Post Reply 

Thread Rating:
  • 11 Votes - 4.55 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako postati Youtube Partner?
25-05-2016, 05:36 PM
RE: Kako postati Youtube Partner?
E pa to je to. Da znas da analitika na youtube-u kasni 3 dana. Okvirnu analitiku mozes da pratis na adsense, ali da znas da ima odstupanja u odnosu na youtube oko 20-30 %. Imas i app za tel "adsense" i ja tu pratim. Meni je zanimljivo da gledam kako rastu pregledi i klikovi na reklame Biggrin

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-05-2016, 05:52 PM
(25-05-2016 05:36 PM)Jeronimo034 Wrote:  E pa to je to. Da znas da analitika na youtube-u kasni 3 dana. Okvirnu analitiku mozes da pratis na adsense, ali da znas da ima odstupanja u odnosu na youtube oko 20-30 %. Imas i app za tel "adsense" i ja tu pratim. Meni je zanimljivo da gledam kako rastu pregledi i klikovi na reklame Biggrin

Da znam otprilike da je tako... ono što me je zbunjivalo, a i sad me zbunjuje otkud onih 30-ak centi??? nije bio spojen adsense... da je bilo 0 onda bi to odmah povezao... ovako nešto malo je bilo, pa mislim sve sutra će porasti hahaha... izgleda da je bilo do toga da se mora povezati sa Adsensom... sad sam si sjebao 200-300 kuna minimalno, jer sam išao logikom neka se nakupi malo to na yt pa ću lako prebaciti na adsense... (ne znam što sam mislio da će se reklame same stvoriti na videima Biggrin)

Hvala dečki na savjetima i pokušaju pomoći još jednom...a nakon par dana se javim sa novim screen shotom da vidimo kako napreduje to sve.,.. mislim da su takve informacije korisne svima na forumu...
25-05-2016, 06:08 PM (This post was last modified: 25-05-2016 06:22 PM by volimdaucim.)
(25-05-2016 05:15 PM)kobascity Wrote:  
(25-05-2016 12:53 PM)Jeronimo034 Wrote:  Ako je spojio tek pre neki dan adsense, youtoube analitika kasni 3 dana tako da ce da krene da mu se pojavljuje zarada. I sto ti je rekao kolega, proveri da li si ukljucio za svaki video da mogu oglasi da se pojavljuju. Moguce da nisi to ukljucio za svaki video snimak koji imas. To moras rucno da odradis za svaki video ponaosob.
A analitiku za zadnjih nekoliko dana iz adsense bi bilo dobro da slikas da vidimo da li uopste idu reklame na tvoje video snimke.
Onda cemo da znamo da li si ukljucio lepo ili ne.

I jos jedna stvar, mozda te zbunjuje to sto ti na adsense-u estimated earning stoji 0, pa mislis da nista ne zaradjujes. Youtube prebacuje novac 15 u mesecu.
Ali idi na pa onda na "My report" i tu imas Overwievs , pokazuje ti koliko pregleda si imao, impresia itd. Tu takodje imas i opciju "clicks" gde mozes da vidis koliko si klikova imao i koja ti je prosecna vrednost klika. Tako da svaki dan mozes okvirno da znas koliko si zaradio.

Da kužim to da Adsense stavlja reklame... ali onda opet kada nisam imao adsense spojen, a bio sam partner YT (znači otprilike ovo razdoblje koje sam screenshotao) se stvorilo tih 0,30ak centi... pa onda otkud njih? da je 0 dolara onda bi znao, ok sad trebam spojiti adsense sa kanalom da bi počeo zarađivati... ovako nešto se dobiva, ali je to mizerija, pa nisam siguran da li je u tome problem...

Nije me zbunjivalo to što je na adsensu 0...jer kuzim da YT to uplaćuje jednom mjesečno, na adsensu nisam ni gledao... dovoljna je YT analitika jer je poprilično točna...

Svi video zapisi su monetizirani... znači baš svi... zato mi i je bilo čudno...

EDIT -
Evo dečki sada ovaj screen shot... ovo što ste rekli i mislim da ste bili u pravu...da tek kad sam spojio adsense se vidi pomak... evo screen-a

Imaces ti tu extra zaradu,samo se malo strpi Winking i nemoj pristupati mrezama da ti uzimaju procenat,ti vec imas cpm 1.37$ sto je jako dobro.Iznenadices se koju lovu ces primiti posle 21-og.
27-05-2016, 08:36 PM
Pozz svima... Imam kanal na jutjubu već godinu dana , sve to dobro funkcioniše, ali ja svoj profil ne mogu podesiti i urediti jer nemam u desnom uglu onu olovčicu za podešavanje. Na točkič to ne mogu, dali neko zna šta je u pitanju i kome direktno da se obratim za pomoć ...Zahvaljujem
28-05-2016, 02:33 PM
(27-05-2016 08:36 PM)jelajelena Wrote:  Pozz svima... Imam kanal na jutjubu već godinu dana , sve to dobro funkcioniše, ali ja svoj profil ne mogu podesiti i urediti jer nemam u desnom uglu onu olovčicu za podešavanje. Na točkič to ne mogu, dali neko zna šta je u pitanju i kome direktno da se obratim za pomoć ...Zahvaljujem

Znači možeš uplodati nove video zapise? možeš se ulogirati na e-mail koji je spojen?

Jel možeš možda lupiti screenshoot toga da vidim točno što nemaš... baš čudan problem...
28-05-2016, 05:33 PM
Da sve funkcije rade, nije problem u tome, evo linka neznam dali je dozvoljen ( izvinjavam se ako nije) e pa eto tu u desnom uglu u tim pravougaonicima je negde ta olovka videla sam po tutorijalima kako imaju, a ja to nemam htela sam postaviti jedan Video dobrodošlice svojim članovima ko pogleda profil . Ovaj točkić ima drugu funkciju
https://www.youtube.com/channel/UCv-7QMl_eEDXFgsvxZxwwIw
28-05-2016, 06:25 PM
(28-05-2016 05:33 PM)jelajelena Wrote:  Da sve funkcije rade, nije problem u tome, evo linka neznam dali je dozvoljen ( izvinjavam se ako nije) e pa eto tu u desnom uglu u tim pravougaonicima je negde ta olovka videla sam po tutorijalima kako imaju, a ja to nemam htela sam postaviti jedan Video dobrodošlice svojim članovima ko pogleda profil . Ovaj točkić ima drugu funkciju
https://www.youtube.com/channel/UCv-7QMl_eEDXFgsvxZxwwIw

Provjeri jel imaš ovo... znaći kada se ulogiraš na svoj kanal... onda ispred ovog ''SUBSCRIBE'' (okruženo s desne strane crvenom bojom) imaš ovaj kao kolutić...kada klikneš na njega iskočit ti ovaj prozor i onda bi trebala uključiti ovo okruženo crvenom bojom lijevo, da si omogućiš kartice i ''pozdravni'' video za svoj kanal...

e sad da utvrdimo najprije jel imaš to ili nemaš...

Attached File(s) Image(s)

28-05-2016, 07:21 PM
jesss evo je dobila sam je srce ste hvala lepo...pozz Wub
28-05-2016, 08:33 PM
Imam youtube kanal preko godinu dana bio sam partner sa CreativeNation ali me nisu isplacivali zadnjih par mjeseci, nedavno sam poslao zahtjev za raskid partnerstva. Zanima me dali da posaljem zahtjev za neku drugu mrezu ili da spojim sa Adsense. (CPM mi je 3.10$ , 15k otprilike dnevno pregleda) @volimdaucim ili neko drugi ko ima iskustva sa adsensom,sta mislite ?
Find all posts by this user
28-05-2016, 09:14 PM (This post was last modified: 28-05-2016 09:16 PM by kobascity.)
(28-05-2016 08:33 PM)baraba Wrote:  Imam youtube kanal preko godinu dana bio sam partner sa CreativeNation ali me nisu isplacivali zadnjih par mjeseci, nedavno sam poslao zahtjev za raskid partnerstva. Zanima me dali da posaljem zahtjev za neku drugu mrezu ili da spojim sa Adsense. (CPM mi je 3.10$ , 15k otprilike dnevno pregleda) @volimdaucim ili neko drugi ko ima iskustva sa adsensom,sta mislite ?

ja sam ti prije bio isto povezan s mrežama (ali samo s velikima tipa Fullscreen pa nije bilo problema oko isplate) ali čisto iz neznanja sam se spajao... moj savjet ti je da se ne spajaš s nikakvom mrežom, samo adsense...

Jer od tvoje zarade ti je 60 posto tvoje 40 posto yt... e sad zar želiš još od tih 60% davati 40 ili 30% nekome ako nemaš nikakve koristi...

sad ako si imao kakve koristi od partnerstva onda sam procjeni da li ti to vrijedi 30-40 posto tvoje zarade...

btw ako smijem pitati koliku si otprilike imao mjesečnu zaradu na 15k pregleda... možeš i na PM poslati

(28-05-2016 07:21 PM)jelajelena Wrote:  jesss evo je dobila sam je srce ste hvala lepo...pozz Wub

super da si riješila Smile molim i drugi put Smile
28-05-2016, 10:39 PM (This post was last modified: 28-05-2016 10:45 PM by volimdaucim.)
(28-05-2016 08:33 PM)baraba Wrote:  Imam youtube kanal preko godinu dana bio sam partner sa CreativeNation ali me nisu isplacivali zadnjih par mjeseci, nedavno sam poslao zahtjev za raskid partnerstva. Zanima me dali da posaljem zahtjev za neku drugu mrezu ili da spojim sa Adsense. (CPM mi je 3.10$ , 15k otprilike dnevno pregleda) @volimdaucim ili neko drugi ko ima iskustva sa adsensom,sta mislite ?

Prosao sam sve mreze i sve sam prebacio na adsense,jer sto da dajem nekom procenat. Sa adsense si sam svoj gazda,nema uslova,nema cimanja,nema strepnje za isplatu...moj odgovor ti je adsense.
29-05-2016, 09:25 AM
Meni se svidja BBTV zato sto nemaju minimum za isplatu, evo jedna isplata od pre par meseci hahahahaah
[Image: d3533380e51841e7b3c3e033473f9524.png]

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
29-05-2016, 12:35 PM
(29-05-2016 09:25 AM)Loxo Wrote:  Meni se svidja BBTV zato sto nemaju minimum za isplatu, evo jedna isplata od pre par meseci hahahahaah
[Image: d3533380e51841e7b3c3e033473f9524.png]

Ma ima sada dosta mreža koje nemaju minimalnu isplatu niti ugovor kojim te vežu... ali jeidno je pitanje jel imaš ikakvu korist od te mreže... ako nemaš čemu im dati 30% ili više svoje zarade?
29-05-2016, 02:05 PM
QuizGroup je sada odlican. Mislim da su ceo svoj sistem promenili pocev od ljudi koji vode tu mrezu pa do samog sajta i dashboarda. Sa njima sam vec 2 godine i meni su super upravo sto nemaju minimum za isplatu a ne zaradjujem milione na yt Biggrin. Crkavica neka Tonuge2

QuizGroup
24/7 podrška, 80% Rev-Share, No minimum payout, Unique dashboard, 10% Referral program
29-05-2016, 04:25 PM
Molim iskusne clanove da mi kazu da li je ovo dobra statistika.

https://www.youtube.com/watch?v=V-tp0LGIqyQp

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
29-05-2016, 08:25 PM (This post was last modified: 29-05-2016 08:37 PM by kobascity.)
(29-05-2016 04:25 PM)mico Wrote:  Molim iskusne clanove da mi kazu da li je ovo dobra statistika.

https://www.youtube.com/watch?v=V-tp0LGIqyQp

Ovo je pretpostavljam posljednjih 60 minuta statistika koja realno ne mora ništa značiti... trebaš screeshotati mjesečnu statistiku...drugo bitno dužina videa, sadržaj, CPM itd... na osnovu ovoga ti nitko ništa ne može puno reći jer u 60 minuta možeš imati 1000 pregleda pa onda u tom danu više ništa (tehnički jel)...

I evo mojih brojki nakon par dana što pratim i otkad sam spojio sa adsensom...

Attached File(s) Image(s)

29-05-2016, 10:20 PM
Super si.
Ne ide meni lose,samo problem je sto imam jako malo subscribera.
Kako da to unapredim?

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
29-05-2016, 10:25 PM
Debelo si ti izgubio sto kasnis sa prijavljivanjem kanala adsensu...Steta...Fever

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
29-05-2016, 10:43 PM (This post was last modified: 29-05-2016 10:45 PM by volimdaucim.)
Vidim hvalite mreze a to sto uzimaju 20 i 10 % bezveze to nikom nista,sto znaci ko zaradi 100 evra uzmu mu quizgroup 20e a bbtv 10e ili neko zaradi 300e quiz uzme 60e a bbtv 30e... sta ste vi humanitarci pa volite da dajete pare u vidu provizije,objasnite ljudima sve kada spomijete mrezu, podrska nikakva prave se blesavi danima a uzimaju procenat,.plus quiz je pravio probleme sa isplatama a bbtv isplacuje posle 2 meseca...Nabrojte mi prednosti mreza,bar jednu.
29-05-2016, 11:21 PM
Često se sa mrežama dobija dosta jači CPM nego sa adsense-om, zatim kada imaš problem sa copyright-om, mnogo je bolje biti sa mrežom. Takođe, ako imaš dosta jači kanal, možeš dobiti Managed status, tj. da ne dobijaš onaj automatski Content ID na klipovima.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Icon4 YouTube Copyright Strike & Content ID Match videos - Kako ih ukloniti (Objasnjenje) MilanRE 28 19,462 24-08-2017 09:59 PM
Last Post: mico
  Kako do zarade na youtube.com-u? rakicko 7 6,034 09-07-2016 04:51 PM
  Kako postati youtube partner za 5-7 dana Mrxula 70 25,280 29-12-2015 06:41 PM
Last Post: Almin98
  Youtube od A do Š (Youtube vodič) rakicko 41 23,931 03-12-2015 10:16 PM
Last Post: dalinea69
  Zarobljeni partner dragan993 8 2,057 07-10-2015 08:59 PM
Last Post: sunbeach
  Kako napraviti Youtube kanal SpawneR 17 9,120 22-09-2015 11:27 PM
  Kako funkcionira Freedom partner? Shanyta 23 7,741 16-04-2015 12:15 PM
Last Post: Shanyta
  Yt adsense partner iz balkanskih zemalja Ace_ 4 2,371 19-04-2014 09:39 AM
Last Post: Ace_

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)