Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prelazak na "jači" hosting!? Pomoć
22-04-2011, 05:16 PM
Icon4 Prelazak na "jači" hosting!? Pomoć
Već duže vrijeme koristim JustHost za hostovanje nekoliko sajtova, i posljednjih mjeseci posjećenost na 2 sajta je naročito porasla, tako da ukupno prelazi 10.000 posjetioca dnevno. I tako sam juče dobio email od JustHost tima da mi je account suspendovan, jer sam koristio previše MEM. Oni su mi predložili da pređem na dedicted hosting, koji je cca 150$ mjesečno.

Zanima me šta vi predlažete, koji vi hosting koristite i šta mislite šta je najbolje i po kojoj cijeni. Hvala unaprijed svima. Smile

✺✺✺ Sunce je novo svaki dan! ✺✺✺
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-04-2011, 05:27 PM
RE: Prelazak na "jači" hosting!? Pomoć
Samo su te tako suspendirali? zar smiju?

Zavisi koliko imaš u planu da ti sajt može rasti, VPS bi ti isto dobro poslužio za ovaj promet.
Visit this user's website Find all posts by this user
22-04-2011, 05:49 PM
(22-04-2011 05:27 PM)reflex Wrote:  Samo su te tako suspendirali? zar smiju?

Zavisi koliko imaš u planu da ti sajt može rasti, VPS bi ti isto dobro poslužio za ovaj promet.

Da, nisu najavili. Ali sam ih kontaktirao, tako da su skinuli suspenziju. A koji VPS predlažeš, konkretno?

22-04-2011, 07:00 PM
Pogledaj ovde

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

22-04-2011, 07:01 PM
LiquidWeb
23-04-2011, 08:06 PM
Mani se Just hostinga. Ja ga koristim godinu dana i evo neki dan sam dobio da platim 108$ za obnovu. Znaci racunali su mi tarifu od 8,95$mesecno koja im je inace na mesecnom nivou. Jednom su mi suspendovali nalog zbog preteranog zauzimanja memorije, ali ja sam prethodno dobio obavestenje. U svakom slucaju imaju dobre servere i sajtovi su uvek dostupni, ali fora je sto na njihovom hostingu ne moze da se racuna da mozes da imas veliki sajt. Eto i tvoj primer govori vec si na 10000 poseta dobio suspenziju, a to ipak nije neka dramaticno ozbiljna poseta za "neogranicen" hosting.

Send this user an email Find all posts by this user
23-04-2011, 08:55 PM
A Jokja, vidis da je covek resio da menja hosting, naravno da ce da ga se mane Smile Dobro, znamo svi da u ovom slucaju "neograniceno" ne znaci to isto u bukvalnom smislu, ali 10000 moze biti previse za svaki shared hosting, ali i ne mora, a to uglavnom zavisi od toga kakav je sajt, bandwidth je manje bitan.

23-04-2011, 11:44 PM
Ja sam samo napisao svoje misljenje o Just Hostingu. A odgovor na konkretno pitanje bio bi nijedan, vec potrebno je preci na VPS.

Send this user an email Find all posts by this user
24-04-2011, 12:23 AM
(23-04-2011 11:44 PM)Jokja Wrote:  Ja sam samo napisao svoje misljenje o Just Hostingu. A odgovor na konkretno pitanje bio bi nijedan, vec potrebno je preci na VPS.

Naravno, slazem se... Winking

24-04-2011, 12:30 AM
VPS bi mu sigurno rešio probleme mada do opterećenja servera može doći i zbog drugih razloga a ne samo zbog velike posete. Veoma je bitno da su mu stranice dobro optimizovane, ako koristi bazu podataka onda je takođe bitno da su tabele u bazi dobro optimizovane da bi vršile što manje upita. Treba proveriti i da nema slučajno neku skriptu koja mu ''jede'' bandwitch.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
01-05-2011, 11:34 AM
OK, a jel znaš možda neki dobar VPS hosting?
(24-04-2011 12:30 AM)Skipper Wrote:  VPS bi mu sigurno rešio probleme mada do opterećenja servera može doći i zbog drugih razloga a ne samo zbog velike posete. Veoma je bitno da su mu stranice dobro optimizovane, ako koristi bazu podataka onda je takođe bitno da su tabele u bazi dobro optimizovane da bi vršile što manje upita. Treba proveriti i da nema slučajno neku skriptu koja mu ''jede'' bandwitch.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Potreban je jaci web hosting dragan993 7 2,887 17-09-2017 05:07 PM
Last Post: AdSense
  Domen/Hosting pomoc plavooki90 5 2,391 21-02-2015 02:44 PM
Last Post: Thrix
  godaddy web hosting - pocetnik pomoc hitno!! nesim 8 3,366 21-03-2012 12:49 PM
Last Post: nesim
  Hosting pomoc... srkicarinho 14 4,015 10-05-2011 12:21 PM
Last Post: bojanposao
  Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ? ps3 4 5,326 24-01-2011 10:52 PM
Last Post: flex202
My Pomoc oko web Hosting-a ?! lazar:) 2 1,784 13-09-2010 06:30 PM
Last Post: octavia77
  Moj hosting vs free hosting m4ster 10 5,071 17-06-2009 07:25 PM
Last Post: octavia77

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)