Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako rangirati medium/micro niche stranicu
06-02-2012, 05:20 AM
RE: Kako rangirati medium/micro niche stranicu
Petre, hvala na lepom tutorijalu Smile

Pitanje koje imam jeste sta je za tebe lak ili srednji kw?
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
06-02-2012, 07:16 PM
Nemogu ti dat precizan odgovor na to pitanje ali recimo lakši pojam je kad imaš:
U top 5 ranigraju podstranice koje prema sebi imaju do nekih 20 linkova svaka.
Amazon stranice sa par linkova i tak slično.
a stranice od recimo 6. - 10. mjesta imaju recimo samo par ili nijedan link prema sebi.

Uz to rekao bih i rezultat pretrage sa navodnicima da je do 100 000 rezultata.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
16-03-2012, 09:17 AM (This post was last modified: 16-03-2012 09:18 AM by lt_columbo.)
bok,

jedno noob pitanje, kada ispisujem keywordse dali keyworsi se smiju
napisati u ovom obliku : Jedan,Dva,Tri itd....
znači prvo slovo veliko ili moraju biti sva slova mala ?
ili je to svejedno ? to mi je vezano za wordpress kada upisujem podatke pod seo i pod settings.

Hvala !
25-03-2012, 11:06 PM
Da li bi mi neko mogao reci prosecan % prodaje na micro niche stranicama?

Jedan sajt mi se nalazi na 12-tom mestu googla za dosta targetovan "buying" keyword, poseta imam ( jos uvek ne mnogo) kao i klikova na amazon, ali nazalost sa dosta malo prodaja.

Procenat kupovine mi je recimo ispod 1% (vise od 100 klikova na amazon ali samo 1 prodaja), dok neki drugi sajtovi imaju i po 20% uspesnosti...

kakvi su vasi utisci?

Sibirski Haski
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-03-2012, 11:42 PM
Mislim da si si sam dao odgovor. Sve varira. Sve iznad 1% mislim da se moze smatrati dobrim, ali opet, sve ovisi. Ja kada sam putem Adwordsa prodavao sam imao dosta nove fore koje nitko nije isfuravao, dobro smo ciljali i znali smo imati bolesnu prodaju, s druge strane u nekim nichama i nekim websitovima sam imao ono 200ak klikova pa 1 prodaja. Mislim jako jako puno faktora utjece. Primjetio sam kod Amazona kad imam nekih do 20-30ak klikova dnevno da skoro da nisam ni imao prodaje onda bi mi ih trebalo 500-1000 da skupim da bude prodaja. Kad bi dosao do 100ak klikova dnevno onda bi imao po 2-3 prodaje. Puno faktora utjece, naravno uvijek treba tezit boljem, ali ne treba se zabrinjavat ako ne ide bas odlicna konverzija, nisu sve niche jednake, niti sve keywordi, niti sve stranice itd. Treba samo razvijat biznis i s vremenom ces vidjet sta ti je optimalna konverzija.
30-03-2012, 10:48 PM (This post was last modified: 30-03-2012 10:49 PM by Kapetan Bačvica.)
Cool RE: Kako rangirati medium/micro niche stranicu
Imam konkretno pitanje vezano za micro niche siteove:
Da li Google dopušta skuplje adsense klikove, za tzv. skuplji niche tipa Insurance ili Loans ?
Ili to jednostavno ignorira i daje opet jeftine klkove od par centi? Ovu sam teoriju negdje pročitao, možda i na ovom Forumu?
Imate li takvo iskustvo?

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
31-03-2012, 04:00 PM
Ne ignorise. Ne znam za ove ali za health niche klik je dosta jaci nego za cinema, npr.
04-04-2012, 01:56 AM
Ja sam skoro EMD kome je cpc ~ $50. Niche je Car Insurance ____ . Za sada gradim malo linkova i social promocije ali jos uvek nisam stavio reklame. Javljam utisak kad padne prvi klik Biggrin

Sibirski Haski
04-04-2012, 12:28 PM
(04-04-2012 01:56 AM)rappin Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Javljam utisak kad padne prvi klik Biggrin

A imaš li već kakvu poziciju na SERP-u, odnosno posjetu?
Koliko stranica (postova) ti ima domena?
Bilo bi baš zanimljivo ako ćeš nam nešto reći nakon prvog klika. Smile

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
04-10-2013, 12:39 PM
pozdrav svima, imam pitanje. pokušavam se rangirati za određeni keyword srednje konkurencije. na moje iznenađenja, na drugu stranu googla sam dosao jako brzo, zatim slijedeći dan već na prvoj stranici pri dnu, pa zatim sredina. i onda sam primjetio kak mi stranica stalno šeta. jedan dan sam na drugoj stranici sredina, drugi dan prva strana pri dnu, nikako ne mogu zauzeti stabilno mjesto.
u cemu je problem ?
04-10-2013, 03:54 PM
(04-10-2013 12:39 PM)zeljezni Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. pozdrav svima, imam pitanje. pokušavam se rangirati za određeni keyword srednje konkurencije. na moje iznenađenja, na drugu stranu googla sam dosao jako brzo, zatim slijedeći dan već na prvoj stranici pri dnu, pa zatim sredina. i onda sam primjetio kak mi stranica stalno šeta. jedan dan sam na drugoj stranici sredina, drugi dan prva strana pri dnu, nikako ne mogu zauzeti stabilno mjesto.
u cemu je problem ?

To pojuava je u narodnu poznata kao "Google Dance",jer je stranica nova te nema dovoljno informacija da joj odredi realan položaj pa je prebacuje sa pozicije na poziciju.
04-10-2013, 07:01 PM
okej razumijem sad.. Kako se trebam postaviti prema toj pojavi i kako da nastavim radit sajt ? Pokušavam se izborit sa kljucnu rijec imena sajta, trenutno domaci i nebitni youtube video od 1200 pogleda ima bolji rank od sajta... Stranica je isla sve bolje i bolje iz dana u dan, zabiljezio i 100 posjeta, danas ak imam 5
04-10-2013, 07:25 PM
Samo nastavi raditi ti si tu nemoćan,vremenom će sve doći na svoje.
27-10-2014, 11:01 AM
(31-01-2012 01:53 PM)Petarcro Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. .....

(brzo indeksiranje vam nije potrebno i izbjegavajte širenje spam linkova prema micro niche stranicama samo radi bržeg indeksiranja jer cete u 80 % slučajeva napraviti negativan efekt)

Napomena: izbjegavajte linkanje iz potpisa na nekoliko foruma jer iz iskustva to može rezultirati negativnim pomacima – znači sa jednog foruma do dva maksimalno.

Nakon što smo usmjerili stranicu na pravi put možemo početi sa pravim link buildingom.

Metode koje ja koristim su sljedeće:

Izgradnja linkova člancima :

Osim što nam za stranicu treba 10 kvalitetnih tekstova, za link builiding bi također trebali napisat barem 10 komada iako i sa 5 njih u kombinaciji sa spinanjem se može doći do velikog broja kvalitetnih linkova.

Top 3 po mojem odabiru Dofollow direktoriji članaka:

....

Ovdje možete pronaći čak 3151 direktorij članaka trenutno :

.....

*p.s. to je od dbomestar zasluga i hvala mu ovim putem dosta mi je ovo pomoglo

E sad što se plana tiče oko izgradnje linkova pomoću članaka savjetujem vam da prvo 5 komada submitate na najkvalitetnije. Nakon što vam kroz par dana odobre te linkove možete koristiti članke malo lošije kvalitete te ih submitati na “ lošije“ direktorije koji se nalaze na gornjem popisu no naravno pazite na umjerenost i svaki tjedan submitajte na nekoliko njih – na ove lošije jedan članak recimo submitate odjednom na njih 5 tako da je veća šansa da će više njih odobriti.

Na ovaj način napravite nekih 50 linkova(5 kvalitetnih) što bi trebalo biti dosta a osim linkova vjerojatno ćete ugrabiti i kojeg posjetitelja.

Izgradnja linkova blog komentiranjem :

Ovo je vjerojatno jedna od najpopularnijih metoda liknbuildinga no ova metoda I dalje funkcionira ukoliko se radi kvalitetno. Generalne upute su sljedeće sami pronalazite blogove sa velikim pagerankom I svaki komentar napišite sami kako bi povećali šansu da bude objavljen ukoliko nije autoapprove.
Jedna dobra fora za pronalazak dobrih blogova za kometiranje je ova :

Code:
keyword "powered by wordpress" site:".edu"

Ovdje gdje piše keyword unesite bilo koju riječ za koju pokušavate rangirati , ovdje gdje piše .edu možete upisati i .gov ili .com …uglavnom pomoću ovoga ćete pronaći hrpe blogova sa visokim pagerankom i velikim autoritetom a neki će biti i dofollow. Što se tiče tog dofollow ili nofollow prilikom blog komentiranja to zaista nije toliko ni bitno. Ukoliko vaša stanica će prema sebi imati samo dofollow linkove to bi itekako izgledalo čudno pa je dobro malo miksati jer i visoki nofollow po mojoj osobnoj procjeni imaju nekog utjecaja na rangiranje. Na ovaj način pokušajte napraviti barem 50 linkova prema vašoj stranici. U ovom procesu također gledajte da svaki link spremite u jedan excel file kako bi nakon par mjeseci napravili ogromnu listu dobrih blog linkova.

Izgradnja linkova pomoću web 2.0 stranica:

Ovo je zapravo prilično jednostavno samo oduzima puno vašeg vremena ukoliko sve radite ručno.
Registrirajte se na sljedeće stranice po vašem izboru (probajte napraviti blog na barem četiri):

.....
Nakon što napravite blog dodajte na svaki barem jedan uređeni članak te zatim možemo početi sa izgradnjom linova prema tim našim blogovima. Ovog puta ćemo ići na čistu količinu i nećemo se previše brinuti za kvalitetu dolaznih linkova. Ukoliko imate pristup scrapebox programu prema svakom od tih blogova napravite po par tisuća komentara. Uz te komentare evo i liste auto approve direktorija članaka te na njih možete submitati kopirani članak koji će u sebi sadržavati 2-3 linka prema našem blogu (napomena: lista je malo starija pa nisam siguran dali još svi funkcioniraju).

Da li je za svaki submit potreban originalan article, za ovih par direktorija znam da jeste, a da li važi za sve? Article ne pišem sam, plaćam ih pa me interesuje... Hvala.
27-10-2014, 01:23 PM (This post was last modified: 27-10-2014 01:24 PM by Lakisa94.)
Odlican tuturijal Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako rankovati stranicu na drugim jezicima{chinese etc} bigli100 0 815 09-04-2016 02:13 PM
Last Post: bigli100
Sad SEO za stranicu sa flash igricama bmarko15 6 1,610 15-11-2013 02:06 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Ogromna lista Keyword-ova za vas novi Micro Niche Site AleksaS 8 2,664 20-02-2013 05:44 PM
Last Post: dev_masta
  Kako prijaviti web stranicu na google maps kres0 2 1,924 23-03-2012 01:19 AM
Last Post: kres0
  Koji domen ce najbolje rangirati? Jokja 14 2,421 25-02-2011 12:58 AM
Last Post: Jokja
  SEO za novu stranicu mile108 14 2,200 05-02-2011 11:59 AM
Last Post: mile108
  Kako uspješno optimizirati stranicu za više od 10 000 ključnih pojmova maximum 5 1,902 19-05-2010 05:43 PM
Last Post: Hellas
  Koliko dobro mozete rangirati sa niskokvalitetnim link building metodama? Davor Bomestar 2 3,666 21-04-2010 06:28 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)