Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paypal od sad i u BIH
02-12-2014, 01:11 AM
RE: Paypal od sad i u BIH
Ne bih znao kakav je račun kod tebe (običan tekući račun, za koji nije vezana nikakva plata ili sl?), ali ne bi trebalo da ti mogu skinuti iznos koji nemaš, ako već nemaš uslove za taj minus.

Pogledaj šta se dešava ako novac ne dižeš 10-ak dana?

Moguće je i da si žrtva krađe kartica/ identiteta. Imali su prije 2-3 godine onu frku gdje su procurile info kako su za hiljade (desetine hiljada prije, ne znam tačno) računa ukradene informacije ili šta je već bilo. Mene su zvali, kao inače da pitaju kako sam zadovoljan uslugom i uzgred spomenuše da li je sve OK sa mojim računom, jesam li koristio karticu i sl. Ne znam šta bi sa tim, nisam čuo da je neko imao probleme.

U svakom slučaju javi šta je bilo kada riješiš.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-12-2015, 11:09 PM (This post was last modified: 08-12-2015 11:14 PM by LennaMala.)
Rolleyes RE: Paypal od sad i u BIH
Pozdrav svima!

Nova sam, kako ovdje na forumu, tako i freelance vodama i internet plaćanju generalno. Zanima me nekoliko stvari, ako nekom iz Bosne sa iskustvom nije mrsko da mi odgovori.

Zaradila sam prve novce na UpWorku i PPH, ali još nisam povezala nikakav račun za withdrawal, čisto zato što želim da se prije toga dobro raspitam koja je najpovoljnija opcija.

Ne znam da li je sve u redu sa Paypalom u BIH? Ako jeste, ono što mene zanima je koji paypal treba da imam da mogu primati novac, ali i kupovati stvari sa interneta ukoliko poželim, a da je besplatan, da nije neki VIP i slično? Vidjela sam da ima neki balance, business... nova sam u ovim vodama? Kakav će meni trebati? Ali takođe sam vidjela da nas nema među zastavicama tamo na paypalovom sajtu? Sigh

Pošto skrillova kartica nije opcija za BiH, zanima me i Payoneer.
Voljela bih da mi neko malo slikovitije pojasni razlike između PP i Payonera, što se izdataka tiče. Npr. imam zarađenih 50$ koje želim da povučem sa nekog od freelance sajtova. Koliko ću nakon svih skinutih provizija dobiti na ruke Paypalom, a koliko Payonerom? znam naravno da zavisi od tečaja, ali treba mi onako ugrubo? Znam da Payoneer uzima dolar fiksno pri povlačenju sa Upworka, oko 3 dolara za svako korištenje kartice na bankomatima i neki fee pri konverziji valuta? Kakav je proces kod Paypala? Da li je istina to da ima jedan dan u mjesecu kad besplatno povlačiš sredstva na bankovni račun? I da li moram ulaziti u banku ili mogu podizati na bankomatima svojom debitnom koju povežem sa PP? Ako su odgovori na ova pitanja DA onda se PP nameće kao bolja opcija.

Obično ne tražim pomoć online nego sama izguglam sve, ali o internet zaradi u Bosni je vrlo malo pisano, obično sve što gugl nudi dolazi iz Srbije (svaka čast, o freelancingu, Skrillu i Payoneeru itd. sam saznala mnogo od ljudi iz Srbije).

Uvijek sam spremna odreći se nekoliko $$ (ili KM-ova) samo da ne moram ući u banku, da imam tu mogućnost podizanja na bankomatima. Koliko često se dešava ako koristiš paypal da banka zove da pita o porijeklu novca? Uzela bih PP kad bih znala da me neće zvati da potpisujem bilo šta, kao što vidite iz priloženog ne volim šaltere i susrete sa tim ljudima po bankama.

Oprostite zbog dužine, ali stvarno mi treba neko iz BiH ko je radio i sa PP i Payoneerom (ili zna neku treću, a bolju opciju), Zahvaljujem unaprijed na svakoj pomoći.
Find all posts by this user
09-12-2015, 03:02 PM
(08-12-2015 11:09 PM)LennaMala Wrote:  Pozdrav svima!

Nova sam, kako ovdje na forumu, tako i freelance vodama i internet plaćanju generalno. Zanima me nekoliko stvari, ako nekom iz Bosne sa iskustvom nije mrsko da mi odgovori.

Zaradila sam prve novce na UpWorku i PPH, ali još nisam povezala nikakav račun za withdrawal, čisto zato što želim da se prije toga dobro raspitam koja je najpovoljnija opcija.

Ne znam da li je sve u redu sa Paypalom u BIH? Ako jeste, ono što mene zanima je koji paypal treba da imam da mogu primati novac, ali i kupovati stvari sa interneta ukoliko poželim, a da je besplatan, da nije neki VIP i slično? Vidjela sam da ima neki balance, business... nova sam u ovim vodama? Kakav će meni trebati? Ali takođe sam vidjela da nas nema među zastavicama tamo na paypalovom sajtu? Sigh

Pošto skrillova kartica nije opcija za BiH, zanima me i Payoneer.
Voljela bih da mi neko malo slikovitije pojasni razlike između PP i Payonera, što se izdataka tiče. Npr. imam zarađenih 50$ koje želim da povučem sa nekog od freelance sajtova. Koliko ću nakon svih skinutih provizija dobiti na ruke Paypalom, a koliko Payonerom? znam naravno da zavisi od tečaja, ali treba mi onako ugrubo? Znam da Payoneer uzima dolar fiksno pri povlačenju sa Upworka, oko 3 dolara za svako korištenje kartice na bankomatima i neki fee pri konverziji valuta? Kakav je proces kod Paypala? Da li je istina to da ima jedan dan u mjesecu kad besplatno povlačiš sredstva na bankovni račun? I da li moram ulaziti u banku ili mogu podizati na bankomatima svojom debitnom koju povežem sa PP? Ako su odgovori na ova pitanja DA onda se PP nameće kao bolja opcija.

Obično ne tražim pomoć online nego sama izguglam sve, ali o internet zaradi u Bosni je vrlo malo pisano, obično sve što gugl nudi dolazi iz Srbije (svaka čast, o freelancingu, Skrillu i Payoneeru itd. sam saznala mnogo od ljudi iz Srbije).

Uvijek sam spremna odreći se nekoliko $$ (ili KM-ova) samo da ne moram ući u banku, da imam tu mogućnost podizanja na bankomatima. Koliko često se dešava ako koristiš paypal da banka zove da pita o porijeklu novca? Uzela bih PP kad bih znala da me neće zvati da potpisujem bilo šta, kao što vidite iz priloženog ne volim šaltere i susrete sa tim ljudima po bankama.

Oprostite zbog dužine, ali stvarno mi treba neko iz BiH ko je radio i sa PP i Payoneerom (ili zna neku treću, a bolju opciju), Zahvaljujem unaprijed na svakoj pomoći.

Što se tiče paypala, meni sve funkcioniše. Dakle kad stavim pare na karticu poslije pola sata mogu plaćati preko paypala.

Kada mi neko pošalje pare, to dođe u pending balance i treba proći 30 dana da mi pređe u dozvoljen balance. To se ubrza tako što onaj koji je poslao pare klikne na Confirm receipt i te pare meni iz pendinga pređu u dozvoljen balance i ja onda uradim withdraw (odbije mi paypal 5$ zbog povlačenja).

Piše da withdraw traje 3-5 dana ali u mom slučaju pare za sat budu na kartici. Ako hoćeš da izbjegneš oduzimanje tih 5$ onda čekaj prvi u mjesecu, tada paypal automatski prebacuje na karticu.

PayPal balanceom ne možeš ništa plaćati, pare se skidaju direktno sa kartice.

Ja sam u Raiffeisen banci i nikad ne nisu zvali iz banke, kartica je povezana sa žiro računom (dakle ne deviznim, već račun u markama) i čim pare stignu, nebitno da li je € ili $ prebaci mi se u marke. Pare dižem na bankomatu, sve bez problema.
10-12-2015, 03:55 PM
Da li je neko imao slučaj da ga banke zove i pita u vezi toga od koga primam novac na paypal, za šta i slično, kao nešto to se mora znati zbog zakona i službi ???
10-12-2015, 06:05 PM
@liquid - hvala ti, svaka informacija mi znači.

@rokafela - I mene je to zanimalo jer sam vidjela po netu da ljudi pišu kako neke banke zovu da se potpišu te izjave.

Napravila sam paypal account, za nekoliko dana ću otvoriti i bankovni račun, zanima me da li je moguće povući novac na paypal sa freelance sajtova (konkretno upwork i PPH) prije nego što povežem sa debitnom karticom?

Živim u malom gradu pa imam očajan izbor banaka, Vakufska i Sparkasse, i Raiffeisenov bankomat u sklopu pošte (RF banka mi je nekih 30 minuta vožnje), imate li ikakav savjet gdje mi je najpametnije otvoriti račun? čula sam pozitivne stvari o RF i neke ne tako sjajne komentare o sparkasse
10-12-2015, 06:44 PM
Izjava se potpisuje samo jednom, i to jos nisam cuo da zovu za Paypal (mene zvali za Skrill), u svakom slucaju rutinska izjava, ja sam digao preko PP do sada XXXX i nisu me zvali da potpisem (iako sam mislio da hoce prvi puta).

A za banke preporucujem Intesa i Visa electron karticu, mozda ti nije blizu ali i ne treba ti sem da napravis racun i dobijes karticu koja radi na svakom automatu.
Send this user an email Find all posts by this user
10-12-2015, 07:00 PM
Nisu me zvali da išta potpisujem, nego samo informacije u vezi ko mi šalje preko PP i u vezi čega, kao takve transakcije podliježu zakonu pa se mora znati, čudno mi je ovo, a drugi put sam ih zvao i kao rekli da je u pitanju čisto informativeno, ali opet da je proslijeđeno, kome, zašto nemam pojma....
07-01-2016, 12:21 AM (This post was last modified: 07-01-2016 12:25 AM by mimi.)
Payoneer karticu mozes povezati sa paypal-om, ali samo ta sa njom placas nesto, ne i povlaciti novac na nju. US/EU payment service ne vrijedi, jer je virtuelni racun. Pokusala, pisala im, kazu da mi treba VISA kartica...samo sad koja?

Pokusala sam sa hypo visa electron, ona ne odg. Pokusala bih sa UniCredit, posto vec imam MasterCard International karticu. Neki pisu da moze, neki da ne moze. U banci ce uvijek reci da moze Smile

Napravila sam i skrill acc, primila neki novac, ali nisam jos prebacila na karticu, cekam da se malo skupi posto se placa fee.
Dodala sam kao bank acc payoneer EU payment service, US ne moze.

Neki skupljaju salvete, a ja izgleda kartice. Crazy_grin
07-01-2016, 12:35 PM (This post was last modified: 07-01-2016 12:35 PM by liquid.)
Raiffeisen VISA Electron kartica <3
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sva pitanja Paypal Igor Tomić 184 45,542 01-03-2018 07:01 PM
Last Post: shulk
  Paypal problem ps3 32 16,983 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
  Pitanja za Paypal? LegalAlien 33 8,105 09-04-2017 02:25 PM
Last Post: kliknimisem
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,327 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,289 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,461 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,214 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,517 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)