Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini tutorijal: Kako zaštiti online textove od kopiranja
» ~ za domaće sajtove ~
23-11-2010, 02:59 PM (This post was last modified: 23-11-2010 03:08 PM by DavidVictor.)
Mini tutorijal: Kako zaštiti online textove od kopiranja
U današnje vreme sve je više kopiranje textova pa i čitavih stranica, bez dozvole. Većina njih čak ni ne stavi izvor sa kog su preuzeli taj text, već se potpišu kao da je njihov i misle da će proći ne kažnjeno. Vreme je da se tome stane na put, tako da se osećajte slobodnim da preduzmete sve moguće mere i korake koje su u vašoj moći da tog "kradljivca" vašeg texta u tome sprečite ili bar da ga naterate da stavi odakle je text preuzeo pa vi tako dobijete još jedan backlink. Sinoć sam baš tražio svašta i saznao još neke stvari, tako da se nadam da će ovo biti nekome od koristi, pre svega i pišem ovo da neko ko se sledeći bude opekao o krađu online texta, zna gde može naći savete šta da radi protiv toga.

Pa krenimo redom:

1) Prvo što možete da uradite je da na sajt u footeru obično, stavite onaj znak Copyright i adresu vašeg sajta.

2) Stranica sa pravilima privatnosti. Obavezno otvorite ovakvu stranicu i tu detaljno opišite sve u vezi zaštite autorskih prava, da su svi textovi sa sajta samo vaši i da je kopiranje ili korišćenje istih bez dozvole vlasnika podložno tužbi i da će biti sankcionisano.

3) Idite na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i registrujte se. Unesite ime vašeg domena i potrebne podatke za aktivaciju novog naloga. Pratite uputstva i kreirajte code koji ćete ubaciti ispred </body> taga. To će vam omogućiti da kada vam sledeći put neko iskopira text ili deo texta i postavi na sajt, automatski će mu se prikačiti link ka originalnom Vašem textu. Možete izabrati da se prikaže ili na početku ili na kraju kopiranog texta.
Sinoć sam se registrovao na ovo, imao sam dobre preporuke za to, tako da ću videti kako funkcioniše kada mi sledeći put neko bude kopirao text. Fina je alatka jer tako kada vam neko "ukrade" text i postavi na svoj, vi automatski dobijete backlink.
Naravno, sve pod uslovom da je ovaj servis bez greške i da to svaki put prepozna. Ispitaću pa ću uraditi update kada naletim na sledeću kopiju nekog mog texta.

4) Idite na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i odaberite neki od ovih banera koji vam odgovara i postavite svuda gde želite da vam se pojavljuje. Ovo je samo preventive radi, da bi možda nekog odvratilo od namere da vaš sajt iskopira jer ne zna šta stoji iza njega, kakav je to servis. Moj predlog vam je da ovaj baner stavite u footer svake stranice da bude jasno uočljiv za sve buduće kradljivce online textova.

5) Sada je vreme da istražite da li su vaše stranice iskopirane i ako jesu koje su to stranice i ko ih je iskopirao. Idite na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ili Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i ukucajte URL vašeg texta koji želite da proverite da li je iskopiran. Ako jeste, izbaciće vam eventualne kopije tog texta.

6) Kada ustanovite da vam je text ili više textova ukrađeno prvo što bi trebali da uradite je da odete na taj sajt i ako je dozvoljeno dodavanje komentara da napišete da je text iskopiran sa vašeg sajta i da date link ka originalu. A zatim kulturno i lepo zamolite vlasnika tog sajta/bloga da taj text ili ukloni ili napiše odakle je preuzeo i link ka originalu.
Ja ću većinom praktikovati da kada mi se to bude desilo sledeći put, tražiti da stavi izvor texta i ceo link ka toj mojoj stranici. Tako dobijem backlink. A naravno vi ako vam nešto baš zasmeta ili jednostavno želite da to ne stoji nigde sem na vašem sajtu, onda možete zatražiti da isti to ukloni. Tako će posetioci koju dođu da pročitaju taj text videti u komentarima da je text "ukrađen" i moći će i sami da se uvere u to, pa samim tim ćete vašem sajtu malo podići rejting, a sajt od tog "lopova" spustiti tamo gde i treba da se nalazi. Samo nikako nemojte biti vulgarni, na lep i pristojan način zamolite vlasnika da ispravi svoju grešku, jer moguće da nije obavešten o online pravima i zaštiti textova pa će tu svoju nepažnju ubrzo da ispravi, možda čak i uz neko izvinjenje ili da nije znao i slično. Dešava se i to, jer dosta ljudi danas nije upoznato sa autorskim pravima i slično. Znači prvo na kulturan način stavljate do znanja da to nije dozvoljeno i zamolite ga da to ispravi.

7) U slučaju da na tom sajtu nema opcija za dodavanje komentara, pronađite e-mail adresu na sajtu, tamo gde stoji Kontakt ili bilo šta slično odakle možete "iskopati" tu informaciju. Ako nigde na sajtu/blogu nema taj podatak, kao što se meni sinoć desilo, onda odete na sajt za proveru backlinkova ukucate adresu "kradljivca" i tražite neki backlink koji je došao sa foruma ili nekog sajta gde je moguće da je ostavio svoju e-mail adresu prilikom registracije. Tako zavirite u taj backlink, ako je potrebno registrujte se na taj forum i uđite u njegov profil i saznajte e-mail adresu. Tako sam ja sinoć uradio. Kada nađete njegovu e-mail adresu pošaljite mu kulturnu poruku da to nije lepo što je uradio, da je iskopirao Vaš text i da to nije dozvoljeno. Zamolite ga da tu grešku ispravi, da stavi izvor originalnog texta ili da text u potpunosti ukloni, u zavisnost od vaše želje.
Sačekajte dva do tri dana da vam odgovori.
Ako prođe 3 dana i ne dobijete odgovor ili dobijete u stilu: "To mene ne zanima, ja mogu da kopiram text koji ja hoću, i stavim na svoj sajt, to je moj sajt..." , onda je vreme za sledeći korak:

8) Neka svi saznaju da vam je text ili više textova žrtva plagijatora.
Za početak objavite to na: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. . Mislim da je sajt pobedio na nekom web festu 2009. No nebitno to, svakako to trebati objaviti na njemu jer je to prvi korak da i ostali ljudi na našim prostorima sazanju da ste pokrađeni i ko vas je pokrao. Vidite kakve su reakcije i zamolite vlasnike tog sajta da vam pomognu i da zajedničkim snagama uklonite ili na neki način kaznite plagijatora.

Neka saznaju i svi ostali ljudi. Ako vaš plagijator bude dovoljno drzak i bezobrazan, ili vam jednostavno ni ne odgovara na poruke, slobodno to obelodanite na Facebook stranicama. Napravite stranicu o tome u stilu: "Šokantno, pogledajte kako je pokrađen jedan domaći sajt" i pozovite sve prijatelje da pogledaju, i reklamirajte grupu na svim ostalim grupama. Naravno u toj grupi postavite dokaze sa Copyscape-a, linkove ka originalu i kopiji, kao i ostale podatke koji su bitini da ljudi vide.
Kada to vidi 10-20-30 hiljada ljudi sa ovih prostora sigurno će jedan dovoljan broj njih otići na taj sajt i komentarisati da obrišu kopiju texta itd. Slobodno ih i pozovite na to.
Jer ako neko može da kopira ono što ste vi mukom i satima pisali i trudili se i da vam na sve to ne kaže ni hvala, ne stavi ni backlink i bude dovoljno drzak, zašto onda vi da to sve trpite? Znači maximalno upoznajte hiljade ljudi sa tim, i čak iako ni to ne bude dovoljno da taj plagijator ukloni text, onda će bar pola stanovništva koje koristi internet znati kakav je taj njegov sajt/blog i tako će izgubii reputaciju (ako je je ikad i imao), a ujedno će kao sporedni efekat i vaš sajt biti više posećen i popularan što naravno u ovoj priči uopšte nije primarno.

I za kraj da kažem da su ovo neki od saveta i tehnika koje ja znam i primenjivaću ih već od prve sledeće prilike kada uhvatim nekog da mi je kopirao text bez dozvole i backlinka.
Vremenom ću ovaj thread update-ovati korisnim dodatnim informacijama kada do njih dođem.
Tako da se nadam da će ovo koristiti (za ovaj forum i njegove članove je specijalno i pisano) i da je jedan lep mini tutorijal šta možete uraditi da sprečite i stanete na put plagijatorima na našim prostorima.
Sprečimo kopiranje naših textova bez dozvole!

Pozdrav i svako dobro,

DavidVictor.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
06-12-2010, 12:13 PM (This post was last modified: 06-12-2010 12:15 PM by DavidVictor.)
RE: Mini tutorijal: Kako zaštiti online textove od kopiranja
Kako se krade na našim prostorima to je neverovatno.
Evo sinoć sam našao 6 komada, od toga samo jedan je stavio izvor, ostali se sami potpisali i negde još ubacili svoje ref linkove za one textove koji su bili oko net zarade.

Stvarno me to nervira i nekako imam osećaj da moram naći pravo rešenje za to. Ono što je rovad pomenuo u drugom topicu vezano za kopiranje textova mi se sve više čini kao jedino pravo rešenje u borbi protiv lopova.

Ovaj Tynt sam isprobao i ništa ne funkcioniše kako bi trebalo, sad stvarno ne znam šta je u pitanju.
Ove jedne lopove sam prijavio na KradiMamu pa ću videti malo sa njima, i pričaću sa još jednim dečkom koji drži unikatan sajt kao i ja, pa da vidim kako se on bori protiv toga.
Jer neko rešenje moram naći, pošto se jednog dana može desiti i da se pojavi sajt koji npr iskopira sve do jednog texta sa mog sajta i to fura tako kao svoje i ljudi još na to kao lepo si napisao, super saveti ovo ono. Ma daj.
Ja se neću smiriti dok ne nađem pravo rešenje za to, bar neku skriptu koja onemogućava desni klik, kopiranje, sve, kao ono flash animacija i slično...time bih 99 % potencijalnih lopova u startu odbio od kopiranja sadržaja sa mog sajta...

Istraživaću još malo ovih dana, i isporbaću još neke metode da vidim kako rade, pa ću javiti...

A ako još neko ima neki savet (sem da se ne obazirem na to itd), biće mi drago da pročitam i da to podeli sa svima nama Winking
06-12-2010, 04:04 PM
Mislim da ovo sa Tynt ne radi jer vecina raje ne kopira odmah sa sajta tekst direkt nego ga stavlja u text fajl i uklanja sve kodove ma koliko vidim tesko je bez zakona bilo sta postici sto se tice zastite animacije nasao sam ovo Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ali nisam isprobao iako profesionalci kazu da nema nacina da zastitis od pravih lopova.

Arabic Alphabet
Arapska slova
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (2): danijel99, DavidVictor
06-12-2010, 05:00 PM
Nema šanse zaštiti tekst od kopiranja. Ako je neko baš hoće da preuzme nečiji sadržaj, otvoriće view source prozor i kopirati šta hoće Smile

Never underestimate the power of stupid people in large numbers. Homer Simpson, The Simpsons
06-12-2010, 05:07 PM
(06-12-2010 05:00 PM)Robert Bartuš Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nema šanse zaštiti tekst od kopiranja. Ako je neko baš hoće da preuzme nečiji sadržaj, otvoriće view source prozor i kopirati šta hoće Smile

Sve ja to kapiram. Ali uzmimo ovaj primer, ja lepo zakupim hosting i domain kod nekog nebitno. Uzmem domenu lupam: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. i odem lepo na sajt b92, blica ili tako nekog i lepo jednu po jednu vest kopiram, bez linkova ka izvorima, kopiram slike. Promovišem sajt, radim linkbuilding itd itd.
I jel misliš da bi to moglo tako da funkcioniše?

Mislim da ne, samo što su oni veći igrači pa sigurno znaju kako bi tako nekog "ućutkali" Winking
06-12-2010, 05:21 PM (This post was last modified: 06-12-2010 05:21 PM by Robert Bartuš.)
Pa znaš kako. Možeš to da radiš, ali tvoj sajt će služiti verovatno samo tebi da to radiš Smile Uspeha nećeš imati jer te Google neće nagraditi za kopiranje tuđeg sajta, a kad te provale....verovatno će da te tuže.

E, zbog toga treba koristiti mozak. Postoji način da se i to uradi što si rekao, ali kroz sajt koji služi prikupljanjem vesti sa svih servisa koji se bave vestima sa povratnim linkom na datu vesti, i takvi sajtovi su veoma dobro posećeni Smile

Never underestimate the power of stupid people in large numbers. Homer Simpson, The Simpsons
06-12-2010, 05:24 PM
(06-12-2010 05:21 PM)Robert Bartuš Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pa znaš kako. Možeš to da radiš, ali tvoj sajt će služiti verovatno samo tebi da to radiš Smile Uspeha nećeš imati jer te Google neće nagraditi za kopiranje tuđeg sajta, a kad te provale....verovatno će da te tuže.

E, zbog toga treba koristiti mozak. Postoji način da se i to uradi što si rekao, ali kroz sajt koji služi prikupljanjem vesti sa svih servisa koji se bave vestima sa povratnim linkom na datu vesti, i takvi sajtovi su veoma dobro posećeni Smile

Ja nemam nameru da tako nešto radim, jer sam prvi borac za unikatnost textova. Nego ti samo navodim primer da vidim šta ti misliš o tome Winking

E sad vidiš to - tužili bi te. Ali kako npr da me tuže ako vešto prikrijem sve podatke, domain privacy, nigde ličnih tragova i slično. Kome bi tužili ko je taj koji bi neku odluku sproveo u delo, i ko bit razmatrao? Jbg, žalosno je ali je tako da živim u zemlji bez zakona bukvalno (Srbija)....gde može da radi ko šta hoće Winking
06-12-2010, 05:36 PM (This post was last modified: 06-12-2010 05:40 PM by Robert Bartuš.)
Ma sve se to sazna ako baš hoće da se sazna (na primer IP adresa kojom pristupaš acc-u Winking ). A ne bi te tužili zbog toga što ti misliš da bi te tužili. Tužili bi te zbog lažnog predstavljanja (isto kao i oni), zbog zloupotrebe njihovog imena....natovarili bi ti svašta. Sa velikima se ne isplati igrati Smile

Naravno, ne bi te utužili odmah. Nego bi sačekali da postigneš određeni uspeh, e tada krenu na tebe i to je to. Mada, može i to biti dobro jer bi bio u novinama i tv-u, a kako kažu, i negativan publicitet je dobar Biggrin

P.S. Upravo zbog tih razloga čika na tvom avataru savetuje svima: "Think big." Jer veliki mogu svašta, a mali kupe mrvice Smile

06-12-2010, 05:41 PM
(06-12-2010 05:36 PM)Robert Bartuš Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma sve se to sazna ako baš hoće da se sazna (na primer IP adresa kojom pristupaš acc-u Winking ). A ne bi te tužili zbog toga što ti misliš da bi te tužili. Tužili bi te zbog lažnog predstavljanja (isto kao i oni), zbog zloupotrebe njihovog imena....natovarili bi ti svašta. Sa velikima se ne isplati igrati Smile

Naravno, ne bi te utužili odmah. Nego bi sačekali da postigneš određeni uspeh, e tada krenu na tebe i to je to. Mada, može i to biti dobro jer bi bio u novinama i tv-u, a kako kažu, i negativan publicitet je dobar Biggrin

P.S. Upravo zbog tih razloga čika na tvom avataru savetuje svima: "Think big." Jer veliki mogu svašta, a mali kupe mrvice Smile

Hahaha show Smile

Ma dobro, sve u svemu, teška je to cimačina i džabe...ništa bataljujem ja to, neću više ni juriti ove koji mi kopiraju textove, pišem dobar rerite, unikatne članke i samo rokam...lepo se rangiram na google i baš me briga što će mi neki i kopirati...bitno je da ja navučem veliki broj poseta i to je to Winking
06-12-2010, 05:47 PM (This post was last modified: 06-12-2010 05:50 PM by Robert Bartuš.)
(06-12-2010 05:41 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(06-12-2010 05:36 PM)Robert Bartuš Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma sve se to sazna ako baš hoće da se sazna (na primer IP adresa kojom pristupaš acc-u Winking ). A ne bi te tužili zbog toga što ti misliš da bi te tužili. Tužili bi te zbog lažnog predstavljanja (isto kao i oni), zbog zloupotrebe njihovog imena....natovarili bi ti svašta. Sa velikima se ne isplati igrati Smile

Hahaha show Smile

Ma dobro, sve u svemu, teška je to cimačina i džabe...ništa bataljujem ja to, neću više ni juriti ove koji mi kopiraju textove, pišem dobar rerite, unikatne članke i samo rokam...lepo se rangiram na google i baš me briga što će mi neki i kopirati...bitno je da ja navučem veliki broj poseta i to je to Winking

Totalno. To ti donosi bolje pozicioniranje na Google-u (u smislu njihovo lošije pozicioniranje). Google tada upoređuje starost teksta, i onaj prvi dobija najviše bodova, a svaki sledeći sve manje i manje. Naravno, tu razliku čini i linkovanje prema naslovu (ko ima više ima veči autoritet), a imaš veću verovatnoću da će tebe linkovati pre njih, jer tvoj naslov postoji duže od "konkurencije".

Edit: Sad videh lepu vest vezanu za ovu temu. Link Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Thanks given by (1): DavidVictor
10-01-2011, 04:53 PM
Ma uvijek ce ljudi naci nacina da ukradu -.-''
Mozes ti stitit mos radit sta oces ali uvijek postoji nacin.
29-01-2011, 03:12 PM
Ne znam šta da ti kažem, probaj da uvedes skriptu kad god klikne neko desni klik da mu iskoči prozor zabranjeno kopiranje ili slično. Za početak stavi neki od ovih Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Biggrin Možda uplašiš nekog Smile

Tvrdim najjači sam!
Šta god um uspe zamisliti, to može i ostvariti!
Nasmej se
29-01-2011, 03:25 PM
(29-01-2011 03:12 PM)VanjaBg Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne znam šta da ti kažem, probaj da uvedes skriptu kad god klikne neko desni klik da mu iskoči prozor zabranjeno kopiranje ili slično. Za početak stavi neki od ovih Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Biggrin Možda uplašiš nekog Smile

Hehe imao sam to ranije na drugom sajtu, sada sam stavio Creative Commons licencu.
Imam i taj plugin koji onemogućuje desni klik i to, ali i blesav bi kliknuo na Stop Executing this script i ćao zdravo zabrani Biggrin

Laganica, CC licenca radi posao Winking

Waving
29-01-2011, 03:35 PM
Tynt je ekstra stvar.Vidiš šta se kopira,a zatim staviš pod navodnike i google search Smile
29-01-2011, 03:40 PM
(29-01-2011 03:25 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(29-01-2011 03:12 PM)VanjaBg Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne znam šta da ti kažem, probaj da uvedes skriptu kad god klikne neko desni klik da mu iskoči prozor zabranjeno kopiranje ili slično. Za početak stavi neki od ovih Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Biggrin Možda uplašiš nekog Smile

Hehe imao sam to ranije na drugom sajtu, sada sam stavio Creative Commons licencu.
Imam i taj plugin koji onemogućuje desni klik i to, ali i blesav bi kliknuo na Stop Executing this script i ćao zdravo zabrani Biggrin

Laganica, CC licenca radi posao Winking

Waving

Drago mi je sto si nasao rešenje Smile Koliko košta to zadovoljstvo?

Tvrdim najjači sam!
Šta god um uspe zamisliti, to može i ostvariti!
Nasmej se
29-01-2011, 03:50 PM
CC je Free. Smile

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Thanks given by (1): VanjaBg
27-02-2011, 08:13 PM
Moram reći da sam prijatno iznenađen odzivom webmastera na moje mailove kada mi "maznu" text bez link ka izvornoj stranici. Evo sinoć dva maila, jedan je obrisao članak, a drugi je lepo stavio link.

Sve pohvale Ok
17-03-2012, 12:06 PM
najbolje ti je stavit text članka kao sliku...
al onda ti nemaš koristi od tražilice...

politika na balkanu je mazni, mazni i mazni....
ti mu pošalješ mail upozorenja ali ako on neće maknuti kopirani tekst ili ga potpisati trebat će ti puno love i živaca da ga natjeraš...

Exdizajn

17-03-2012, 12:09 PM
(17-03-2012 12:06 PM)Exdizajn Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. najbolje ti je stavit text članka kao sliku...
al onda ti nemaš koristi od tražilice...

politika na balkanu je mazni, mazni i mazni....
ti mu pošalješ mail upozorenja ali ako on neće maknuti kopirani tekst ili ga potpisati trebat će ti puno love i živaca da ga natjeraš...

Meni se čiuni da je politika na balkanu i kukaj kukaj kukaj.

@Vic svaka čast za ove članke. Vidim da si ih dosta ovdje ostavio da valjaju. Winking
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): DavidVictor
11-07-2012, 12:26 AM
Meni se čini utopistički boriti se sa plagijatorima. Pa u uređenom svijetu se potežu raznorazne tužbe za puno veće stvari (autorska prava glazba, igre, filmovi) a ne postiže se previše. Mislim da je ideja napraviti dobar članak i na taj način tražilicama dokazati relevantnost, a onaj tko želi kopirati neka kopira.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pravljenje "Reportaze iz mog ugla" na neku temu bez kopiranja? Fifth 10 516 11-07-2016 01:25 PM
Last Post: Igor Tomić
  Zaštita autorskih prava i posledice kod kopiranja tekstova Jokja 25 5,297 14-11-2015 08:52 AM
Last Post: novii
Biggrin Ubacivanje prevoda u online film Srdjan87 19 16,538 08-11-2013 11:27 PM
Last Post: EMINEM
  Tutorial ili tutorijal? rakicko 10 3,685 04-02-2013 03:21 AM
Last Post: rakicko
Star Kako unovciti online igricu? dibidus 11 2,428 28-08-2011 08:04 PM
Last Post: Almiraga

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)