Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Escrow
22-05-2011, 12:45 AM (This post was last modified: 22-05-2011 12:46 AM by Zyxzed.)
Escrow
Evo posto vidim da na forumu nema teme o Escrow-u,

zelim pokrenuti ovu raspravu o ovom internet servisu,
znaci kolko sam skuzio to bi trebao biti "posrednik" tijekom trgovanja na netu.

evo tocno kako funckionira, uzeto je sa escrow stranice.
Quote:
Guiding Buyers and Sellers Safely Through the Online Escrow Process

How does it work?
Buyer and Seller Agree to Terms
After registering at Escrow.com, both parties agree to terms of the transaction, which includes a description of the merchandise, sale price, number of days for the Buyer's inspection, and any shipping information.

Buyer Pays Escrow.com
The Buyer submits an available payment option. Escrow.com verifies the payment. Processing time varies by payment method.

Seller Ships Merchandise
Upon payment verification, the Seller is authorized to ship merchandise and submit tracking information. Escrow.com verifies that the Buyer receives the shipment.

Buyer Accepts the Merchandise
The Buyer has a set number of days for an inspection and the option to accept or reject the merchandise. For more information, FAQs - Return Questions.

Escrow.com Pays the Seller
Escrow.com pays the Seller by the method selected by the Seller. The transaction is complete.

I sad mene zanima, sta i kako buyer inspekta ako ja prodajem svoj sajt?? kako on moze inspektati sto ja prodajem, i kako zarada moje stranice ide?? znaci da mu moram dati svoj username i pass za stajaznam, adsense!?? google analitics??, a ako mu dam username i pass, onda te buyer opet moze sjebati - samo promjeni user i pass...

tako da ..

ne kuzim uopce kako ovo inspekt radi ako je predmet stranica..

jel ovo itko koristio??
LP! Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-05-2011, 04:14 AM
RE: Escrow
Nema to veze s adsensom, kupac narucuje preko flippe, ona ga presmjeri da plati na escrow-u (kao sto te npr. Ebay preusmjeri da platis na paypalu).
Kad novci sjednu na escrow ti mu posaljes stranicu, tj. pristupne podatke (ili backup sajta, podatke hostinga, ili sto je vec predmet prodaje), a on ima nekoliko dana sansu provjeriti i predomisliti se ako nije zadovoljan s onim sto si mu isporucio, npr. ako nije sve kao sto si opisao.
A kad potvrdi da je sve ok, escrow ti isplati pare. Sluzbena komunikacija u vezi transakcije ide preko flippe.
Kupovao sam na flippi (placao paypalom), nisam prodavao, ali mislim da je tako nekako..
Ne moze on provjeriti tvoj adsense, ali moze npr. vidjeti da stranica ima 6,5 posjetitelja dnevno, a ti prikazao 650 za koje si platio par $ preko adf.ly

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Zyxzed
22-05-2011, 03:59 PM (This post was last modified: 22-05-2011 03:59 PM by Zyxzed.)
(22-05-2011 04:14 AM)LeonMak Wrote:  Nema to veze s adsensom, kupac narucuje preko flippe, ona ga presmjeri da plati na escrow-u (kao sto te npr. Ebay preusmjeri da platis na paypalu).
Kad novci sjednu na escrow ti mu posaljes stranicu, tj. pristupne podatke (ili backup sajta, podatke hostinga, ili sto je vec predmet prodaje), a on ima nekoliko dana sansu provjeriti i predomisliti se ako nije zadovoljan s onim sto si mu isporucio, npr. ako nije sve kao sto si opisao.
A kad potvrdi da je sve ok, escrow ti isplati pare. Sluzbena komunikacija u vezi transakcije ide preko flippe.
Kupovao sam na flippi (placao paypalom), nisam prodavao, ali mislim da je tako nekako..
Ne moze on provjeriti tvoj adsense, ali moze npr. vidjeti da stranica ima 6,5 posjetitelja dnevno, a ti prikazao 650 za koje si platio par $ preko adf.ly
Hvala na odgovoru.

pisem 2. put post jer sam ti dao rep up pa mi je otislo iz quick reply-a sve Sorry
dakle zelio sam reci:

opet niej na neki nacin sigurno ak omu das ne pristupne podatke nego fileove site-a
jer onda si mu opet na neki nacin- dao site koji on moez uploadirati i koristiti da zaradi novac a escrowu kaze da roba ne valja (iako valja)
i opet te pokrade, ti imas svoj sajt al on ima kopiju sajta i jos ako je hosting spojen na domenu i sve onda vise tvoj site nije uniq vec su 2 i onda sta ces ti sad , di ima mjesta tu za tebe? Busted

zato bi bilo vijerojatno bolje dati samo pristupne podatke za stajaznam npr adsense da kupac vidi zaradu.

opet je sve to rizik..

ILI - jos bolje:

jednostavno se ne zayebavati sa svim tim i jednostavno dati covjeku teamviewer da zajedno gledate u site, u njegov traffic i u njegovu zaradu (to vam je program kao remote dekstop) i obojica gledate i on upravlja misem i vi npr na vas komp i sve se vidi tocno kako je, otvorit u chromeu adsense i on ga tamo vidi, a passwordi su i dalje tvoji i sve.

mislim da ce ove teme oko Flippe, placanja, itd biti jako korisne svim novim korisnicimaWinkingWinking

WavingWaving
22-05-2011, 05:00 PM
@Zyxzed
Ti si stvarno specifičan lik. Esrcow koristi MASA ljudi baš iz razloga da ne bi bili prevareni, oni nude sigurnost i kupcu i prodavcu i prate celu transakciju od samog starta. Mene je Escrow dva puta spasao od scammera pri prodaji sajtova, ali jbg ti imaš Teamviewer a na to će naravno svako pristati, da mu preko remote-a prčaš po računaru.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Neosynthesist
23-05-2011, 10:27 PM (This post was last modified: 23-05-2011 10:28 PM by Zyxzed.)
(22-05-2011 05:00 PM)aleksej Wrote:  @Zyxzed
Ti si stvarno specifičan lik. Esrcow koristi MASA ljudi baš iz razloga da ne bi bili prevareni, oni nude sigurnost i kupcu i prodavcu i prate celu transakciju od samog starta. Mene je Escrow dva puta spasao od scammera pri prodaji sajtova, ali jbg ti imaš Teamviewer a na to će naravno svako pristati, da mu preko remote-a prčaš po računaru.

ne, ako ja prodajem site on se spoji na moj komp i vidi sve na dijelu kako funkcionria.

a escrow je super stvar ali i ovo je dobro imati.

LPWaving
23-06-2013, 12:14 AM
Koje načine isplate escrow pruža? Ima li neko praktična iskustva?
Find all posts by this user
23-06-2013, 02:40 AM
[Image: x32j.png]
Ako je za veću transakciju preporučam wire transfer, je da je provizija 40$ ali za veče transakcije bolje to nego se zezat sa isplatom čekova ili sličnim stvarima.
Ako imaš Payoneer US bank account možeš i preko Domestic wire transfera gdje je provizija 20$

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (1): deimos25
24-07-2019, 08:06 PM
Pozdrav zelim da prodam youtube account preko intereta pa me zanima da li je preko ovog sajta najsigurniji nacin
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)