Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li je ilegalno da na svome sajtu spodelite You Tube video?
12-04-2012, 02:03 AM (This post was last modified: 12-04-2012 02:43 AM by sanja.)
Rolleyes Da li je ilegalno da na svome sajtu spodelite You Tube video?
Je li protuzakonito da na svome sajtu spodelite You Tube link, ako je autor dopustio embed opcija? Jasno, ako autori dopuštaju takve opcije ne bi trebalo biti poroblema, ali kako možemo biti sigurni da autorska prava pripadaju onome tko postavi video. U slucaju da to lice nema copyrights dali ono snosi odgovornost zato sto je postavio video na You Tube i omogucilo embed opcija ili ja zato sto sam spodelila link. Malo sam googlala mislenja su podijeljena, molila bi ako neko se razume u ovo da mi odgovori.

P.S Izvinjavam se za gresке pri pisanje, ja sam iz Makedonije ovo mi nije materin jezik
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-04-2012, 09:11 AM
RE: Da li je ilegalno da na svome sajtu spodelite You Tube video?
Možeš slobodno postaviti bilo koji video, samo sam ja imao problem okačio sam video neki vezan za google(mislim da je bio neki film o googlu) i kad su mi pregledavali sajt ukinuli su mi adsense sa tog sajta i u emailu u kojem piše da su reklame ukinute bio je upravo link tog videa.Tako da, pazi šta ćeš ubaciti na sajt.

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
Thanks given by (1): sanja
12-04-2012, 09:24 AM
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
12-04-2012, 06:08 PM
Ne znam kakva je zakonska regulativa ali ako ne postavljaš cele filmove ili materijal koji pripada velikim korporacijama - ne bi trebalo da imaš problem. YT snimci i služe da bi se delili a ako je nešto protiv zakona YT će snimke ukloniti, eventualno može da odgovara uploader a ti kao neko ko materijal deli ne bi trebalo da imaš odgovornost ... jer hiljade ljudi postavlja snimke sa YT na FB i nije logično da svako od njih misli o autorskim pravima Winking
12-04-2012, 08:18 PM
Svaki video koji je na youtube-u je vlasništvo YT-a. Vi ako embedujete taj video na svoj sajt, tad vi ustvari samo postavljate nešto sa YouTube-a, i ako YT ukine taj klip, neće raditi ni na vašem sajtu... tako da, opušteno.. samo uploader može odgovarati, vi ne..
Find all posts by this user
26-08-2012, 03:24 AM (This post was last modified: 26-08-2012 03:26 AM by user999.)
Problem sa embed videom je da ga vlasnik može po želji prestati dijeliti, i ostane vam rupa u dizajnu stranice.

(12-04-2012 09:11 AM)hajro2 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ... i kad su mi pregledavali sajt ukinuli su mi adsense sa tog sajta i u emailu u kojem piše da su reklame ukinute bio je upravo link tog videa.

Ovo mi ništa nije jasno. Ukinuli su ti tuđi adsense? Na embediranom videu? Na tvojoj stranici?

Poslovi na kruzerima
19-07-2017, 07:40 PM
Pozdrav svima, imam blog na kojem postoje linkovi ka nekim tudjim you tube materijalima/kanalima. Tako sa mog sajta ja njima dovodim posetioce+klikove na reklame. Interesuje me da li od toga moze i da se zaradi i na koji nacin?
29-07-2017, 11:28 AM
Svaki video koji je na youtube-u je vlasništvo YT-a. Vi ako embedujete taj video na svoj sajt, tad vi ustvari samo postavljate nešto sa YouTube-a, i ako YT ukine taj klip, neće raditi ni na vašem sajtu... tako da, opušteno.. samo uploader može odgovarati, vi ne..

videohive free download, Free After effects project
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Problem na sajtu, trazim pomoc kasper90 0 1,233 19-09-2012 03:21 AM
Last Post: kasper90
  Placanje karticama direktno na sajtu aljosab 12 2,555 11-04-2012 01:46 PM
Last Post: aljosab
  Pomoc oko articla na sajtu Spartanac 1 1,185 05-02-2012 10:27 AM
Last Post: lxGuru
  Hosting za streamovani video sunaddict 4 1,512 05-12-2011 11:26 AM
Last Post: ivanm
  Sifra na blogu/sajtu kretencina 9 1,922 22-11-2010 08:21 PM
Last Post: wulmbos
  Djelimicno dupliciran sadrzaj na vlastitom sajtu Ace_ 2 1,556 03-06-2010 08:07 PM
Last Post: Jonas
  video tutorial ward 2 1,241 12-04-2010 05:06 PM
Last Post: ward

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)