Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Visa Electron debitna po deviznom ili kunskom računu????
25-03-2012, 06:04 PM
Rolleyes Visa Electron debitna po deviznom ili kunskom računu????
Dakle, želim otvoriti PP račun s kojim bih vršio i uplate i isplate, naravno, sve u dolarima, pa me zanima trebam li otvoriti devizni račun ili može i žiro-račun? Jer sve uplate bi bile u dolarima, ja bih plaćao/kupovao u dolarima, jedino kada bih podizao novce, onda bi bilo u kunama. Totalno me ubijaju u pojam.
Find all posts by this user
Thank you
25-03-2012, 06:39 PM
RE: Visa Electron debitna po deviznom ili kunskom računu????
Za Moneybookers i slicne servise u Srbiji mora da se otvori devizni racun, stoga sam prilicno siguran da je takav slucaj i kod tebe.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
25-03-2012, 06:54 PM
Devizni ti je euro, dolar itd, a kunski samo za kune tako da mora devizni jer kuna je priznata samo u hrvatskoj...
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
25-03-2012, 08:16 PM
Ne mora bit isključivo devizni jer ja uredno primam pare i uplačujen priko paypala priko kunskoga žiro računa. Jedino je devizni račun povoljniji zbog obračunavanja tečaja, jer paypal kada uplaćuje na kunski sam obračunava dolare u kune, a to je po malo manje povoljnome tečaju nego inače. Na sitnije trasakcije to i ne znači puno ali na veču lovu se u tome obrčanju zna dosta izgubit.

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thank you
26-03-2012, 09:47 AM (This post was last modified: 26-03-2012 09:47 AM by octavia77.)
U erste banci, ako otvoriš kunsku štednju, dobiješ visa karticu sa kojoj možeš sve to raditi.
Što je najbolje, nemaš nikakvih naknada za plaćati, što kod deviznog računa nije slučaj.

Dijeta
Dijeta
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
26-03-2012, 11:17 AM (This post was last modified: 26-03-2012 11:18 AM by Skipper.)
(25-03-2012 06:39 PM)smilika Wrote:  Za Moneybookers i slicne servise u Srbiji mora da se otvori devizni racun, stoga sam prilicno siguran da je takav slucaj i kod tebe.
Može i dinarski Winking
Što se tiče PayPal-a i žiro računa u kunama znam sigurno da može jer imam drugara u Hrvatskoj koji mi je posrednik za plaćanje putem PP servisa i on je na žiro račun povezao i Moneybookers i PayPal. Jedino ima i trošak konvertovanja valuta.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Thank you
26-03-2012, 11:43 AM
Ok, hvala! Sutra ću otići u Erste banku pa ću vidjeti što ću na kraju odabrati iako je to sve totalno komplicirano. U Erste već imam otvoren kunski žiro-račun, ali imam Maestro karticu pa bih trebao zamijeniti što ne znam je li moguće, koja je naknada itd. S druge strane, znam da za devizni račun postoje naknade, ali opet ne znam kolike su. Dakle, treba vidjeti kolika je stvarna razlika u "troškovima" te se potom odlučiti za jednu ili drugu varijantu. Dodatni savjeti i iskustva su dobro došli.
Thank you
26-03-2012, 12:20 PM
Nazovi Erste info telefon 0800-7890 i teta će ti riješiti sve nedoumice. Winking
Također, po mom iskustvu tete na šalterima u Erste također su dobro informirane, ali može se dogoditi da naletiš na neku novu koja ne zna sve, zato ti je bolje da se prije raspitaš na info telefonu, sve reci što ti treba za PayPal i dobit ćeš bolje objašnjenje nego od bilo koga ovdje.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
26-03-2012, 12:45 PM
Upravo to je i u planu da sutra posjetim tu tetu. Winking Samo sam se htio prije toga malo informirati, čuti preporuke i iskustva da se ne bih zaletio s nečim i teta me zafrkne. Treba se dobro naoružati kada se ide u banku, informacijama naravno. Crazy_grin Puno vam hvala!
Thank you
26-03-2012, 01:02 PM
bolje ti je PBZ ja imam tamo žiro račun sa visa electron karticom i normalno radi sa PP za isplate i uplate jedino ti za njega mogu garantirati 100% da radi a da je kunski račun dok za ostale banke neznam a održavanje deviznog u pbzu ti je oko 5 eura svakih 6mj dok za kunski ništa banka ne uzima ni centa provizije pp zna da je račun kunski i po svom tečaju konvertira u kune.
Thank you
29-03-2012, 01:43 PM
Evo, danas napokon otvorio račun. Ženska u Erste banci ima isto PP pa nije bilo problema u komunikaciji. Otvorio sam kunski štedni račun, za 2 tjedna dolazi Visa. Za sve one koje zanima, devizni račun se u Erste banci plaća 6kn mjesečno i ženska kaže da je dobar ako koristim samo jednu valutu jer se odnosi često mijenjaju pa ako recimo imam nešto eura na računu, a plaćam u dolarima, gubim na mijenjanju malo više no što bi bilo kuna u dolar... i onda još kad podižem novce jer podižem u kunama, tako da mi je predložila kunski. Ona ga ima već neko vrijeme i kaže da je jako zadovoljna, a nema razloga da joj ne vjerujem.
Thank you
29-03-2012, 04:50 PM
Dakle problem riješen i nema poente dalje diskutovati. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Thank you
29-03-2012, 05:17 PM
Slažem se. Još jednom hvala svima. Waving
Thank you
29-03-2012, 05:23 PM
Closed. louis.i.m zadrži se na forumu još. Trebat ćeš nas za druge neke stvari. Možeš pitati i MODove na PM ako te šta zanima. Ovako ja sam najmanje zaposlen i merhametli čovjek pa pošalji meni pm. dbomestar je najviše zauzet i najmanje raspložen da se bavi trivialnim stvarima. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Thank you
Thread Closed 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Sad Zasto mi je Paypal Balance 0$ a imam novca na racunu? Mason1.reda 3 932 22-02-2018 11:49 PM
Last Post: Igor Tomić
  WWW Visa Internet Kartica - Pitanje...? svrljalo 12 1,282 15-02-2018 02:39 PM
Last Post: weblinks
  Devizni racun i Visa Electron kartica koksha 4 2,128 18-11-2016 01:09 AM
Last Post: koksha
  paypal i visa zagrebačke banke lacky 17 12,894 12-10-2011 08:46 PM
Last Post: lacky

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)