queries/
Ako radiš review sajt, svakako ti preporučujem da kupiš domenu sa kw u njoj.
Ti prodaješ svoj ebook ili?

Zaradi $10 000 u 10 min !!!
Thanks given by (1): lt_columbo
16-04-2012, 10:56 AM
(16-04-2012 10:22 AM)drazenbr Wrote:  Da li EMD ili brand domain, to moraš sam odlučiti.
Code:
http://www.seroundtable.com/google-exact-match-domain-keywords-14218.html
Code:
http://www.seobythesea.com/2011/10/googles-exact-match-domain-name-patent-detecting-commercial-queries/
Ako radiš review sajt, svakako ti preporučujem da kupiš domenu sa kw u njoj.
Ti prodaješ svoj ebook ili?

ok. hvala na pomoći, pročitao sam i došao do zaključka da nije na odmet staviti keyword u ime domene ali mi neće previše pomoći bez backlinkanja i contenta.
da , upravo pišem eknjigu koju bi uskoro počeo prodavati.

hvala !
17-04-2012, 05:51 AM

Molim pomoć.

Hvala !

Po meni je jako bitno da domena sadržava odabrani long tail keyword. Nadalje, imao sam slučaj kada sam kupio domenu koja je sadržavala LTK te na nju instalirao word press skriptu i ostavio jer nisam imao vremena nastaviti sa radom i nakon 3 dana došla je na prva mjesta google tražilice a stranica prazna... To mi je bio dovoljan dokaz da LTK mora biti u domeni...

[AK ELITE] - Internet marketing više nije isti kao prije...
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): lt_columbo
17-04-2012, 08:05 AM
(17-04-2012 05:51 AM)gox1971 Wrote:  

Molim pomoć.

Hvala !

Po meni je jako bitno da domena sadržava odabrani long tail keyword. Nadalje, imao sam slučaj kada sam kupio domenu koja je sadržavala LTK te na nju instalirao word press skriptu i ostavio jer nisam imao vremena nastaviti sa radom i nakon 3 dana došla je na prva mjesta google tražilice a stranica prazna... To mi je bio dovoljan dokaz da LTK mora biti u domeni...

sad samo treba odabrati pravi keyword Tonuge2
bacam se na posao u potrazi za pravim keywordom.
pa javim rezultate kad se sve odradi. Waving
18-04-2012, 12:59 PM
moram priznati da je vrlo teško naći odgovarajući long tail keyword
nađem root keyword koji udovoljava svim uvjetima onda dodam još jednu riječ
i nakon toga za navedeni long tail keyword uopće nema pretraga ili vrlo malo na googlu.
dali bi bilo pametno napraviti sljedeće :

primjer :

root keyword : Make Money Online
long tail keyword : Make Money Online Fast

root keyword udovoljava svim uvjetima, ja dodam dodatno riječ : fast

i napravim domenu po tome , znači MakeMoneyOnlineFast.com

ali rangigram stranicu na temelju root keyworda s obzirom da vrlo malo

ljudi traži pojam Make Money Online Fast.... ali traži pojam Make Money Online

zanima me dali će mojoj stranici pomoći to što u samoj domeni imam traženi keyword

Make Money Online s obzirom da se moja domena npr.. zove MakeMoneyOnlineFast.com

znači dali će smetati ili ne dodatak : fast ? jer koliko vidim i čitam, to nebi trebao biti problem.

hvala !!!!
18-04-2012, 02:14 PM
(18-04-2012 12:59 PM)lt_columbo Wrote:  moram priznati da je vrlo teško naći odgovarajući long tail keyword
nađem root keyword koji udovoljava svim uvjetima onda dodam još jednu riječ
i nakon toga za navedeni long tail keyword uopće nema pretraga ili vrlo malo na googlu.
dali bi bilo pametno napraviti sljedeće :

primjer :

root keyword : Make Money Online
long tail keyword : Make Money Online Fast

root keyword udovoljava svim uvjetima, ja dodam dodatno riječ : fast

i napravim domenu po tome , znači MakeMoneyOnlineFast.com

ali rangigram stranicu na temelju root keyworda s obzirom da vrlo malo

ljudi traži pojam Make Money Online Fast.... ali traži pojam Make Money Online

zanima me dali će mojoj stranici pomoći to što u samoj domeni imam traženi keyword

Make Money Online s obzirom da se moja domena npr.. zove MakeMoneyOnlineFast.com

znači dali će smetati ili ne dodatak : fast ? jer koliko vidim i čitam, to nebi trebao biti problem.

hvala !!!!
Uz dobru On page optimizaciju nece biti problema. Potrudi se da miksas anchore u linkovima. Znaci defiinitivno ostavi taj naziv stranice, ali pravi linkove i za jedan i za drugi pojam i pozeljno za jos neka sinonimna znacenja koja i ne moraju imati neku veliku pretragu.

Najbolje i najjeftinije usluge u Dexterovoj SEO Laboratoriji

19-04-2012, 01:43 PM
bok,

Dali tko koristi Market Samurai , trenutno postoji mogučnost ree trial 12 dana ,
pa ga isprobavam malo, ima dosta dobrih opcija ali nigdje nemogu naći ili skužiti
dali program može izbaciti prijedloge za long tail keyworde na temelju jednog keyworda ?
dali postoji takav program ?

hvala !
20-04-2012, 01:42 AM
http://www.noblesamurai.com/dojo/markets...l-keywords

Uzmi tu trial verziju i isprobaj je, program je odličan.
Find all posts by this user
20-04-2012, 09:13 AM
(20-04-2012 01:42 AM)ogenox Wrote:  http://www.noblesamurai.com/dojo/markets...l-keywords

Uzmi tu trial verziju i isprobaj je, program je odličan.

ok. hvala . da zaista je dobar, za sada sam dosta mogučnosti otkrio, još malo i bit će super. Waving
23-04-2012, 09:57 AM
update :

Market Samurai je dobar program , ima jako puno dodatnih opcija i zaista se može dobro iskoristiti, nažalost kod keyword istraživanja nema google index za istraživanje nego ima samo Bing. što je po meni loše jer se skoro sve bazira na temelju googla.

U međuvremenu sam uspio sam naći jedan long tail keyword koji se sastoji od šest riječi , a od toga su 4 vrlo kratke riječi , uglavnom prema google adwords keyword tool-u taj keyword se traži 33 000 mjesečno i 18 000 mjesečno iz amerike, a konkurencija je "keyword" = 1300 te allintitle: 855
i probao sam to isto na još jednom računalu i iste rezultate dobijem pa pretpostavljam da bi ovo trebao biti dobar odabir keyworda. pa mi treba savjet, dal da sada kupim domenu po imenu long tail keyworda ? neče smetati ako bude ime domene malo dulje ? tj. koliko je to bitno, ili da kupim domenu na temelju nekog imena kao ime nekog proizvoda ali gdje nema konkurencije , a svejedno rangiram stranicu na temelju prvobitnog long tail keyworda ?

hvala !!!
23-04-2012, 12:37 PM
(23-04-2012 09:57 AM)lt_columbo Wrote:  update :

Market Samurai je dobar program , ima jako puno dodatnih opcija i zaista se može dobro iskoristiti, nažalost kod keyword istraživanja nema google index za istraživanje nego ima samo Bing. što je po meni loše jer se skoro sve bazira na temelju googla.

U međuvremenu sam uspio sam naći jedan long tail keyword koji se sastoji od šest riječi , a od toga su 4 vrlo kratke riječi , uglavnom prema google adwords keyword tool-u taj keyword se traži 33 000 mjesečno i 18 000 mjesečno iz amerike, a konkurencija je "keyword" = 1300 te allintitle: 855
i probao sam to isto na još jednom računalu i iste rezultate dobijem pa pretpostavljam da bi ovo trebao biti dobar odabir keyworda. pa mi treba savjet, dal da sada kupim domenu po imenu long tail keyworda ? neče smetati ako bude ime domene malo dulje ? tj. koliko je to bitno, ili da kupim domenu na temelju nekog imena kao ime nekog proizvoda ali gdje nema konkurencije , a svejedno rangiram stranicu na temelju prvobitnog long tail keyworda ?

hvala !!!

Ukoliko zelis da promovises samo jedan proizvod koji je vezan za taj long tail kw, onda mozes taj isti domen da uzmes. A ako bi prodavao vise proizvoda onda uzmi neko univerzalnije ime, koje se lakse pamti a da nije predugacko.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)