Post Reply 

Thread Rating:
  • 6 Votes - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako zaraditi velike novce s malim niche web stranicama
» Tutorial za početnike
05-12-2013, 03:03 PM
RE: Kako zaraditi velike novce s malim niche web stranicama
Isprike svima koji su postavljali pitanja a nisu dobili odgovor, nisam bio aktivan neko vrijeme na forumu. Prije svega zamolio bih moderatore ili admina da zaključa blog. Puno toga se promijenilo otkada je ovaj thread kreiran. Kada sam pisao vodič, dao sam dušu u to i podijelio dosta konkretnih stvari koje sam primjnenjivao na svoji stranicama i te stvari su itekako funkcionirale tada, ali danas se već puno teže mogu zaraditi ''velike pare malim stranicama'' - ne znači da je nemoguće, ali je teže.

Mislio sam čak napisati novi vodič, ali bi mi trebalo puno vremena, a kako sam ga već bio napisao na engleskom i dijelio e-mail subscriberima na svom blogu, a kasnije ga prebacio na Fiverr, nisam baš imao ni volje.

Uglavnom, par kratkih opaski ukoliko se thread ipak ne zaključa:
• ako bih išao raditi novi niche sajt, to bi bila neka vrsta authority sajta gdje bih nastojao čitateljima dati što više informacija vezanih za niche
• nastojao bih miksati sadržaj u smislu da bih objavljivao recenzije, vodiče, novosti iz industrije, pitanja i odgovore itd.
• dužina tekstova bi varirala, nastojao bih jednom tjedno ili bar mjesečno objaviti jedan dugački tekst od 2000+ riječi, 2-3 teksta mjesečno od 1000+ riječi, 10ak tekstova od 400-600 riječi i 10ak tekstova do 400 riječi (generalne smjernice, ovise dosta od niche, materijalima koje bih prikupio itd.)
• dosta pažnje bih posvetio društvenim mrežama, skupljanju lajkova/followera, dobivanju social signala itd.
• link building bih i dalje radio većinom pomoću specijaliziranih alata i tierova, ali polagano i randomizirano. Miješao bih anchor tekstove, tipove sajtova po tierovima, u LB tekstovima ne bih linkao samo na svoj sajt već i authority sajtove iz niche koji mi, po mogućnosti, nisu direktna konkurencija itd.

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-12-2013, 06:54 PM
Ovo je jedan od korisnijih saveta koje sam procitala u poslednje vreme.

Konrektno pitanje za i.m.warrior: uradila sam 5 web 2.0 stranica za moj micro niche sajt. Sve sam to izmiksala sa forum profilima, wiki profilima i postovima, i social bookmarkingom. Sada cekam nedelju dve da se to malo ohladi, a kako dalje? Odustala sam od blog komentara, da li da koristim software za te wikije? I da li za svaku novu kljucnu rec moram opet isto - 5-10 web 2.0, pa wiki, itd, itd?
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): VWolf
05-12-2013, 08:04 PM
Imajte na umu da je I.M Warrior jasno naznačio da nema suviše vremena da vam odgovara na pitanja, tako da ih slobodno postavite, ali nemojte da očekujete odgovor uskoro.
Thanks given by (1): i.m.warrior
05-12-2013, 09:11 PM
Hvala imenjače, istina kratak sam s vremenom, ali nastojat ću biti aktivniji na forumu. Falilo mi je Smile

Odgovor daci - nemoguće mi je dati konkretan i koristan odgovor s obzirom da ne znam ništa o tvom sajtu, niche, konkurenciji. Ali probat ću ukratko, možda ti pomogne - da, bilo bi dobro graditi linkove prema kompletnom sadržaju sajta, ne samo početnoj stranici ili nekoliko istaknutih podstranica. Ali opet ponavljam, nastoj da ne bude preočito da ih sama radiš. Ne uzeti jedan dan/tjedan pa raditi linkove samo prema X stranici, pa sljedeći tjedan linkove na Y stranicu itd. Kod gradnje linkova tekstovima, ne stavljati linkove samo prema svojoj stranici već i drugim sajtovima...ovo zapravo vrijedi i za bookmarking servise. Uglavnom nastoj da sve bude što više nasumično, tj da ne ostavljaš očiti trag kod gradnje linkova.

P.S. blog komentari nisu loši sami po sebi Smile

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
06-11-2016, 07:05 PM
Smil42c3e9b74e235 RE: Kako zaraditi velike novce s malim niche web stranicama
Pozdrav svima, da li je ovaj post primenjiv jos uvek, s obzirom na to kad je objavljen?
07-11-2016, 06:47 PM
Ovaj post je ok kao osnova ali neke stvari sigurno treba prilagoditi.

Evo Igor je u ovom postu podjelio brdo korisnih resursa u vezi ove tematike: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
01-08-2017, 04:03 PM
i.m.warrior svaka čast po meni najvrjedniji topic na ovom forumu.

videohive free download, Free After effects project
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Rolleyes Kako zaraditi sa freeware app na Google Play-u? Piksel 2 603 13-01-2016 03:53 PM
Last Post: Piksel
Rolleyes Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno? SteGa 18 1,980 25-03-2015 11:27 PM
Last Post: djetlic
  Da li je moguce zaraditi bez kliktanja na reklame Baki00 31 7,406 16-04-2014 09:20 AM
Last Post: The_One
  Par pitanja - kako zaraditi sa mojim znanjem Sufix 3 1,803 06-04-2014 05:14 PM
Last Post: zuky123
  Kako zaraditi bez web stranice i adsensea ? :/ Pomoc josipkasra 11 2,485 10-12-2013 04:36 PM
Last Post: mvasic
  Nacin Zarade Niche Webstranice. Dorex 5 1,439 17-10-2013 04:04 PM
Last Post: EuforijaKg
Rolleyes Kako zaraditi micro workingom? Srcek 42 11,705 09-09-2013 12:04 AM
Last Post: Vanja Šćepanović
  Kako doći do ideje za Micro Niche sajt (Adsense i Amazon) aleksej 5 8,213 10-05-2012 06:19 PM
Last Post: aleksej

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)