Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
paypal i visa zagrebačke banke
11-08-2011, 04:14 PM
paypal i visa zagrebačke banke
probao sam visu zagrebačke banke registrirati na paypal račun da bi mogao isplatiti novce
ali mi piše da je odbijena od banke koja je izdala tu karticu
zna možda ko kako to riješiti
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-08-2011, 04:55 PM (This post was last modified: 11-08-2011 04:57 PM by LeonMak.)
RE: paypal i visa zagrebačke banke
Nema potrebe otvarati novu temu kad je vec nekoliko puta odgovoreno. Svejedno je ZABA ili koja druga.

Moras imati 12$ na njoj i provuci ju jednom kroz bankomat, provjeri stanje.
Onda na PayPal Winking

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
11-08-2011, 05:13 PM (This post was last modified: 11-08-2011 05:15 PM by djetlic.)
Nije problem u tome, nego kartice od zagrebačke banke ne rade nigdje na netu jer zaba blokira takve transakcije.

@ lacky, odi u PBZ, otvori žiro ili devizni, uz njih dobiješ visu koja radi na svim mjestima di primaju visu.
11-08-2011, 06:59 PM
Sorry onda, nisam znao ovo za zabinu visu. Znam da s njihovom master mozes placati i direktno i preko PP.
Btw, meni je Erste zakon, njihove sluzbenice valjda jedine znaju rijesiti ako nesto zapne, kao i njihova teta na info telefonu.

Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

11-08-2011, 07:20 PM
Također ni Visa od RBA ne radi s Paypalom!

*** Internet Marketing - www.bengeri.com ***
12-08-2011, 02:53 AM (This post was last modified: 12-08-2011 02:56 AM by Buddhazg.)
I ja sam nažalost u Zagrebačkoj banci ... kompliciraju do bola ...

Prvo sam zatražio VISA Electron karticu ... i naravno ... PayPal mi ju ne prihvati ... a od ostalih banaka uredno prihvaća (npr. Erste bank) ...

Nakon toga sam zatražio VISA Classic karticu ... za koju te traže hrpu papira i potvrda od firme i javnog bilježnika ... jer je to neka vrsta kreditne kartice ... gdje ti odobravaju kao neki kredit od par tisuća kuna ...

I PayPal mi ju je prihvatio ...

I krenula je prva isplata iz PayPal-a u banku ... i ja sam mislio kako je normalno da te novce podignem preko bankomata sa VISA electron karticom ... ali neće i neće ...

I odem ja u banku i kažem da imam na računu od VISA toliko i toliko ... i zašto ja to ne mogu podići na bankomatu ...

Žena na šalteru zbunjena do bola ... ide pitat kolege i šefove ... i dobijem odgovor da ja to ne mogu podići na bankomatu ... nego kada god mi nešto sjedne na VISA račun u banku ... moram otići u banku i reći im da mi to prebace na tekući račun ... svašta ...

To ne možeš napraviti ni preko internet bankarstva ... nego baš moraš doći u banku i čekati u redu i reći im ... molim vas da mi to prebacite na tekući ... koja poslovnost ... katastrofa ...

Toliko o Zagrebačkoj banci ... najgora banka u HR ... moram preseliti negdje drugje ... ali mi se ne da mijenjati sve te kartice i ponovno donositi hrpetinu papira u drugu banku ...

Uživajte ... Winking
12-08-2011, 08:31 AM
PBZ rules, samo ti treba tekuci i devizni, nema puno papira i sve radi kao sat Winking

forex tip trading
California Mesothelioma Attorney
12-08-2011, 01:46 PM
znači ako otvorim žiro račun isto mogu isplatiti novce s paypala na račun
i još jedno pitanje pošto imam 16 godina mogu otviriti žiro račun ili devizni račun na svoje ime
12-08-2011, 02:38 PM
Ja imam nepunih 17 godina, i imam žiro račun na svoje ime, uz VISA electron karticu..
Napraivo sam uz suglasnost roditelja u ERSTE banci, ne treba ti nikakvih 12 $ da je povežeš s paypalom, i ne trebaš nikakvo stanje provjerit prije toga..
Na kartici trebaš imat par kuna, meni su uzeli 0.50 $ i stavili na paypal racun, pa sam vidio na NET bankingu onaj kod i upisao ga na paypal, i verificiran mi je, kao i na alertpayu, međutim alertpay ne koristim više zato što ne mogu slati na karticu -.-

Kartica uredno radi, svlačio sam i sa alertpaya i paypala novac, dizao na bankomatu, kupovao po netu, provlačio u trgovinama itd Winking

Download Trainers
12-08-2011, 02:39 PM
PBZ, nikad problema.
ZABA, kad stignem idem zatvorit rac. Od par lipa minusa mi posalju par opomena koje masno naplate pa onda na kraju dodje 50-100kn minusa, pokris to ali u medjuvremenu su poslali jos jednu pa ti onda opet skinu brdo. Da ne pricam kad smo bili placali racun i 2 za redom rate za auto su bili zeznuli i skoro nam je leasing kuca oduzela auto jer kao ne placamo rate a sve na vrijeme platili. Jos da stvar bude gora ZABA je blokirala racun na zahtjev leasing kuce a njihova greska je bila. Ma strasno.

PBZ je bolje na ama bas svakom segmentu.

Žiro ti je zeznuto radi onih prica da ti porezna moze provjerit stanje kad god hoce dok obicni teze.
Tekuc i Devizni ti je najbolje otvorit za paypal. A devizni ziro samo ako ces primat cekove pa te banka bude trazila devizni ziro racun. Ako ces samo paypal onda ti je obican devizni dobar.

Ugl. ziro izbjegavas ako mozes.
12-08-2011, 02:42 PM
no to mi je jasno ali imam 16 godina pa neznam ako mogu otvoriti tekuči račun a žiro mislim da mogu nisu ti neki velki iznosi oko 200-300 kn na dva mjeseca
12-08-2011, 02:45 PM
(12-08-2011 02:42 PM)lacky Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. no to mi je jasno ali imam 16 godina pa neznam ako mogu otvoriti tekuči račun a žiro mislim da mogu nisu ti neki velki iznosi oko 200-300 kn na dva mjeseca

nemožeš tekući jer si maloljetan i nemaš stalna primanja..
žiro možeš.. ma mene to nejebe, šta dignem svaka 2 mjeseca nekih 1000 kn.. ali s tim da dosta novaca uplaćujem na taj račun, ali mislim da to ne igra ulogu Biggrin (ispravite me ako griješim)
znači uplatim 1-2 000 kn svakih par tjedana odlaskom u banku, znaci izvrsim uplatu, i potrosim negdje na netu ili šta ti ja znam, mislim da porez i porezna nema veze s tim Smile

Download Trainers
12-08-2011, 06:18 PM
(12-08-2011 02:38 PM)pavlek Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ... ne treba ti nikakvih 12 $ da je povežeš s paypalom...
Gle Pavlek, ne spominjem ovih 12$ bez veze, jer imao sam potpuno isti problem, samo nije bila Zaba u pitanju.
Nedavno, kada je PP uveo mogućnost primanja novca, imao sam dvije Visa kartice deviznih računa - PBZ i Erste, po 3-4€ na svakoj.
Kad sam ih pokušao prijaviti na PP, s obje sam imao potpuno isti slučaj kao što čovjek gore pita:
(11-08-2011 04:14 PM)lacky Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ali mi piše da je odbijena od banke koja je izdala tu karticu
Srećom, nisam pitao stručnjake na forumu zašto mi je banka odbijila transakciju, nego sam pitao u banci.
U PBZ-u nisu znali, a u Erste su mi odmah objasnili da mi nakon skidanja 1,95$ mora ostati protuvrijednost 10$ (ili možda 10€, ovo nisam siguran) i da će mi tada proći. I tako je i bilo - prebacio 100-njak kn na devizni i registrirao Visu na PP bez problema.

Što se tiče ovoga:
(12-08-2011 02:45 PM)pavlek Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ....znaci izvrsim uplatu, i potrosim negdje na netu ili šta ti ja znam, mislim da porez i porezna nema veze s tim Smile
Naravno da imaju veze! Da te podsjetim na TVOJ post iz veljače: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Poke
Pitanje je samo hoće li te nagaziti ili neće, koliki su iznosi, i hoćeš li ti riskirati ili ne. Ali to je druga tema, a i o tome se već puno pisalo.

12-08-2011, 06:50 PM (This post was last modified: 12-08-2011 06:53 PM by pavlek.)
(12-08-2011 06:18 PM)LeonMak Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(12-08-2011 02:38 PM)pavlek Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ... ne treba ti nikakvih 12 $ da je povežeš s paypalom...
Što se tiče ovoga:
(12-08-2011 02:45 PM)pavlek Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ....znaci izvrsim uplatu, i potrosim negdje na netu ili šta ti ja znam, mislim da porez i porezna nema veze s tim Smile
Naravno da imaju veze! Da te podsjetim na TVOJ post iz veljače: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Poke
Pitanje je samo hoće li te nagaziti ili neće, koliki su iznosi, i hoćeš li ti riskirati ili ne. Ali to je druga tema, a i o tome se već puno pisalo.

dobro..ne znam više..
ali nema mi logike, ovo moje je kunski ŠTEDNI račun.. znači novac koji ja uplatim na šalteru na vlastiti račun se oporezuje?
ok dakle, baba dobije mirovinu dobijem 200 kn, skupim si od đeparca 200 kn, dobijem za rođ 500 kn, bla bla bla itd.. i onda to želim uplatit na svoj račun npr jer idem na more, da ne nosim keš.. i na kraju godine moram platit državi porez jer sam DOBIO od bake,strine,ujine neke novce ? o.O

nema smisla stvarno

Download Trainers
12-08-2011, 08:51 PM
Ne znam za to... riječ je o PayPalu i zaradi iz inozemstva. Nije bitno gdje ti njih uplatiš ili potrošiš, nego gdje si ih zaradio. Ako si dobio uplatu na žiro ili devizni preko PP, teoretski - državi si dužan porez. Naglašavam: "teoretski" Winking

Ali ono što je generalno bitno, što sam već par puta rekao ovdje: ako imaš problem s bankom, idi u banku ili još bolje, zovi info telefon. U zadnje vrijeme skoro svi imaju info telefon i ti službenici znaju bolje pomoći oko ovih pitanja nego tete na šalterima ili mi na forumu.
Ako zarađuješ veće cifre i ne znaš kakva je situacija s porezima - idi u poreznu ili razgovaraj s nekim knjigovođom, a postoje i porezni i financijski savjetnici, neki su čak i besplatni.

A ako pitaš takve stvari na forumu, jedina prednost je što uvijek dobiješ deset različitih teorija, pa si možeš izabrati koja ti najbolje paše Smile

Al kao što rekoh, to je druga tema, ovdje je čovjek imao sasvim konkretan problem, nadam se da mu je nešto od svega ovoga koristilo i da ga je do sad riješio Smile

12-10-2011, 04:12 PM
evo nakon dužeg vremana sam otvorio devizni račun u PBZ-u i danas je stigla kartica sad
interesira me zašto opet dok probam prijaviti karticu mi piše

Quote:"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
12-10-2011, 05:36 PM
Probaj stavit gore neku lovu, pa ju podic na bankomatu i trebalo bi proraditi (nisam probao, nisam imao tih problema, to sam cuo od ljudi kojima nije htjelo prihvatiti karticu).
12-10-2011, 08:46 PM
stavio sam gore 10 eura
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  WWW Visa Internet Kartica - Pitanje...? svrljalo 12 238 15-02-2018 02:39 PM
Last Post: weblinks
  Sva pitanja Paypal Igor Tomić 181 36,924 21-11-2017 04:56 AM
Last Post: Lazar023
  Paypal problem ps3 32 13,437 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 5,784 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 900 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Devizni racun i Visa Electron kartica koksha 4 1,337 18-11-2016 01:09 AM
Last Post: koksha
  Paypal greska? eyedrop 0 996 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 64,055 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)