Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO nakon Pande
» Kako se prilagoditi Pandi
24-01-2013, 04:38 PM
RE: SEO nakon Pande
Evo ova tema je bila dosta neaktivna, i hvala dabomestaru sto je od nje napravio stiky, pa da se lakse pronadje...

Prema onom sto sam ja mogao svatiti, SEO sve vise razmislja kao ljudsko bice... Kad sam tek pocinjao koristio sam se svim metodama kako bi zeznuo "masinu" i eto dosla je Panda, i onda je ona zeznula mene...

nejse da ne duzim previse, koliko god mi zeljeli nesto, ljudi grijese u par stvari...

1) vecini ih je mrsko sjesti i napisati clanak (posebno se to odnosi na kvalitetan clanak)
2) vecina ih misli da kvantitetom moze da nakupi 1000 stranica i da mjesecno zaradjuje 100 000€
3) vecini nam je mrsko posvetiti se necemu...

Prema onom sto sam ja naucio iz Pande je sasvim jasna stvar... Po meni je Panda predobra za Niche, posebno sto sad trka kao da je ponovno krenula, i kao da svi krecemo sa iste startne pozicije... Ukoliko se baziramo na kvalitetan sadrzaj, i ulozimo svog sebe u recimo neki niche, velike su nam i mogucnosti da i uspijemo...

ja kroz svoj rad sa ovim sam se uvijek pitao kako "ruzne" stranice imaju milijune posjeta, i nemaju reklame, i onda sam svatio da ja kao korisnik obicno trazim informacije, te da je isto tako i sa mojim "potencijalnim" citaocima... i sve se na kraju svede nekako na to...

to je moje misljenje, ja sam zadovoljan sa pandom, iako vecinu stvari jos ucim, al vidim mogucnosti, i vidim samo jednu stvar, bez rada nema novca, to je cinjenica koliko god da mi znali o SEO ili bilo cemu...

ispravite me ako grijesim, al Panda radi onako kako bi i mi ljudi radili da klasifikujemo linkove i stranice... Biggrin

- Alternative medicine and health benefits from Ginkgo biloba
- Persian rug - best home improvement
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): VWolf, Davor Bomestar
25-01-2013, 08:06 AM
Mene interesuje samo da li postoji konkretan primjer cupanja iz penala? I za Pandu i za Pingvin. Imam (svi imamo) 4-5 sajtova sa snaznim potencijalom, kojih skoro godinu nakon ispravljanja i dodavanja gomile kvalitetnih clanaka, i prilicnog broja kvalitetnih linkova, i dalje nema nigdje.
Send this user an email Find all posts by this user
25-01-2013, 09:07 AM
Ja imam jedan sajt koji je bio dobro rangiran za dobar pojam, dnevno je dobijao 1500 poseta i super zarađivao (radi se o proizvodu). Onda je odjednom počeo da gubi posetu, nestao je iz pretrage i sada dobija posetu samo sa Google Images, Binga i Yahoo. Par puta sam probao da ga "izvučem" nazad ali nisam uspeo. Tako da bi i ja voleo da čujem ima li neki primer, ko je uspeo da se izvuče iz ovoga?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
27-01-2013, 01:53 AM
svak čast , odlična tema . Ja sam jedan od onih kojem je google panda skoro uništila web stranicu , sa 20 000 page loada 85% od googla sam pao na 5000. S nekvalitetnim sadržajem rangirao na googolu samo zbog agresivnog skupljanja backlinova. Čak sam imao stranice koje su mi služile samo za razmjenu linkova.

Jednu stvar nisi spomenuo, koja me zanima. Recimo ja napišem 20 guest postova , pronađem stranice koje su moja niche, dobar PR i objavim ih. Ali na svim backlinovima od guest postova stavim anchor =ista ključna riječ za koju želim rangirati . Da li će gogole smatrati takve backlinkove neprirodnim ?
27-01-2013, 09:01 AM
Naravno da hoće. Davor je već par puta napisao na forumu da anchore treba kombinovati, moraju biti različiti. Dobro je linkovati i fraze "click here" "visit us" i slične, isto tako i sam url sajta.
Thanks given by (1): blaz1988
26-02-2014, 02:28 AM
Anchor treba držati smo tamo gdje se može kontrolisati. Znači u slučaju problema da se možre prepraviti.

301 redirekcija na našim prostorima "ne prenosi" penal.

Druga stvar, ako je sajt popularan na social medijima neće kod google zaraditi penal čak i kada ima sve elemente.
Jedan moj sajt se dosta linkuje sa torrent sajtova, ali google ga nije penalirao samo zato što ima posjete sa socijalnih medija.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
26-02-2014, 02:37 PM
Ja sam putem RSS feeda na forum skupljao s portala PosaoHR oglase za posao. Od kada je Google prvi put uhvatio to broj posjeta se drastično povecao. Sada sam ukinuo i stagnira broj posjeta. Putem Google Webmaster Tools uklanjam te postove iz rezultata pretrage. Vjerojatno kroz neko vrijeme bude broj posjeta poceo padati.

Moja foto galerija
Plesni studio VEM
26-02-2014, 03:08 PM
Cool RE: SEO nakon Pande
(26-02-2014 02:37 PM)robi052 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sam putem RSS feeda na forum skupljao s portala PosaoHR oglase za posao. Od kada je Google prvi put uhvatio to broj posjeta se drastično povecao. Sada sam ukinuo i stagnira broj posjeta. Putem Google Webmaster Tools uklanjam te postove iz rezultata pretrage. Vjerojatno kroz neko vrijeme bude broj posjeta poceo padati.

Ne kužim ovo. Smile
Stavio si RSS, pa kada si počeo dobivati posjete - ukinuo ga?
Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
26-02-2014, 06:11 PM
(26-02-2014 03:08 PM)Kapetan Bačvica Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(26-02-2014 02:37 PM)robi052 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sam putem RSS feeda na forum skupljao s portala PosaoHR oglase za posao. Od kada je Google prvi put uhvatio to broj posjeta se drastično povecao. Sada sam ukinuo i stagnira broj posjeta. Putem Google Webmaster Tools uklanjam te postove iz rezultata pretrage. Vjerojatno kroz neko vrijeme bude broj posjeta poceo padati.

Ne kužim ovo. Smile
Stavio si RSS, pa kada si počeo dobivati posjete - ukinuo ga?
Fever

Da. Samo sam ga testirao :-) .... Ne uklapa se u moju stranicu. A i problem je s oglasima koji su istekli. Postovi ostaju, pa bi ih ručno trebao brisati. Nisam niti filtrirao poslove pa je bilo dosta postova. To bio samo testirao. Dosta posjeta mi i donose tekstovi pjesama. To su skoro pa najčitaniji postovi :-)

Moja foto galerija
Plesni studio VEM
26-02-2014, 06:54 PM
Ja sam se uspio nekoliko puta izvuci, ali na kratko 20 dana bi bilo kao prije.

Nakon toga opet padne otprilike 20 dana, i tako jedno 2-3 puta, dok do zadnjeg je bilo proslo 2 mjeseca da se nije vratilo.
Kada je se pretprosle sedmice vratilo samo 2 dana sam bio up i opet sam otisao down.

Primjetio sam da se switch up/down obicno desava subotom iz nekog razloga.

Sve sam probao, cak sam ustimo stranicu da ima 98/100 ocjenu na vecini linkova po Google Page Speed, stvarno sam se zadao Smile

Jedino je ostalo da probam prestati koristiti Fetch as Google bot u webmasters tools jer mi se ovo nije prije desavalo dok nisam poceo koristiti tu opciju. Citao sam da i to negdje utice, pa ga sada vise ne koristim nego pustim google da sam indexira nove linkove.

Moj pad je krenuo otprilike pocetkom septembra 2013 godine i izgubio sam nekih 70% posjeta.

Jednostavno za stare linkove sa puno fb lajkova sam i dalje 1 pozicija, ali ovih novih nigdje nema, osim ako google ne uradi gorepomenuti switch, tada sam i za te novi prvi.
28-02-2014, 02:19 PM
(26-02-2014 06:54 PM)nike Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sam se uspio nekoliko puta izvuci, ali na kratko 20 dana bi bilo kao prije.

Nakon toga opet padne otprilike 20 dana, i tako jedno 2-3 puta, dok do zadnjeg je bilo proslo 2 mjeseca da se nije vratilo.
Kada je se pretprosle sedmice vratilo samo 2 dana sam bio up i opet sam otisao down.

Primjetio sam da se switch up/down obicno desava subotom iz nekog razloga.

Sve sam probao, cak sam ustimo stranicu da ima 98/100 ocjenu na vecini linkova po Google Page Speed, stvarno sam se zadao Smile

Jedino je ostalo da probam prestati koristiti Fetch as Google bot u webmasters tools jer mi se ovo nije prije desavalo dok nisam poceo koristiti tu opciju. Citao sam da i to negdje utice, pa ga sada vise ne koristim nego pustim google da sam indexira nove linkove.

Moj pad je krenuo otprilike pocetkom septembra 2013 godine i izgubio sam nekih 70% posjeta.

Jednostavno za stare linkove sa puno fb lajkova sam i dalje 1 pozicija, ali ovih novih nigdje nema, osim ako google ne uradi gorepomenuti switch, tada sam i za te novi prvi.

9. januara su krenule stalne fluktuacije SERP-ova. Od google-a nije stiglo nikakvo saopšenje, dok mnogi imaju problema sa padom.
Na webmasterforumu ima par tema.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
28-02-2014, 05:54 PM
(28-02-2014 02:19 PM)mishop Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 9. januara su krenule stalne fluktuacije SERP-ova. Od google-a nije stiglo nikakvo saopšenje, dok mnogi imaju problema sa padom.
Na webmasterforumu ima par tema.

Kod mene je krenulo pocekom septembra 2013. i desava se stalno, mada jutros ponovo sve sami vrh Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Budućnost SEO industrije nakon svih promena algoritma Slavko Pejovic WBS 12 1,712 15-02-2014 09:31 PM
Last Post: novii
  Google revizija nakon penalizovanja pevoje 1 975 02-06-2013 08:49 PM
Last Post: ivan19992
  Exact Match Domene nakon EMD updatea Petarcro 5 1,330 12-01-2013 02:16 PM
Last Post: Agent 47
  Nagli pad na Guglu nakon suspenzije naloga dragandragan04 4 1,798 28-06-2010 03:57 PM
Last Post: dragandragan04

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)