Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja fotografija preko Interneta (online) - Iskustva
» Stock photo
17-06-2013, 07:25 PM
RE: Prodaja fotografija preko Interneta (online) - Iskustva
Potrebno ti je oko 10.000 slika, od toga odaberes 2.000 najboljih. Smile
Ajd kada ti krene zarada, da javis ovde koji ti je profil i par nekih saveta. King

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
15-07-2013, 12:13 PM
Prošlo je par nedelja od nabavke aparata, malo sam vežbao i malo proučavao stock tržište.

Za vežbu mogu da preporučim samo Lyndu. Naslovi koje sam pratio su Shooting with the Canon Rebel T3i (600D and Kiss X5), Foundations of Photography - Exposure, Video for Photographers Shooting with a DSLR. Ta tri za sada sam pregledao, a ima ih još dosta. Za fotografisanje odvajam oko 30% vremena ostalo odlazi na obradu na kompjuteru i na slanje slika.

Lynda.com - Photography

Toliko što se tiče vežbanja i kako to radim. Sad mali osvrt na stock tržište. Potrebno je pored načina prodaje fotografija se upoznati i sa uslovima za plaćanje poreza i načinima isplate. Za svaki sajt je različito, a veoma je korisno znati šta i kako ide da bi se moglo planirati.

Kada je u pitanju koji su sajtovi može se prvo napraviti jedna podela na sajtove gde se odmah mogu slati slike i na one koji zahtevaju neki prijemni, gde se pošalje od 3 do 10 slika pa se ocenjuje da li te primaju u program za prodaju slika preko njih.

Evo spiska sajtova gde se fotografije mogu slati odmah i moja trenutna iskustva.
- eu.fotolia.com - ovde se fotografije brzo pregledaju za par dana, prilično obraćaju pažnje na kvalitet i ima dosta stavki među kojima se bira koje važe za vašu sliku.
- foximages.eu - novi sajt, nastao na ovim prostorima i sve primaju. Ne baš sve ali sve što bi se moglo prodati. Koliko sam shvatio cilj im je da nakupe slika u bazu podataka i da posle prodaju sajt nekom većem igraču. Jako su dobri za upoznavanje sa celim sistemom, mada se ne mogu očekivati veliki rezultati u prodaji trenutno.
- sad ide spisak sajtova na koje sam poslao fotografije pre desetak dana ali još nisu pregledane ( za ovo kažu da je uobičajno i da se mora čekati).
- 123rf.com
- dreamstime.com
- pond5.com
- crestock.com

Sad ću navesti i sajtove koje sam pronašao kao zanimljive, ali gde je potrebno proći prijemni. Za sad nisam spremio dovoljno fotografija i nisam kod njih još konkurisao. Na nekima je potrebno popuniti i kviz koji sadrži pitanja vezana za uslove prodaje fotografija kod njih.

- istockphoto.com
- shutterstock.com
- stocksy.com
- canstockphoto.com
- stockfresh.com
- depositphotos.com
- revostock.com
- photodune.net

Ovo je za sad neki spisak koji bi mogao da pomogne ljudima koji bi da probaju da zarade od prodaje fotografija preko inteneta. Kad budem imao malo više iskustva opet se javljem sa sledećim postom
Thanks given by (4): rakicko, fanste, Aleksandar92
06-01-2014, 09:32 PM
20 british eords that mean something totally different in the U.S.

20 britanskih reči koje znače nešto totalno drugo u SAD -- ovo je jedno kratko i veoma slikovito uputstvo sa sajta bigstockphoto.com koje slikovito ukazuje na značaj da se obrati pažnja na ključne reči.

[Image: 1_tmb_55561467_primer.jpeg]
Thanks given by (1): Igor Tomić
09-04-2016, 08:21 PM
Ja sam pre nekih 8 godina otvorio nalog na dreamstim.com. Na samom pocetku sam postaviot 10 fotografija. Pre oko 10 dana sam opet postavio 3 fotografije. Zarada za ovo vreme je 38$. Ovo su nove fotografije pa eto voleo bih i da date misljenje Smile
http://www.dreamstime.com/stock-phot...-image68730530
http://www.dreamstime.com/stock-phot...-image68738011
http://www.dreamstime.com/stock-phot...-image68730338

http://energetskaefikasnost.info/
Send this user an email Find all posts by this user
02-03-2017, 07:27 PM
Pozdrav svima, fotografijom se bavim, doduše ne profesionalno, već evo dve godine. Svaki dan eksperimentišem i gledam da napredujem i da smislim nešto novo, sveže. Fotografija je deo života moje porodice, doduše ne profesionalno već, ako razumete, ležalo je to u njima negde, sakriveni talenat. I ja sam odlučila da krenem tim putem na neki način, jer me to privlači i volim to. Doduše iako sam mlada, tek će mi 19 godina, razmišljala sam da li da započnem nešto od toga, da li vredi, možda za par godina da, dok ne stanem na noge.
Ovaj forum sam slučajno naišla i vidim da je većina vas ljubitelj fotografije, pa bih samo želela da znam vaše mišljenje o mom radu. Moje fotografije možete videti na mom instagramu: https://www.instagram.com/sapless_soul/
Priznajem da slike nisu sjajne i da dosta rada i truda treba, ali pokušavam dogurati do nekog cilja. I kamera je doduše loša, svega 12mpx, al' nadam se da ću jednog divnog dana nabaviti neki fotoaparat i ostvariti svoj san.
A vas bi zamolila da mi ostavite u komentarima vaše primedbe, kritike, savete. Značilo bi mi dosta.
Hvala na pažnji. ^^
Send this user an email Find all posts by this user
02-03-2017, 11:02 PM
Slike su na slabijem nivou, trebaš malo poraditi na kompoziciji slike. To je bitnije od kvaliteta opreme, jer i ako je najbolja oprema a kompozicija loša slika bude malo tanka.

Lynda ima tutoriala dobrih, to bih preporučio.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sezonski obrt-online prodaja Online 41 51,573 29-07-2017 11:20 PM
Last Post: flex202
  michael kors outlet online qz24 rojkbejx59 0 2,594 09-05-2017 02:14 AM
Last Post: rojkbejx59
  coach outlet online ap6 ezvmexsd28 0 2,087 20-04-2017 06:23 AM
Last Post: ezvmexsd28
  Flippa - prodaja stranice bozlat 0 2,490 13-10-2016 09:03 AM
Last Post: bozlat
  Prodaja obuce i odece dragaN. 2 4,242 06-02-2016 12:04 AM
Last Post: dragaN.
  Porezi i isplativost online zarade failey 14 11,620 30-05-2015 11:32 AM
Last Post: Anis Arpadzic
  Internet Prodaja SpawneR 6 5,017 08-01-2015 02:31 PM
Last Post: Drenova
  Zapošljavanje freelancera preko Odeska/Elance i prikazivanje racuna @grga 5 3,819 10-11-2014 07:56 PM
Last Post: Cyclone

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)