Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako spojiti kompjuter i TV
» Problem kod spajanja kompjutera i LCD TV-a.
25-10-2011, 05:21 PM
Rolleyes Kako spojiti kompjuter i TV
Dragi Kolege,
Problem koji ću iznijeti nije vezan za naš Forum, ali nadam se da ćete mi uspješno pomoći u otklanjanju istog, vjerujem da se razumijete i u hardware barem upola kao u software.

Pokušavam spojiti kompjuter sa TV-om.
Grafička kartica je "Ati Radeon 9000 Family" i ima HDMI izlaz. TV je LCD Hitachi 32" i ima (naravno) Dvi ulaz. Nabavio sam HDMI - DVI kabel, sve štima, sve sjeda na svoje mjesto, spojio sam računalo sa televizorom.
Medjutim, nešto nije u redu: kada je računalo spojeno (i) na TV - ne mogu se niti podignuti Windowsi ?!? Daje ono upozorenje i pita me hoću ili ći u safe mode ili ću otvoriti Windowse na normalan način (znate ono...) Onda se resetira iznova...
Gledao sam malo po Netu, medjutim ne vidim rješenje. Podudaraju se veličine sa kompjutera i mogućnosti na TV-u; rezolucija kompjutera je 1280 X 1024 uz 75Hz. Takva opcija postoji i u prospektu TV-a u odjelu "spajanje na kompjuter".

Nisam pametan.
Molim Vas za savjet.
Znam da mnogi od Vas gledaju sliku sa kompjutera na TV-u. Ja hoću YouTube tamo Smile
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-10-2011, 06:32 PM (This post was last modified: 25-10-2011 06:38 PM by Palac.)
RE: Kako spojiti kompjuter i TV
(25-10-2011 05:21 PM)Palac Wrote:  Grafička kartica je "Ati Radeon 9000 Family" i ima HDMI izlaz. TV je LCD Hitachi 32" i ima (naravno) Dvi ulaz.

Ispričavam se, izgleda da se TV ulaz zove HDMI a izlaz (na kompu) - DVI.Sigh
Ali, uglavnom ste, naravno, skužili, riječ je o DVI - HDMI kabelu.
26-10-2011, 01:26 PM
Za ovaj podvig potreban ti je cinc kabal, ne znam graficka kakva ti je, al bez cinca ne mozes povezati nikako.

29-10-2011, 09:47 AM (This post was last modified: 29-10-2011 09:49 AM by Palac.)
Hvala momci (momče) na pomoći.
Sada je sve sređeno. Bila je greška u windowsima. Stavljeni su novi XP Windowsi, novi driveri, i sada je sve briljantno, kako i treba biti, a naravno, preko ove konekcije koju sam opisao..
Instaliran je ATI Catalyst koji koordinira dva video izlaza iz kompjutera.
Jedino, ne znam (još to nisam podesio) može li Catalyst davati dvije rezolucije; jednu na monitor kompjutera -1280 X 1024, a drugu na TV - Full HD (1920 X 1080)?

Waving
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)