Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paypal problem
23-03-2012, 09:52 PM
RE: Paypal problem
(25-02-2012 02:48 PM)ps3 Wrote:  Sve do danas sam koristio normalno paypal, koji je verifikovan sa Raiffeisen debitnom karticom. Ali kada sam danas htio platiti hosting dobio sam slijedecu poruku.

You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

Kartica nije istekla, na njoj imam novaca dovoljno da poplacam dugove za hostinge i domene, ali me sad zadesi ovaj shit i ne znam kako cu to uraditi. Poslao sam im mail ali oni nisu bas brzi sa odgovorima. Da li neko zna do cega bi moglo biti i da li je neko imao slican problem?

U pocetku sam koristio raiffeisen debitnu karticu koja je bila vezana za PayPal racun i stalno imao problema. Nakon toga, dodao sam kao primarnu debitnu Erste VISA karticu te nikada vise nisam dosao u probleme. Radi savrseno!

[AK ELITE] - Internet marketing više nije isti kao prije...
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-03-2012, 01:33 PM
meni također ne primaju visa karticu ZABE nego samo visa PBZ-a i tamo nema nikakvih problema.Mislim da oni na paypal-u imaju ugovor s tom bankom ili tako nešto,,
Send this user an email Find all posts by this user
25-03-2012, 03:00 PM
(25-03-2012 01:33 PM)emmy_sb Wrote:  meni također ne primaju visa karticu ZABE nego samo visa PBZ-a i tamo nema nikakvih problema.Mislim da oni na paypal-u imaju ugovor s tom bankom ili tako nešto,,

Nije tako jednostavno. Ja imam karticu PBZ-a s tim problemom.
I prijeću ću u ERSTE banku. Ovih dana. Tek tako. Bez transfera. Smile

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
25-03-2012, 04:08 PM
a ja sam kod nas bila u poslovnici erste prije godinu dana,djelatnik nije znao šta je debitna kartica :-)
ipak zavisi i od poslovnice
24-04-2012, 10:02 AM
Smil42c642f95f382 RE: Paypal problem
(25-02-2012 08:21 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Evidentno je da Paypal radi probleme i nikako nije pouzdan. Sorry
I ja sam, u pokušaju verifikacije kartice dobio poruku Please select another card i mislio sam promijeniti broj kartice (ugasiti je pa je opet otvoriti) ali izgleda da se time problem ne bi riješio?
Kažeš da nisu brzi sa odgvorima? Najgore od svega je to što meni iz Paypal Help-a nitko ne odgovara? Ali baš ne trzaju, na nekoliko mojih upita. Prošlo je više od 15 dana.
Uh.
Samo da Vas izvijestim da je problem riješen tek zamjenom nove kartice.
Svejedno, sad je dobro, sve štima i zadovoljan sam. Kartica je sada Erste Banka. Winking

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
30-05-2012, 06:25 AM
Samo da ispričam svoje iskustvo sa užasnom kompanijom zvanom PayPal

Otvorio sam "napokon" račun prije jedno osam mjeseci. Verificiram sve uredno i mislim si to je to napokon imam paypal. Porblemi nastaju odmah nakon što trebam primiti uplatu. Čovjek mi pokušava poslati novac naravno dobija poruku da moram napraviti set up računa. Ja gledam šta se dešava mail nisam dobio nikakav, logiram se tamo je sve ok. Pošaljem poruku korisničkoj službi da imam problema, dobivam neki shit automatic response logiram se i account je naravno limited.

Da bi maknuo limitaciju moram linkati karticu na paypal(što je već napravljeno) i poslati dokaz o adresi , reko ok - imam jednu karticu naravno da je nisam mogao ponovno linkati pa sam samo uplodao dokaz o prebivalištu i nakon uplodanja čudesno se pojavila kvačica da sam linkao na karticu.

I tak primio sam par uplata u među vremenu i kupio neke stvari. Na tim svim transakcijama ukrali su mi cc 15 % u prosjeku jer rade neobjašnjivu konverziju sa dolara u euro a svugdje mi je dolar primaran (čak i na kartici) + withdraw i tak dalje.

I evo neki dan imao sam stotinjak dolara na paypalu i napravhim withdraw , naravno opet prebace u eure + 4 € withdraw fee. Jucer trebam primit vecu uplatu od kompanije koja ispacuje samo na paypal. Kad ono naravno nakon 10 pokušaja i izmjene emaila (ogromno gubljenje vremena i za mene i za osobu koja mi je slala) odlučim kontaktirati support da vidim zašto nemogu primiti novac a sve je potvrđeno i do sada je normalno radilo + primao sam novac dosta puta i nigdje na accountu se ne vidi ništa sumnjivo.

Naravno danas ujutro primim poruku da mi je account blokiran od 100 $ koje sam zatražio kao isplatu neki dan vratili su 88 $ na paypal accoun - prekinuta transakcija fee su doslovno ukrali + sad opet radili konverziju iz Eura u Dolare(dolar mi je main i na paypalu i na kartici i bankovnom racunu).

Opet traže istu stvar dokaz prebivališta i da potvrdim karticu.

Podrška je u najmanju ruku očajna, dobivam samo automatizirane odgovore u kojima rade idiote od ljudi zbog greške njihovih sistema.

Zaključak je da je PayPal iskreno najgori payment processor izdaleka i organizirana banda , izbjegavajte ga ukoliko nemate prijeku potrebu jer će vas pokrast ko niko do sad.

Poslao sam opet mail podrški naravno dobio šugavi automatic response koji sadržava odgovore na stvari koje nisam ni pitao. Račun mi je blokiran, karticu nemogu podvrdit ponovno a imam tih 88 $ gore i još ni sam neznam kak ću primit novce koje trebam primiti od jedne firme.

Hrvatska pa i Bosna su za PayPal nešto kao zemlje ne trećeg nego osmog svijeta i takvi čemo uvjet ostat. Na posljetu nemoram ni spomenut da svoj balance i svoj novac nemožete trošit direktno sa paypala nego morate prvo platiti fee + konverziju i čekat par dana pa onda opet to isto dok idete trošit.

Iskreno nemgu vjerovat da kompanija funkcionira na način kao PayPal i to mi neide u glavu.

Ako ljudima kradu minimalno 10 $ na svakih 100 $ onda čovjek barem očekuje nešto za uzvrat. Idući put kad vidite nekog skitnicu ili prosjaka dajte radije njemu taj transaction fee i nemojte koristiti paypal.

Iskreno nadam se da će ta firma jednog dana propasti.
Thanks given by (1): sunaddict
22-08-2012, 05:13 PM
Ima mi prijatelj jedan problem :
-Ljudi imam problem u vezi paypala. Danas mi je sa sc trebala stići isplata no umjesto ispalte dobio sam poruku "There is a problem with your paypal account.". Odmah sam kontaktirao admina i napisao mu da je do sada bilo sve u redu i da već duže vrijeme isplačujem na isti paypal account i da sve radi dobro no on mi je napisao da, ukoliko je došlo do nekih promjena na mome paypalu da to provjerim i vratim na staro i da zatrazim isplatu ponovo 1.9. Otisao sam na svoj paypal i zaista, kada odem na "Request Money" pise mi ovo "Your Account May Only Be Used to Send Money", "To receive payments, set up your account." Otisao sam na set up i tamo me trazi info od moje visa kartice, sve lijepo ispunim i tada mi javi error "This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information." Proguglao sam sve i nisam pronasao nikakvo rjesenje. Dali netko od vas može pomoći?
22-08-2012, 07:00 PM
A je li uradio ono sa transkacijom i unošenjem koda? Ako je to uradio nek još uplati pare na tu karticu pa ih podigne na bankomatu da kartica prođe kroz sistem. Upalilo je za mene. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
23-08-2012, 02:58 AM
(22-08-2012 07:00 PM)Vatra Wolf Wrote:  A je li uradio ono sa transkacijom i unošenjem koda? Ako je to uradio nek još uplati pare na tu karticu pa ih podigne na bankomatu da kartica prođe kroz sistem. Upalilo je za mene. Smile

Uradio je sve.Dizao je vec par puta lovu al sad nece.
23-08-2012, 06:36 PM
jel pbz žiro kunski ?

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
20-09-2012, 06:05 PM
Evo da ne otvaram novu temu, pisacu u staroj koju sam davno otvorio. Naime sad imam novi problem sa Paypalom. Kada hocu nesto platiti dobijem poruku ispod, htio sam kupiti par domena na namecheapu ali sad ce mi promaci ovaj popust zbog paypala. Na kartici imam novaca i nikad mi se nije desilo nista slicno. Da li neko zna do cega bi moglo biti?

The transaction cannot complete successfully. Instruct the customer to use an alternative payment method.

Game World Blog
20-09-2012, 06:18 PM
Pa možda je namecheap pretrpan narudžbama pa im je malo paypal preopterećen? Može li ti neko drugi kupiti to što tražiš? Možeš li preko Skrill-a da kupiš?

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
23-06-2017, 09:25 PM
Paypal problem
Da li neko zna i moze da mi pomogne?

imam veliki problem. Dobio sam uplatu iz amerike na paypal. Uzeo visa elektron karticu u banci intesa. sve sam uradio kako treba. Kartica je verifikovana. U banci su mi dali ona 4 broja. E sada dolazi problem. Pokusao sam da prebacim novac na kreditnu karticu. I stalno mi pokazuje Internal Server Error a nisam stavio ni ogromnu cifru. nego imam 172€, i ukucao sam 160€ da prebacim na visa elektron karticu i naravno opet izbacuje cuvenu gresku... prosto ne znam sta da radim... Ako iko zna nesto, bio bih mu veoma zahvalan.
Slobodan
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sva pitanja Paypal Igor Tomić 184 45,542 01-03-2018 07:01 PM
Last Post: shulk
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 8,105 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,327 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,289 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 71,475 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,461 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,214 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,517 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)