Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spor sajt na BlueHost
25-10-2011, 11:34 PM
Spor sajt na BlueHost
Imam par sajtova na BlueHost koji mi se u poslednjih par dana sporo otvaraju. Preko 10 sec po stranici. S obzirom da mi hosting ističe u 12. mesecu planirao sam da uskoro pređem na godaddy jer već neko vreme nisam zadovoljan sa bluehost.

Danas sam pokušao da pristupim cpanelu da napravim backup baza i fajlova, kako bih prešao na novi hosting. Ali ne samo da su moji sajtovi usporeni nego i čitav bluehost, kao i cpanel. Dosta stranica unutar cpanela nisam mogao otvoriti, a neke uspevam da otvorim tek iz nekoliko pokušaja. Backup je nemoguće napraviti. Brzina downloada fajlova i baza je 3-4 kB/s, ali se veza prekida posle par minuta.

Uglavnom, kontaktirao sam njihovu podršku i rekli su mi da problem nije do njih nego do mog provajrea i da je problem tracerouting i da oni tu ne mogu ništa uraditi.

Ako možete probajte otvoriti sajtove iz mog potpisa, pa mi recite da li vam se otvaraju normalno. Hoću da proverim da li je stvarno problem do mog provajdera ili ovi nešto muljaju.

Hvala.

StableHost.com
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-10-2011, 12:05 AM
RE: Spor sajt na BlueHost
Zarada na internetu se relativno brzo otvara, dok se ovaj drugi sajt, ludi svet, skoro pa i ne otvara(sve vreme dok sam pisao post nije se otvorio sajt).

"Porazi su samo kratka odmaralista za buduce pobede" - M. Pupin
Send this user an email Find all posts by this user
26-10-2011, 12:06 AM
Meni otvara trenutno oba sajta, izgleda da je problem ipak kod tebe.

p.s meni je godaddy bio mnogo spor

Crtani Filmovi
26-10-2011, 12:09 AM
Meni ne otvara ni jedan, treba mu 100 godina da ucita stranicu.

NUMEROLOGIJA

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
26-10-2011, 12:14 AM (This post was last modified: 26-10-2011 12:16 AM by b82.)
Izgleda da je problem u routingu. Uspeo sam da preko leech servera skinem sve fajlove i brzina je bila OK. Uspeo sam da skinem i sve baze, osim jedne, najveće. Izgleda da ipak nije problem do njih. Naći ću način da i tu bazu skinem. Uvek mogu sa novog hostinga da se povezem na stari i skinem bazu.

Čitam po internetu i vidim da su još neki imali problema sličnih kao ja, odnosno sajtovi koji su na Bluehost nisu bili dostupni svima u Evropi prethodnih dana.

EDIT:
Ako vam nije problem, recite mi ko su vam provajderi. Pošto sam u BIH na TEOL, a oni su deo Telekoma Srbija. Možda je problem do Telekoma.

StableHost.com
26-10-2011, 12:19 AM (This post was last modified: 26-10-2011 12:23 AM by Srdjan87.)
(26-10-2011 12:14 AM)b82 Wrote:  Izgleda da je problem u routingu. Uspeo sam da preko leech servera skinem sve fajlove i brzina je bila OK. Uspeo sam da skinem i sve baze, osim jedne, najveće. Izgleda da ipak nije problem do njih. Naći ću način da i tu bazu skinem. Uvek mogu sa novog hostinga da se povezem na stari i skinem bazu.

Čitam po internetu i vidim da su još neki imali problema sličnih kao ja, odnosno sajtovi koji su na Bluehost nisu bili dostupni svima u Evropi prethodnih dana.

EDIT:
Ako vam nije problem, recite mi ko su vam provajderi. Pošto sam u BIH na TEOL, a oni su deo Telekoma Srbija. Možda je problem do Telekoma.

Ma druze uzmi hostgator i neces se pokajati,ovi nasi stalno baguju,a sto se tice provajdera ja sam na kablovskoj PTT.

NUMEROLOGIJA

27-10-2011, 05:20 AM
a ovako samo da ti kazem da godaddy nema cpanel nego neko njihovo rijesenje u flashu pa i nije najbolji izbor...
moje mišljenje hostgator ili neki domaci infoit osobno prezadovoljan...
webmedia cijenom pristupačna kupio ih avalon i usluga na nivou...
pozzz

Sačuvajmo naše običaje
Korisne stvari za podstanare
Reklame
28-10-2011, 10:06 PM
(26-10-2011 12:19 AM)Srdjan87 Wrote:  
(26-10-2011 12:14 AM)b82 Wrote:  Izgleda da je problem u routingu. Uspeo sam da preko leech servera skinem sve fajlove i brzina je bila OK. Uspeo sam da skinem i sve baze, osim jedne, najveće. Izgleda da ipak nije problem do njih. Naći ću način da i tu bazu skinem. Uvek mogu sa novog hostinga da se povezem na stari i skinem bazu.

EDIT:

Ma druze uzmi hostgator i neces se pokajati,ovi nasi stalno baguju,a sto se tice provajdera ja sam na kablovskoj PTT.

Takodjer preporucujem hostgator, odlicni su i podrska im je mozda najbolja...
takodjer preporucujem ti da pogledas neke od europskih hosting firmi, njemacka ili britanija

ja sam prije dva mjeseca presao sa knownhost na vps hosting od hetzner, cijene su ok. samo sto kod hetzner neces dobiti neku podrsku, dok ne platis, zato su niske cijene im, ali serveri su im odlicni. Tako ako znas malo vise se baviti administracijom servera, hetzner ti je odlican.

ima jos par europskih hosting firmi za koje znam da su odlicni, pa ako te zanima, javi mi se preko pm i pomoci cu ti.
29-10-2011, 12:19 AM
Hetzner je stvarno veoma dobar, mada su skoro imali problema sa serverima, tj. sa internet konekcijom, ali to nije bilo do njih.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
28-12-2012, 06:50 AM
Dali je se BlueHost popravio u odnosu na prije?
Pitam to jer planiram uzeti njihov hosting pošto ga ClickBank preporučava.
Čini mi se bosta povoljan a i CB daje kupone prilikom kupnje.

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
Find all posts by this user
28-12-2012, 03:35 PM (This post was last modified: 28-12-2012 03:36 PM by b82.)
Ako si pažljivo čitao gore, vidio si da je problem nastao zbog pojedinih internet provajdera i da nije bio do samog bluehost. Inače, koristio sam bluehost i hostmonster par godina (BH je vlasnik HM) i bio zadovoljan. Ali od kako sam prešao na hostgator prije godinu dana nisam imao ni jedan problem sa sajtovima i u potpunosti sam zadovoljan uslugom. I bluehost je dobar, ali je po mom mišljenju, baziranom na mom iskustvu, Hostgator bolji i ta razlika je vidljiva.

Moja preporuka ti je da ipak uzmeš hostgator.

StableHost.com
28-12-2012, 09:00 PM (This post was last modified: 28-12-2012 09:03 PM by Kapetan Bačvica.)
Smile RE: Spor sajt na BlueHost
Naišao sam na interesantnu i povoljnu ponudu za hosting ovdje;
http://optimahosting.hr/web-hosting
Molim vas za komentar, pogotovo ako netko ima iskustva sa njima?
Po svemu sudeći ću prijeći kod njih, nude baš ono što tražim.
Pogotovo ako mi ih potvrdite.
Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
28-12-2012, 11:43 PM (This post was last modified: 28-12-2012 11:47 PM by BadBoy.)
(28-12-2012 09:00 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Naišao sam na interesantnu i povoljnu ponudu za hosting ovdje;
http://optimahosting.hr/web-hosting
Molim vas za komentar, pogotovo ako netko ima iskustva sa njima?
Po svemu sudeći ću prijeći kod njih, nude baš ono što tražim.
Pogotovo ako mi ih potvrdite.
Fever

Imam ja hosting kod njih, onaj najmanji paket. Hosting je supe.

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
29-12-2012, 11:16 PM
Smil42c642f95f382 RE: Spor sajt na BlueHost
(28-12-2012 11:43 PM)BadBoy Wrote:  Imam ja hosting kod njih, onaj najmanji paket. Hosting je supe.

Odlično, (Bad) Boy, hvala ti. Smile
Reci molim te, jesu li im ove cijene ovakve cijelo vrijeme ili je ovo božićna akcija? (nigdje ne piše da je tako)
Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
29-12-2012, 11:27 PM
Zajebancija sa Bluehostoim pocinje kad ti krenu posete i pocnes malo vise da trosis bandwidth. Onda ti ukljuce throttling (https://my.bluehost.com/cgi/help/564) i u razlicitim delovima dana, zavisno od posete sajt ti je ili usporen ili nedostupan. Proveri u CPanelu da li je ovo kod tebe slucaj.

MyThemeShop.com aff link
30-12-2012, 03:09 AM
Cim pocmete trosit izdasnije serverske resurse ocekujte ovakve akcije.....
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Hostgator = Bluehost = Hostgator = .... b82 8 4,402 03-09-2014 07:23 PM
Last Post: flex202
  HostGator ili BlueHost doctor_spayder 20 5,965 13-11-2013 12:49 AM
Last Post: VIC
  bluehost? srkicarinho 8 2,633 10-05-2011 11:14 AM
Last Post: nesim

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)