Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook stranica od 130k - Monetiziranje
03-04-2012, 05:49 PM
Facebook stranica od 130k - Monetiziranje
Pozdrav svima!

Vec odavno imam stranicu The Lord Of The Rings koja broji 130.000 fanova. Posto u zadnje vrijeme imam dosta slobodnog vremena odlucio sam da na neki nacin iskoristim ovu stranicu. Međutim ne pada mi nista na pamet, pa eto ovdje se javljam da vidim sta ce te mi vi predloziti.

[Image: 17t7ezgs5ei2ri3hy0rx.jpg]
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-04-2012, 06:09 PM (This post was last modified: 03-04-2012 06:09 PM by milan93.)
RE: Facebook stranica od 130k - Monetiziranje
Napravis sajt i postavis adsense.I dovuces posetu sa fan page na sajt i eto ti kesa Biggrin
03-04-2012, 06:12 PM
(03-04-2012 05:49 PM)liska Wrote:  Pozdrav svima!

Vec odavno imam stranicu The Lord Of The Rings koja broji 130.000 fanova. Posto u zadnje vrijeme imam dosta slobodnog vremena odlucio sam da na neki nacin iskoristim ovu stranicu. Međutim ne pada mi nista na pamet, pa eto ovdje se javljam da vidim sta ce te mi vi predloziti.

[Image: 17t7ezgs5ei2ri3hy0rx.jpg]

Odi na Amazon.com te se registriraj kao affiliate te pronadji proizvode na tu temu i sastavi prodajno pismo i objavi... Imas visok nroj obozavatelja stranice, iskoristi to... Evo i sliku prilazem da vidis...

Attached File(s) Image(s)

[AK ELITE] - Internet marketing više nije isti kao prije...
Visit this user's website Find all posts by this user
03-04-2012, 06:18 PM
pa zar je tesko googlati Smile

ali evo prijedlog npr ...
Code:
http://www.tolkientown.com/referral/index.php

Prijavis se kao affiliate ... 5 do 17% dobijes na svaku prodaju (ovisi sta prodajes) i lagano svakih par dana ubacis kao post nekakav item i rasplamsas malo raspravu, takodjer organiziras nagradnu igru s malo tezim pitanjem i das neku malu nagradu s te stranice ... ljudi obozavaju dobiti nesto a drugi ce klikati i eventualno kupiti. A mozes i Amazon associates pa ubacis DVD i slicno samo ne spamaj nego polako

Custom Rims & Levi's Outlet
03-04-2012, 07:05 PM
Mozes i free stvari da im reklamiras, cisto da ne bude sve prodaja. Npr. LOTR MMO je sada free (tj. imaju shop gde mozes da kupujes dodatne stvari, ali uopste nije obavezno, bar kako kazu).

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
03-04-2012, 08:07 PM (This post was last modified: 03-04-2012 08:11 PM by Markos.)
(03-04-2012 06:18 PM)jfkcro Wrote:  takodjer organiziras nagradnu igru s malo tezim pitanjem i das neku malu nagradu s te stranice ...
Mislim da je bolji onaj "taguj se i osvoji" način jer će tako nečiji prijatelji pre da vide kad se neko taguje, a i onima koji se taguju ta slika će da stoji među slikama na kojima su oni. Znači, na slici napišeš rekamu za stranicu i za sajt, a uz to ponudiš ljudima neku nagradu ako se taguju. Eventualno možeš da postavi neko pitanje, da od tih koji su se tagovali izabereš jednog koji će da dobije nagradu.

Uzgred... mislim da je najbolje ako kao nagradu ponudiš nešto što prodaješ jer onda će potencijalni kupci za to što prodaješ da se taguju na slici, a ako ti na taj način nađeš nekoliko kupaca, onda se isplati davati i vrednije nagrade.

Znam neke stranice koje su nudile nagrade koje vrede kao nova kola, ali zato su dobili targetirane fanove od kojih će možda mnogi kupiti njihove proizvode.
Find all posts by this user
12-04-2012, 05:25 PM
Ja mislim da je najbolja metoda izrada sajta i reklamiranje sajta na toj stranici. E sad, najbolje je napraviti sajt koji ima content na koji ljudi rado klikcu. Konkretan primer:

Drug ima fb stranicu sa 400.000 lajkova, i napravio je obican wordpress site, gde je jedan post smesna/zanimljiva slika ili poster tipa sa vukajlije. I naravno svaki post izbacuje na stranicu, ljudi klikcu kao ludi, i ima preko 20.000 poseta dnevno na sajtu Smile

Da je u pitanju engleska stranica verovatno bi se nagutao para, ovako sama monetizacija mislim da mu slabo ide(mada se nije ni trudio da ubaci tipa adsense, stavio je neke gluposti od reklama).

Bitcoin mining blog | Natural Home Remedies
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-04-2012, 05:48 PM (This post was last modified: 12-04-2012 05:51 PM by liska.)
(12-04-2012 05:25 PM)Sseo Wrote:  Ja mislim da je najbolja metoda izrada sajta i reklamiranje sajta na toj stranici. E sad, najbolje je napraviti sajt koji ima content na koji ljudi rado klikcu. Konkretan primer:

Drug ima fb stranicu sa 400.000 lajkova, i napravio je obican wordpress site, gde je jedan post smesna/zanimljiva slika ili poster tipa sa vukajlije. I naravno svaki post izbacuje na stranicu, ljudi klikcu kao ludi, i ima preko 20.000 poseta dnevno na sajtu Smile

Da je u pitanju engleska stranica verovatno bi se nagutao para, ovako sama monetizacija mislim da mu slabo ide(mada se nije ni trudio da ubaci tipa adsense, stavio je neke gluposti od reklama).

Ma ako bi pravio sajt onda to mora biti nesto vezano za lord of the rings, stranci su puno drugaciji od nasih ljudi evo primjer: Izbacis neki link koji nije vezan sa tematikom stranice odmah oni pocnu psovat itd. i broj lajkova znatno opadne, ne svidja im se ni kad objavis vise od 2 statusa dnevno koji su vezani sa tematikom stranice. Uglavnom razmislit cu o svemu imam vremena a i ne zuri mi se.
12-04-2012, 06:38 PM
Najbolje ti je po jedan status svaka 2 dana da objaviš i nek to budu neke bezvezarije o tom filmu, bitno je samo da dobar naziv (title) posta napišeš, kad se pojavi na fejsu u news feedu da oni to vide , privuče im pažnju i da kliknu, a tamo kad uđu mogu da pogledaju slike ili nešto što si ubacio , et..

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
16-05-2013, 03:00 PM
pronadji interesante koji su voljni platiti za reklamu na tvojoj stranici. Pogledaj na fiverr.com na sta mislim
10-07-2013, 03:58 PM
Najbolje da ti meni ponudis tu stranicu Smile) salim se, ja ti predlazem adsense Winking

http://www.jabykaportal.com - koliko vrijedi?
10-07-2013, 04:01 PM
(10-07-2013 03:58 PM)zzuum Wrote:  Najbolje da ti meni ponudis tu stranicu Smile) salim se, ja ti predlazem adsense Winking

Ako nije do sada našao način neće nikada...

[url=goo.gl/6h7Ha]
Velicina mog potpisa je smanjena. Ipak je lepše kada potpis nema više reči od mojih postova.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Facebook ads ? gringo 9 5,017 22-01-2016 05:08 PM
Last Post: Perky
Rolleyes Monetizacija tinejdžerskih facebook stranica neobase 3 3,597 04-04-2015 09:00 PM
Last Post: giggug
  Facebook Ad kasper90 2 2,136 18-12-2012 02:24 AM
Last Post: optimista
  fb stranica - monetiziranje optimista 0 2,239 28-04-2012 10:25 PM
Last Post: optimista
  RSS FACEBOOK Vendetta 1 2,504 11-01-2012 08:16 PM
Last Post: sax
My Facebook stranica-pomoć regnum 4 3,234 22-03-2011 11:30 PM
Last Post: srkicarinho
  Facebook stranica..izrada kartice regnum 8 4,947 13-03-2011 04:49 PM
Last Post: drazenbr

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)