Post Reply 

Thread Rating:
  • 11 Votes - 4.55 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako postati Youtube Partner?
29-05-2016, 11:31 PM (This post was last modified: 29-05-2016 11:36 PM by volimdaucim.)
RE: Kako postati Youtube Partner?
Pisem o normalnim kanalima i ljudima koji ce se baviti legalnim stvarima a ne piraterijom i nije jaci CPM nego kakav ti je kanal takav je CPM a to sve zavisi od posete.Retko koja mreza daje fiksni visok CPM.Vidim da ste i ranije pisali o mrezama koje kao stite od copyright pa su ljudima masovno unistavani kanali koji su radili copyright klipove...jer su poverovali u bajke.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-05-2016, 11:40 PM
(29-05-2016 11:31 PM)volimdaucim Wrote:  Pisem o normalnim kanalima i ljudima koji ce se baviti legalnim stvarima a ne piraterijom i nije jaci CPM nego kakav ti je kanal takav je CPM a to sve zavisi od posete.Retko koja mreza daje fiksni visok CPM.Vidim da ste i ranije pisali o mrezama koje kao stite od copyright pa su ljudima masovno unistavani kanali koji su radili copyright klipove...jer su poverovali u bajke.

Mozda je meni prednost to sto ne moram da cekam 6 meseci da bi presao neki limit na adsensu. Ali posto se vec pravimo pametni...

Objasni ti meni zasto vecina ili gotovo svaki od normalnih i legalnih jutjubera je u nekoj mrezi? (1000 pa na gore pretplatnika)

QuizGroup
24/7 podrška, 80% Rev-Share, No minimum payout, Unique dashboard, 10% Referral program
29-05-2016, 11:47 PM (This post was last modified: 29-05-2016 11:54 PM by volimdaucim.)
Ja sam sve mreze otkacio i povezao sa adsense jer sam video vecu zaradu a evo i jedan od vecih jutjubera na koje se ti pozivas objasnjava http://www.youtube.com/watch?v=lx-cBd-Nj3
Veci jutjuberi su prisli mrezi jer su poverovali u pisanje i veci cpm ali mozda bi sad i hteli raskinuti ugovor ali su zakljucani ugovorom na 2 godine.

(29-05-2016 11:40 PM)jocar96 Wrote:  Mozda je meni prednost to sto ne moram da cekam 6 meseci da bi presao neki limit na adsensu.

To bi mogao biti jedini realan i iskren razlog,ali sta kada ti kanal ojaca i kada pocnes zaradjivati vecu sumu a on zakljucan sa mrezom na 2 godine i mreza mu uzima procenat,i ti gubis npr.svaki mesec po 30e puta godinu dana 300e si bacio mrezi...
29-05-2016, 11:56 PM
(29-05-2016 11:47 PM)volimdaucim Wrote:  Ja sam sve mreze otkacio i povezao sa adsense jer sam video vecu zaradu a evo i jedan od vecih jutjubera na koje se ti pozivas objasnjava http://www.youtube.com/watch?v=lx-cBd-Nj3
Veci jutjuberi su prisli mrezi jer su poverovali u pisanje i veci cpm ali mozda bi sad i hteli raskinuti ugovor ali su zakljucani ugovorom na 2 godine.

Svi su oni vec vise od 5 godina prikaceni za neku mrezu. I dalje se moze videti da su prikaceni ili za BroadbandTV ili RPM. Cak o ovi noviji yt koji su izasli u poslednje 2 godine su takodje prikaceni na neku od ove dve mreze iako se "zvalave" sa ovim starijim.

Svako ima svoje misljenje...konkretno meni gde ja nemam bas veliku zaradu dobro dodje mesecna isplata da bi pokrio neke druge troskove.

Ovaj link koji si postavio ne radi.

QuizGroup
24/7 podrška, 80% Rev-Share, No minimum payout, Unique dashboard, 10% Referral program
29-05-2016, 11:59 PM (This post was last modified: 30-05-2016 12:04 AM by volimdaucim.)
(29-05-2016 11:56 PM)jocar96 Wrote:  
(29-05-2016 11:47 PM)volimdaucim Wrote:  Ja sam sve mreze otkacio i povezao sa adsense jer sam video vecu zaradu a evo i jedan od vecih jutjubera na koje se ti pozivas objasnjava http://www.youtube.com/watch?v=lx-cBd-Nj3

Svi su oni vec vise od 5 godina prikaceni za neku mrezu. I dalje se moze videti da su prikaceni ili za BroadbandTV ili RPM. Cak o ovi noviji yt koji su izasli u poslednje 2 godine su takodje prikaceni na neku od ove dve mreze iako se "zvalave" sa ovim starijim.

Svako ima svoje misljenje...konkretno meni gde ja nemam bas veliku zaradu dobro dodje mesecna isplata da bi pokrio neke druge troskove.

Da li sad radi: http://www.youtube.com/watch?v=lx-cBd-Nj3s nisam dobro kopirao zaboravio sam zadnje s

Mreze automatski posle 2 godine produzavaju ugovor i mnogi ne znaju da se mora pisati 3 meseca ranije da bi se raskinuo ugovor.Cile je godinama isao preko adsense.
Mnogi veci jutjuberi su mi pisali u privatnim prepiskama preko jutjuba jer i ja pripadam vecim jutjuberima,da se boje raskidanja ugovora da im ne ugase kanale iz osvete Winking jer raskidaju ugovor.
Ali mrzi me vise pisati,neka svako sam odlucuje gde je bolje,ja znam gde je meni bolje.
30-05-2016, 12:08 AM (This post was last modified: 30-05-2016 12:10 AM by jocar96.)
(29-05-2016 11:59 PM)volimdaucim Wrote:  
(29-05-2016 11:56 PM)jocar96 Wrote:  Svi su oni vec vise od 5 godina prikaceni za neku mrezu. I dalje se moze videti da su prikaceni ili za BroadbandTV ili RPM. Cak o ovi noviji yt koji su izasli u poslednje 2 godine su takodje prikaceni na neku od ove dve mreze iako se "zvalave" sa ovim starijim.

Da li sad radi: http://www.youtube.com/watch?v=lx-cBd-Nj3s nisam dobro kopirao zaboravio sam zadnje s

Mreze automatski posle 2 godine produzavaju ugovor i mnogi ne znaju da se mora pisati 3 meseca ranije da bi se raskinuo ugovor.Cile je godinama isao preko adsense.
Mnogi veci jutjuberi su mi pisali u privatnim prepiskama preko jutjuba jer i ja pripadam vecim jutjuberima,da se boje raskidanja ugovora da im ne ugase kanale iz osvete Winking jer raskidaju ugovor.

Radi sada.

Mozda je i upravu, ne pratim ja ove pametnjakovice ili "gejmere" ali znam da je tu mnogo velike sujete i ko se jednom obogati taj ce uraditi sve da se ostali utapaju u blatu. Tako da ko zna sta je bolje i za koga Winking Tonuge2

Dok ne probas neces ni znati.

Svako ima svoj razlog zasto je nekome nesto bolje, nekome je skriven a nekome nije. Da ne polemisemo bzvz Biggrin

QuizGroup
30-05-2016, 01:03 AM
Evo kako sam ja prije to radio bez nekog istraživanja onako stihijski i bez nekih planova, reklo bi se iz zajebancije pa nisam prije ni pazio ni istraživao što i kako... isto danas gledam - halo, pa te mreže su užas, zašto bi se itko spajao s njima, samo uzimaju postotak i ništa ne rade''

i onda tako budući da zadnjih dana sam se baš bacio na proučavanje sve te tematike i pokušavam napraviti nekoliko profitabilnih yt kanala... čisto mi je želja da dobijem mjesečno par stotina dolara na taj način...

i da prijeđem na stvar danas sam otkrio jednu veeeeliku prednost povezivanja s mrežama (znači za nas koji ne pravimo svoj sadržaj (iako imam i takav jedan kanal) i možemo imati problema sa copyrightom...

Ja sam napravio 15ak mailova... napravio 15ak youtube kanala... na svima njima uključio monetizaciju... i budući da sam sada isto procjenio da mi ne trebaju mreže koje će mi uzimati 20-30% zarade, povezaosve te kanale na jedan adsense račun... i sada danas istražujem i skužim - ako mi na bilo kojem od tih 15 kanala dođe do problema sa copyrightom yt će mi isključiti monetizaciju na SVIH 15 kanala koji su povezani sa tim adsense računom.... pa u quraz... onda računam da mi je pametnije da ili napravim adsense račun za svu živuću rodbinu pa svaki acc povežem sa odvojenim adsense računom (ali onda problem čekanja da se od manjih kanala nakupi dovoljno za isplatu) ili da jendostavno povežem svaki račun sa mrežom, pa yt i google ''nemaju pojma'' da su svi računi od iste osobe i onda kada ukinu jedan to nema utjecaja na druge račune...

Tako da eto velike prednosti mreža i povezivanja s njima, koju sam danas skužio...

naravno kao imate jedan kanal, boli vas neka stvar... povežite se s adsensom...

a ja sada razmišljam što napraviti i kako to riješiti jer se sada bojim za sve kanale...
30-05-2016, 08:46 AM
Ne znam zasto se toliko plasis problema sa copyrightom?
Kakve onda to klipove stavljas ako imas problema?

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
30-05-2016, 09:53 AM
(30-05-2016 08:46 AM)mico Wrote:  Ne znam zasto se toliko plasis problema sa copyrightom?
Kakve onda to klipove stavljas ako imas problema?

Pa kako se nebi plašio... svakakve stavljam, naravno da na 15 kanala ima svega i svačega, a nikada se nezna na što će se netko sjetiti staviti copyright. Zasad je OK, ali ću sigurno raditi na nekom razdvajanju ili na više adsensa ili na neke mreže, prerizično je imati sve povezano sa jednim računom jer sav trud može otići u vjetar zbog jedne greške
30-05-2016, 01:04 PM
To si se lepo setio, 15 kanala, svaki na drugu mrezu, i nemas problema sa adsensom ondosno sa youtubom Smile
Ali jedno nisi razmisljao, da veliki google sve zna! Logovanje sa istog racunara, iste ip adrese na razlicite kanale. Nadju oni povezanost cas posla.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
30-05-2016, 02:26 PM
(30-05-2016 01:04 PM)Jeronimo034 Wrote:  To si se lepo setio, 15 kanala, svaki na drugu mrezu, i nemas problema sa adsensom ondosno sa youtubom Smile
Ali jedno nisi razmisljao, da veliki google sve zna! Logovanje sa istog racunara, iste ip adrese na razlicite kanale. Nadju oni povezanost cas posla.

Ma logiranje sa istog računa ukoliko oni nisu službeno povezani nije problem. Znači bitno je naravno ne kršiti pravila adsensa (ne klikati na oglase i slično) a ako svaki kanal ima svoj e-mail onda to nema veze što se ja sa istog kompjutera spajam i na jedan i na drugi e-mail... isto tako ja predostrožnosti radi kada god mogu anonimno se prijavljujem...

Ali ista IP adresa nebi trebala biti problem...jer npr. cijeli studentski dom u Zagrebu (4500 studenata) ima isti IP ako se ne varam.. pa tko bi onda njih sankcionirao Smile

A i redovito mijenjam IP adresu... Google sve zna, ali ipak i on zarađuje na ovaj način... ali svakako treba paziti sa svime time, jer mjeseci, godine truda mogu otići u vjetar...
30-05-2016, 05:22 PM (This post was last modified: 30-05-2016 05:23 PM by volimdaucim.)
Izgleda da nisi citao ranije postove gde se pisalo kako su zaradjivali na copyright sadrzaju preko mreza i kada treba isplata mreze ih ili izbace ili im prijave kanal i ugase ih Winking pare ostanu mrezi.
30-05-2016, 06:22 PM
Da li je copyright i kada nesto snimim sa nepoznate tv stanice i napravim od tog materijala dobar klip.
Tv stanica nema logo ide slika bez ikakve zastite.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
30-05-2016, 07:24 PM (This post was last modified: 30-05-2016 07:28 PM by kobascity.)
(30-05-2016 06:22 PM)mico Wrote:  Da li je copyright i kada nesto snimim sa nepoznate tv stanice i napravim od tog materijala dobar klip.

Naravno da je Copyright.... ali ovisno koliku si modifikaciju napravio i što si sve napravio na klipu... ali u svojoj suštini je copyright....sad samo ovisi hoće li te uhvatiti ili ne....

(30-05-2016 05:22 PM)volimdaucim Wrote:  Izgleda da nisi citao ranije postove gde se pisalo kako su zaradjivali na copyright sadrzaju preko mreza i kada treba isplata mreze ih ili izbace ili im prijave kanal i ugase ih Winking pare ostanu mrezi.

Upravo prelistavam i čitam cijeli forum Smile pa ću doći i do toga...mogu reći da me uopće ne iznenađuje to...
30-05-2016, 07:39 PM
(30-05-2016 07:24 PM)kobascity Wrote:  
(30-05-2016 06:22 PM)mico Wrote:  Da li je copyright i kada nesto snimim sa nepoznate tv stanice i napravim od tog materijala dobar klip.

Naravno da je Copyright.... ali ovisno koliku si modifikaciju napravio i što si sve napravio na klipu... ali u svojoj suštini je copyright....sad samo ovisi hoće li te uhvatiti ili ne....

Kako da me kazne kada ne znaju da li je to moja produkcija ili sa Tv-a?

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
30-05-2016, 07:52 PM
(30-05-2016 07:39 PM)mico Wrote:  
(30-05-2016 07:24 PM)kobascity Wrote:  Naravno da je Copyright.... ali ovisno koliku si modifikaciju napravio i što si sve napravio na klipu... ali u svojoj suštini je copyright....sad samo ovisi hoće li te uhvatiti ili ne....

Kako da me kazne kada ne znaju da li je to moja produkcija ili sa Tv-a?

Pa ako si skunio nešto sa TV kanala, a to nešto ja zaštićeno copyrightom, i vlasnik prava ima namjeru to štititi onda će te jako lako naći... ako zatamniš neke dijelove teže će te naći, ako promijeniš pozadinsku muziku još teže...ali uvijek te mogu naći ako to žele...
30-05-2016, 08:00 PM
(30-05-2016 07:52 PM)kobascity Wrote:  
(30-05-2016 07:39 PM)mico Wrote:  Kako da me kazne kada ne znaju da li je to moja produkcija ili sa Tv-a?

Pa ako si skunio nešto sa TV kanala, a to nešto ja zaštićeno copyrightom, i vlasnik prava ima namjeru to štititi onda će te jako lako naći... ako zatamniš neke dijelove teže će te naći, ako promijeniš pozadinsku muziku još teže...ali uvijek te mogu naći ako to žele...

Da da bas ce taj da pretrazuje milione klipova,ne bi li mozda naleteo na moj,pa da mi lupi zabranu.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
30-05-2016, 08:20 PM
(30-05-2016 08:00 PM)mico Wrote:  Da da bas ce taj da pretrazuje milione klipova,ne bi li mozda naleteo na moj,pa da mi lupi zabranu.

Da hoce.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
30-05-2016, 09:08 PM
(30-05-2016 08:00 PM)mico Wrote:  
(30-05-2016 07:52 PM)kobascity Wrote:  Pa ako si skunio nešto sa TV kanala, a to nešto ja zaštićeno copyrightom, i vlasnik prava ima namjeru to štititi onda će te jako lako naći... ako zatamniš neke dijelove teže će te naći, ako promijeniš pozadinsku muziku još teže...ali uvijek te mogu naći ako to žele...

Da da bas ce taj da pretrazuje milione klipova,ne bi li mozda naleteo na moj,pa da mi lupi zabranu.

1. Pitaš nešto, dobiješ odgovor i onda ako ti ne odgovara jednostavno kažeš ''da baš'' Smile

2. Naravno da hoće... ne radi to neki gospodin ili gospođa koja sjedi u nekom zadimljenom uredu nego jendostavno program za prepoznavanje zaštićenog sadržaja te prepozna u nekoliko sekundi nakon uploada... ne mora značiti, ali ako je zaštićeno čim staviš ide restrikcija...ali zašto ne probaš pa ćeš vidjeti... moguće da će neke snimke proći, ali nemaš nikakvu garanciju da će sve proći (a već nekoliko ozbiljnih kršenja i ode kanal) i one koje nisu našli zaštićene i sve... pa sam vidi jel se isplati Smile
31-05-2016, 09:19 PM
Da li se vama desava da vam youtube prijavljuje jedan broj pregleda a adsense drugi odnosno manji za 30-50%. Ovo mi se desava vec mesec dana! Na youtube mi je npr 1000 pregleda za dan na videu a adsense u analitici mi prijavljuje 600! Mnogo je velika razlika, i bas proveravam analitiku da li je neko dodao/skinuo preglede (mislim na youtube ili adsense) i ono i dalje stoji tolika razlika!
Da li se to vama desava?

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Icon4 YouTube Copyright Strike & Content ID Match videos - Kako ih ukloniti (Objasnjenje) MilanRE 28 19,462 24-08-2017 09:59 PM
Last Post: mico
  Kako do zarade na youtube.com-u? rakicko 7 6,034 09-07-2016 04:51 PM
  Kako postati youtube partner za 5-7 dana Mrxula 70 25,280 29-12-2015 06:41 PM
Last Post: Almin98
  Youtube od A do Š (Youtube vodič) rakicko 41 23,931 03-12-2015 10:16 PM
Last Post: dalinea69
  Zarobljeni partner dragan993 8 2,057 07-10-2015 08:59 PM
Last Post: sunbeach
  Kako napraviti Youtube kanal SpawneR 17 9,119 22-09-2015 11:27 PM
  Kako funkcionira Freedom partner? Shanyta 23 7,741 16-04-2015 12:15 PM
Last Post: Shanyta
  Yt adsense partner iz balkanskih zemalja Ace_ 4 2,371 19-04-2014 09:39 AM
Last Post: Ace_

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)