Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ucenje jezika preko Interneta ili ici na kurs ?!
» Koje bi ste mi skole prepolucili i dali je bolje ici na kurs ili uplatiti neki online ?!
13-02-2011, 12:11 AM
Ucenje jezika preko Interneta ili ici na kurs ?!
E ovako kako sto kaze sam naslov teme sta mislite dali je bolje uplatiti neki Online kurs iz nekog stranog jezika i polagati tako kurs, ili je ipak bolje ici direktno u neku licenciranu skolu i polagati cetvoromesecni kurs ?

Ako neko ima neka iskustva o tome voleo bih i da mi preporuci neku dobru skolu usput, zanima me ucenje Spanskog jezika sad od februara pocinje u skoro svim skolama upis za kurseve pa bih to uskoro voleo da realizujem.

Hvala svima unapred Drinking

Good Artists Borrow, Great Artists Steal - Pablo Picasso
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-02-2011, 12:41 AM (This post was last modified: 13-02-2011 12:44 AM by rigor04.)
RE: Ucenje jezika preko Interneta ili ici na kurs ?!
Ako do sada nisi ucio spanski onda obavezno idi na kurs, jer ces krenuti od samih osnova i dirgacije je kad radis u grupi i uz profesora. A to preko neta neces nauciti jer cim sednes za komp, umesto da ides da ucis ti ces da citas postove ovde na forumu.

Raspitaj se koja je najbolja privatna skola ili univerzitet ako si iz BGDa ili Novog Sada i kreni tamo, ali ozbiljno zapni, nemoj da se zajebavas. Cisto da ne gubis vreme i novac.

MyThemeShop.com aff link
Thanks given by (1): lazar:)
13-02-2011, 12:50 AM
Nisam hteo sam da pocnem od osnvone pa sve do kraja i naravno da uzmem kurs od 4 meseca ne ubrzani, imam vec jednu skolu u planu Institut Servantes iz Beograda od dosta ljudi sam cuo pohvalu a i nekako mi se najbolje uklapaju casovi u moje radno vreme taman stizem sve 16h samo obaveza Tease al dobro sta ces mora se Smile

Ma jok ako krenem na to mora to da se izgura do kraja a i onako mi se dosta svidja Spanski nije komplikovan ko Nemacki sto mi je komplikovan....

Hvala ti sve u svemu na odgovoru, ocekujem jos neke odgovore da vidim sta ljudi predlazu Biggrin

13-02-2011, 01:06 AM
(13-02-2011 12:50 AM)lazar:) Wrote:  Nisam hteo sam da pocnem od osnvone pa sve do kraja i naravno da uzmem kurs od 4 meseca ne ubrzani, imam vec jednu skolu u planu Institut Servantes iz Beograda od dosta ljudi sam cuo pohvalu a i nekako mi se najbolje uklapaju casovi u moje radno vreme taman stizem sve 16h samo obaveza Tease al dobro sta ces mora se Smile

Ma jok ako krenem na to mora to da se izgura do kraja a i onako mi se dosta svidja Spanski nije komplikovan ko Nemacki sto mi je komplikovan....

Hvala ti sve u svemu na odgovoru, ocekujem jos neke odgovore da vidim sta ljudi predlazu Biggrin

Španski?
Španjolski? LOL!

To malo krenili i kod vas španjolske sapunice pa da gledaš bez titlova a? XD
Koji fail, sad kad nije španjolski xD
btw. ako smijem znati zašto učiš španskI? XD XD

Uostalom, NIKAKO preko kompa, eno stari mi uči engleski preko kompa što je dobio u vojsci, prica gore od kineza xD
Svakako uživo na satove, ako misliš nešto naucit Biggrin

Download Trainers
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-02-2011, 01:13 AM
Pogledaj malo Rosetta Stone software ako bas moras preko kompa uciti. Servira ti 4 slike i izgovori recenicu i ti biras koja slika oznacava tu recenicu. Mozda zvuci glupo ali iznenadis se koliko naucis. Ja sam bas spanjolski krenuo uciti preko Rosette i islo me dobro ali sam stao. Tesko je sam imati disciplinu za bilo sta. Vecini ljudi treba neko ili nesto da ih tjera.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
13-02-2011, 02:13 AM
(13-02-2011 01:13 AM)Ace_ Wrote:  Tesko je sam imati disciplinu za bilo sta. Vecini ljudi treba neko ili nesto da ih tjera.

U tome je glavni problem u ucenju preko kompa. Ovako kad platis 200-300 evra za 4 meseca (cenu sam lupio) znas da moras da ides na casove i da ucis.

MyThemeShop.com aff link
13-02-2011, 10:22 AM
@Pavlek

Pazi od kako znam za sebe Spanski je nije Spanjolski Smile Pa cu tako i da nastavim....

Sto se tice serija hvala Bogu ne gledam ih, niti cu ih ikada gledati. Pustaju ih svaki dan na 20 kanala minimum Tease Tease ...

E sad dal je fail dal nije kazem ti tako su me ucili Spanski Smile

Razlog ucenja nije neka sad obaveza da ja moram ici uciti to, al nebi mi bilo tesko da ga naucim i onako imam zelju vec duze vreme da naucim i taj jezik a i vodim se onom logikom "Koliko jezika znas, toliko ljudi vrediš" tako da je zelim nauciti cisto zato sto ja zelim Biggrin

A sto se tice toga preko kompa odustao sam al opet cu hteti da vidim neke kurseve online da me priblize malo jeziku pre nego sto odem na predavanja.

@Ace_ Hvala ti na predlogu probacu i taj software mozda zvuci lako al ne verujem da jeste Winking

13-02-2011, 11:42 AM (This post was last modified: 13-02-2011 11:42 AM by Black Dragon.)
Ovako, upisi taj kurs i idi na njega redovno + nadji Tell Me More Spanish i uci malo kuci na kompu sa njim jer ces tako mnogo brze videti rezultate Winking

Stand next to this and you'll die!
Find all posts by this user
13-02-2011, 01:48 PM
(13-02-2011 10:22 AM)lazar:) Wrote:  @Pavlek

Pazi od kako znam za sebe Spanski je nije Spanjolski Smile Pa cu tako i da nastavim....

Sto se tice serija hvala Bogu ne gledam ih, niti cu ih ikada gledati. Pustaju ih svaki dan na 20 kanala minimum Tease Tease ...

E sad dal je fail dal nije kazem ti tako su me ucili Spanski Smile

Razlog ucenja nije neka sad obaveza da ja moram ici uciti to, al nebi mi bilo tesko da ga naucim i onako imam zelju vec duze vreme da naucim i taj jezik a i vodim se onom logikom "Koliko jezika znas, toliko ljudi vrediš" tako da je zelim nauciti cisto zato sto ja zelim Biggrin

A sto se tice toga preko kompa odustao sam al opet cu hteti da vidim neke kurseve online da me priblize malo jeziku pre nego sto odem na predavanja.

@Ace_ Hvala ti na predlogu probacu i taj software mozda zvuci lako al ne verujem da jeste Winking

OK Smile

Preko kompa, nabavi onaj : Tell me more, stari uci preko toga

Download Trainers
13-02-2011, 10:16 PM
Jbg, ja sam engleski naucio dobrim delom zbog filmova, a spanski mozes samo preko sapunica, ali posto su te serije za maloumne moraces na kurs. Biggrin

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Neosynthesist, Black Dragon
29-08-2012, 05:53 PM
ucenje preko interneta je sasvim ok nacin, ali postoji mnogo bolji od toga. naime ucenje jezika u inostranstvu, ucenje jezika gde je on maternji, nema boljeg nacina. pohadjanje nastave, posle toga se prepusteni sami sebi i okruzeni tim jeziko, uvek donosi dobre rezultate.
u to sam se i sam uverio, isao sam preko emanere u valensiju, to znanje koje sam dobio u skoli ne moze da se pordi sa ovim znanjem sto sam dobio u skoli kod nas, casove imamo 2 puta nedeljno, cim se zavrsi odma se srpski prica. u valensiji nema toga, ili ces da pricas spanski ili da cutis Smile u svakom slucaju se ispalti i veoma je korisno uciti jezik u inostranstvu.
16-11-2012, 02:26 PM
Nije lose ni preko interneta da se uci jezik, ako imate dobar sajt na kome moze da se vezba to je skroz ok, ja sam radio online test na sajtu kontexta pr upisivanju, i video sam da moze i da se vezba bez ikakvih obaveza. naravno bolje je da se ide u skolu, ali ni online ucenje nije lose.
22-06-2013, 12:19 PM
sve zavisi. moze i online, ali ne onaj fazon bez profe, to nikako ne ide, niti da pitas sta ti nije jasno niti da te neko ispravi. ja sam recimo engleski tako naucio. ali ovo je bilo online uzivo cas sa ''zivom'' profesorkom preko skajpa. kao normalan cas a iz kuce ne izlazis. Smile ali nije tamo neka koja daje casove vec proverena skola koja funkcionise sa normalnim casovima kod njih ali nudi i online casove za one koji nisu iz grada. zovu se britanicca, iz bg su.
Find all posts by this user
22-06-2013, 12:40 PM
Institut Servantes ti je bez sumnje najbolje sto mozes da nadjes u BG. Poznajem ljude koji su nakon njihovih kurseva nasli posao na brodovima i prosli njihove kontrole znanja jezika, i sada rade neke poslove tipa stjuard ili attendant bez problema.
Quote:To malo krenili i kod vas španjolske sapunice pa da gledaš bez titlova a? XD
Druze kod nas se uce turski i trbusni ples, to je sada hype.
22-06-2013, 10:27 PM
Španski online. Odlično urađeno.

http://www.bbc.co.uk/languages/spanish/

Free Classfieds Biz | Nije teško biti pismen | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
22-06-2013, 11:01 PM
Imas kurseva koji kostaju na netu, a mozes da ih nadjes besplatno na torent sajtovima. Proguglaj malo, poskidaj sta treba, moj ti je savet da ucis preko neta, nadjes par kurseva, sve odradis i sigurno ces nauciti vise nego ovako.

27-06-2013, 10:16 PM
http://www.conversationexchange.com/
Thanks given by (3): Aleksandar92, ps3, VWolf
20-07-2015, 11:45 AM
Za one koji vec znaju engleski jezik, pronasao sam sjajan nacin ucenja drugog stranog jezika, zove se Pimsleur. U pitanju su audio trake koje se slusaju i treba samo naglas ponavljati, kao papagaj. Neverovatno kako se lako usvaja znanje, samo sto je malo dosadno to ponavljanje, ali... Ovo je vrlo efektivno! Isprobao sam, i posle par lekcija vec se lako pamte neke osnovne reci, ne mora se mnogo naprezati. Treba slusati samo svaki dan, ne mora se prelaziti jedna lekcija za jedan dan, moze se i ponoviti lekcija od juce, samo je vazno da se poslusa neka od traka svakog dana. Na trakama se cesto ponavljaju reci i iz prethodnih lekcija tako da se ne zaborave reci. Mogu reci da je ovo mnogo bolje od recimo Rosetta Stone i slicno.

I am your visitor, be nice to me!

28-10-2015, 03:26 AM
Samo individualno ucenje, pored toga, gledas filmove u slobodno vreme na spanskom i nadji neki web sajt gde mozes da pricas sa osobama koje su na slicnom nivou kao sto si ti.Za engleski postoji ovako nesto: speaking24 dat com. Ako ne pokazes samoinicijativu dzabe ti svi kursevi na ovoj planeti.

Svi starački domovi Srbije i najpraktičniji saveti na jednom mestu!
09-03-2019, 06:36 PM (This post was last modified: 09-03-2019 06:38 PM by eduardobr61.)
Preporučam https://www.penpaland.com razmjena jezik baziran web stranice
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodavanje meda preko ebay-a midho14 6 3,049 25-11-2015 04:28 PM
Last Post: midho14
Rolleyes Ucenje engleskog jezika! SpawneR 4 1,957 27-06-2015 02:50 PM
Last Post: SpawneR
  Oglašavanje preko AdWords-a erik 2 1,571 19-09-2011 01:17 PM
Last Post: freemind
  Zna li neko preko čega se rade ovakve karikature? Skipper 5 3,338 24-07-2011 01:23 PM
Last Post: Skipper
  placanje preko interneta lavica74 14 5,992 01-07-2010 07:43 PM
Last Post: Davor85

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)