hi Potreban predlog i savet
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potreban predlog i savet
» U vezi foruma ili...
28-12-2010, 09:05 PM
Potreban predlog i savet
Ovako,sta vi predlazete ili neki savet,kakav bi forum danas bio aktivan?Planiram da sredim nesto,pa bih hteo da uradim neki forum ili neki manji sajt. . .
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
28-12-2010, 10:05 PM
RE: Potreban predlog i savet
Podizanje foruma od nule je mucna sljaka samo takva i mislim da je cak i neizvodiva za pojedinca u danasnje vreme socijalnih mreza.Osim toga potreban je jako dug period da forum istinski zazivi i pitanje je i ako zazivi.
Po meni vrlo risky poduhvat za pojedinca krenuti u takvu akciju.
Quote this message in a reply
28-12-2010, 10:28 PM
Pa sta predlazes??Pa dobro ,necu raditi sam-verovatno.Ali planirmam nesto originalno Smile
28-12-2010, 10:34 PM
(28-12-2010 10:28 PM)stevic012 Wrote:  Pa sta predlazes??Pa dobro ,necu raditi sam-verovatno.Ali planirmam nesto originalno Smile

Ako hoces nesto originalno onda nisi trebao da postavis pitanje ovde nego da sednes da razmislis, jer niko nece da ti kaze nesto originalno jer to bi on sam iskoristio. Waving

"Porazi su samo kratka odmaralista za buduce pobede" - M. Pupin
Thanks given by (1): Neosynthesist
28-12-2010, 10:38 PM
Forume je veoma teško uspješno monetizovati.

Na svaki forum dolaze standardni (isti) članovi, manje-više, i postanu slijepi na reklame. Troše bandwidth, a ti ništa ne zarađuješ. Relativno veoma lako je populizirati sportske forume (fan klub nekog velikog tima), ali tu postoji još jedan problem -- sport kao niche je veoma loš.

Ako ti je primarni cilj da zaradiš od tog foruma, bolje je da ga ne praviš. S druge strane, ako imaš viška para i postoji nešto što voliš i o čemu bi htio raspravljati s drugim ljudima, onda napravi forum i ne nadaj se nekoj zaradi.
Find all posts by this user
28-12-2010, 11:22 PM (This post was last modified: 28-12-2010 11:25 PM by adsenseamater.)
Još nikako nisam naletio na kvalitetan vinogradarski forum sa preko 1k članova...
28-12-2010, 11:44 PM
Sacekaj sledeci serijal:
- Velikog brata
- Farme
- Zvezde granda
- neke nove spanske ili turske serije
- Survivora itd.

Mozes odmah da pravis forum za 2014 FIFA World Cup. Neznam da li postoji forum "ljubitelja najstarijeg zanata" ali verujem da bi bio posecen, pogotovo ako bi pokrenuo akciju za legalizaciju istog. (ne mislim na forumSmile )

Ako smislim jos nesto javicu Winking

MyThemeShop.com aff link
28-12-2010, 11:53 PM
Nisam neki ljubitelj bas fife,to je kao prvo Smile
Kao drugo,ovo za vinograde lepo zvuci-ali se ne razumem preterrano Biggrin
Trece,ko danas jos ima visak para a da puca na forume,prosto imam zelju i imam trenutno uslove.Pa sam hteo da se oprobam,zarada nije bitna,mada smatram da bi to nailazilo samo,jer ako je popularnost velika,znaci da bi mogao da izvucem neku zaradu..
28-12-2010, 11:56 PM
Prijedlog sajta? Mislim da je to individualno.
I kad imas ideju ili orginalnost neka pitanja se postavljaju:kako to napraviti?? Kakve su tvoje mogucnosti,mozes li sam,imas li toliko znanja,koliko spreman ulozit u to nesto?! Eto imam stotinu idealnih (bar smatram) imam ali nemam dovoljnu financijsku ni ajmo reci znanja o radjenju takvih nekih projekta.

Mislim da danas se bazira sve na marketingu , SEU i puno ostalih stvari,da bi nesto prodali, kako da dodjemo na 1 stranicu googla,da bi imali posjecenost..itd,itd..

A zapitaj se sta je internet i cemu sluzi? samo za obicne smrtnike, stavi se u njihovu poziciju i vidjet cete da ce doci idea.
29-12-2010, 12:15 AM
Ah zavisi sta se tebi najvise dopada. Imas raznoraznih tematika, no najbolje se, ako vec ne zelis nesto posebno, primiti pravljenja i gradjenja kakvog nedozvoljeni sadrzaj foruma ili foruma za muziku za Balkan naravno, jer to najbolje prolazi. Osim toga, kladionicari takodjer dobro prodju, sve ostalo, iako si unikat, nece tako lako uspjeti.

Imam forum i znam kako je tesko odrzavati isti, no nikad ne bih uspjeo da nisam imao jaku posjecenost na web stranici.

Mislim da, ovo kazem iskreno, od tvog posla u ovom slucaju nece biti nista jer zelis krenuti s tim a nemas nikakvu ideju.

DrHouse, ponosan član Internet zarada foruma od Sep 2010.
29-12-2010, 12:20 AM (This post was last modified: 29-12-2010 12:37 AM by x3m1rx.)
ako nemaš dovoljno kreativnosti da smisliš naziv, kako češ imati kreativnosti da ga unikatno urediš ?

29-12-2010, 12:22 AM
Ma drzim vec nedozvoljeni sadrzaj forum,nije da nemam ideju.nedozvoljeni sadrzaj mi ide solidno,radim sa jos par prijatelja,ali sam razmisljao za jos nesto dodatno,ne znam kako bi se odvijalo nesto tipa burek,i tako tih foruma.Ne sve da bude nedozvoljeni sadrzaj,i sve sto se vezuje za to.Ali dobro,videcu da smislim nesto.Imam dosta vremena Smile
29-12-2010, 12:27 AM (This post was last modified: 29-12-2010 12:28 AM by adsenseamater.)
Nevjerujem da bi uspio nešto konkretno ostvariti sa opštim forumom tipa Burek,SerbianForum i slično jer postoje još hiljade manjih foruma opšteg tipa..

U nešto kao Burek je uloženo 8 godina neprestanog rada i truda,a opet kažu da nije profitabilno da ga jedva održavaju...
Thanks given by (1): DavidVictor
29-12-2010, 12:42 AM
a nesto tipa social network,mada vec to ne bih znao da napravim :S
01-01-2011, 03:31 AM
(29-12-2010 12:42 AM)stevic012 Wrote:  a nesto tipa social network,mada vec to ne bih znao da napravim :S

za to sluzi fejs,myspace,peoplestring ima ih jos dosta,ima i nasih mreza..ima neka redovno se vrti na sportalu..pa sta bi im ti ponudio sto vec nemaju?Ili planiras da ulozis dosta novca..pa da se takmicis sa njima ..srecna svima nova godina Drinking jos mnogo dolarcica da zaradite u 2011 ..naravno na internetzaradi da provodite vreme
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
05-01-2011, 12:38 AM
Ja ti predlazem da odustanes od te ideje. Forumi su izumrli, tj. danas su ih zamijenili Facebook, Twitter i slicne stranice. Nemoguce je napraviti forum (narocito na nasem jeziku) koji bi imao imalo vecu posjecenost. Vrijeme foruma je bilo od prije 10 pa do pred nekih 5 godina. Danas je to uzaludan posao...

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Savet u vezi FB Stranice Crazy93 1 1,378 22-05-2017 01:00 AM
Last Post: Malakh
  Potreban Code za Share Buttons Anri1 3 1,065 16-10-2014 10:50 PM
Last Post: Svedok
  predlog za laptop do 500€ izf 25 5,165 08-10-2013 09:02 AM
Last Post: djetlic
  Treba mi savet, pomoc, sta das :D Tanjica93 15 3,922 21-06-2013 10:53 AM
Last Post: Davor Bomestar
Sad Savet oko microworkinga deki fox 2 1,444 22-03-2013 03:01 PM
Last Post: deki fox
  Savet za svez pocetak nemanja87 6 3,308 19-02-2012 12:18 PM
Last Post: nemanja87
  Potreban sponzor stevic012 3 1,817 23-02-2011 08:14 PM
Last Post: srkicarinho
Star Moze neki savet ? srkicarinho 5 2,254 08-09-2010 11:22 AM
Last Post: srkicarinho

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)