Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2Way Guest Articles Exchange
29-12-2011, 07:33 AM
2Way Guest Articles Exchange
Posto 2way link exchange vise nema nikakvu svrhu za rank, zanima me kakvo je stanje sto se tice razmene guest artikala izmedju 2 sajta?

Hvala unapred Biggrin

Sibirski Haski
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-12-2011, 03:01 PM
RE: 2Way Guest Articles Exchange
Nadam se da si pročitao oba posta od dbomestara u ovoj kategoriji.
Guest posting je upravo suprotnost od bilokakvog "link exchange-a". Guest blogging nije samo link building strategija. Na ovaj način stvarate pozitivno okruženje oko Vas, stičete poverenje drugih blogera i njihove publike, izgrađujete vlastiti brend.

Moj je savet svima da pozorno pročitaju dbomestarove tekstove o ovoj temi, posete stranice koje je linkovao u svojim tekstovima i naravno, postavite pitanja o stvarima koje vam nisu jasne.

(29-12-2011 07:33 AM)rappin Wrote:  Posto 2way link exchange vise nema nikakvu svrhu za rank, zanima me kakvo je stanje sto se tice razmene guest artikala izmedju 2 sajta?

Hvala unapred Biggrin

Nevidim razlog zašto bi razmenjivao članke. Na ovaj načine nemožeš puno uticati na kvalitet samog članka koji je neko napisao, a na kraju ti se opet svodi na razmenu linkova.
Send this user an email Find all posts by this user
29-12-2011, 03:14 PM
(29-12-2011 03:01 PM)wodstore Wrote:  Nadam se da si pročitao oba posta od dbomestara u ovoj kategoriji.
Guest posting je upravo suprotnost od bilokakvog "link exchange-a". Guest blogging nije samo link building strategija. Na ovaj način stvarate pozitivno okruženje oko Vas, stičete poverenje drugih blogera i njihove publike, izgrađujete vlastiti brend.

Moj je savet svima da pozorno pročitaju dbomestarove tekstove o ovoj temi, posete stranice koje je linkovao u svojim tekstovima i naravno, postavite pitanja o stvarima koje vam nisu jasne.

(29-12-2011 07:33 AM)rappin Wrote:  Posto 2way link exchange vise nema nikakvu svrhu za rank, zanima me kakvo je stanje sto se tice razmene guest artikala izmedju 2 sajta?

Hvala unapred Biggrin

Nevidim razlog zašto bi razmenjivao članke. Na ovaj načine nemožeš puno uticati na kvalitet samog članka koji je neko napisao, a na kraju ti se opet svodi na razmenu linkova.

Na neki nacin i jeste razmena jer se radi o 2 sajta koji imaju linkove jedan ka drugome. Tacno je da se nalaze u boljem okruzenju i zasebno su u artiklu ali moje je pitanje bilo da li su na taj nacin u guest artiklima sigurni za dodavanje. Pitam cisto da nebih gresio od pocetka Biggrin

Sibirski Haski
29-12-2011, 03:37 PM
(29-12-2011 03:14 PM)rappin Wrote:  Na neki nacin i jeste razmena jer se radi o 2 sajta koji imaju linkove jedan ka drugome. Tacno je da se nalaze u boljem okruzenju i zasebno su u artiklu ali moje je pitanje bilo da li su na taj nacin u guest artiklima sigurni za dodavanje. Pitam cisto da nebih gresio od pocetka Biggrin

Očito da nisi razumio šta sam napisao. Guest posting nije razmena artikala između dav sajta.
Ukratko (laički napisano) - Vi napišete članak, ponudite ga nekom blogu/blogeru da ga objavi, a za uzvrat dobijete povratnu vezu u tom članku ka Vašem blogu/sajtu.

Na tvoje pitanje sam odgovorio. Razmena artikala sa povratnim vezama bi se tretirala isto kao i "2way link exchange".

Nadam sa da ti je sad jasnije šta je "guest posting/blogging".
Send this user an email Find all posts by this user
29-12-2011, 05:23 PM
Nije steta ako se dogodi pokoji razmjenjeni link ali stoji ovo sto je wodstore rekao, to je isto kao i razmjena linkova i ama bas nikako ne preporucam da vam se strategija zasniva na tome.

Ako bas hoces da se razmjenjujes onda radje napravi jos jedan sajt/blog gdje ces ti njima prvo nudit guest posting na svom blogu (kojeg prvo moras ojacat da bi oni bili zainteresirani) a onda poslje ti njima ponudis da napravis Guest posting kod njih gdje onda oni linkaju na tvoj glavni sajt/blog. Iako cak i sa OVOM metodom savjetujem da ti postotak takvih linkova bude do 15-20% od ukupnog brojeva linkova. Jednostavno Google vidi sve veze i linkove i ima pregled toga svega i zato nesto sitno moze proc ali cim se vidi ponavljajuci uzorak onda je to vec problematicno.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): Igor Tomić
30-12-2011, 03:03 AM
(29-12-2011 05:23 PM)dbomestar Wrote:  sa OVOM metodom savjetujem da ti postotak takvih linkova bude do 15-20% od ukupnog brojeva linkova. Jednostavno Google vidi sve veze i linkove i ima pregled toga svega i zato nesto sitno moze proc ali cim se vidi ponavljajuci uzorak onda je to vec problematicno.

E ovo me je zanimalo. Hvala na odgovoru Smile

@wodstore

Druze, znam ja guest articles metodu, nego me je zanimala ova specificna metoda sa 2 sajta

Hvala na odgovorima

Sibirski Haski
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Popis guest posting sajtova mali_ri 21 11,268 30-07-2017 02:48 AM
Last Post: freeall
  Guest bloging ponuda/potražnja 1kvota1 5 5,443 29-04-2014 04:11 PM
Last Post: Igor Tomić
  Matt Cutts - The decay and fall of guest blogging for SEO failey 1 2,543 03-03-2014 06:52 PM
Last Post: Sceko
  Puno guest postova sa istog servera? djetlic 13 4,396 06-11-2013 09:56 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Link Building sa Guest Postovima - Kompletan Vodič Davor Bomestar 21 11,877 29-09-2013 12:44 PM
Last Post: JelenaM
  Pišem Guest postove blaz1988 2 3,286 27-01-2013 05:04 PM
Last Post: blaz1988
  Zanimljivi Link Building i Guest posting linkovi za citat Davor Bomestar 21 12,468 25-01-2013 12:37 AM
Last Post: Maslesha
  Guest Blogging Strategije - Whiteboard Friday by SEOmoz Davor Bomestar 11 5,007 18-10-2012 12:57 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)