Post Reply 

Thread Rating:
  • 11 Votes - 4.55 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako postati Youtube Partner?
19-04-2016, 06:17 PM
RE: Kako postati Youtube Partner?
Moras preko video editora da ga postavis na svoj nalog da bi se pokazalo koja je licenca i izvorni video.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-04-2016, 07:25 PM
Kad to odradim onda automatski mi pokaze da li mogu da monetizujem video? Na svakom od videa koje sam gledao pise da je dozvoljeni uzeti ih. Pravio bi kompilacije od takvih videa i postavljao bi ih. Interesuje me da li je to neko do sada probao i da li je imao problema sa time?

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
19-04-2016, 07:29 PM
(19-04-2016 07:25 PM)Jeronimo034 Wrote:  Kad to odradim onda automatski mi pokaze da li mogu da monetizujem video? Na svakom od videa koje sam gledao pise da je dozvoljeni uzeti ih. Pravio bi kompilacije od takvih videa i postavljao bi ih. Interesuje me da li je to neko do sada probao i da li je imao problema sa time?

Pisao sam ti vec na drugoj temi da ih mozes slobodno i uzimati i praviti kompilacije i unovcavati-zaradjivati.
20-04-2016, 11:39 AM
Ok, hvala jos jednom!

27-04-2016, 12:08 AM (This post was last modified: 27-04-2016 12:09 AM by maremas.)
Evo jedna interesantna vest za sve, kontam da će to uticati pozitivno na našu zaradu, ako ne grešim.
Prvenstveno jer se broj pregleda na mojim klipovima dosta povećao preko android telefona i slično, gde se i ne prikazuju reklame i zarada mi je opala za isti čak i veći broj pregleda u odnosu na ranije, a da ne pričam o tome što se ne pojavljuju reklame na svakom pregledu.

Quote:YouTube mora da pravi pare, a to ne može, jer je besplatana, a ljudi čim vide reklamu brzo je prebace. E, sad to više neće moći tako: reklame će trajati šest sekundi i neće moći da se prekinu. Važiće se svaki klik na njih (za onog ko ih plasira), a sve će funkcionisati na bazi AdWords servisa. Google je promenu najavio na zvaničnim kanalima i u mejlu koji je prosleđen svim onima koji zarađuju na YouTube mreži od reklama.

Google ove nove reklame naziva „Bumper ad“ i smatra da će one biti pravi pogodak za oglašivače. Korisnik će „Bumper ad“ gledati pre video snimaka na mobilnim uređajima i u aplikacijama, a kasnije i na vebu.

Evo kako će reklama izgledati: preko celog ekrana, bez "preskoči" dugmeta i prikazivaće se pre početka videa koji se gleda.

Find all posts by this user
Thanks given by (1): volimdaucim
27-04-2016, 07:45 PM (This post was last modified: 27-04-2016 08:39 PM by volimdaucim.)
To je dobra vest ako je tacna ali ja jos nisam dobio nikakav email o tome! Da li neko koristi ove reklame sto moze da namesta na svakih nekoliko minuta da se prikazuju i da li je veca zarada od klasicne samo jedne reklame koja krene posle 10 sekundi,jer sam negde citao da se smanji RPM pa mu dodje na isto!? Moji snimci su najduze par minuta pa ako je isplativije pravio bi snimke od preko 10 minuta.
30-04-2016, 08:31 PM (This post was last modified: 30-04-2016 08:31 PM by volimdaucim.)
Niko nece da odgovori ?

(27-04-2016 07:45 PM)volimdaucim Wrote:  Da li neko koristi ove reklame sto moze da namesta na svakih nekoliko minuta da se prikazuju i da li je veca zarada od klasicne samo jedne reklame koja krene posle 10 sekundi,jer sam negde citao da se smanji RPM pa mu dodje na isto!? Moji snimci su najduze par minuta pa ako je isplativije pravio bi snimke od preko 10 minuta.
30-04-2016, 08:52 PM
(30-04-2016 08:31 PM)volimdaucim Wrote:  Niko nece da odgovori ?

(27-04-2016 07:45 PM)volimdaucim Wrote:  Da li neko koristi ove reklame sto moze da namesta na svakih nekoliko minuta da se prikazuju i da li je veca zarada od klasicne samo jedne reklame koja krene posle 10 sekundi,jer sam negde citao da se smanji RPM pa mu dodje na isto!? Moji snimci su najduze par minuta pa ako je isplativije pravio bi snimke od preko 10 minuta.

Ja koristim takve reklame i mogu da kazem da sam jedva cekao trenutak da napravim kompilaciju svojih snimaka da bih postavio takve reklame, jer su mi vecina snimaka do 2, 3 min. Takvi videi (preko 12min) su najprofitabliniji i donose mnoooooooogo vise novca nego ostali, reda velicine, do 10x vise. Ima i na YT text o tome, tipa pravila koja treba da se postuju, jer sami odredjujete mesto reklame. Evo ukratko pravila: na pocetku, na kraju i otprilike na svakih 7 min. (nije pozeljno manje).

Pozz
Thanks given by (1): volimdaucim
10-05-2016, 02:30 PM
Jel neko ovdje partner sa ZoomInTV games?, Jesteli dobili Placanje za ovaj mjesec? evo 3 dana vec cekam niko nista, support ne odgovara..
10-05-2016, 04:59 PM
Da ne mlatim sa novim temama, imam jedno pitanje.
Koliki vam bude procenat klikova na 1000 prikaza reklama?
Nesto mi mnogo malo ide u pm, pa reko da proverim da li nesto gresim.

19-05-2016, 06:59 PM
(27-04-2016 12:08 AM)maremas Wrote:  Evo jedna interesantna vest za sve, kontam da će to uticati pozitivno na našu zaradu, ako ne grešim.
Prvenstveno jer se broj pregleda na mojim klipovima dosta povećao preko android telefona i slično, gde se i ne prikazuju reklame i zarada mi je opala za isti čak i veći broj pregleda u odnosu na ranije, a da ne pričam o tome što se ne pojavljuju reklame na svakom pregledu.

Quote:YouTube mora da pravi pare, a to ne može, jer je besplatana, a ljudi čim vide reklamu brzo je prebace. E, sad to više neće moći tako: reklame će trajati šest sekundi i neće moći da se prekinu. Važiće se svaki klik na njih (za onog ko ih plasira), a sve će funkcionisati na bazi AdWords servisa. Google je promenu najavio na zvaničnim kanalima i u mejlu koji je prosleđen svim onima koji zarađuju na YouTube mreži od reklama.

Google ove nove reklame naziva „Bumper ad“ i smatra da će one biti pravi pogodak za oglašivače. Korisnik će „Bumper ad“ gledati pre video snimaka na mobilnim uređajima i u aplikacijama, a kasnije i na vebu.

Evo kako će reklama izgledati: preko celog ekrana, bez "preskoči" dugmeta i prikazivaće se pre početka videa koji se gleda.

Ovo jos nije zazivelo,uvek kad nesto napisu to bude nekoliko meseci posle a ne nekoliko nedelja Fever
23-05-2016, 09:21 PM
Meni se cini da Youtube analitika nije tacna.
Imam mnogo pregleda i to ne sa Balkana,a zarada nikad gora.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
24-05-2016, 10:43 AM
Meni su pregledi uglavnom EU i Amerika, ali su mi cene klikova mnogo male... Prosek 0.03, u ovom mesecu sam imao samo dva jaca klika, jedan 1.35$ drugi 0.90$ ostalo sve sica neka u pm...
Moze li to nekako da se popravi? Imate li neki savet?

25-05-2016, 02:22 AM
Sad RE: Kako postati Youtube Partner?
Mene muči sljedeće... premalo zarađujem, a puno je pregleda... pa što se k vragu događa... situacija je sljedeća

Imam YT kanal star skoro godinu dana
Na njemu je malo više od 100 video zapisa, svi su dužine 30-40 min
Svi su monetizirani
Monetizirao sam ih tek prije nešto više od mjesec dana
Ukupno imam pregleda oko 4 milijuna na kanalu (oko 35 tisuća po videu cca)
Sada dnevno u prosjeku sveukupno bude oko 30 tisuća pregleda videa dnevno... prosjek minuta gledanja je oko 15 minuta

i sad kada sam ovo sve napisao meni je u zadnjih 15 dana zarada 0,31 dolar... ne očekujem ja neku basnoslovnu zaradu...ali brate mili od ovoga bi trebao barem koji dolar dnevno dobiti, zar ne?

Još bi napomenuo da na te videozapise nemam nikakva autorska prava, ali ih monetiziram jer nisu zaštićeni autorskim pravom, pa mislim da to nebi trebalo utjecati...inače bi mi netko drugi monetizirao ili bi mi yt lupio strike...

I još da, nisam partner niti sa jendom mrežom, adsense samo, partner sa Youtubeom...

Kako mi je tako mala zarada??? mogu i screenshoot lupiti da vidite
25-05-2016, 10:39 AM
(25-05-2016 02:22 AM)kobascity Wrote:  Mene muči sljedeće... premalo zarađujem, a puno je pregleda... pa što se k vragu događa... situacija je sljedeća

Svi su monetizirani
Sada dnevno u prosjeku sveukupno bude oko 30 tisuća pregleda videa dnevno... prosjek minuta gledanja je oko 15 minuta

i sad kada sam ovo sve napisao meni je u zadnjih 15 dana zarada 0,31 dolar... ne očekujem ja neku basnoslovnu zaradu...ali brate mili od ovoga bi trebao barem koji dolar dnevno dobiti, zar ne?

Još bi napomenuo da na te videozapise nemam nikakva autorska prava, ali ih monetiziram jer nisu zaštićeni autorskim pravom, pa mislim da to nebi trebalo utjecati...inače bi mi netko drugi monetizirao ili bi mi yt lupio strike...

I još da, nisam partner niti sa jendom mrežom, adsense samo, partner sa Youtubeom...

Sa 35 hiljada pregleda dnevno ti bi trebao fino da zaradjujes...Jel proveravas analitiku, koliko klikova na reklame imas, koliko impresia? Daj prntscr iz adsense analitike.

25-05-2016, 12:16 PM (This post was last modified: 25-05-2016 12:18 PM by kobascity.)
(25-05-2016 10:39 AM)Jeronimo034 Wrote:  
(25-05-2016 02:22 AM)kobascity Wrote:  Mene muči sljedeće... premalo zarađujem, a puno je pregleda... pa što se k vragu događa... situacija je sljedeća

Svi su monetizirani

Sa 35 hiljada pregleda dnevno ti bi trebao fino da zaradjujes...Jel proveravas analitiku, koliko klikova na reklame imas, koliko impresia? Daj prntscr iz adsense analitike.

Evo Screenshot sa YouTubea... ne vrijedi da ti iz adsensa jer sam adsens spojio s yt tek prije koji dan...prije toga sam bio samo YT partner, mislio sam neka se skupi prvo malo love pa ću onda spojiti sa adsensom, ali ono k... nista se ne skuplja... sada gledam na screenshotu u prosjeku zadnjih 28 dana je oko 20 tisuća dnevno...i raste... samo je problem što se ništa oko zarade nije promjenilo...samo neda mi se raditi na povećanju broja viewa kad mi zarada šteka... opet ponavljam sve video sadržaje monteziram (nemam prava na njih autorska, ali se nitko nije zalio i nema content ID-a na njima)

Attached File(s) Image(s)

25-05-2016, 12:39 PM
Pa da bi zaradjivao na youtube-u moras da bues spojen na adsense...Jer ako nisi spojen na adsense ne pokazuju ti se reklame. Dzaba si ti partner na youtube-u ako nemas reklame na svojim video snimcima. A reklame ti adsense obezbedjuje.
Ako si spojio kanal sa adsensom krenuce zarada.

25-05-2016, 12:42 PM
pogledaj u meniju ad rewievs, četvrta stavka ispod one koju si screenshotovao.
tamo imaš koliko je prikazanih reklama bilo, iz kojih država, koji su tip i koliko vrede.

da li si gledao da ti nisu ukinuli monetizaciju za neke od snimaka?
25-05-2016, 12:53 PM (This post was last modified: 25-05-2016 12:58 PM by Jeronimo034.)
Ako je spojio tek pre neki dan adsense, youtoube analitika kasni 3 dana tako da ce da krene da mu se pojavljuje zarada. I sto ti je rekao kolega, proveri da li si ukljucio za svaki video da mogu oglasi da se pojavljuju. Moguce da nisi to ukljucio za svaki video snimak koji imas. To moras rucno da odradis za svaki video ponaosob.
A analitiku za zadnjih nekoliko dana iz adsense bi bilo dobro da slikas da vidimo da li uopste idu reklame na tvoje video snimke.
Onda cemo da znamo da li si ukljucio lepo ili ne.

I jos jedna stvar, mozda te zbunjuje to sto ti na adsense-u estimated earning stoji 0, pa mislis da nista ne zaradjujes. Youtube prebacuje novac 15 u mesecu.
Ali idi na http://prntscr.com/b87p27 pa onda na "My report" i tu imas Overwievs , pokazuje ti koliko pregleda si imao, impresia itd. Tu takodje imas i opciju "clicks" gde mozes da vidis koliko si klikova imao i koja ti je prosecna vrednost klika. Tako da svaki dan mozes okvirno da znas koliko si zaradio.

25-05-2016, 05:15 PM
(25-05-2016 12:53 PM)Jeronimo034 Wrote:  Ako je spojio tek pre neki dan adsense, youtoube analitika kasni 3 dana tako da ce da krene da mu se pojavljuje zarada. I sto ti je rekao kolega, proveri da li si ukljucio za svaki video da mogu oglasi da se pojavljuju. Moguce da nisi to ukljucio za svaki video snimak koji imas. To moras rucno da odradis za svaki video ponaosob.
A analitiku za zadnjih nekoliko dana iz adsense bi bilo dobro da slikas da vidimo da li uopste idu reklame na tvoje video snimke.
Onda cemo da znamo da li si ukljucio lepo ili ne.

I jos jedna stvar, mozda te zbunjuje to sto ti na adsense-u estimated earning stoji 0, pa mislis da nista ne zaradjujes. Youtube prebacuje novac 15 u mesecu.
Ali idi na pa onda na "My report" i tu imas Overwievs , pokazuje ti koliko pregleda si imao, impresia itd. Tu takodje imas i opciju "clicks" gde mozes da vidis koliko si klikova imao i koja ti je prosecna vrednost klika. Tako da svaki dan mozes okvirno da znas koliko si zaradio.

Da kužim to da Adsense stavlja reklame... ali onda opet kada nisam imao adsense spojen, a bio sam partner YT (znači otprilike ovo razdoblje koje sam screenshotao) se stvorilo tih 0,30ak centi... pa onda otkud njih? da je 0 dolara onda bi znao, ok sad trebam spojiti adsense sa kanalom da bi počeo zarađivati... ovako nešto se dobiva, ali je to mizerija, pa nisam siguran da li je u tome problem...

Nije me zbunjivalo to što je na adsensu 0...jer kuzim da YT to uplaćuje jednom mjesečno, na adsensu nisam ni gledao... dovoljna je YT analitika jer je poprilično točna...

Svi video zapisi su monetizirani... znači baš svi... zato mi i je bilo čudno...

EDIT -
Evo dečki sada ovaj screen shot... ovo što ste rekli i mislim da ste bili u pravu...da tek kad sam spojio adsense se vidi pomak... evo screen-a

Attached File(s) Image(s)

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Icon4 YouTube Copyright Strike & Content ID Match videos - Kako ih ukloniti (Objasnjenje) MilanRE 28 19,447 24-08-2017 09:59 PM
Last Post: mico
  Kako do zarade na youtube.com-u? rakicko 7 6,027 09-07-2016 04:51 PM
  Kako postati youtube partner za 5-7 dana Mrxula 70 25,272 29-12-2015 06:41 PM
Last Post: Almin98
  Youtube od A do Š (Youtube vodič) rakicko 41 23,920 03-12-2015 10:16 PM
Last Post: dalinea69
  Zarobljeni partner dragan993 8 2,056 07-10-2015 08:59 PM
Last Post: sunbeach
  Kako napraviti Youtube kanal SpawneR 17 9,090 22-09-2015 11:27 PM
  Kako funkcionira Freedom partner? Shanyta 23 7,734 16-04-2015 12:15 PM
Last Post: Shanyta
  Yt adsense partner iz balkanskih zemalja Ace_ 4 2,365 19-04-2014 09:39 AM
Last Post: Ace_

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)