Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od 0 do 1000 subscribera u mjesec dana!
» Money is in the list - pratite me dok je gradim
14-12-2010, 03:56 AM
Cool Od 0 do 1000 subscribera u mjesec dana!
Mislim da je vrijeme da javno obznanim nešto na čemu radim već neko vrijeme.

Dakle, zadnjih tjedana sam dosta razmišljao i premišljao i nakon svih mogućih detalja oko kojih sam se mislio naprosto odlučio "ošinit" i vidjet kako ide. Pa ako zafrknem nešto barem ću znat što ne radit ubuduće.

Svi koji su se potrudili steć nekakvo solidno opće znanje o IM-u znaju da svi ovi online gurui stalno melju jedno te isto - "money is in the list", "you have to build your email list", "turn visitors into subscribers" etc. Radi se o tome kada imate email listu nekakve pristojne veličine (što god to značilo) možete tim ljudima slati korisne informacije, linkove na vaše web-stranice, promotivne ponude itd. Drugim riječima možete zaraditi od te email liste.

Email listu možete kupiti, a možete je i graditi. Budući da većina nas ovdje na forumu nema baš para na bacanje, primamljivija je ova druga opcija.

Kako graditi listu? Vrlo jednostavno. Kreirate web-stranicu, takozvani squeeze page gdje će posjetioci na vaš sajt moći unijeti svoje podatke (najčešće ime i email adresu). Kako "natjerati" posjetioce da postanu članovi vaše liste? Treba im ponuditi nešto u zamjenu za njihove podatke, tzv. incentive. Taj besplatni incentive može biti bilo što što će ih interesirati - digitalna knjiga, video, program, aplikacija, DVD, uvezana knjiga itd.
Važno je naglasiti da posjeta treba biti ciljana - nitko neće unijet svoje ime i email ako ga ne zanima ono što nudite.

Ovo što ću sada reći je nekakvo moje osobno shvaćanje s kojim se neki ljudi vjerojatno neće složit (tu poglavito mislim na jednu osobu koja mi je mnogo pomogla u zadnjih 5-6 mjeseci Tonuge2).

Po mome mišljenju, bez obzira na sve scam-ove, prazna obećanja, "hype", zastarjele informacije i druga zla, Internet marketing kao niche sam za sebe je najlakši za građenje email liste i ostvarivanja profita. Ja u biti već imam listu od nekih 500 subscrajbera u IM niche-u, no zbog mnogih grešaka koje sam radio ta lista je sada manje više beskorisna. Praktično krećem od nule ponovo.

Da skratim priču, evo kako sam sve ovo zamislio na temelju nekakvih informacija koje sam pokupio sa raznih strana i malo promišljanja
1. Za pronalažanje relativno kvalitetnih besplatnih e-knjiga, reportova, poklona i drugih incentiva naletio sam na ovaj sajt
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Ovo ću koristiti neko vrijeme dok ne nađem još nešto bolje ili čak kupim prava na redistribuciju nekog kvalitetnijeg proizvoda. Dobra stvar je što uz incentive dobijete i već gotovu squeeze stranicu tako da se neću morat mučit oko dizajna i kreiranja webstranica.
Također na kompjuteru imam par gigabajta raznoraznih ebookova, videa, vodiča itd.

2. Aweber - email marketing i list management servis koji je općeprihvaćen među mnogim poznatim IM-ovcima kao što su Mike Filsaime, Frank Kern, Rusell Brunson, Eben Pagan i slični. Prvih mjesec dana je trial period koji košta pišljivih 1$, no budući da sam to ispucao, baš sam se maloprije pretplatio na njihov servis koji dođe 19$ mjesečno za prvih 500 subscribera. Solidan servis koji nudi mnogo manevarskog prostora i mogućnosti. Ima i boljih, no ovaj je sasvim dostatan.

3. Promet - posjetu ću skupljat na raznorazne načine. Jedan dio će sigurno dolaziti sa traffic exchange-ova. To su stranice gdje vi gledate tuđe stranice i zauzvrat dobijate kredite koje onda trošite da drugi mogu gledat vaše stranice. Znači po principu "ja gledam tebi, ti gledaš meni" Biggrin. Onda su tu list i downline builder-i. Funkcioniraju na sličnom principu kao i traffic exchange-ovi, s tim da ovdje morate primat određeni broj poruka u vaš inbox, otvarat te poruke i klikat na linkove u njima da bi dobili kredite koje onda možete potrošit za slanje vlastitih mejlova u tuđe inboxe. Neki ovakve servise zovu i credit based safelists. I jednih i drugih i trećih ima premnogo i ja ću samo koristi nekolicinu koju većina smatraju najboljima.

Gore navedene metode sigurno funkcioniraju, problem je što jedu užasno mnogo vremena i uzrokuju zdravstvene probleme kao što su karpalni tunel, isušene oči, iskrivljena kralježnica i slično. Neminovno je da ću morat uložit nešto novaca kako bih kupio kredite umjesto da klikam kao lud svaki dan.

No, vjerojatno najveći promet će dolazit sa jv giveaways i ad swaps. Jv giveaways u biti nisu ništa drugo nego masovni ad swaps. A što su ad swaps? Privatna razmjena oglasa između dvoje marketera sa listama podjednake veličine i/ili kvalitete. Privatne ad swap-ove ću tražiti po WarriorForum.com u JV sekciji, ima i jedan dosta popularan servis koji se doduše plaća ali nije preskupo Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ima i par ovakvih besplatnih sajtova tipa Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. gdje se mogu naći ljudi za razmjenu itd. Poanta svega ovoga je da kada jednom dođem do liste od nekakvih par stotina mejlova na ova zadnja dva načina ću (nadam se) ubrzat rast svoje email liste i (opet se nadam) zaradu na kraju krajeva.

Primjer jednog takvoga JV giveaway-a je Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. koji je upravo lansiran prije sat-dva za vrijeme pisanja ovog teksta. Ako se registrirate i pogledate što se nudi, naći ćete upravo mene negdje na 3-4 stranici svih incentiva (moj nick ovdje na forumu je zapravo moje ime samo naopako napisano Biggrin, tako da vam ne bi trebao bit problem pronaći me na popisu). Ubrzo kreće još 6 ovakvih sličnih event-ova.

U čemu je problem kod ovog pristupa? Mnogi će reći da je neetično i nemoralno zarađivati pare jedino i isključivo tako što ćeš govoriti drugima kako se zarađuju pare. Ako se mene pita, taj argument je besmislen jer onda bi se isto tako moglo reći da je neetično i nemoralno da mršava osoba prodaje proizvod za mršavljenje nekome debeljku itd. Uostalom postoje i offline biznisi koji svoju zaradu baziraju na sličnim principima.

Imam još mnogo toga za reći i napisati, no već je 3 ujutro, kolokvij iz matematike mi je za 5 sati, ja još nemam ni šalabahter lol, a i bole me prsti već pomalo od cjelodnevnog kuckanja. U svakom slučaju očekujte barem tjedne updejte u ovoj temi gdje ću vas obavještavati o napretku ili (ne daj bože) stagnaciji i nazatku Biggrin.

Pozz

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
14-12-2010, 10:11 AM
RE: Od 0 do 1000 subscribera u mjesec dana!
Heh, jedan od mojih glavnih izvora prihoda, sad bih mogao prolit hektolitre informacija ovdje. Biggrin
Al vjerovatno ću ti iovako većinu toga na skype govorit, ne volim duže sesije pisanja monologa.

Vjerujem da sad imaš dovoljno informacija za start, ali preporučio bih da pregledaš još slijedeće materijale prije nego što kreneš u akciju:

1. MarketingSherpa Email Marketing Benchmark Report 2011 - Executive Summary ovdje: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. kompletan dokument na tv.bz, bizT.

2. Jimmy D. Brown - sve od njega, fokusira se najviše na EMM & infopreneurship, al za početak i za ovu svrhu pronađi List Profit Sistem. 52-tjedni Affiliatenaire je logičan slijedeći korak.

3. Jason Fladlien - sve vezano uz EMM.

4. Ryan Deiss - sve o EMM. Ne volim ga kao ni većinu tih "gurua", ali tip unatoč popularnosti ima i nešto ispravnih i korisnih informacija.

Onda samo formiraš strateški plan (po svim razinama, od uspostave platforme, traffica, pa do EMM copywritinga i CRO, i poslije održavanja liste) i kreneš u akciju.

Većina napravi teški zajeb negdje u onom dijelu kod konvertiranja subscribera i održavanja aktivnosti i eligibiliteta liste i subscribera iste, zato se valja informirat i sve dobro radit od starta, sa svim determinističkim varijablama dobro isplaniranim. Što manje grešaka sam napraviš - sanacijom prethodnih rupa u znanju - to ti je veća isplativost aktualnog projekta.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): danijel99, blogex, rovad
14-12-2010, 10:19 AM (This post was last modified: 14-12-2010 10:21 AM by rovad.)
(14-12-2010 10:11 AM)Neosynthesist Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Heh, jedan od mojih glavnih izvora prihoda, sad bih mogao prolit hektolitre informacija ovdje. Biggrin
Al vjerovatno ću ti iovako većinu toga na skype govorit, ne volim duže sesije pisanja monologa.

Vjerujem da sad imaš dovoljno informacija za start, ali preporučio bih da pregledaš još slijedeće materijale prije nego što kreneš u akciju:

1. MarketingSherpa Email Marketing Benchmark Report 2011 - Executive Summary ovdje: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. kompletan dokument na tv.bz, bizT.

2. Jimmy D. Brown - sve od njega, fokusira se najviše na EMM & infopreneurship, al za početak i za ovu svrhu pronađi List Profit Sistem. 52-tjedni Affiliatenaire je logičan slijedeći korak.

3. Jason Fladlien - sve vezano uz EMM.

4. Ryan Deiss - sve o EMM. Ne volim ga kao ni većinu tih "gurua", ali tip unatoč popularnosti ima i nešto ispravnih i korisnih informacija.

Onda samo formiraš strateški plan (po svim razinama, od uspostave platforme, traffica, pa do EMM copywritinga i CRO, i poslije održavanja liste) i kreneš u akciju.

Većina napravi teški zajeb negdje u onom dijelu kod konvertiranja subscribera i održavanja aktivnosti i eligibiliteta liste i subscribera iste, zato se valja informirat i sve dobro radit od starta, sa svim determinističkim varijablama dobro isplaniranim. Što manje grešaka sam napraviš - sanacijom prethodnih rupa u znanju - to ti je veća isplativost aktualnog projekta.

Pa da, nije tolki problem izgradit listu koliko je "problematično" održavat.

Airsoft Field
15-12-2010, 06:37 PM (This post was last modified: 15-12-2010 06:40 PM by rovad.)
Malo duži update
Noćas sam se malo bavio svim aspektima vezanima uz ovaj mini-projekt. Nakon 4 sata rezultati su sljedeći

1) Posjetitelje dovlačim direkt na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nakon što unesu ime i adresu, posjetitelj mora potvrdit svoj zahtjev (double opt-in) tako da klikne na confirmation link u mejlu koji dolazi instant nakon unošenja podataka. Klikom na confirm posjetitelju se prikazuje Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. gdje može skinut set od 7 reportova.

Po potrebi ću napravit i splash page za traffic exchange-ove, ali o tom po tom. Splash page su male stranice sa par linija teksta ili samo jednom slikom osrednje veličine koja najčešća služi kao posrednih između TE-a i onoga što se nudi i čiji je cilj navest što više posjetitelja da kliknu i posjete vaš sajt.

2) Maloprije sam dodao Google Analytics kod na stranicu. Bitno je da se prate posjeta i rezultati kako bi se vidjelo koji sajtovi i koje metode daju najbolje rezultate.

3)Što se tiče stranica na kojima ću dovlačit promet odluka je pala na sljedeće
a)Traffic Exchangeovi
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - nije pravi TE, ali nisam baš znao kako da ga okarakteriziram pa sam ga ubacio ovdje

Neke od ovih sam koristo, no neki su i novi pa će ovo bit svojevrstan eksperiment u eksperimentu

b)List Builders/Safelists
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - po mnogima najbolji list builder od svih, od njega počesto i ostvarim zaradim nešto na clickbanku kada promoviram neke IM proizvode

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. & Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - navodno 2 jako dobra list buildera od kojih se može i dobro zaradit, no nažalost dobra iskoristivost dolazi tek kada se plati VIP članstvo koje nije baš ni jeftino. Definitivno nešto što ću koristit ali tek kada iskoristim ove besplatne gore.

Giveaway eventovi 2 stranice gdje sam našao solidne informacije vezane konkretno uz JV giveaway-eve
Također sam se i prijavio na neke newsletter-e koje navodno šalju "insider" obavijesti o novih JV-ovima i slično

Lista JV giveaway eventova na koje sam se registrirao dosada i za koje se nadam da će mi priskrbit nešto subscribera.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - ovaj je već krenuo, traje još 10-ak dana, no tek se 80 članova skupilo, a od toga se baš i ne može skupit bogzna što subscribera, nadam se da će se stvari malo zarolat u narednih par dana...
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - ovaj redirekta na ref link, samo da se zna nije moj ref link nego vjerojatno od admina koji hosta event
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - isto redirekt na aff link, nije moj
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - redirekt...

Rezultat blejanja u ekran noćas od ponoć do 4 ujutro: nakon sat ipo vremena i 500 prosurfanih stranica i 300-injak posjeta na moj squeeze page 2 ljudi se prijavilo na moju email listu. Definitivno ima mjesta za poboljšanja jer ispada da je signup rate manji od 1%, no to je i velikim dijelom zato što je promet sa TE-ova uglavnom manje kvalitete i većina ljudi ni ne gleda stranice koje se prikazuju. Također je i problem što mi se squeeze page sporo učitava, a ovdje jako jako bitno vrijeme u kojem se učita stranica. Time ću se pozabavit narednih dana.

Budući da su prošla već 2-3 dana od kada sam objavio ovu temu trebao bih se ozbiljno bacit na prikupljanje subscribera da dostignem cilj od 1000 ljudi na listi, jer vrijeme letiiiii...

Nisam se još bacio na traženje privatnih JV swapova djelomično zato što i nemam kvalitetnu listu, a i hvatat subscribere laganjem i muljanjem da imam listu te i te veličine mi se ne čini baš dobar pristup jer ne želim gradit lošu reputaciju u JV zajednicama...

To je sve za danas.

Airsoft Field
Thanks given by (3): mindhunter, InFlames20, DavidVictor
18-12-2010, 09:20 PM
Kratki update
Evo prošlo je otprilike 4 dana otkada sam se bacio u ovo, rezultati su polovični - samo 5 subscribera. Zbog kolokvija i drugih obaveza nisam previše surfao po traffic exchangeo-ovima, a što se tiče traženja JV partnera tek sam se danas malo više aktivirao po tom pitanju i našao neku trebicu što ima 300-injak subscribera i pristala je poslat email oglas na svoju listu, a ja u zamjenu moram stavit oglas za njenu ponudu u svoju follow-up sekvencu za sve svoje buduće subscribere narednih mjesec dva. Također imam jedan potencijalni dogovor za siječanj, uvjet je da natankam još par stotina subscribera na listu i jedan tip će blastat oglas na moju ponudu svim svojim subscriberima koji ima blizu 2 000.

Za sada sam najbolje rezultate, barem što se tiče prometa, imao sa TrafficAdBar.com. Imao sam i malo sreće zato što ova stranica daje bonus kredite za svakih 25 prosurfanih stranica, a ja sam prekjučer bocnuo 100 000 kredita bonusa Smile. Bonus uglavnom da 200-500 kredita i sve skupa generiram 2-3 000 dnevno za sat vremena surfanja. Jebga, moram i ja nekada imat sreće Smile. Danas nisam ništa surfao i imao sam nekih 100-injak posjeta već, vjerojatno većina sa gore navedene stranice (to ću moć provjerit tek na sljedećem Google analyticis update-u).

Što se tiče tracking-a skontao sam da Google Analytics ne može zapravo pratit sa kojih stranica mi dolaze subscriberi jer informacije putuju preko Aweber-a, pa ću se narednih par dana morat pozabavit malo sa načinima kako da ovo pratim.

Što se tiče kupovanja oglasnog prostora, za početak ću probat kupit solo ad na ListBuildingMaximizer.com. Imaju 11 000 članova i solo ad ide u email inbox svakog od članova navedenog sajta. Trenutno imaju akciju gdje za samo 47$ dobijem 5 solo ad kredita, što je i više nego dobar deal s obzirom da im je cijena za 1 solo ad kredit 20$ ili 30$ čak.

Sada je upitna čak i teoretska šansa da dostignem cilj od 1000 subscribera u sljedećih 26 dana koliko mi je ostalo od početnih mjesec dana, no koliko god da bude, to je početni "kapital" za naredne mjesece. Ništa, uostalom, ne dolazi preko noći.

To je to od mene za danas.

Airsoft Field
Thanks given by (1): DavidVictor
19-12-2010, 02:52 AM (This post was last modified: 19-12-2010 02:53 AM by DavidVictor.)
RE: Kratki update
Super je sto si istrajan i sto si zacrtao jasan cilj.
Samo mislim da te te obaveze oko fakulteta pomalo guse i ako sumanjas da cak i teoretski mozes ostvariti cilj, trebao bi se vratiti na pocetak planiranja i da sebi postavis nesto realnije i da se toga drzis. Pored toga, trudi se da napravis neke prioritete, koliko ces vremena odvajati za taj cilj i da se toga takodje sto je moguce vise drzis.
Savetovao bih ti i da kad jasno utvrdis koji je period za koji zelis postici 1000 subscribera, to rasclanis na nedeljne ciljeve i dnevne. Tako ces imati dosta pregledniju sliku sta ocekujes od sebe u toj nedelji, tog dana, ili kroz tih nekoliko sati da odradis i postignes.

I da, lepo si rekao nista ne dolazi preko noci tako da razmisli dobro i uzmi sebi vremena koliko mislis da je potrebno. Zacrtaj to dobro, da bude realno i maximalno se posveti da to i ostvaris u tom terminu Winking

Waving
Find all posts by this user
19-12-2010, 01:58 PM
(19-12-2010 02:52 AM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Super je sto si istrajan i sto si zacrtao jasan cilj.
Samo mislim da te te obaveze oko fakulteta pomalo guse i ako sumanjas da cak i teoretski mozes ostvariti cilj, trebao bi se vratiti na pocetak planiranja i da sebi postavis nesto realnije i da se toga drzis. Pored toga, trudi se da napravis neke prioritete, koliko ces vremena odvajati za taj cilj i da se toga takodje sto je moguce vise drzis.
Savetovao bih ti i da kad jasno utvrdis koji je period za koji zelis postici 1000 subscribera, to rasclanis na nedeljne ciljeve i dnevne. Tako ces imati dosta pregledniju sliku sta ocekujes od sebe u toj nedelji, tog dana, ili kroz tih nekoliko sati da odradis i postignes.

I da, lepo si rekao nista ne dolazi preko noci tako da razmisli dobro i uzmi sebi vremena koliko mislis da je potrebno. Zacrtaj to dobro, da bude realno i maximalno se posveti da to i ostvaris u tom terminu Winking

Waving

Ma zacrtao sam sebi nekih 3 sata dnevno za ovo, 1-2 sata za pisanje članaka i ostatak vremena za faks, no nažalost faks mi je zauzeo skoro pa svo "slobodno" vrijeme zadnja 2-3 tjedna. Povrh svega rezultata cjelednovnog učenja i ubijanja po sveučilišnoj knjižnici nema, valjda sam stvarno lupio totalni burnout, ne znam. Vježbao matematiku ko luđak da bi krajnji ishod bio 1/25 bodova - katastrofa. No dobro, to je već neka druga priča... Znam samo da sam odlučio ako ove godine opet tresnem, napuštam i ne upisujem ništa htjeli to moji starci ili ne jer ovako ne ide, lažem i sebe i sve oko sebe za qrac - ne želim ić na faks i gotovo.

Stignem možda pola sata do sat dnevno posvetit marketingu, a to je praktično ništa. I eto jučer sam ulupao 15 minuta bezveze dok sam natipkao update, jbg Biggrin.

Sada ću preko praznika udarit luđački tempo, odradit posla unaprijed za 2-3 tjedna i što se tiče list buildinga i što se tiče pisanja članaka, ne vidim drugoga načina da izguram ovo kako treba s obzirom da praktično odmah nakon praznika kreće nova runda kolokvija i nakon toga ispiti.

Airsoft Field
19-12-2010, 02:19 PM (This post was last modified: 19-12-2010 02:23 PM by DavidVictor.)
(19-12-2010 01:58 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma zacrtao sam sebi nekih 3 sata dnevno za ovo, 1-2 sata za pisanje članaka i ostatak vremena za faks, no nažalost faks mi je zauzeo skoro pa svo "slobodno" vrijeme zadnja 2-3 tjedna. Povrh svega rezultata cjelednovnog učenja i ubijanja po sveučilišnoj knjižnici nema, valjda sam stvarno lupio totalni burnout, ne znam. Vježbao matematiku ko luđak da bi krajnji ishod bio 1/25 bodova - katastrofa. No dobro, to je već neka druga priča... Znam samo da sam odlučio ako ove godine opet tresnem, napuštam i ne upisujem ništa htjeli to moji starci ili ne jer ovako ne ide, lažem i sebe i sve oko sebe za qrac - ne želim ić na faks i gotovo.

Stignem možda pola sata do sat dnevno posvetit marketingu, a to je praktično ništa. I eto jučer sam ulupao 15 minuta bezveze dok sam natipkao update, jbg Biggrin.

Sada ću preko praznika udarit luđački tempo, odradit posla unaprijed za 2-3 tjedna i što se tiče list buildinga i što se tiče pisanja članaka, ne vidim drugoga načina da izguram ovo kako treba s obzirom da praktično odmah nakon praznika kreće nova runda kolokvija i nakon toga ispiti.

Potpuno te razumem, jer i ja imam slican problem oko faxa. Prvu godinu sam ocistio, a ovu drugu sam evo obnovio i opet ne ucim to, jer su totalne nebuloze i to mene ipak zaista ne zanima, kada sam upisivao fakultet prodavane su mi price o nekom drugom smeru i predmetima a ovde mi sada serviraju neke vanzemaljske stvari koje nemaju dodira sa realnoscu i primenljivoscu u real life-u. Tako da cu ja videti da internet zaradu postavim na neke zdrave noge da mi matorci vise nece uticati na odluke, pa mozda i batalim ovaj fax i posvetim se iskljucivo internet marketingu i zaradi online. Mozda posle upisem neki privatni za PR-a sa e-learningom i slicno jer je to ono sto me istinski zanima i sto bi koristilo u ovakvom poslu. Tako nesto predlazem i tebi. Ako je vec fax ono sto te ne zanima i sputava da ostvaris neke druge ciljeve, onda dobro razmisli i preispitaj se. Jbg, ni ti ni ja sigurno ne bi bili prvi koji su batalili fax, i posvetili se nekim drugim stvarima koje su kasnije izrasle u nesto mnogo lepse, obimnije i sto ce cak donositi vecu zaradu, i voleli bi svoj posao kojim se bavimo. Eto, da ne idem nesto previse u off topic ali kad smo se vec dotakli faxa i ostalih sputavanja, morao sam ovo napisati jer sam u slicnoj situaciji.

Inace sto se tice ovog projekta 0-1000 subscribera, uzmi sebi vremena i iskoristi te periode kada imas manje ucenja i manje obaveza oko faxa pa odradi nesto za sta bi ti inace mozda trebalo 3 dana. Tako ces dobiti na vremenu i ubrzati ceo proces.
Takodje, ako vec imas puno variranja sa slobodnim vremenom, mozda cak i nije najbolja opcija da nesto jasno definises vezano za rok do kada moras ostvariti svoj cilj. Mozda je bolje da to okvirno postavis. I da odredis prioritete npr:
1) fax
2) internet marketing uopste (posvecenost nekom sajtu npr ili nesto krupnije)
3) projekat: 0-1000 subscribera

Na primer. Cisto da bi se bolje organizovao u toku dana. Naravno ti pored ove 3 stvari mozes dodati jos puno koje ti odgovaraju i koje su ti bitne u zivotu npr: teretana, citanje nekih korisnih knjiga, riba, odrazavanje kontakata sa prijateljima da ponekad odete do caffe-a i slicno. Jer jbg care, dan nam traje samo 24 casa i moramo imati sjajnu organizaciju da bi istrajali i postigli sve ono sto smo zacrtali za to vreme.
Predlozio bih ti jos (to sam ja cesto radio kada sam imao puno obaveza i kada sam bio prebukiran) da uvece kada legnes da spavas, odvojis 5-10 minuta da napises u blokcic sta zelis da uradis narednog dana. Napravis spisak stvari i pored mozes napisati vreme za koje ocekujes da ces to odraditi, i koliko planiras na to da posvetis.
Npr:
- Odlazak na fax: 09-12h
- Pauza od 12-14h: iskoristicu je za malo internet marketinga ili za neke stvari koje ce mi ubrzati ostvarenje ovog cilja
- Vezbe na faxu: 14-16h
- Odmaram se malo kuci do 17h
- Od 17h do 19h ucim za fax
- Od 19h do 21h radim na ovom projektu
- Od 21h do 22h odem malo do caffe-a sa ortakom ili slicno, ili teretana npr
- Od 22h do 00h jos radim na projektu ili ucim za fax nesto bitno itd
- i za kraj napises obaveze za naredni dan, kao i da evidentiras koliko si se prethodnog dana pridrzavao plana i koliko si stvari zaista efikasno odradio.

Znas, mislim da bi ti to jako pomoglo. Organizacija je jako bitna i da bi napredovao u svemu, pa i u ovom projektu skupljanja subscribera Winking

Eto, mozda je malo off, ali mislim da bi ti bili korisni ovako neki saveti cisto kao neki vid motivacije i neke jos smernice za bolju organizaciju sto bi ti samim tim ustedelo jako puno vremena i uspeo bi da imas bolje rezultate na svim planovima zivota Winking

Pozdravljam te i samo napred pa kad ugrabis vremena pisi kako napredujes Waving
Find all posts by this user
19-12-2010, 08:17 PM
(19-12-2010 02:19 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(19-12-2010 01:58 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma zacrtao sam sebi nekih 3 sata dnevno za ovo, 1-2 sata za pisanje članaka i ostatak vremena za faks, no nažalost faks mi je zauzeo skoro pa svo "slobodno" vrijeme zadnja 2-3 tjedna. Povrh svega rezultata cjelednovnog učenja i ubijanja po sveučilišnoj knjižnici nema, valjda sam stvarno lupio totalni burnout, ne znam. Vježbao matematiku ko luđak da bi krajnji ishod bio 1/25 bodova - katastrofa. No dobro, to je već neka druga priča... Znam samo da sam odlučio ako ove godine opet tresnem, napuštam i ne upisujem ništa htjeli to moji starci ili ne jer ovako ne ide, lažem i sebe i sve oko sebe za qrac - ne želim ić na faks i gotovo.

Potpuno te razumem, jer i ja imam slican problem oko faxa. Prvu godinu sam ocistio, a ovu drugu sam evo obnovio i opet ne ucim to, jer su totalne nebuloze i to mene ipak zaista ne zanima, kada sam upisivao fakultet prodavane su mi price o nekom drugom smeru i predmetima a ovde mi sada serviraju neke vanzemaljske stvari koje nemaju dodira sa realnoscu i primenljivoscu u real life-u. Tako da cu ja videti da internet zaradu postavim na neke zdrave noge da mi matorci vise nece uticati na odluke, pa mozda i batalim ovaj fax i posvetim se iskljucivo internet marketingu i zaradi online. Mozda posle upisem neki privatni za PR-a sa e-learningom i slicno jer je to ono sto me istinski zanima i sto bi koristilo u ovakvom poslu. Tako nesto predlazem i tebi. Ako je vec fax ono sto te ne zanima i sputava da ostvaris neke druge ciljeve, onda dobro razmisli i preispitaj se. Jbg, ni ti ni ja sigurno ne bi bili prvi koji su batalili fax, i posvetili se nekim drugim stvarima koje su kasnije izrasle u nesto mnogo lepse, obimnije i sto ce cak donositi vecu zaradu, i voleli bi svoj posao kojim se bavimo. Eto, da ne idem nesto previse u off topic ali kad smo se vec dotakli faxa i ostalih sputavanja, morao sam ovo napisati jer sam u slicnoj situaciji.

Inace sto se tice ovog projekta 0-1000 subscribera, uzmi sebi vremena i iskoristi te periode kada imas manje ucenja i manje obaveza oko faxa pa odradi nesto za sta bi ti inace mozda trebalo 3 dana. Tako ces dobiti na vremenu i ubrzati ceo proces.
Takodje, ako vec imas puno variranja sa slobodnim vremenom, mozda cak i nije najbolja opcija da nesto jasno definises vezano za rok do kada moras ostvariti svoj cilj. Mozda je bolje da to okvirno postavis. I da odredis prioritete npr:
1) fax
2) internet marketing uopste (posvecenost nekom sajtu npr ili nesto krupnije)
3) projekat: 0-1000 subscribera

Na primer. Cisto da bi se bolje organizovao u toku dana. Naravno ti pored ove 3 stvari mozes dodati jos puno koje ti odgovaraju i koje su ti bitne u zivotu npr: teretana, citanje nekih korisnih knjiga, riba, odrazavanje kontakata sa prijateljima da ponekad odete do caffe-a i slicno. Jer jbg care, dan nam traje samo 24 casa i moramo imati sjajnu organizaciju da bi istrajali i postigli sve ono sto smo zacrtali za to vreme.
Predlozio bih ti jos (to sam ja cesto radio kada sam imao puno obaveza i kada sam bio prebukiran) da uvece kada legnes da spavas, odvojis 5-10 minuta da napises u blokcic sta zelis da uradis narednog dana. Napravis spisak stvari i pored mozes napisati vreme za koje ocekujes da ces to odraditi, i koliko planiras na to da posvetis.
Npr:
- Odlazak na fax: 09-12h
- Pauza od 12-14h: iskoristicu je za malo internet marketinga ili za neke stvari koje ce mi ubrzati ostvarenje ovog cilja
- Vezbe na faxu: 14-16h
- Odmaram se malo kuci do 17h
- Od 17h do 19h ucim za fax
- Od 19h do 21h radim na ovom projektu
- Od 21h do 22h odem malo do caffe-a sa ortakom ili slicno, ili teretana npr
- Od 22h do 00h jos radim na projektu ili ucim za fax nesto bitno itd
- i za kraj napises obaveze za naredni dan, kao i da evidentiras koliko si se prethodnog dana pridrzavao plana i koliko si stvari zaista efikasno odradio.

Znas, mislim da bi ti to jako pomoglo. Organizacija je jako bitna i da bi napredovao u svemu, pa i u ovom projektu skupljanja subscribera Winking

Eto, mozda je malo off, ali mislim da bi ti bili korisni ovako neki saveti cisto kao neki vid motivacije i neke jos smernice za bolju organizaciju sto bi ti samim tim ustedelo jako puno vremena i uspeo bi da imas bolje rezultate na svim planovima zivota Winking

Pozdravljam te i samo napred pa kad ugrabis vremena pisi kako napredujes Waving

Ja ti to malo drukčije radim, mene totalna organizacija sputava i snižava mi produktivnost. Odredim sebi što ću radit narednih par dana, ali onda to što sam zacrtao radim kako mi "pukne". Znači ako 3 dana imam 7 istih stvari za odradit, svaki dan će raspored obaveza bit drukčiji - jedan dan ću to odradit jednim redoslijedom, ali sutradan ću to skroz drukčije. Tako funkcioniram otkad znam za sebe, probao sam sve po "papiru" ali to mi nikad nije išlo.

Airsoft Field
27-12-2010, 03:30 AM
UPDATE:

Nakon skoro 2 tjedna, stanje je sljedeće:

[Image: aweberscreenshot.jpg]

Od sve skupa nekih 30-ak ljudi koje je unijelo podatke u subscribe formu, njih 15 je potvrdilo klikom na confirmation link. Opt-in rate je i dalje vrlo niskih 1.5%, što znači da na 100 impresija imam svega 1-2 potvrđena subscribera, no kako sam već rekao, to je zbog činjenice da promet dolazi sa traffic exchange-ova i sličnih sajtova gdje ljudi surfaju da bi dobili kredite za prikazivanje vlastitih sajtova i samim time kvaliteta takvog prometa je znatno niža. Interesantna je stvar što dosada nije bilo nikoga da se unsubscribe-a, "odjavi" sa liste Smile

No dobro, polako ali sigurno napreduje se. Ono što me veseli je da sam danas tj. jučer imao i prvi mali profit od ove mikro liste što sam nabildao

[Image: clickbank.jpg]

Odavno sam napravio account na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i onda sam skontao da bi bilo dobro opalit jedan OTO (one time offer) kada se netko prijavi na moju email listu. I šta jest jest od 15 potvrđenih subscribera jedan je zagrizao Smile. U suštini stvar je u tome da se ljudima ponudi nešto fenomenalno za male pare i usput im se kaže da moraju reagirat sad ili više nikad neće bit u prilici (one time offer - sad il' nikad Biggrin). I to naravno potiče određene psihološke procese u čovjeku pa određeni % njih zagrize.

Također sam malo "gubio" vrijeme na Warrior Forumu i naletio na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. naravno, instant se prijavio i mogu reć da je fenomenalan servis, od ovih 15 subscribera dvoje je došlo preko toga servisa. Bazira se na razmjeni prometa, svaki put kada posjetitelj posjeti neki moj sajt na kojem sam stavio listcrew kod, iskoči popup u kojem se oni mogu pretplatit/subscribe-at na nečije druge email liste, ja zauzvrat dobijam kredite za prikazivanje moga vlastitog oglasa unutar pop-up prozora na sajtovima drugih ljudi. Jako sam zadovoljan.

Prije neki dan sam spiskao 47$ na 5 solo ad kredita na listbuildingmaximizer.com (blagdanska akcija, inače samo 1 kredit košta 30-ak$). Danas potrošio 1, šta jest jest u relativno kratkom roku sam dobio nekih 300-400 posjeta i kao što vidit gore od tih nekoliko stotina 5 je došlo na email listu (ovih 30.49$ što sam danas zaradio na Clickbanku vjerojatno potječe od ove promocije).

Ovo zadnje u zagradama dovodi opet do problema preciznog praćenja rezultata što još nisam uspio sredit. Problem je što ja ne mogu pomoću Google Analyticsa znat odakle mi dolazi najbolji promet s obzirom da prijava i potvrda članstva na moju email listu vodi posjetitelja raznoraznim redirekt vezama i kroz email servise pa nisam još skontao kako i jeli to uopće izvedivo. Dok su ovako još skromni počeci nije tolko ni bitno, ali moglo bi bit bitno kasnije.

Još jedan problem koji sam primijetio je kvalitet prometa sa određenih traffic exchange-ova. Naravno, kao i svagdje drugdje, uvijek postoje ljudi koji žele smuljat sistem. Na primjer, primijetio sam da mi Google Analyticss registrira 50-ak posjeta sa easyhits4u.com jučer, no ja sam tamo potršio više od 150 kredita. Gdje je nestalo 100 posjeta? Ovo me navodi na zaključak da tu vjerojatno ima mnogo botova (Google Analytics ne računa botove, spider i crawlere kao posjetitelje) ili su pojedinci skontali kako automatizirat proces manualnog surfanja na neki drugi način. Zaključak je da ću vjerojatno prestat koristit određene traffic-exchange-ove i probat neke druge - ionako ih ima k'o blata.

SUMA SUMARUM: Možda je malo, a i jest malo, no činjenica je da nakon 2 tjedna tijekom kojih sam radi faksa, obaveza i sveg ostalog potrošio najviše 20 sati na ovaj projekt (što je stvarno vrlo vrlo malo, planirao sam više ali dan ima samo 24h), imam 15 ljudi na email listi. To je 15 ljudi koji su pristali na to da im ja prikupim kontakt podatke u zamjenu za određene informacije/proizvode. Uvjeren sam da čak i ako nastavim ovakvim sporim tempom, za pola godine ću već imat par stotina ljudi na email listi. Koliko sam vremena i energije ulupao u gluposti, pola godine ulaganja u nešto za što i sami vidite da DONOSI profit je ja mislim isplativo.

Ajd poz, idem sad pisat članke, moram zaradit još para, uložit u ovo da mogu manje vremena trošit i ubrzat rezultate Waving 2011 is f**ing mine Sparkle

Airsoft Field
27-12-2010, 12:02 PM
Pratim ovaj thread vec neko vreme i zelim pohvaliti projekat i ideju. Zaista sam procitao dosta korisnih informacija i dobio neke ideje. Inace godinama se prica da je najbolja lova u email listama, ali je ocigledno potrebno dosta rada i planiranja da bi se sve kockile slozile i da bi se rad isplatio.

I ja licno sam se pokusao u ovim vodama, ali nikako ne mogu da nadjem pravi offer koji ce da se prodaje kod mojih optinova.
Naime, imam dva sajta na kojima imam zaista dobre liste.
Prvi sajt je vezan za ulicne borbe i tuce, i na toj listi imam preko 4000 adresa, medjutim nikad nisam uspeo naci nesto sto bih im prodao. I ovaj sajt sam u poslednje vreme zapostavio, tako da mi i nije toliko bitan.

Drugi sajt, koji mi je primaran i koji svakodnevno dobija oko 20tak novih pravih optinova koji zaista zele dobijati informacije od mene je u malo nezgodnoj nichi. Naime nicha je sajt koji se bavi nedozvoljeni sadrzaj savetima za veze, seks, odnose itd.. Nije hardcore i nema eksplicitnog materijala, ali ima teksta koji je namenjen odraslim osobama. Moze se reci da je sajt neki vid softcora. Ono sto mene zanima jeste da li bih u ovom OtoGoldminu mogao naci neki offer koji bih mogao ponuditi mojim optinovima na listi? Ili postoji neki drugi sajt gde bih mogao naci neki zanimljiv offer za moju listu?? Kao sto vidite u attachementu lista ima preko 2000 optinova na aweberu, plus imam oko 2000 koje sam skinuo da ne bih placao skuplji paket jer sam za njih ispucao sve emailove koje imam u responderu.

Attached File(s) Image(s)

Najbolji affiliate program sa ponudama za domaci trafik - Optimizovane Landing Strane.. Brza isplata na PP, WM, Paxum
Visit this user's website Find all posts by this user
27-12-2010, 12:52 PM
(27-12-2010 03:30 AM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Odavno sam napravio account na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i onda sam skontao da bi bilo dobro opalit jedan OTO (one time offer) kada se netko prijavi na moju email listu. I šta jest jest od 15 potvrđenih subscribera jedan je zagrizao Smile. U suštini stvar je u tome da se ljudima ponudi nešto fenomenalno za male pare i usput im se kaže da moraju reagirat sad ili više nikad neće bit u prilici (one time offer - sad il' nikad Biggrin). I to naravno potiče određene psihološke procese u čovjeku pa određeni % njih zagrize.
Cijena nije bitna, OTO se često bazira i na potpuno nabrijanim cijenama bez ikakvih pokušaja minimizacije vrijednosti istih (s tim da se, naravno, fokus prebacuje na vrijednost proizvoda), samo ne volim baš nekako taj kompletan 'OTO' pojam, svaki dobar pothvat u DM-u mora imat scarcity faktor (koji je najvećim dijelom zaslužan za efikasnost ovo principa) i skoro sve dobre DM ponude se baziraju na ponudama koje i ako se vrate više neće biti tako pogodne.

Quote:Također sam malo "gubio" vrijeme na Warrior Forumu i naletio na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. naravno, instant se prijavio i mogu reć da je fenomenalan servis, od ovih 15 subscribera dvoje je došlo preko toga servisa. Bazira se na razmjeni prometa, svaki put kada posjetitelj posjeti neki moj sajt na kojem sam stavio listcrew kod, iskoči popup u kojem se oni mogu pretplatit/subscribe-at na nečije druge email liste, ja zauzvrat dobijam kredite za prikazivanje moga vlastitog oglasa unutar pop-up prozora na sajtovima drugih ljudi. Jako sam zadovoljan.
(27-12-2010 03:30 AM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Prije neki dan sam spiskao 47$ na 5 solo ad kredita na listbuildingmaximizer.com (blagdanska akcija, inače samo 1 kredit košta 30-ak$). Danas potrošio 1, šta jest jest u relativno kratkom roku sam dobio nekih 300-400 posjeta i kao što vidit gore od tih nekoliko stotina 5 je došlo na email listu (ovih 30.49$ što sam danas zaradio na Clickbanku vjerojatno potječe od ove promocije).

Savjet: niche MB i CPV, sa investicijama tipa ovih ispod, imao bi puno bolje rezultate, stavit ću tu par osnovnih metrika za evaluaciju toga. Micro scale MB bi bio efikasan ovdje, CPV traži veći startni depozit ali sama cijena je preniska za ono što se dobije sa par kvalitetnih CPV/EMM kampanja.

Također, kad dođeš do razine da ti ovo gore bude neki dnevni budget, pokreni lead gen kampanje na par CPA mreža (mogu preporučit one koje su mi dale najbolje rezultate za to), imat ćeš autopilot list building mašinu, i sa kvalitetnom analizom varijabli tipa ALC i LCV (lifetime customer value je nešto manje relevantan iz pozicije AM-a ali i u tom području je analiza istog i više nego korisna) ćeš imat impresivan ROI.

Sadašnji ALC bi ti osigurao opt-in unutar dosta kompetitivnijih i bogatijih industrija, al ok, i to je start, glavno da se na kraju pokaže neki profit u svemu, dalje će logičan korak u ovom [rekurzivnom] procesu optimizacije biti i minimizacija ove cifre.

Quote:Ovo zadnje u zagradama dovodi opet do problema preciznog praćenja rezultata što još nisam uspio sredit. Problem je što ja ne mogu pomoću Google Analyticsa znat odakle mi dolazi najbolji promet s obzirom da prijava i potvrda članstva na moju email listu vodi posjetitelja raznoraznim redirekt vezama i kroz email servise pa nisam još skontao kako i jeli to uopće izvedivo. Dok su ovako još skromni počeci nije tolko ni bitno, ali moglo bi bit bitno kasnije.
Sa više LP-a + P202 je lako izvedivo, iako meni ovo prvo nije trebalo ni ranije dok sam bio sa CContactom; praćenje, testiranje i analiza rezultata su jednostavni kad se sve u startu dobro pripremi za to, ne valja na to gledat kao na nešto što se poslije implementira, marketinške kampanje se pokreću u sklopu sa platformom za analizu i testiranje rezultata iste.

Quote:Još jedan problem koji sam primijetio je kvalitet prometa sa određenih traffic exchange-ova. Naravno, kao i svagdje drugdje, uvijek postoje ljudi koji žele smuljat sistem. Na primjer, primijetio sam da mi Google Analyticss registrira 50-ak posjeta sa easyhits4u.com jučer, no ja sam tamo potršio više od 150 kredita. Gdje je nestalo 100 posjeta? Ovo me navodi na zaključak da tu vjerojatno ima mnogo botova (Google Analytics ne računa botove, spider i crawlere kao posjetitelje) ili su pojedinci skontali kako automatizirat proces manualnog surfanja na neki drugi način. Zaključak je da ću vjerojatno prestat koristit određene traffic-exchange-ove i probat neke druge - ionako ih ima k'o blata.
Vjerovatno već pretpostavljaš da bih ti ja savjetovao da kompletno odbaciš takve sisteme (bar sisteme te razine, ima kvalitetnih exchange servisa, samo što ćeš kad ispuniš kriterije potrebne za kvalificiranje na iste već imat dovoljno i resursa i novaca da ti tako nešto neće bit potrebno i vrlo lako ćeš imat razvijene vlastite traffic strategije), ali neka, nastavi sa onim što daje rezultate, poslije se može to poboljšat, neovisno o oportunitetnim troškovima u ovoj fazi.

Quote:SUMA SUMARUM: Možda je malo, a i jest malo, no činjenica je da nakon 2 tjedna tijekom kojih sam radi faksa, obaveza i sveg ostalog potrošio najviše 20 sati na ovaj projekt (što je stvarno vrlo vrlo malo, planirao sam više ali dan ima samo 24h), imam 15 ljudi na email listi. To je 15 ljudi koji su pristali na to da im ja prikupim kontakt podatke u zamjenu za određene informacije/proizvode. Uvjeren sam da čak i ako nastavim ovakvim sporim tempom, za pola godine ću već imat par stotina ljudi na email listi. Koliko sam vremena i energije ulupao u gluposti, pola godine ulaganja u nešto za što i sami vidite da DONOSI profit je ja mislim isplativo.
Malo je, pogotovo ako ti je stvarno trebalo 20h, satnicom od bar $10/h to ti trebalo dat (u nabavi) 300-400 opt-ins, ali neću sad ulazit u to, primarna stvar je da je sve nekako krenulo.

(27-12-2010 12:02 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pratim ovaj thread vec neko vreme i zelim pohvaliti projekat i ideju. Zaista sam procitao dosta korisnih informacija i dobio neke ideje. Inace godinama se prica da je najbolja lova u email listama, ali je ocigledno potrebno dosta rada i planiranja da bi se sve kockile slozile i da bi se rad isplatio.
Najbolja lova je u bankarstvu, ali da ne skrećem sa teme, naravno, potrebno je učit, planirat, radit, testira, optimizirat, potrebni su svi standardni koraci koji vode ka uspjehu generalno u bilo kojem polju, i koraci potrebni za vođenje bilo koje kvalitetne marketinške kampanje (što opet iz nekog razloga većina ne zna, iako ulazi u ovo područje). Samo zadovolji te kriterije i - sudeći prema većini u ovom poslu - bez previše problema bi se mogao naći na drugoj strani, na strani onih koji su ostvarili bar neki uspjeh u IM-u.

(27-12-2010 12:02 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I ja licno sam se pokusao u ovim vodama, ali nikako ne mogu da nadjem pravi offer koji ce da se prodaje kod mojih optinova.
Formiraj svoj, osnovna vještina u marketingu je kreiranje ponude.

(27-12-2010 12:02 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Naime, imam dva sajta na kojima imam zaista dobre liste.
Prvi sajt je vezan za ulicne borbe i tuce, i na toj listi imam preko 4000 adresa, medjutim nikad nisam uspeo naci nesto sto bih im prodao. I ovaj sajt sam u poslednje vreme zapostavio, tako da mi i nije toliko bitan.
Nisi uspio naći nešto što bi prodao u self-help/fitness hibrid nicheu? Proizvoda ima i previše (iako bih ti ja ionako preporučio da sa time samo započneš, onda idi info biz putem, dugoročno je dosta isplativije), ovo i ispunjava sve neke formalne uvjete za kvalifikaciju dobrog nichea, ima i desire i need i urgency faktore, kao i gomilu proizvoda i ponuda koje možeš pronaći u kvalitetnijim CPA mrežama ili za koje možeš formirat direktne dogovore, što je sa listom te veličine olakšano i zahtjeva samo osnovno poznavanje ovog posla i osnovne vještine pregovaranja, kvalitetan JV je mogao osigurat da lista još bude živa.

Da, smatram da je sad većim dijelom ubijena, osim ako se nisi držao neke konzistentne mailing sekvence i slao im vrijedan sadržaj bar jednom mjesečno, ovisno o tome kako je kampanja postavljena, o inklinacijama tržišta, o samoj vrijednosti toga svega, itd, ne želim ni ulazit u neke šire diskusije o tome, al uglavnom, savjetovao bih ti da ako imaš još neke planove za tu listu, da ih sve pretočiš u novu aktivnu listu klasičnom metodom filtriranja kvalitete leadova.

(27-12-2010 12:02 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Drugi sajt, koji mi je primaran i koji svakodnevno dobija oko 20tak novih pravih optinova koji zaista zele dobijati informacije od mene je u malo nezgodnoj nichi. Naime nicha je sajt koji se bavi nedozvoljeni sadrzaj savetima za veze, seks, odnose itd.. Nije hardcore i nema eksplicitnog materijala, ali ima teksta koji je namenjen odraslim osobama. Moze se reci da je sajt neki vid softcora. Ono sto mene zanima jeste da li bih u ovom OtoGoldminu mogao naci neki offer koji bih mogao ponuditi mojim optinovima na listi? Ili postoji neki drugi sajt gde bih mogao naci neki zanimljiv offer za moju listu?? Kao sto vidite u attachementu lista ima preko 2000 optinova na aweberu, plus imam oko 2000 koje sam skinuo da ne bih placao skuplji paket jer sam za njih ispucao sve emailove koje imam u responderu.
To je isto relativno pogodan niche (ovisno o tome u kojoj točno gradaciji istog se bazira lista, ovom gore opisu odgovaraju info businessi vrijednosti i do $20M/yr (pagen), kao i oni vrijednosti od par tisuća dolara), vrijedi sve što sam rekao gore, ponuda ima i previše, kao i mogućnosti za kreaciju istih.

Thanks given by (2): adsenseamater, Raymond
27-12-2010, 12:57 PM
fanste - ja da sam na tvom mjestu ja bi se regao na sve moguce CPA mreze, Affiliate networke itd. i onda proucio kakvih proizvoda bi mogao prodavati. Racunaj da ti pod "seksualne savjete" mozes prodavati puno toga. Od amazon "hard copy" ili digital copy knjiga, do clickbanka sigurno ima raznih e-bookova sto mozes ponudit za savjete u vezi, seksualnih odnosa, na CPA mrezama ima sigurno svega, health affiliate mraze, imas linkshare, commision junction, pa sigurno ima i nekih "napitaka" ili krema i proizvoda koji bi mogli pomagati za "bolje" odnose. Toj ekipi mozes uvalit stvarno svasta, npr. dijetalne proizvode samo im slozis ponudu tipa evo cisto iz glave lupam. Bacis text sto je nedavno pisao, istrazivanje da bi 60% muskaraca ostavilo svoju zenu ako bi dobila 3 i pol kile. Bacis tako par stvari "argumenata" u e-mail (mozda cak i custom LP za to) i kazes kako bi imali bolji seksualni zivot i (p)ostali privlacni sadasnjem partneru iskoristite ovaj super odlican dietalni proizvod, ili da lakse nadju sexualnog partnera.
Ugl. nisam uopce da radi sa listama ali jednu pametnu stvar je Howie bio rekao, oni koji su na listi imaju 2 stvari da naprave, ili ce kupit ili ce se unsubscribat jbg realno gledano osim toga nemas koristi od njih.
27-12-2010, 04:03 PM
(27-12-2010 12:57 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ugl. nisam uopce da radi sa listama ali jednu pametnu stvar je Howie bio rekao, oni koji su na listi imaju 2 stvari da naprave, ili ce kupit ili ce se unsubscribat jbg realno gledano osim toga nemas koristi od njih.

Ma je***o te Howie više, nemoj mi kvarit lijepo raspoloženje Tease Slažem se, zato sam i udario OTO nakon subscribe-a. Da budem precizniji to sam napravio na malo suptilniji način - ugl da ne tipkam pola sata ovdje evo link pa možete vidjet kako sam to odradio (prilično početnički, ali izgleda da daje rezultate).

@Neo Hvala na savjetima. Sve što si rekao stoji, no drukčije je malo kada tek (nanovo) počinješ, imaš ograničena sredstva i još povrh svega imaš relativno dobra iskustva sa određenim stvarima od prije (traffic exchangei email/listbuilder servisi). Nemoj zaboravit da sam ja samo pomoću traffic exchange-ova natukao listu od oko 500 subscribera prije 5-6 mjeseci i od te iste liste zaradio par stotina dolara (sjećaš se i sam da si mi pomagao prebacivat lovuBiggrin) - valjda ti je jasno zašto nisam baš comfortable bacit se u te "više" razine igre Winking. Druga stvar je što sam ja izbombardirao tu listu promo mejlovima i affiliate linkovima do bola pa nakon mjesec dana više nitko sa te liste ne čita mejlove koje šaljem Hysterical To se više neće ponovit Smile

A uostalom nisam još zgotovio vlastite reportove, nekako mi se ne čini pametno pokretat MB i CPV kampanje za ove generičk/PLR/MRR proizvode, no ne držim da sam apsolutno u pravu.

Nakon nove godine ću te upilat u vezi tracking rješenja Smile. BTW ubij me ako znam na što točno misliš pod "ALC" Crazy_grin

@fanste eh, daj meni 30% profita od promocija na te tvoje liste i učinit ću nas obojicu bogatima preko noći Hysterical Ne, sad ozbiljno, ako ne znaš što bi promovirao, tu sam da ti pomognem jer stvarno kao što je Neo rekao mogućnosti ima i previše, samo treba znat zbrojit 2 i 2. Moj ti je savjet da se odmah danas baciš na lagani research, pronađi par kvalitetnih informacija po forumima, blogovima, torrentima itd. sklopi na brzinu neki relevantan report ili ako ti se ne da samo natipkaj članak i šalji broadcast na te liste i vidi koliki i kakav će bit odziv. Ja ovako "odokativno" vjerujem da će se nać barem par stotina ljudi i sa jedne i sa druge liste koji će bit zainteresirani za sadržaj tvoga mejlova.

BTW ovaj otogoldmine.com nije primjenjiv za tvoje niche-e, ponude su orijentirane striktno ka IM/MMO publici

Airsoft Field
27-12-2010, 06:14 PM
Da sam na tvom mjestu prvo bih lovu trošio na ppc oglase na jeftinijim mrežama tipa bidvertiser. 5 centa po kliku i nije neka lova.
A ova raja sa safelista jer tu više-manje da ti nešto uvali i ne čude me tvoji rezultati s tom vrstom traffica.
29-12-2010, 10:44 PM
Hvala puno svima na iscrpnim odgovorima.

U toku sam sa svim affialite mrezama i ponudama i znam da ih je puno za moju nichu, ali jednostavno izgleda ne znam napraviti pravi sled mailova i offera u autoresponderu. A da ih sam sastavljam stvarno nemam vremena, a verujem da je u tome i poenta.. Ja sam do sada uzimao gotove autorespondere koje clickbank programi nude, ali rezultati nisu bili nista specijalni, tek toliko da od njih isplatim za aweber.

Pa eto, rovad, ukoliko si stvarno zainteresovan za saradnju, posto vidim da ti email marketing stvarno lezi i da ga puno istrazujes, mozes me kontaktirati na pm da se eventualno dogovorimo. Posto nemam vremena, a zaista verujem da moje liste imaju potencijala mozes slobodno uzeti i 50% od onoga sto bi zaradio. Jedino sto ti ne mogu dati jeste pristup samim listama tj. email adresama. A oko ostalog se mozemo dogovoriti kako hoces. Pa ti razmisli i ako hoces pisi mi...

Najbolji affiliate program sa ponudama za domaci trafik - Optimizovane Landing Strane.. Brza isplata na PP, WM, Paxum
Visit this user's website Find all posts by this user
29-12-2010, 11:23 PM (This post was last modified: 29-12-2010 11:25 PM by rovad.)
(29-12-2010 10:44 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala puno svima na iscrpnim odgovorima.

U toku sam sa svim affialite mrezama i ponudama i znam da ih je puno za moju nichu, ali jednostavno izgleda ne znam napraviti pravi sled mailova i offera u autoresponderu. A da ih sam sastavljam stvarno nemam vremena, a verujem da je u tome i poenta.. Ja sam do sada uzimao gotove autorespondere koje clickbank programi nude, ali rezultati nisu bili nista specijalni, tek toliko da od njih isplatim za aweber.

Pa eto, rovad, ukoliko si stvarno zainteresovan za saradnju, posto vidim da ti email marketing stvarno lezi i da ga puno istrazujes, mozes me kontaktirati na pm da se eventualno dogovorimo. Posto nemam vremena, a zaista verujem da moje liste imaju potencijala mozes slobodno uzeti i 50% od onoga sto bi zaradio. Jedino sto ti ne mogu dati jeste pristup samim listama tj. email adresama. A oko ostalog se mozemo dogovoriti kako hoces. Pa ti razmisli i ako hoces pisi mi...

Ma lol Crazy_grin, tek ćemo mi vidjet jel mi email marketing leži. Polako, i ja imam povijest zajeba sa mukotrpnim građenjem liste i onda uništavanjem te iste liste u par kratkih mjeseci Hysterical

Ajd točno je da ga puno istražujem, no i dalje sam relativni njubić i početnik u svemu ovome.

No ajde da se pohvalim malo rezultatima u zadnjih par dana. Uspio sam nagovorit jednog tipa sa Warrior Foruma da pošalje mejl na svoju listu od 600 subscribera i promovira moju ponudu, plus što sam opalio još jedan solo ad na listbuildingmaximizer.com i spamao Digital Point i Warrior Forum zadnja 2 dana (u međuvremenu uhvatio i neku virozu, puca me fibra 38.5)
[Image: aweberscreenshot-1.jpg]

[Image: clickbank-1.jpg]

U nešto više od 2 ipo dana sam uspio udvostručiti listu - gdje ćeš bolji poklon za novu godinu nego ovo Drinking (dobro, riba u toplom krevetu je još bolji poklon, no i ako ostane ovako ja sam zadovoljan Biggrin)

Airsoft Field
29-12-2010, 11:44 PM
(29-12-2010 10:44 PM)fanste Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala puno svima na iscrpnim odgovorima.

Postoji jedan mali dio koji se tiče marketinške teorije i kojekakvih marketinških taktika u tome, ostalo je čista vrijednost; kad imaš nešto što će konkretno objektivno koristit tvojim subscriberima, i kad si ekspert za taj niche (ili imaš pristup istom), onda je i slijed nebitan, važno je da na 1 promotivni e-mail idu bar 3 sa pravom vrijednošću. Ako šalješ 2 maila mjesečno, to je 6 promotivnih mailova godišnje, a to je baza dosta uspješnih EMM projekata koje sam vidio (ja imam malo agresivnije ciljeve ali opet ne odstupam daleko od ove neke optimalne mjere).

(29-12-2010 11:23 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma lol Crazy_grin, tek ćemo mi vidjet jel mi email marketing leži. Polako, i ja imam povijest zajeba sa mukotrpnim građenjem liste i onda uništavanjem te iste liste u par kratkih mjeseci Hysterical

Ajd točno je da ga puno istražujem, no i dalje sam relativni njubić i početnik u svemu ovome.

No ajde da se pohvalim malo rezultatima u zadnjih par dana. Uspio sam nagovorit jednog tipa sa Warrior Foruma da pošalje mejl na svoju listu od 600 subscribera i promovira moju ponudu, plus što sam opalio još jedan solo ad na listbuildingmaximizer.com i spamao Digital Point i Warrior Forum zadnja 2 dana (u međuvremenu uhvatio i neku virozu, puca me fibra 38.5)

U nešto više od 2 ipo dana sam uspio udvostručiti listu - gdje ćeš bolji poklon za novu godinu nego ovo Drinking (dobro, riba u toplom krevetu je još bolji poklon, no i ako ostane ovako ja sam zadovoljan Biggrin)

Za ovo prvo - puno vode i ležanja; za ovo drugo - riba neće sama doći, digni se iznad ostalih 'frajera' i otiđi ulovi jednu, i ovdje je sve stvar vrijednosti, ili bar percipirane vrijednosti, i pravoj ribi (kad već koristimo analogiju ribolova) se mamac čini kao dobra prilika, i IRL treba dobro birat vode, tip mamca i vrstu riba, i onda proaktivno lovit. Al neću sad ovo pretvorit u Neo's Love & Sex Advice rubriku. Crazy_grin

Čestitke na nekoj zaradi, btw. Sad samo to sve skaliraj. Sad se sjetih da sam ti jednom ranije još rekao da ću ocijenit LP i pogledat iz perspektive copywritera gdje se može nešto optimizirat, izgleda da sam zaboravio na to, morat ću eventualno i to vidjet kad stignem sutra/preksutra.

Tempo života je takav da se ne stignem ni obrijat. Crazy_grin

29-12-2010, 11:57 PM
(29-12-2010 11:44 PM)Neosynthesist Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Postoji jedan mali dio koji se tiče marketinške teorije i kojekakvih marketinških taktika u tome, ostalo je čista vrijednost; kad imaš nešto što će konkretno objektivno koristit tvojim subscriberima, i kad si ekspert za taj niche (ili imaš pristup istom), onda je i slijed nebitan, važno je da na 1 promotivni e-mail idu bar 3 sa pravom vrijednošću. Ako šalješ 2 maila mjesečno, to je 6 promotivnih mailova godišnje, a to je baza dosta uspješnih EMM projekata koje sam vidio (ja imam malo agresivnije ciljeve ali opet ne odstupam daleko od ove neke optimalne mjere).

(29-12-2010 11:23 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma lol Crazy_grin, tek ćemo mi vidjet jel mi email marketing leži. Polako, i ja imam povijest zajeba sa mukotrpnim građenjem liste i onda uništavanjem te iste liste u par kratkih mjeseci Hysterical

Za ovo prvo - puno vode i ležanja; za ovo drugo - riba neće sama doći, digni se iznad ostalih 'frajera' i otiđi ulovi jednu, i ovdje je sve stvar vrijednosti, ili bar percipirane vrijednosti, i pravoj ribi (kad već koristimo analogiju ribolova) se mamac čini kao dobra prilika, i IRL treba dobro birat vode, tip mamca i vrstu riba, i onda proaktivno lovit. Al neću sad ovo pretvorit u Neo's Love & Sex Advice rubriku. Crazy_grin

Čestitke na nekoj zaradi, btw. Sad samo to sve skaliraj. Sad se sjetih da sam ti jednom ranije još rekao da ću ocijenit LP i pogledat iz perspektive copywritera gdje se može nešto optimizirat, izgleda da sam zaboravio na to, morat ću eventualno i to vidjet kad stignem sutra/preksutra.

Tempo života je takav da se ne stignem ni obrijat. Crazy_grin

Ma nema veze, trenutno sam zadovoljan sa konverzijama jer mi je blizu 40% konverzija ako izbacimo junk promet sa traffic exchange-ova, safelist-a i inih šema gdje je konverzija "gigantskih" 1%. Znam i da može puno bolje, no s obzirom da sam ja sam pisao i naslov i tekst squeeze page-a na osnovnu skromnog znanja o pisanju ovakve vrste tekstića, i još malo doradio grafiku prema vlastitom nahođenju, mislim da je dobro.

Optimizacija konverzije je neminovna, no za sada nek stoji ovako, 30-40% mi je sasvim dovoljno za početak jer je cilj što prije ulovit neku troznamenkastu sumu subscribera, a poslije ću eksperimentirat i vidjet šta je bolje i šta lošije kada budem imao više opcija za dobivanje prometa (prije svega lakše dogovaranje adswap-ova i slično)

Airsoft Field
30-12-2010, 06:51 PM
Ljepo to tebi ide...Worship
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trafficwave 60 dana besplatno LeonMak 2 2,952 01-05-2013 11:50 PM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)