Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
**Google domination**
» ~ Linkbuilding tutorijal: kako doci na top pozicije na google ~
14-01-2012, 10:36 AM (This post was last modified: 14-01-2012 10:36 AM by Hellas.)
RE: **Google domination**
Jeste da sve ovo ili velika vecina postoji vec na forumima
sto je pisao dbomestar i jos su teme Sticky tipa npr

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Takodje bih dodao da je malo preobimno, a neke bitne stvari su izostavljene poput keyword researcha koji bi vjerujem da se svi slazu trebao biti obavezan, prije pravljenja stranice napamet. Vjerovatno bi u ovom tutorijalu trebao biti na poziciji iznad Istrazivanja konkurencije.

Medjutim kako je ovaj tekst vjerovatno pristupacniji pocetnicima i sve je ipak na jednom mjestu i od mene "thumbs up".
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (3): nexon, drazenbr, DavidVictor
14-01-2012, 11:34 AM
(14-01-2012 03:31 AM)Djolisimo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jel imas personal blog? Ako ne, trebalo bi da napravis, zajeb'o bi Istoka Pavlovica;P

Xexe nemam personalni blog, ne volim bas previse da se exponiram na taj nacin xexe Biggrin

(14-01-2012 10:36 AM)Hellas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Takodje bih dodao da je malo preobimno, a neke bitne stvari su izostavljene poput keyword researcha koji bi vjerujem da se svi slazu trebao biti obavezan, prije pravljenja stranice napamet. Vjerovatno bi u ovom tutorijalu trebao biti na poziciji iznad Istrazivanja konkurencije.

Pa pazi, keyword research jeste naravno bitan, jer bez njega dzabe sve ostalo ako se to ne odradi, ali to nije bila tema ovog threada. Thread je fokusiran na off page site - google domination, kada je vec napravljen keyword research i kada sajt treba da se polako indexira i krene u pohod na konkurenciju i top mesta za te vec odabrane kljucne reci.

(14-01-2012 10:36 AM)Hellas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Medjutim kako je ovaj tekst vjerovatno pristupacniji pocetnicima i sve je ipak na jednom mjestu i od mene "thumbs up".

Hvala care Winking

Waving
Find all posts by this user
14-01-2012, 01:03 PM
Odlican tutorijal
Iskusni SEO majstori mogu naci neke zamerke ali kada jedan pocetnik sve ovo procita i prouci mnoge stvari ce mu biti jasnije.Tacno je da se svo ovo znanje može naći na raznim forumima i blogovima pa i na ovom forumu ali je njegova vrednost u tome što je skupljeno u jedan post.Jedan početnik ne razume ni najosnovnije SEO pojmove i nije u stanju da pronadje odgovore na mnoga pitanja. Jedan moj prijatelj je počeo da se interesuje za SEO i internet zaradu ovaj tvoj tutorijal će mi spasiti mnoge sate objašnjavanja Hvala!!!
Što se zarade od domacih sajtova tice iz mog iskustva je zrada mnogo manja od pomenute i u mnogome zavisi od tematike sajta a naravno i od toga koliko stranica pregleda neko ko putem Googlea poseti sajt .Sa dvadesetak domaćih Adsense sajtova i blogova i oko 10.000 poseta dnevno zaradjujem od 4-7 eura što mesečno bude oko 150-170 eura.

WHO DARE WINS!
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (2): robi76, DavidVictor
14-01-2012, 01:40 PM
(14-01-2012 01:03 PM)1kvota1 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Odlican tutorijal
Iskusni SEO majstori mogu naci neke zamerke ali kada jedan pocetnik sve ovo procita i prouci mnoge stvari ce mu biti jasnije.Tacno je da se svo ovo znanje može naći na raznim forumima i blogovima pa i na ovom forumu ali je njegova vrednost u tome što je skupljeno u jedan post.Jedan početnik ne razume ni najosnovnije SEO pojmove i nije u stanju da pronadje odgovore na mnoga pitanja. Jedan moj prijatelj je počeo da se interesuje za SEO i internet zaradu ovaj tvoj tutorijal će mi spasiti mnoge sate objašnjavanja Hvala!!!

Hvala druze na lepim recima, drago mi je da sam pomogao i da uvek mogu pomoci Winking

(14-01-2012 01:03 PM)1kvota1 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Što se zarade od domacih sajtova tice iz mog iskustva je zrada mnogo manja od pomenute i u mnogome zavisi od tematike sajta a naravno i od toga koliko stranica pregleda neko ko putem Googlea poseti sajt .Sa dvadesetak domaćih Adsense sajtova i blogova i oko 10.000 poseta dnevno zaradjujem od 4-7 eura što mesečno bude oko 150-170 eura.

Da, to si u pravu, zarada ce dosta zavisiti od tematike, jer nije bas na svim domacim sajtovima klik isti, ima ga i od 0.01 eura, a ima ga na primer i od 0.10 eura, sve zavisi.
Takodje, naravno zavisi i od broja otvorenih stranica, jer 2.000 ljudi moze da otvori 2.500 stranica, a moze i 10.000 ili vise na primer, tako da je logicno i na vise prikaza sa istim CTR-om naravno vise klikova i obicno veca i zarada.

Za domace sajtove ko zeli da dobro zaradjuje samo od Adsense-a mora imati sto vise sajtova, i sve ih gurati na par hiljada poseta, sto vise to bolje. Winking

Waving
Thanks given by (1): robi76
14-01-2012, 05:52 PM
Rolleyes RE: **Google domination**
(13-01-2012 02:38 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ...Kada istrazujete gde su sve sagradili backlinkove, obratite paznju i kojim metodama su te linkove gradili, da bi znali pomocu kojih metoda su oni postigli te rezultate pa isto to odraditi i vi, i jos vise i jos bolje i raznovrsnije.

Bingo !
Eto, samo da je to moguće; bio bih na konju odavno.
Viktore; imam neke konkurentske siteove čije linkove mogu gledati ali kako da doznam na koji način su došli do tih linkova? Linkova je previše da bi bili ručno dodani, ili zamoljeni...
Ovo je barem za mene - pitanje nad pitanjima.
Jeli moguće provaliti način na koji je konkurencija došla do backlinkova?
14-01-2012, 05:58 PM (This post was last modified: 14-01-2012 06:00 PM by DavidVictor.)
Smil42c642f95f382 RE: **Google domination**
(14-01-2012 05:52 PM)Palac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(13-01-2012 02:38 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ...Kada istrazujete gde su sve sagradili backlinkove, obratite paznju i kojim metodama su te linkove gradili, da bi znali pomocu kojih metoda su oni postigli te rezultate pa isto to odraditi i vi, i jos vise i jos bolje i raznovrsnije.

Bingo !
Eto, samo da je to moguće; bio bih na konju odavno.
Viktore; imam neke konkurentske siteove čije linkove mogu gledati ali kako da doznam na koji način su došli do tih linkova? Linkova je previše da bi bili ručno dodani, ili zamoljeni...
Ovo je barem za mene - pitanje nad pitanjima.
Jeli moguće provaliti način na koji je konkurencija došla do backlinkova?

Pa naravno da je moguce. Sad to koliko brzo i koliko lako ce neko izvaliti metodu tih backlinkova, zavisi i od iskustva. Ja na primer u 99% slucajeva kada otvorim stranicu na kojoj je sagradjen backlink, mogu odmah proceniti koja je metoda tu radjena.

Na primer, ako vidim dole u komentarima - logicno blog komentarisanje.
Ako je negde u okviru clanka - logicno article submission ili privatna mreza najcesce.
Ako je sitewide ili footer link - logicno razmena linkova, kupljeni linkovi ili slicno.
Ako je na squidoo, hubpages i slicno - logicno web 2.0 metoda

Itd itd, vecina stvari se odmah vidi cim se otvori, ali za brzo otkrivanje koja je metoda koriscena, treba malo i uvezbanosti i iskustva, a to se sve stice radom Winking

Waving
14-01-2012, 07:32 PM
Rolleyes RE: **Google domination**
(14-01-2012 05:58 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ...za brzo otkrivanje koja je metoda koriscena, treba malo i uvezbanosti i iskustva, a to se sve stice radom Winking

To je točno.
No ipak, držim da bih čak i ja, vrlo brzo uspio razklikovati Forum od Bloga ili Articlea, i tako sa velikom sigurnošču zaključiti koji je backlink u pitanju. Smile
Ipak, nije tako jednostavno jer; na tom spisku nema nti jednog niti Bloga niti Foruma, riječ je o klasičnim Web stranicama....
Kako tu postaviti link? Pisati Webmasteru?
Što ako je tih stranica stotinjak tisuća?
14-01-2012, 07:42 PM (This post was last modified: 14-01-2012 07:43 PM by DavidVictor.)
(14-01-2012 07:32 PM)Palac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(14-01-2012 05:58 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ...za brzo otkrivanje koja je metoda koriscena, treba malo i uvezbanosti i iskustva, a to se sve stice radom Winking

To je točno.
No ipak, držim da bih čak i ja, vrlo brzo uspio razklikovati Forum od Bloga ili Articlea, i tako sa velikom sigurnošču zaključiti koji je backlink u pitanju. Smile
Ipak, nije tako jednostavno jer; na tom spisku nema nti jednog niti Bloga niti Foruma, riječ je o klasičnim Web stranicama....
Kako tu postaviti link? Pisati Webmasteru?
Što ako je tih stranica stotinjak tisuća?

Pa zavisi, jel na tim kako kazes klasicnim web stranicama, link ubacen kroz tekst ili gde je postavljen? I za koji to keyword je takvih 100.000 stranica?
14-01-2012, 07:56 PM
Smil42c3e9b74e235 RE: **Google domination**
(14-01-2012 07:42 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pa zavisi, jel na tim kako kazes klasicnim web stranicama, link ubacen kroz tekst ili gde je postavljen? I za koji to keyword je takvih 100.000 stranica?

Riječ je o jednim od najtvrđih nichea na Internetu; Hotelima i Travelu.
Ovo što sam pisao; malo su jači igrači, linkova je toliko koliko sam rekao, a domene su iz devedesetih godina...
No; ako ne pucaš visoko, ne možeš visoko ni pogoditi.
Ugrubo; rješenju ovome o čemu pričam mogu doći eventualno - da angažiram jaku firmu za Offpage SEO.
Istina? Molim te za mišljenje.
14-01-2012, 08:03 PM (This post was last modified: 14-01-2012 08:04 PM by DavidVictor.)
(14-01-2012 07:56 PM)Palac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Riječ je o jednim od najtvrđih nichea na Internetu; Hotelima i Travelu.
Ovo što sam pisao; malo su jači igrači, linkova je toliko koliko sam rekao, a domene su iz devedesetih godina...
No; ako ne pucaš visoko, ne možeš visoko ni pogoditi.
Ugrubo; rješenju ovome o čemu pričam mogu doći eventualno - da angažiram jaku firmu za Offpage SEO.
Istina? Molim te za mišljenje.

Iskreno da ti kazem ako ciljas bas niche: hotels i travel i konkurenti su ti stari po 20 godina, i imaju preko 100.000 kvalitetnih backlinkova, tu nemas sta traziti, jer cak i da imas budzet od 20-30.000 $ vrlo tesko bi se tu u skorije vreme nesto moglo napraviti.

Takvi poduhvati su ravni samoutopiji odmah u startu, mislim logicni odgovori ti se pruzaju, to mozes i sam zakljuciti.

A to da se puca visoko, mogu i ja da pucam da igram fudbal u Barseloni, ali realnost je da ja sada tu nemam sanse, jer su se mnogo bolji i kvalitetniji, mocniji igraci tu ustalili vec odavno i ja ako sada krecem, nemam nikakve sanse, ravne nuli. Ali zato ako ciljam da igram 2.srpsku ligu i ulozim veliki trud, mozda bi tu i mogao uspeti.

Treba gledati i biti realan, ja prvi sam jako ambiciozan i radim puno toga, i ciljam visoko, ali zna se koliko je to visoko moguce u realnosti.
Jedno je postaviti visok cilj da zaradjujes 4-5.000 $ mesecno, a drugo je da postavis cilj da zelis da nadjacas gigantske hotele u Budvi i ostalim vrhunskim letovalistima, i da zaradjujes 1.000.000 $ mesecno. Mislim navodim samo neke primere, koliko su to drasticne razlike u postavljanju ciljeva.

O postavljanju ciljeva bih mogao jednu posebnu knjigu napisati, ali to sada nije tema ovog threada, za ono sto si me pitao - moj odgovor ti je da sa takvom konkurencijom se ne ulazi u duel vec sa onom koju realnije mozes pobediti i prestici.
Thanks given by (2): JelenaM, 1kvota1
14-01-2012, 11:28 PM (This post was last modified: 14-01-2012 11:28 PM by rappin.)
Eh kad se setim kad sam pocinjao sa poslom, nisam birao nijedan keyword ispod 500k searcha mesecno Biggrin
Naravno nista od toga nije uspelo i morao sam nauciti na tezi nacin, pa sam se vremenom opametio i poceo traziti ono sto je logicki dostupno i ostvarivo...

sto se linkova tice po meni to moze biti ili guest article, gde je u travel niche-u dosta lako naci sajtove za submit istih, a drugo moze biti da si kao konkurenciju odabrao nekoga dosta jakog koga webmasteri sami pominju i linkuju zbog njegovih ponuda/artikala i slicno...

Sibirski Haski
Thanks given by (1): DavidVictor
15-01-2012, 08:22 AM
(14-01-2012 11:28 PM)rappin Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Eh kad se setim kad sam pocinjao sa poslom, nisam birao nijedan keyword ispod 500k searcha mesecno Biggrin
Naravno nista od toga nije uspelo i morao sam nauciti na tezi nacin, pa sam se vremenom opametio i poceo traziti ono sto je logicki dostupno i ostvarivo...

sto se linkova tice po meni to moze biti ili guest article, gde je u travel niche-u dosta lako naci sajtove za submit istih, a drugo moze biti da si kao konkurenciju odabrao nekoga dosta jakog koga webmasteri sami pominju i linkuju zbog njegovih ponuda/artikala i slicno...

Upravo tako Smile Pazi postoji par domacih pojmova sa tolikom ili pribliznom pretragom i za te pojmove jos uvek postoje realne sanse, dok na engleskom skoro da je to prezasiceno i da se nema tu vise sta traziti.

Ali zato postoji tona micro niche-a koje idalje mozemo da razvaljujemo, samo treba biti realan Winking

A sto se tice tih linkova, upravo tako, moze biti u pitanju guest posting, mogu biti u pitanju sponzorisani clanci, moze biti u pitanju privatna mreza sajtova/blogova, znaci dosta mogucnosti Winking

Waving
15-01-2012, 12:08 PM
(15-01-2012 08:22 AM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Upravo tako Smile Pazi postoji par domacih pojmova sa tolikom ili pribliznom pretragom i za te pojmove jos uvek postoje realne sanse, dok na engleskom skoro da je to prezasiceno i da se nema tu vise sta traziti.

Ma može se i danas na engleskom naći keyword sa preko 10.000 pretraga a da je neki od TLD domena slobodan...ko traži taj i nadje ali treba dosta istraživati i proučavati knkurenciju pre nego se krene u neki projekat jer ako se promaši tema može se izgubiti dosta vremena što naravno dosta i košta.
Ako imaš malo novca i želiš se baviti trgovinom nemoj počinjati da gradiš veliki supermarket jer ga nikad nećeš završiti već napravi nešto malo što će nešto zaradjivati kap po kap...

WHO DARE WINS!
15-01-2012, 12:20 PM (This post was last modified: 15-01-2012 12:21 PM by DavidVictor.)
Smil42c642f95f382 RE: **Google domination**
(15-01-2012 12:08 PM)1kvota1 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma može se i danas na engleskom naći keyword sa preko 10.000 pretraga a da je neki od TLD domena slobodan...ko traži taj i nadje ali treba dosta istraživati i proučavati knkurenciju pre nego se krene u neki projekat jer ako se promaši tema može se izgubiti dosta vremena što naravno dosta i košta.
Ako imaš malo novca i želiš se baviti trgovinom nemoj počinjati da gradiš veliki supermarket jer ga nikad nećeš završiti već napravi nešto malo što će nešto zaradjivati kap po kap...

A pa da, tih od po 10.000+ pretraga se moze naci i moze pobedjivati...ja na primer sam od 1.januara poceo da napadam keyword od 32.000 exact match pretrage mesecno, na engleskom, i trebao bih doci na 1.mesto kroz 4-5 meseci. Konkurencija deluje naivno, ali kada se malo istrazi nije jednostavno, ali sam tacno video koju metodu forsiraju sajtovi na top 4, i isto tako i jos vise radim i ja postepeno, vrlo je to profitabilan niche. To okej sto kazes, nego ovde je bilo reci sto je rappin pomenuo od po 500.000 pretraga i slicno, za tu pretragu sam rekao da je prezasicena na engleskom jeziku, a za te od po 10-20 pa i 30k je jos uvek moguce uraditi nesto sa dobrim radom, malo duzim vremenskim periodom i finim ulaganjem Winking
15-01-2012, 01:48 PM
zaista sve detaljno napisano.

Svaka čast !!! Waving
Thanks given by (1): DavidVictor
15-01-2012, 03:26 PM
Ja evo nocas izasao na #1 za keyword od 60.500 exact match, ali zarada je razocaravajuca iako je niche dosta jaka i konkurentna a trebalo mi je 6 meseci da stignem na prvo mesto Biggrin

Zato pamet u glavu i biraj nesto gde ces imati dosta prodaja/jak cpc Biggrin

Sibirski Haski
15-01-2012, 04:43 PM
Molim samo konkretne postove/komentare da ostavljate. Za zahvale postoji Thanks tipka, za vlastito misljenje ako nije od iznimne koristi svim clanovima onda ga NEMOJTE postavljat. Nikome nije u interesu citat 15 stranica nepotrebnih komentara, tako da samo ono sto je od velike koristi drugima!
Kvaliteta ili nekvaliteta ovog threada iz natjecaja je OFF topic rasprava, kako rangirati to je ON topic. Ako bas zelite komentirat kvalitetu ili mane threada to mozete na threadu od natjecanja.
Hvala.
Thanks given by (2): i.m.warrior, DavidVictor
15-01-2012, 05:23 PM
(15-01-2012 03:26 PM)rappin Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja evo nocas izasao na #1 za keyword od 60.500 exact match, ali zarada je razocaravajuca iako je niche dosta jaka i konkurentna a trebalo mi je 6 meseci da stignem na prvo mesto Biggrin

Zato pamet u glavu i biraj nesto gde ces imati dosta prodaja/jak cpc Biggrin

Bas tako, sve se mora dobro uzeti u obzir pre nego sto se krene sa pravljenjem odredjenog sajta. Pozeljno je proveriti pre toga i koje e-bookove mozete prodavati vezano uz taj niche, zatim koliki je prosecan cpc itd. Sto vise stvari razmotriti pre nego sto se krene u jak linkbuilding, da vidite da li vam se isplati tj da li ce vam ukoliko dodjete na prvo mesto ili top 5-6, to isplacivati.

Jer u suprotnom, cak i da se odradi extremno dobra linkbuilding kampanja, i da se ulozi jako puno novca i dodje na 1.mesto za ciljani keyword, ako se tada ispostavi da to i nije isplativo, onda je samo bilo gubljenje vremena, truda i novca uzaludno.

Zato kao sto kazes pamet u glavu pre nego sto se pocne napadati odredjeni keyword.

Waving
Thanks given by (1): Domacaorg
12-08-2012, 07:41 AM
Druže mogu ti samo reći svaka ti čast za ovo i da kažem svima da je ovaj forum sigurno jedna od najvrijednijih stranica koje su mogli naći na internetu.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)