Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako najlakše naučiti i poboljšati svoj Engleski jezik - Korisni linkovi i savjeti
03-10-2014, 11:13 AM
RE: Kako najlakše naučiti i poboljšati svoj Engleski jezik - Korisni linkovi i savjeti
Hej, ja sam hteo da započnemo Engleze da učimo srpski jezik. Pitao na forumu da li ima zainteresovanih. Javili se ljudi. Međutim, od Duolinga još nije stigao odgovor na moj zahtev za pokretanje kursa, a prošlo je nekoliko meseci. Taj bi kurs poslužio i Balkancima da uče engleski.

Ja lično Duolingo koristim da bih savladao španski jezik, tako da koristim englesko-španski.

Free Classfieds Biz | Parfemi SRB | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
15-11-2014, 06:28 PM
RE: Kako najlakše naučiti i poboljšati svoj Engleski jezik - Korisni linkovi i savjeti
Da li je neko cuo za grupu koja se okuplja vikendom, ljudi koji zele da unaprede konverzaciju. Ja se secam da sam to negde procitao ali sada ne mogu da nadjem, uglavnom, Beograd je bio u pitanju, nadju se ljudi u nekom kaficu i pricaju. Voleo bih da unapredim svoj govor, to mi se cini kao odlican nacin.
Send this user an email Find all posts by this user
15-11-2014, 09:00 PM (This post was last modified: 15-11-2014 09:01 PM by Igor Tomić.)
(15-11-2014 06:28 PM)LadyKiller Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li je neko cuo za grupu koja se okuplja vikendom, ljudi koji zele da unaprede konverzaciju. Ja se secam da sam to negde procitao ali sada ne mogu da nadjem, uglavnom, Beograd je bio u pitanju, nadju se ljudi u nekom kaficu i pricaju. Voleo bih da unapredim svoj govor, to mi se cini kao odlican nacin.

Izvoli:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Još je i besplatno. Inače American Corner pored Beograda postoji i u Novom Sadu i u Subotici, a verovatno i u još nekim gradovima u Srbiji.
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): sunbeach
15-11-2014, 09:55 PM
Dobar mikrofon i Rosetta Stone.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
16-11-2014, 02:19 PM
Hvala Igore, odlicno mi izgleda ali nazalost nece mi koristiti jer sam na poslu do 7 stalno Sigh a koliko vidim sve grupe su ranije. Inace ovo sto sam ja video i sto trazim je bilo okupljanje preko fb cini mi se, negde oko Saborne crkve.
15-01-2015, 11:14 PM
Evo jedan video koji svakako pogledajte po preporuci Kapetana;

4 načina da (bolje) razumijete ono što čujete. Smile
Svakako je korisno poslušati savjete ovog tamnoputog gospodina. Smile
Dakle, bolje je niti ne pratiti ove titlove u dnu videa. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
25-02-2015, 11:25 PM
livemocha.com, nije loš sajt za učenje...
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): m1l4n
27-04-2015, 11:24 AM
Nije los livemocha ja ga koristim za njemacki. Ssad sam poceo da slusam razgovore, kad slusam nekog razumijem 90% ali kad ja trebam sastaviti recenicu onda ide malo teze.
18-09-2015, 05:38 PM
Meni je engleski bio drugi jezik na fakultetu, a i živela sam u Kanadi 3 godine, tako da mi jezik nije problem. Možda mi više smeta to što se i dalje ustručavam da proširim svoj blog za kategoriju sa sadržajem na engleskom jeziku zato što smatram da moje rečenice nisu i teško da će ikada biti baš kao kod native osobe. Elem, mojih 2 cents ovoj diskusiji je sajt grammarly. Jako, jako dobar alat koji će vam ispravljati greške i uz to objašnjavato zašto je nešto tako a ne drugačije.

CheapWindowsVPS
18-06-2016, 08:06 AM
Grammarly je dobar alat za automatsko ispravljanje grešaka prilikom pisanja, može se kucati na njihovom sajtu, a postoji i ekstenzija za Chrome tako da bilo gde da pišete Grammarly je aktivan. Ispravlja osnovne stvari, a ima i premium verzija za koju se plaća mesečna nadoknada. Verovatno je dosta bolja, nisam probao s obzirom da tek počinjem sa online radom.

Mislim da se umesto premium verzija može koristiti kombinacija alata da bi se dobio isti kvalitet. Tako na primer, ako pišete tekst ili ponudu za poslodavca možete koristiti sledeće alate:

Kucaj na Google "hamingway app" - aplikacija koja testira napisano i pored teksta daje ocenu za Readability(uzrast za koji je tekst napisan), obeležava rečenice koje se teško čitaju i upozorava na još neke stilske nepravilnosti.

Kucaj na Google "slickwrite" - sličan alat kao prethodni, daje kritiku tekta, ali se prevashodno odnosi na dužinu i raznolikost reči

Kombinacijom svih ovih alata, mislim da i početnik može da dobije pristojan tekst, ali ne zaboravimo ovo su ipak samo roboti koji rade po određenim algoritmima i ne mogu skroz da zamene old-school učenje. Smile
14-06-2017, 08:39 PM
Preporučam https://www.penpaland.com razmjena jezik baziran web stranice
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  sadrzaj sa hrvatskog na engleski Joza95 3 1,792 31-08-2010 05:50 PM
Last Post: bobanac

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)