Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokirene platne kartice :O
» Korisnicima sa Balkana mogu biti blokirane platne kartice u slucaju da su placali robu van granica svoje zemlje
20-12-2011, 04:32 PM
Blokirene platne kartice :O
Ukratko. Koristim Visa electron karticu od Raiffeisen banke(u BiH) za plaćanje na netu. Na nju mi je vezan i PayPal. Kupovao sam sa Amazona, eBaya, placao hosting, domene itd. U prošlu subotu me je nazvala službenica iz banke i rekla, da mi je kartica blokirana te da dođem po novu za 7 dana. Razlog:sa mojom karticom je plaćano van granica BiH?

Naravno čim sam pre mogao, otišao sam u banku da ih pitam kakve su to gluposti ,štaće mi kartica kojom mogu da plaćam samo u BiH, za to imam novčanik. Navodno blokirane su sve kartice kojima je plaćano u inostranstvu (čitaj sve što plaćamo na netu). Nove kartice koje dobijemo nećemo moći da koristimo na netu dok se ne riješi ova "situacija".

Meni par domena ističe početkom sledeće godine. Šta predlažete. Da imam povjerenja u svoju banku Winking ili da tražm alternativu za plaćanje domena. Usput banka je tako pažljiva da mi ne da da zadržim svoju staru karticu radi moje lične sigurnosti, čak ni ako ja preuzmem svu odgovornost. Da li postoji neka kartica u BiH koji mogu izvaditi bez stalnih primanja i koristiti za PayPal i placamnje na netu?

Woltez, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
20-12-2011, 04:48 PM (This post was last modified: 20-12-2011 04:48 PM by Hellas.)
RE: Blokirene platne kartice :O
Ja sinoc platio hosting za sledeci mjesec. Platio na neke PayPal-ove usluge.

Nisam primjetio da je blokirano i da ce blokirat i niko me nije zvao.
Visa Electron - Reiffeisen Banke

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
20-12-2011, 05:03 PM (This post was last modified: 20-12-2011 05:27 PM by edolegenda.)
A teska situacija mozda su i moju blokirali i kod mene je visa debitna samo ja nisam kupovao sa kartice nista osim sto sam verifikovao na paypal znaci jedna transakcija mozda je meni nisu blokirali ko zna moram otic da vidim...

A ne vjerujem da je blokirana juce sam izvadio listing da vidim stanje na racunu a i mnogi prije mene su dizali pare sa visa karticom izgleda da su samo blokirane one sa kojima se placalo i kupovalo na netu....

[url=][b]
28-12-2011, 01:25 AM
evo i meni blokirana kartica od strane banke... ne mogu je koristiti na paypal-u Busted

Koji se ovo sad vrag dešava? Jel to problem sa svim bankama ili samo sa RF bankom? Poke e uvijek se nađe nešto da zaj....

28-12-2011, 08:29 PM
Prije 10-ak dana su me zvali iz banke, kao usput da pitaju koristim li karticu za placanje online, da li sam zadovoljan uslugom, jel' bilo problema i sl. Redovno i bez problema koristim karticu.

Inace, mozda nekome moze pomoci.. Za isti racun (RF banka, BIH, Viza Elektron kartica) moze se za par dana dobiti i Master Card kartica, koja takodje prolazi svugdje (tako rekose).
Znaci, jedan racun, dvije razlicite kartice, dva pina, ..
Thanks given by (1): VWolf
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Porebna pomoc oko kartice Fullest 1 350 18-03-2018 05:26 PM
Last Post: liquid
  EntroPay Virtuelne Kreditne Kartice mindhunter 65 35,984 02-10-2016 07:03 PM
Last Post: Protuva35
Icon4 kreditne kartice Srbija bata 0 1,451 23-12-2011 10:19 AM
Last Post: bata
  VISA GIFT kartica ERSTE BANKE - za sve one kojima je hitno da dodju do kartice rigor04 7 10,255 30-05-2011 10:47 PM
Last Post: rigor04

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)