Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternativan način dovođenja posete: Yahoo Answers
» dobar alat pomoću kojega na vaš sajt možete dovesti usko ciljane posetioce
17-02-2012, 05:45 PM (This post was last modified: 08-05-2015 06:30 AM by Igor Tomić.)
Alternativan način dovođenja posete: Yahoo Answers
UPDATE 2015: Dosta se toga promenilo na Yahoo Answers od trenutka pisanja ovog posta, te je pitanje koliko od ovog posta je i dalje važeće.

Yahoo Answers je sajt na kojem ljudi postavljalju i odgovaraju jedni drugima na pitanja.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Onaj ko postavlja pitanje ima pravo da odebere najbolji odgovor po svom ukusu, a ukoliko to ne učini u par dana (mislim da je upitanju 5 dana), onda najbolji odgovor biraju svi registrovani posetioci Yahoo Answersa koji to žele. Važno je znati da kada se najbolji odgovor na pitanje jednom izabere, taj odgovor je zacementiran na PRVO mesto ispod pitanja, makar vi i zadnji odgovorili na isto.

Ono što je nama još važnije jeste činjenica da posle svakog komentara možemo da ostavimo link ka svom sajtu u source polje. Ovime ne samo da dobijamo targetirane posetioce, nego i jedan backlink (istina no-follow), no backlink je backlink, a dozvoljeno je linkovanje i unutrašnjih stranica.

Da bi vaš backlink bio aktivan (tj. da ga je moguće kliknuti, i da google može da ga indeksira), morate doći do level 2 naloga na Yahoo Answersima. Za svaki odgovor na pitanje dobijete 1 poen, za svaki najbolji odgovor 10 poena, a za level 2 nalog potrebno je skupiti 249 poena, sa time da čim se aktivirate dobijete nagradnih 100. To u praksi znači da ćete za nedelju ili dve dana imati level 2 nalog, ali će svi linkovi koje ste stavili u source box postati aktivni retroaktivno.
Treba imati na umu da ne možete koristiti anchor textove, već isključivo goli link ka sajtu, u formatu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Zašto je Yahoo Answers toliko snažan alat?

Pre svega zato što ljudi pitaju vrlo konkretna pitanja, a njihov sistem pretrage po ključnim rečima omogućava lako pronalaženje pitanja koja vas zanimaju. Na primer, imam jedan sajt koji se bavi hipnozom. Pronadjem nekoliko pitanja u vezi hipnoze, a u polje "source/ izvor" stavim link ka svom sajtu. Tako ce veliki broj ljudi koje zanima hipnoza kliknuti na moj link i naći se na mom sajtu. Ovo je potpuno besplatan način dovođenja USKO TARGETIRANIH posetioca!

Ja uvek biram da odgovorim na pitanja na koja ima jako malo odgovora, i gde znam da mogu da dam bolji odgovor od postojećih. Tako povećavam sebi šansu da moj odgovor bude izabran za najbolji.

Predlažem da sva pitanja pregledate po ključnoj reči, i izaberete opciju "newest" vidi sliku. Tim putem dobiti ćete najsvežije postavljena pitanja. Opcija "most relevant" naravno daje odgovore najbliže vašoj ključnoj reči, medjutim tu se često nadju i stari odgovori, na koje se ne može više dati odgovor, a ako se malo igrate sa rečima koje pretražujete, ova opcija za vas neće imati puno smisla, kao ni opcija "most answers", a opcija "fewest answers" takođe će često davati veoma stara pitanja, na koja više ne može da se odgovori.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Veliki bonus kod Yahoo Answersa jeste to što vaše odgovore neko može pronaći i kroz nedelju dana, mesec dana, ili čak posle nekoliko godina! Što duže vremena i na što više pitanja ostavite odgovor, to će i poseta biti veća, a najbolje je to što će deo posete dolaziti i ako zbog nečega prestanete da odgovarate na pitanja preko Yahoo Answers.

Druga stvar koja čini Yahoo Answers jakim alatom za dovođenje posete

jeste to što je on vrlo autoritativan sajt, kako u očima posetioca, tako i u očima google. Često kada u google ukucam long tail frazu naiđem na yahoo answers. Jedan od načina da pokušate da rangirate za ključnu frazu preko yahoo answersa jeste da tražite fraze sa relativno malim brojem mesečnih pretraživanja, postavite pitanje sa tom frazom, a u source pitanja ostavite svoj sajt. Ovo je gray-hat, no ne škodi imati na umu.

Black Hat

Naravno, Yahoo Answers se može koristiti i na black hat način. Verujem da svi posle čitanja ovog teksta imate neku predstavu o nekim načinima kako, no neću ići u detalje jer to nije tema ovog foruma.

Mnogi ljudi koriste multiple accounte ili plaćaju ljude po microworkers sajtovima da za njih postave pitanja i izaberu njihov odgovor kao najbolji. Ovo je spam i protiv TOS Yahoo Answersa. Verujem da donosi rezultate, međutim ti rezultati su, u poređenju sa rezultatima koje dobijete kada odvojite 30ak minuta dnevno da date nekoliko smislenih odgovora na 5, 10 ili 20 odabranih pitanja - zaista smešni.

*tip: posle 4 ili 5 dana, kada pitanje ode u "votovanje", tj. kada se bira najbolji odgovor (a uvek ide u votovanje kada onaj ko postavi pitanje ne odabere najbolji odgovor) mozete sami da glasate za svoj odgovor. Vrlo često niko drugi neće glasati, tako da je velika verovatnoća da će vaš odgovor biti odabran za najbolji samo vašim glasom. Ako Yahoo Answerse koristite kako treba, i dajete smislene odgovore i drugi ljudi često će izabrati vaš odgovor kao najbolji.
Da bi videli koja su pitanja u fazi votovanja, kliknite na "My Activity -> My Answers -> More Answers", i tražite pitanja pored kojih piše "In Voting" (vidi sliku).

**tip: Kada dugo vremena provedete odgovarajući na pitanja iz jedne niše, primetićete da se mnoga pitanja ponavljalju u nedogled. Ja takva pitanja zabeležim i napišem jedan odgovor koji malo izmenim svaki put, da bude personalizovan. Tako sam za par pitanja (metodom probe, greške, prepravke) napravio odgovore koji će u velikom broju slučajeva da budu izabrani kao najbolji odgovori od strane drugih korisnika.

***tip: Yahoo Answers pun je "where can I buy" pitanja. Tu je sasvim ok nekoga uputiti na izvor gde može nešto da kupi. Ne predlažem da postavljate referal linkove, no linkovati na primer ka stranici na svom sajtu koja nudi review proizvoda dovešće vam vrlo zainteresovanog kupca. Zamislite još da imate best answer na takvo pitanje, koje se rangira u googlu!

----------------

URL sajta: answers.yahoo.com

URL o sistemu bodovanja, tj. kako doći do level 2 naloga i postići to da vam linkovi budu aktivni: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Ja jednu malu nišu koja ima 5 -20 pitanja dnevno dominiram na Yahoo Answers. Dovodim posetu na svoj sajt koji reklamiram ISKLJUČIVO preko Yahoo Answers, i imam često i po 4 -5 prodaja affiliate proizvoda mesečno, a ponekad i nedeljno preko tog sajta, za svega 20 -30 minuta provedeno odgovarajući na pitanja dnevno. Ovaj primer vam prezentujem zbog toga da shvatite da je Yahoo Answers zaista moćan alat, a verujem da i vi možete imati sličan ili još veći uspeh koristeći ga na pravi način.

Pozdrav i srećni odgovori Winking
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-02-2012, 06:34 PM
RE: Alternativan način dovođenja posete: Yahoo Answers
Da li su dozvoljeni clickbank linkovi?

Procitao sam da ne preporucujes ali moram da pitam to je jace od mene Smile

E da umalo da zaboravim.SVAKA CAST STO SI OVO PODELIO SA NAMA Biggrin
Send this user an email Find all posts by this user
17-02-2012, 07:04 PM (This post was last modified: 17-02-2012 08:38 PM by Igor Tomić.)
(17-02-2012 06:34 PM)milan93 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li su dozvoljeni clickbank linkovi?

Procitao sam da ne preporucujes ali moram da pitam to je jace od mene Smile

Nisu, ali recimo da mozes proci ispod radara sa php redirectom sa linkane stranice na proizvod, ukoliko das dobar i relevantan odgovor u kome i link ili proizvod koji linkas ima smisla. No, ni onda nije sigurno da ti nece ukloniti odgovor, useri, a verujem i konkurencija cesto report-uju odgovore, a moderatori yahoo answers cak i legitimne odgovore tesko da ce vratiti kada ih jednom obrisu (u prevodu dzabe se zalis).

Inace ovo se desava cak i kada date odlican odgovor i linkujete na autoritativan sajt. Ne znam da li to konkurencija reportuje, ili su neki korisnici alergicni na bilo kakve linkove, no svakako treba biti spreman i na ovu situaciju.

(17-02-2012 06:34 PM)milan93 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. E da umalo da zaboravim.SVAKA CAST STO SI OVO PODELIO SA NAMA Biggrin
Nema na cemu Winking
17-02-2012, 09:46 PM
Dobar mini-tutorijal Smilika, prije sam više koristio Yahoo Answers ali sam malo zanemario, pa je dobro podsjetiti se...

Htio bih samo preporučiti da se pretplatite na pitanja iz vaše branše: na My Activity - My Saved Searches, podesiš ključne riječi i druge postavke, pa ne moraš tražiti relevantna pitanja, već ti svako novo pitanje stiže na email.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
18-04-2012, 12:22 AM (This post was last modified: 18-04-2012 12:55 AM by Igor Tomić.)
Evo jos nekoliko stvari koje smatram korisnim, vezano za davanje odgovora na Yahoo Answers:

*** Source box u YA mozete gledati kao vas autor bio na article directoriju. Nemojte samo ostaviti link ka vasem sajtu, nego napisite npr. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. -> mesto na kome ce se svima koji su poceli ozbiljnilje da razmisljalju o IM da se posloze kockice.

*** Takodje, vas odgovor smatrajte ozbiljno, on je prakticno pre- sell za vas sajt. Obratite se postavljacu teme licno, sa respektom. Dajte mu konkretan odgovor na pitanje. Odgovor moze da bude stur, nepotpun, i tu je vas link u soruce box-u ono sto ce mu upotpuniti odgovor.

Npr. ako neko pita koji nacini zarade postoje u IM, mozete odgovoriti sa par nacina zarade, i reci da se pune informacije, komuna koja rado pomaze pocetnicima i pregrst odlicnih tekstova nalaze na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

*** Brzo je moguce doci do level 2 akaunta na sledeci nacin (podsecam, level 2 akauntovi imaju aktivne (clickable, live) linkove: odgovorite na 10 -15"glupavih" pitanja. Tipa kada devojka postavi slike da pita koja joj frizura bolje stoji. Na vecini takvih pitanja nece postavljac teme izabrati najbolji odgovor, a glas (vote) koji date sami za sebe bice dovoljan da vam odgovor bude izabran kao najbolji odgovor, i time dobijete 10 poena. Za level 2 akaunt dovoljno vam je da sakupite 250 poena, sa time da cim se registrujete, YA vas "casti" sa 100 poena.

*** My activity -> Edit my preferences -> Privacy and Communications. Na opcijama Sharing and network izaberite "share my Q and A with -> My contacts only", takodje "Share my Answers network with: My contacts only", iskljucite stiklu sa "Allow someone from Yahoo Answers to be my fan. Time niko nece moci da gleda na koja ste pitanja ranije davali odgovore, i konkurencija nece biti u mogucnosti da vam sve odgovore prijavi i time obrise.

Ipak je po YA TOS zabranjeno iskoriscavati clanove. Cak i kada dajete veliku vrednost sa svojim odgovorima i link u source box-u je sasvim legitiman, njihova pravila mogu da se tumace na 2 nacina. Naravno, Yahoo nece rucno pregledati da li je onak ko je prijavio vas odgovor kao nelegalan to uradio iz zlobe ili jer stvarno smatra da je odgovor neprikladan. To rade botovi/ spideri. Tada je bitna samo "jacina" njegovog akaunta (level akaunta, kolki ima "best answers" procenat, koliko je akaunt star itd. cine njegovu jacinu).

*** Yahoo Answers i dalje cesto jako dobro rangira u google za longtail fraze. Kada postavljate pitanje na njemu, mozete da se konsultujete sa GKWT za maksimalne rezultate.

*** Nemojte koristiti url shorteners tipa bit.ly, pogotovo ako vam je akaunt novi. Tada cete samo vi videti da ste postavili odgovor na pitanje, i niko drugi. To se zove ghosting (tj. vas odgovor je kao duh - niko ga ne vidi). Koristite 301 redirect ako bas morate.

*** Koristite avatar koji ima veze sa nisom u kojoj radite.

*** Mnogi savetuju da recimo na svaki 4ti, 5ti odgovor koji date stavite link u source box, a u ostale odgovore ne, zato da bi izbegli ban. Ja verujem da mojim odgovorima pruzam vrednost ljudima, i za sada nisam imao problema iako u 95% slucajeva ostavim link u source box.
18-04-2012, 07:25 PM
@smilika, ako radim recimo sa Clickbank-om, a nemam svoj sajt, kako bi bilo najpametnije da testiram za odredjeni proizvod, kako da maskiram taj CLickbank link a da ne koristim url shorteners?

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Find all posts by this user
18-04-2012, 07:43 PM
Iskreno ne znam, posto ja imam vise svojih domena. Mislim da weebly dozvoljava redirectove sa njihovih stranica.

Svakako ti preporucujem da uzmes bar jedan domen, neki opsti ako ces samo jedan. Tipa beststuffonline ili findallhere ili tako neka glupost, .com .net ili .org.
Thanks given by (2): danijel99, ativar
18-04-2012, 08:34 PM
@ativar: možeš uzeti besplatnu co.cc domenu i hostati ju na nekom besplatnom hostingu i napraviti npr. php redirekciju. Čini mi se da možeš napraviti redirekciju čak i direktno tamo na co.cc, provjeri.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): danijel99, ativar
19-04-2012, 05:57 PM
Hvala za odgovore.

Gledacu nesto da iskombinujem. Hocu prvo da vidim kako sve funkcionise.

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Find all posts by this user
20-04-2012, 02:39 AM
potpuno sam slučajno u ovom thread-u, a vrlo je koristan, stoga predlažem da se možda prebaci gore na vrh, i stalno bude tamo, jer sam siguran da ću ovo kasnije koristiti, a vjerujem da će i mnogima biti dobra smjernica za marketiranje.

tnx na share-u

■■■Hosting po cijeni od 2,99kn[0,39EUR] Podrška 24/7■■■VPS po cijeni od 2,59EUR■■■
Član IZ foruma od 2009.g.
20-04-2012, 12:35 PM
(20-04-2012 02:39 AM)dado023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. potpuno sam slučajno u ovom thread-u, a vrlo je koristan, stoga predlažem da se možda prebaci gore na vrh, i stalno bude tamo, jer sam siguran da ću ovo kasnije koristiti, a vjerujem da će i mnogima biti dobra smjernica za marketiranje.

tnx na share-u

Da koristan je thread. Evo stavio sam ga kao sticky.
20-04-2012, 12:46 PM
Odlicno je.I sam sam hiljadu puta isao na linkove koje su ljudi ostavili u Yahoo answers i slicnim servisima!
20-04-2012, 02:00 PM
Vidim da neki pitaju za besplatne domene, evo jednog servisa di se besplatno moze registrirati domena, cak nije potrebna ni registracija accounta, koliko se sjecam u tom slucaju se moze registrirati na max 12 mjeseci i poslije nitko ne garantira da ce domena ostati u vasem vlasnistvu ali provjerite malo za druge opcije ako vas zanima...

Uglavnom, evo linka pa vidite ako posluzi:

dot.tk

(Jos uvijek nemam 10 postova pa ne mogu ostavljati klikabilne linkove, sorry.)

Tips and Tricks
19-10-2012, 11:15 PM
Jesu li ovakvi backlinkovi prema našim stranama manje vrijedni posle Googlovih update-ovanja algoritama?
19-10-2012, 11:20 PM
(19-10-2012 11:15 PM)danijel99 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jesu li ovakvi backlinkovi prema našim stranama manje vrijedni posle Googlovih update-ovanja algoritama?

Nisam siguran koliko ovakvi linkovi vrede po pitanju SEO, pre ce biti da je korist od ovoga pre svega u direknoj poseti sa tog sajta.
Thanks given by (2): danijel99, Igor Tomić
20-10-2012, 02:38 AM (This post was last modified: 20-10-2012 02:59 AM by Igor Tomić.)
(19-10-2012 11:15 PM)danijel99 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jesu li ovakvi backlinkovi prema našim stranama manje vrijedni posle Googlovih update-ovanja algoritama?

Vrede minimalno za SEO, tj. za veći link diversity. Kao što je Jokja rekao, suština je u dovođenju posete/ brendiranju.

EDIT: ja sam uhvatio par dobrih longtail kw za neke niše, i posle meseci moje neaktivnosti u niši donose posetu. I ta poseta redovno konvertuje. Može biti moćan alat. No s druge strane ima niša gde sam utrošio dosta vremena i dao puno smislenih odgovora praktično ni za šta.
Thanks given by (1): danijel99
04-02-2013, 02:04 AM
prema mom iskustvu stvarno može donjeti mnogo posjeta , u mom slučaju netko je postavio pitanje kako crackati winrar šifru , netko je odgovorio (nisam ja) s linkom na moju stranicu u kojoj je detaljni tutorijal sa slikama kako to napraviti. To je izabrano kao najbolji odgovor , najbolje od svega što je to pitanje od yahoo-a bilo na prvoj stranici od googla neko vrijeme , i zahvljujući tom linku prema googlu analyticsu dobivao sam mjesecima oko 200 posjeta dnevno . Nakon što sam to vidio i sam sam se registrirao u yahoo answers i počeo odgovarati na pitanja u njihovu tražilicu sam upisivao riječi koje imaju veze s postovima na mojoj stranici hackspc.com , nakon nekog vremena su skužili da moj account služi samo za reklamiranje moje vlastitie stranice i banali su ga. Tako da ako namjeravata napraviti isto što sam i ja pazite, nemojte forsirati reklamiranje svoje stranice .

Maske za mobitel
Thanks given by (1): user999
06-05-2013, 03:16 PM
Rekao bih da ima tipusa koji su se uhljebili tamo, i ne daju drugima disati.
Davao sam sasvim relevantne i korisne odgovore, sa linkom u potpisu, ali:
(The answer on Yahoo! Answers was reported and deleted by one or more trusted members of the Answers community)

... a zanimljivo i da ako se žališ:
Please be aware that if your appeal is rejected, an additional 10 points will be removed from your account.

Attached File(s) Image(s)

Poslovi na kruzerima
16-05-2013, 03:05 PM (This post was last modified: 16-05-2013 03:05 PM by pevoje.)
Vredi li jos uvek ulagati vreme u Yahoo answers i linkovati ka svom sajtu?
16-05-2013, 05:35 PM (This post was last modified: 16-05-2013 05:35 PM by Igor Tomić.)
(16-05-2013 03:05 PM)pevoje Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Vredi li jos uvek ulagati vreme u Yahoo answers i linkovati ka svom sajtu?

Za SEO ne vredi. A solidna poseta se može sa time postići kao što je mogla i kada sam pisao ovaj tekst.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Način plaćanja adsense haris026 1 261 12-06-2017 03:16 PM
Last Post: piksi96
  Alternativni način dizanja web stranice i dovođenja posjetitelja susjed 3 1,670 10-09-2013 10:51 PM
Last Post: Vanja Šćepanović
  Besplatni servisi za dovodjenje posete DraganBr 18 2,935 07-09-2013 01:59 AM
Last Post: Deni
Icon2 Yahoo u srpnju po posjeti pretekao Google djetlic 6 1,285 25-08-2013 05:40 PM
Last Post: Doctore
Smil4332b7ad99d21 Konfuzne posete BlackSwan 0 890 15-06-2012 02:38 AM
Last Post: BlackSwan

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)