Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
online kupovina
26-04-2009, 08:09 PM
online kupovina
Eto mene o5! Smile Dadas je dan kad mi nadolaze ideje he he
Jel moze neko da mi objasni kako da napravim sajt online kupovine tipa euromarket ili top shop, ne znam smem li da ostavim linkove ka njima pa googlajte. koliko je komplikovano da se napravi takvog tipa sajt, da li postoji vec odradjeni template za to... HVALA! Smil4094ce494fac7

BLOG SAJT

Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-04-2009, 08:19 PM (This post was last modified: 26-04-2009 08:19 PM by InFlames20.)
RE: online kupovina
Možeš stavit linkove, mislim da za takve sajtove postoje već gotovi templateovi tj CMS-ovi, ali ja se osobno ne razumijem u to.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
26-04-2009, 08:28 PM
(26-04-2009 08:09 PM)stamenkovici Wrote:  Eto mene o5! Smile Dadas je dan kad mi nadolaze ideje he he
Jel moze neko da mi objasni kako da napravim sajt online kupovine tipa euromarket ili top shop, koliko je komplikovano da se napravi takvog tipa sajt, da li postoji vec odradjeni template za to... HVALA! Smil4094ce494fac7

BLOG SAJT

26-04-2009, 08:29 PM
Imas zencart, oscommerce, magento(ovaj je dosta komplexan) i jos par drugih koji su ok i popularni. Za njih mozes naci dosta templejtova itd. Odi na templatemonster i pogledaj templejtove koje sve imaju, izaberi kategoriju commerce, web shop ili tako nes i vidjet ces jos neke slicne x cart ili tako nes.

Problem je kod takvih trgovina sto moras imati a) nesto da prodajes hehe b) treba integrirati payment procesor tj. servis koji ce ti provesti transakciju kod banke kad netko nes kupi online. Iskreno neznam koji su u Sr. payment procesori znam da u hrv. su poznati T-comov i Outboros a strani su http://www.authorize.net 2checkout itd.

Isto tako ako ne zelis prodavati svoje proizvode nego tudje sto je ok jer se ne moras brinut oko payment procesora, isporuke robe itd. ok fore su associate-o-matic tj. napravis da izgleda webshop ali koristis Amazonove proizvode pa ako nesto prodas dobijes proviziju od Amazona. http://www.pricetapestry.com je ok ako zelis napravit comparison shopping website gdje mozes usporedjivati razne proizvode isto od tudjih trgovina i jos uz to nudi usporedbe cijena itd. Ova 2 primjera su zapravo za Affiliate prodaju/zaradu. Isto jedan primjer gdje mozes radit affiliate trgovine sa proizvodima od raznih affiliate firma je http://www.datafeedr.com.
Negativna stvar je sto sva 3 ova primjera za affiliate trgovine nisu besplatni vec kostaju no za nekog ko se ozbiljno misli bavit time nisu prevelike investicije. Ja trenutacno ne koristim ali u buducnosti definitivno mislim koristit sva 3.
16-03-2010, 08:01 PM
Kad smo vec kod online kupivne, ja kada nesto kupujem u SAD-u koristim viaddress.com jer dobijes virtuelnu adresu i mozes kupovati u bilo kojoj njihovoj trgovini ili preko eBay-a, a Viaddress ti posalje to doma. Mozes se besplatno registrovati na http://www.viaddress.com i odmah dobijes US adresu. A ukoliko trgovina kod koje kupujes ne prihvata medjunarodne kartice, Viaddress kupi stvarcicu za tebe, i to bez provizije! Ful je korisno, probajte i sami: http://www.viaddress.com
20-03-2010, 03:05 PM
Ne znam da li je ovo offtopic pitanje, ako jeste izvinjavam se, ali stvarno ne znam gde drugde to da postujem sem ovde ;P Uglavnom, zanima me da li i koliko za Srbiju se placa poshtarina ili nasha srpska taxa ili shta li vec.. Kad bi naruchio sa Lockerza neki proizvod, npr PlayStation 3 ili da ne gledamo Lockerz vec neku drugu kompaniju.. Da li bi mi naplatili papreno ili ne, poshto npr taj Lockerz plati poshtarinu..

Hvala.

$$ HUSTLING ALWAYS $$
21-03-2010, 01:42 PM
Pa ako ti Lockerz plati postarinu onda ti srpska posta nece naplatiti nikakve troskove jer je sve vec placeno. Ako sam placas postarinu imas na zvanicnom sajtu poste kalkulator cena usluga pa mozes sam da izracunas kolika je postarina za dostavu iz bilo koje zemlje.

Cashburners affiliate program.
Free advertising.
27-03-2010, 05:17 PM
(21-03-2010 01:42 PM)Tref Wrote:  Pa ako ti Lockerz plati postarinu onda ti srpska posta nece naplatiti nikakve troskove jer je sve vec placeno. Ako sam placas postarinu imas na zvanicnom sajtu poste kalkulator cena usluga pa mozes sam da izracunas kolika je postarina za dostavu iz bilo koje zemlje.

Hvalaa najlepshe!! BiggrinD
Spasio mi zhivot sa ovim haha Winking

$$ HUSTLING ALWAYS $$
29-03-2010, 10:55 AM
jedino se pazi carine Sorry

All the soccer news you need
31-03-2010, 12:56 AM
(29-03-2010 10:55 AM)rradomir01 Wrote:  jedino se pazi carine Sorry

Mozhe li se to na neku foru izbeci? Tonuge2

$$ HUSTLING ALWAYS $$
01-04-2010, 11:15 PM
imam jedno pitanje ako nije zabranjeno da pominjem ebay.kupio bih telefon koji je 89 dolara moze se platiti visa karticom i pise da je isporuka za srbiju 11 dolara to je 100 dolara ali me brine da to ne stigne na moju adresu i kolko je to sigurno kupiti tako,ako neko zna neka napise.hvala
03-12-2011, 07:40 PM
Moje drugarice su kupovale preko sajta viaddress i zadovoljne su, a plus su manje platile postarinu preko njih.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Motivacija pocetnicima u online biznisu iamkermit94 17 1,689 09-01-2018 07:55 PM
Last Post: iamkermit94
  Kako poceti sa online zaradom... prof.dr. 13 2,364 23-06-2016 09:44 PM
Last Post: novii
  UPUTE kako krenut sa online (internet) zaradom Hellas 43 48,077 25-02-2016 11:32 AM
Last Post: Fifa89
  Posao online tomovu 3 1,371 13-02-2015 05:42 PM
Last Post: Thrix
  Domaci online kursevi Warewolf 4 1,100 04-11-2014 08:01 PM
Last Post: Warewolf
  Online text editor dragan.25 3 1,220 29-10-2013 08:29 PM
Last Post: VWolf
  Internet zarada i kupovina HamzaSRB 17 4,063 24-11-2012 05:57 PM
Last Post: Jokja
  Ultimativni vodič za početnike u online marketingu InFlames20 7 10,185 01-08-2011 07:17 PM
Last Post: Nina

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)