Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ?
05-01-2011, 04:24 PM (This post was last modified: 14-05-2012 10:00 PM by Davor Bomestar.)
Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ?
Zelim da zakupim Vps ,a nikada prije nisam radio sa ovom vrstom servera.Do sada sam koristio jedino obicne web hostinge tipa hostgator,bluehost i na njima drzim i dan danas 5 blogova.Sada imam vece potrebe i treba mi mnogo vise slobode bendwita brzine.

Od jednog clana ovog foruma sam dosta toga vec saznao sto je bilo bitno za moj buduci projekat ali sam ga isto tako zaboravio pitati jos neke pojedinosti ,a nezelim da mu puno dosadujem pa eto odlucih se za ovaj post mozda jos nekom bude koristan.Npr da li VPS ima cpanel posto vecinom kada citam ponudene planove nevidim cpanel?Ako nema cpanel da li ima ono isto public_html gdje podizem blogove ,a da se moze pristupiti sa nekim ftp programom?Generalno me interesuju razlike izmedu obicnog i ovog VPS hosta pa bih molio nekog ko vec koristi vps da malo to pojasni.

Game World Blog
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-01-2011, 07:01 PM
RE: VPS hosting prednosti mane mogucnosti ?
VPS ti je virtualno stroj koji je nalazi na nekom fizickom stroju i koristi njegove resurse. Mozes ih naci pod linux ili windows operativnim sustavom. Windows je uvjek skuplji zbog same licence. U pravili bi trebao dobiti nekakav remote pristup tom stroju i ti na njega mozes instalirati sta zelis ( naravno moras paziti da ne krsis njihova pravila ). Sad tu je opet upitno tvoje znanje, da li to znas sve instalirati i podesiti. Zato oni uvjek imaju raznih paketa koje nude. Na netu ih imas stvarno more. Najbolje je da sjednes 2-3 sata i ides redom traziti ono sta tebi odgovara. Jer ima 100 dodatnih svrari na koje moras paziti od br. IP adresa, prostoru, prometu,...... , a to ti najbolje sam znas za sta ti treba.

Nadam se da sam bio od pomci

Pozzz Waving

Sick Submiter - Odlican Link Building Alat
Xbox Error Codes

Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (2): Davor Bomestar, ps3
05-01-2011, 08:48 PM
Ahoy,

Vidio sam tvoj PM, samo nisam stigao odgovorit; koristio sam http://beyondhosting.net/Virtual-Private...S-Hosting/ za jedan launch, ali planiram prijeći na http://www.wiredtree.com/ čim završim sa zadnjim valom, već me mjesecima par kolega gnjavi da prijeđem tamo, kako je WT puno bolji, da ima nenadjebiv support, fleksibilne planove, malo limitacija, itd, pa eto da se i ja sâm uvjerim u to. Obadva imaju mogućnost instalacije cPanela, btw.

Kao što simbak reče u ovom zadnjem dijelu, istraži svoje potrebe, napravi neke kalkulacije, ili najsigurnije - uplati skuplji paket nego što misliš da će ti trebat, i siguran si.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): ps3
05-01-2011, 09:05 PM
Evo ovdje si isto malo pogledaj, zna bit jako dobrih ponuda za sitne pare.

I kao sto ti je rekao simbak, na vps-u imas root pristup tako da je tvoje znanje jedina granica Smile
Thanks given by (1): ps3
24-01-2011, 10:52 PM
Ovisi i o vrsti imas Managed VPS i Unmanaged VPS,prvi je skuplji naravno ima cPanel i potpuno je kontrolisan od strane hostera sto se tice updejta softwera,hardvera,sigurnosti i svega ostalog,dok si sa Unmanaged potpuno prepusten sam sebi,nemas nikakve podrske(u dosta slucajeva) nemas ni cPanel(iako neki nude ali rijetko) sam instaliras sebi softver i imas dosta zezancija dok to ne podesis ali ako imas nekog znanja a i tu je google ako nesto ne znas tako da se prije ili kasnije sve skonta.By the way unmanaged kosta otprilike 15 dolara manje ovisno od hosting kompanija.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Potreban hosting na mjesecnom nivou deco20 2 771 27-01-2019 11:54 AM
Last Post: Davor Bomestar
  Hosting pad, Physical memory usage Mason1.reda 1 680 11-12-2018 08:41 AM
Last Post: rendulicivan
  Hosting problem ? Kusta96 3 1,409 16-09-2018 09:56 PM
Last Post: Loxo
  Dobar hosting? Loxo 5 2,637 15-02-2018 07:42 PM
Last Post: Akac532
  BESPLATNI KUPON OD 50% POPUSTA ZA HOSTING iamkermit94 1 1,161 25-12-2017 02:58 PM
Last Post: iamkermit94
  Potreban je jaci web hosting dragan993 7 2,143 17-09-2017 05:07 PM
Last Post: AdSense
  Domaći web hosting? djetlic 25 8,322 07-07-2017 12:19 PM
Last Post: Ahkansha
  Los Hosting pedjaa 3 1,627 01-06-2017 01:12 AM
Last Post: allx2011

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)