Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WP backup
12-12-2011, 12:40 PM
RE: WP backup
Pa naravno da može. Skini preko ftp-a podatke iz roota sa starog hosta a preko phpMyAdmin skini bazu. Potom na novom hostu prebaci podatke od foruma u direktorijum gde će ti biti sajt, napravi novu bazu i u nju insertuj tu što si skinuo, podesi wp-settings.php sa novim podacima i to je to.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): sax
10-01-2012, 03:38 AM
Da li zna neko kako da sacuvam i kako da premestim odredjene slike na WP. Dakle podignem npr 100 mb slika kao galeriju na WP-su, zatim hocu to da stavim na vise sajtova vise puta nebitno... Znaci kako da to prebacujem non stop da ne radim svaki put sirovi upload ?

Da sam u Rumuniji ili Sloveniji ne bi ni bilo ovog pitanja postavim za minut i to je to, ovako sa ovim nasim internet strukturama i vezama moze samo da se Weeping

Find all posts by this user
10-01-2012, 04:03 AM
(10-01-2012 03:38 AM)sax Wrote:  Da li zna neko kako da sacuvam i kako da premestim odredjene slike na WP. Dakle podignem npr 100 mb slika kao galeriju na WP-su, zatim hocu to da stavim na vise sajtova vise puta nebitno... Znaci kako da to prebacujem non stop da ne radim svaki put sirovi upload ?

Da sam u Rumuniji ili Sloveniji ne bi ni bilo ovog pitanja postavim za minut i to je to, ovako sa ovim nasim internet strukturama i vezama moze samo da se Weeping

Ako uploadaš jednu po jednu sliku i stavljaš u post, onda jednostavno kopiraš html kod umetnute slike iz posta i zalipiš u drugi post na drugome sajtu. Ako san te krivo razumija onda sačekaj nekoga drugoga. Smile

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Send this user an email Find all posts by this user
10-01-2012, 02:18 PM
(10-01-2012 04:03 AM)sema Wrote:  
(10-01-2012 03:38 AM)sax Wrote:  Da li zna neko kako da sacuvam i kako da premestim odredjene slike na WP. Dakle podignem npr 100 mb slika kao galeriju na WP-su, zatim hocu to da stavim na vise sajtova vise puta nebitno... Znaci kako da to prebacujem non stop da ne radim svaki put sirovi upload ?

Ako uploadaš jednu po jednu sliku i stavljaš u post, onda jednostavno kopiraš html kod umetnute slike iz posta i zalipiš u drugi post na drugome sajtu. Ako san te krivo razumija onda sačekaj nekoga drugoga. Smile

Da, pogresno si razumeo, to je u onoj WP galeriji.

03-01-2013, 04:51 AM
Da ne otvaram novu temu, interesuje me ovo za backup, ja obicno na 4 5 dana udjem u ftp i kopiram sve moguce fajlove i foldere u komp, da li se to racuna u backup? da li sam s time sacuvao ceo sajt? ili moram preko ovih vasih koraka? Inace svaka cast na trudu za objasnjenje.
04-01-2013, 02:00 AM
Nisi sačuvao ceo sajt, samo njegov kod.

Njegovi podaci se nalaze u MySQL bazi.

Za backup baze (ovako ručno, kao što si sa ftp-om), moraš ući u cpanel od hostinga, u PhpMyAdmin.

Vjerujem da ima pluginova koji to rade automatski i periodično, spremaju ti cijelu bazu u .txt fajl na server, ili slično.

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
Thanks given by (2): kasper90, Maslesha
05-01-2013, 01:51 AM
E hvala ti najlepse, dovoljno si mi reko.. Ja ko idiot kopiram svakih 4 5 dana
05-01-2013, 03:17 AM
Ok da se i ja ukljucim oko iste teme, znaci ja nedeljno odradim backup u MySQL bazi ( tu mi sacuva sve u nekom malom fajlu nema ni 1 mb ) al nakon toga udjem u ftp i kopiram sve moguce fajlove i foldere u komp da bi imao i sav upload sa sajta sacuvan, jel moze tako?
05-01-2013, 03:52 AM (This post was last modified: 05-01-2013 03:52 AM by OriginalEXE.)
Da, moze i tako, mozda je cak najbolje drzati dvije kopije file-ova pa ih mjenjati naizmjenično, u slučaju infekecije koju prekasno primjetiš, da ti ne bude jedina kopija ona inficirana.

OriginalEXE
Thanks given by (2): skijanje, dev_masta
29-06-2013, 12:17 PM
Ma imaš i mnogo plugina za backup wordpressa. Neki ti i pošjejo backup na email.
Thanks given by (1): sunaddict
19-10-2013, 11:07 PM
(29-06-2013 12:17 PM)spekter Wrote:  Ma imaš i mnogo plugina za backup wordpressa. Neki ti i pošjejo backup na email.

Ne bih da bušim, ali ako ti je sajt iole bitan, i ako bi te pogodilo da ostanes bez njega radi rucni backup.

Svaki hosting provajder pravi backupove sajtova koji su na njegovom serveru, tako da te automatske varijante vec imas, ali ako ti je bitno i zaista hoces da budes miran - Cpanel-> full backup -> download, i onda to na flash, pa ako si bas toliki maler da ostanes bez sajta i kompa u isto vreme, a da se pritom ispostavi da je hosting provajder zakazao - imas i flash.
ps. Ako i on rikne pazi da te ne zgazi tramvaj jer si nesto gadno zgresio

Great Websites - Izrada web sajtova, hosting, SEO optimizacija
08-07-2017, 02:16 PM
Backup WordPress is entire your backup database. WordPress backup is best in find your websites. The WordPress is fairly easy to use.
23-11-2017, 07:34 PM
(08-07-2017 02:16 PM)Ahkansha Wrote:  Backup WordPress is entire your backup database. WordPress backup is best in find your websites. The WordPress is fairly easy to use.

Duplicator plugin je jedan od najboljih nacina da se zapakuje i backupira cijeli sajt zajedno sa bazom. Kada se radi restore, proces je slican kao obicna instalacija WP-a.

Nema potrebe da se diraju tablice u bazi podataka i slicno. Odlican je i za migracije sa domene na domenu jer se prilikom instalacije backupiranog sajta na novoj domeni automatski sve updateuje vezano za domenu.

Doduse za vece sajtove je potrebno da server nema nekih zabrana sto se tice zipovanja na serveru, postoje i neka online rjesenja za backupiranje u tom slucaju.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)