Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
imam stranicu kako dalje
» posjedujem stranicu i adsense kako dalje?
01-02-2009, 11:36 PM
imam stranicu kako dalje
Evo, ima doasta tema i informacija raznoraznih korisnih, ali htio bi da me netko uputi u poslove koje treba dalje raditi.
Posjedujem stranicu na engleskom, hosting, domenu i adsense, stranica ima oko 100-ak posjeta mjesečno, prihod nikakav, zanima me šta dalje moram raditi?
Neznam kako stvari stoje sa linkom, jel smijem staviti ovdje link na tu stranicu ili ne da možete pogledati o čemu se radi, i ima li šanse?

1mario1, ponosan član foruma Internet zarada od Jan 2009.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-02-2009, 01:59 PM
RE: imam stranicu kako dalje
Stavi, samo stavi u code.
100 posjeta mjesecno je jaaaaaako malo, stavi da vidimo o cemu se radi pa cemo onda krenut sa savjetima...

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
04-02-2009, 02:51 PM
Slazem se a vjerojatno ces prihod imati iz adsensa pa na sekciji adsense pitaj sta te zanima i kako da ti povisimo prihode =)

forex tip trading
California Mesothelioma Attorney
04-02-2009, 03:54 PM (This post was last modified: 04-02-2009 03:55 PM by meonline.)
Počni napumpavat promet, imaš dosta besplatnih opcija, neda mi se baš sad pisati koje su, ako te zanima javi se pa ču ti napisati sutra preksutra.

I found a way to make a living online: Watch This Video
Find all posts by this user
04-02-2009, 04:21 PM (This post was last modified: 04-03-2009 11:50 PM by Krsto.)
(04-02-2009 01:59 PM)InFlames20 Wrote:  Stavi, samo stavi u code.
100 posjeta mjesecno je jaaaaaako malo, stavi da vidimo o cemu se radi pa cemo onda krenut sa savjetima...

evo ga, riječ je o ovoj stranici, molit ću vas da me uputitme kako dalje, i jel se isplati ulagat

http://www.games-xbox.net

04-02-2009, 06:52 PM
Moje misljenje je da se isplati jer video igre su jako popularne dns i dok god si u toku i dajes informacije imat ces i zaradu, tako da se primis reklamiranja stranice. To nemoj mene pitati jer bas u tome nisam dobar nesto. Ja ti mogu pomoci sta se tice optimizacije za adsense. =)

forex tip trading
California Mesothelioma Attorney
04-02-2009, 08:18 PM
Ovako da prvo napomenem. Tu si izlozio link javno tako da racunaj da ti svatko moze doci i ukrast nichu i ideju pa napravit za sebe. Osobito ako se nakon par mjeseci budes dosao hvalit kako si zaradio pare Smile Ja isto planiram za par mjeseci se bacit u konzole ali vjerojatno ne igrice.

Druga stvar, konzole su jako konkurentska nicha pa u principu nebi preporucio za pocetnika ali ako budes dovoljno uporan sve se da napravit.

Treca stvar. Trebas razradit strategiju kako ces monetizirat. Dali zelis prodavati igrice (affiliate prodaja recimo), dali zelis zaradjivati od adsensa itd. O tome kako ces monetizirat o tome ti ovisi sve. Recimo za adsense ces vise ciljati pojmove da informiras ljude i raznorazne pojmove tj. tzv. browsing fraze. Ako prodajes igrice onda trebas vise ciljati buying fraze. Recimo "buy halo 3" bi bila ocita buying fraza, "halo 3 price(s)" bi isto bile kupovne fraze. "buy xbox games" je isto kupovna fraza. Sto to znaci? Pa da su ti ljudi orijentirani na kupovinu i lakse ces nekome takvome prodati nes nego recimo za pojam "xbox game trailers".

Sto se tice tvoje stranice, poprilicno je nedefinirana i ne razradjena. Prakticki nista ne nudi, da sam htio listu linkova bi otisao na google. Trebas ponudit nesto na toj stranici. Shoping sekcija za e-bay kupovinu, ako mislis dobijat ebay proviziju trebas znati da oni uplacuju preko paypala a zemlje s balkana osim slovenije nemogu primati uplate na paypal, tako da affiliate prodaja preko ebaya pada u vodu za vecinu.
Pretpostavljam da koristis "build a niche store" tj. BANS templejt? U zadnje vrijeme govori se da su drasticno pocele takve stranice gubit na rejtingu tj. google ih je poceo deindexirat jer ne nude nikakvog sadrzaja, kao ni tvoja stranica.

Sto nas dovodi to slijedece tocke. Ako zelis imat ok stranicu da ti rangiras MORAS imati textova na njoj, jednostavno moras imat puno clanaka vezanih za temu. Textovi tj. članci su osnova interneta. Osnovni sadrzaj i fundacija na internetu tako da bez toga mozes zaboravit na zaradu.

Nacini kako da dodjes do sadrzaja su slijedeci. 1) Sam pocnes pisat clanke na engleskom o toj tematici 2) Uzmes tudji tekst pa ga izmjenis. Dobri programi za rewritanje su wordflood i power article rewriter (ovo je vjerojatno najrealnija opcija za tebe) 3) angaziras nekog na outsourcing-freelancing sajtovima da ti napise clanak. Odes na get a free lancer, elance itd. i angaziras nekog da ti napise clanke za male pare. Od 1-2 pa do 15-20 dolara se krecu cijene, naravno o cijeni ovisi i kvaliteta clanaka. Kolko para tolko muzike.

Stranicu strukturiras na jedan od ova 2 nacina. Napravis staticni sajt znaci obicne stranice i svaka podstranica na sajtu cilja odredjene "keyworde" tj. "kljucne pojmove". To su pojmovi koje ljudi ukucavaju u trazilice te ti zelis rangirati za te pojmove. Primjerice napravis 20-30-50 ili 100 podstranica te tako ciljas te pojmove. Svaka od tih stranica mora imat svoj originalni clanak (znaci nesmjes samo kopirat tudje, nego kao sto sam gore rekao moras ga rewritat-prepisat). Svaka podstranica cilja jedan od tih pojmova i svatku od tih podstranica moras napravit cijeli kampanju promocije. Promoviras tako da gradis linkove prema svakoj od tih podstranica. Znaci ako imas 100 podstranica moras napravit 100 kampanja + 1 najjacu za glavnu stranicu. Znaci svaku podstranicu gledamo kao zasebnu "stranicu" i tako se odnosimo prema njoj. Promociju tj. gradnju linkova radis kako je opisano u nekim postovima na ovom forumu uSEO podforumu. Koristis direktorije (samo za pocetnu stranicu), koristis social bookmarking sajtove, social news sajtove, besplatne blog servise (na kojima moras koristit isto clanke ali ne iste one s tvoje stranice nego neke druge), probaj prijavit na par Article Direktorija neke clanke svoje da isprobas kako je. Nakon toga potrazi Article Post Robot na netu i koristi ga za promociju svojih clanaka na mnogostrukim article direktorijima. Fora kod njih je da na kraju svakog clanka mozes stavit autor bio ili resource box gdje ko fol napises nesto o autoru texta ali zapravi stavis linkove prema svojim stranicama (najvise 2 linka moze u 1 clanak). Te linkove radis tako da anchor text mora sadrzavati pojam za koji zelimo rangirati sa (pod)stranicom koju promoviramo u tom clanku. Uglavnom, procitaj par puta moje postove o Link Buildingu u SEO sekciji pa ces razumjeti taj dio bolje.

E da, jos da napomenem umjesto stranice sa staticnim clancima mozes napravit i nesto u formatu bloga pa ti je svaki clanak na stranici kao post na blogu. To je skoro pa nikakva razlika. Moja preporuka je koristit wordpress CMS.

Ono sto muci mnoge jest koje kljucne rijeci ciljati jer to je osnova. Ako neznas napravit dobar keyword research onda nisi nis postigao. Malo o tome procitaj na postu o high paying adsense keywords gdje je to malo objasnjeno kako ih pronalazimo. Ali evo jedan od glavnih alata za to koristit jest
Code:
https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
gdje ces upisati pojam pa trazit vezane pojmove i gledati njihov search volume. Pazi da stavis desno pod phrase ili jos bolje exact match. Te pojmove onda ukucas u google i stavis navodnike tako da pod results koje ti google pokazuje vidis koliko tocno stranica cilja taj pojam. Uglavnom trebao sto bis za svaku igru trebao napravit takvu vrstu "keyword researcha" tj. ukucat u keyword tool pa vidit koji pojmovi vezani za to su jos trazeni. Gledaj sto veci search volume ali racunaj da nemas dovoljno znanja za sad da ciljas prekonkurentske fraze, zato ono fraze sa 1000 searcheva mjesecno na exact match postavkama su odlicne, ali mozes ciljat i sve do 100 searcheva. Taj pojam ukucaj sa navodnicima u google pa ces vidjet tocno koliko ljudi konkurira za to, a ja ti preporucam da ciljas do maksimalno 10-20 tisuca rezultata za sada.

Evo ja sam ti napravio brzi keyword research za opcenite pojmove koje trebas ciljat. Znaci za svaki od ovog pojmova radis posebnu podstranicu ili blog post sa svojim originalnim clankom koji pokriva temu te kljucne rijeci. I svaku od tih podstranica zasebno promoviras. To su recimo naslovi clanaka. Ciljao sam pojmove do max 30 000 rezultata na googlu ali takvih ima samo par, vecina su do 10-20 tisuca rezultata.

Code:
"xbox 360 game list"
"game cheats for xbox"
"xbox 360 game release dates"
"xbox 360 top games"
"how to burn xbox games"
"star wars xbox games"
"xbox games for sale"
"buy xbox games"
"list of xbox games"
"best xbox game"
"top 10 xbox games"
"upcoming xbox games"
"xbox 360 game trailers"
"xbox game downloads"
"top ten xbox games"
"xbox 360 games release dates"
"xbox 360 play xbox games"
"xbox game ratings"
"xbox war games"
"best games for xbox"
"xbox games reviews"
"halo xbox game"
"xbox fighting games"
"downloadable xbox games"
"xbox games microsoft"
"latest xbox games"
"list of all xbox games"
"the best xbox games"
"fable xbox game"
"racing games xbox"
"upcoming xbox 360 games"
"good xbox 360 games"
"xbox 360 games list"
"xbox 360 racing games"
"xbox 360 games review"
"xbox 360 rpg games"
"xbox 360 fighting games"
"xbox 360 games reviews"
"xbox 360 multiplayer games"
"discount xbox 360 games"
"top games for xbox 360"
"xbox 360 action games"
"zombie games for xbox 360"
"racing games for xbox 360"
"xbox 360 games release dates"
"xbox 360 online games"
"xbox 360 shooting games"

Evo ja sam ih stavio mozda puno za pocetak ali ne moras ih sve, za pocetak napravis 1-2-3 pa postepeno dodajes kad napises clanake itd.
04-02-2009, 10:00 PM
dbomestar
Prvo da ti se zahvalim na odličnom objašnjenju, hvala puno.

Stranicu sam takvu dobio, sad treba radit oko nje, koliko budem znao.

Znači preporučuješ da link izbrišem sa foruma?

Koliko sam shvatio onu listu u sredini stranice (Check some hotlinks of halo 3) da zamjenim i
nadopunjavam novim člancima?
Isto tako maket e-bay i stavit nešto drugo umjesto toga, i po ovim keywordsima sastavim menu i
napravit stranice zasebne za svaki od njih?
Jesam dobro shvatio?

06-02-2009, 02:09 PM (This post was last modified: 06-02-2009 02:12 PM by Davor Bomestar.)
(04-02-2009 10:00 PM)1mario1 Wrote:  dbomestar
Prvo da ti se zahvalim na odličnom objašnjenju, hvala puno.

Stranicu sam takvu dobio, sad treba radit oko nje, koliko budem znao.

Znači preporučuješ da link izbrišem sa foruma?

Koliko sam shvatio onu listu u sredini stranice (Check some hotlinks of halo 3) da zamjenim i
nadopunjavam novim člancima?
Isto tako maket e-bay i stavit nešto drugo umjesto toga, i po ovim keywordsima sastavim menu i
napravit stranice zasebne za svaki od njih?
Jesam dobro shvatio?

Nemoras brisat sad je kasno Smile A i ne mozes jer se moze editirat samo prvi post. Ali nema veze ionako je dovoljno konkurentno podrucje samo racunaj da sve ove savjete sto dajem tebi moze i netko drugi iskoristit. Tako da gledas naucit proces pa da ga mozes koristit i za druge stranice.

Tako je, za svaki keyword radis zasebnu stranicu. Ne moras ih uzet sve, recimo da za pocetak si zadas cilj napraviti 10 podstranica. Ali odradi ih kvalitetno napisi neke kvalitetne clanke na temu tog keyworda i nakon toga promoviraj taj clanak/podstranicu tako da ti ta stranica rangira za taj pojam koji ciljas. Taj keyword ti mora biti u title-u, h1 ili h2 tagu, u prvom paragrafu teksta te jos par puta u tekstu. Nakon toga ides radit linkove prema toj podstranici. Limitiraj dnevno koliko linkova radis. Ako recimo radis prema samo jednoj podstranici onda napravi do 15ak linkova. Ako promoviras recimo 4 podstranice odjednom onda prema svakoj napravi 5 linkova dnevno tj. ukupno 20 na tu jednu domenu. I tako postepeno promoviraj i za par mjeseci ce ti stranica pocet dobijat malo ozbiljniji promet sa trazilica. Cilj je doci na prvu stranicu googla za tu kljucnu rijec koju ciljamo, iako bi iznad 5 pozicije bilo jos bolje a prva naravno idealno Smile Normalna stvar je da za sto vise keyworda rangiras vise ces posjete dobijati a to postizes da napravis sto vise podstranica ciljajuci keyworde koje sam naveo, i naravno onda se trudit da ti dodju na prvu poziciju, ali nemoj se previse opteretit odjednom Smile
Nije to nis tesko, samo nauci kako gradit linkove i to je to. Gradi ih postepeno i mjesaj vrste linkova. Primjerice ako se orijentiras samo na free blogove ili samo na social siteove onda nije dobro, nego treba sve kombinirati. Social bookmarking sajtove, social news sajtove (za postanje kao novosti i za postavljanje linka u profilu), article direktorije, blog komentiranje, postavljanje clanaka sa linkovima na free blog servise sve to treba kombinirati.
11-02-2009, 03:12 PM
Evo nađoh ti par dobrih načina pumpanja posjeta pa si odaberi koji ti najbolje leži Biggrin

Nadam se da znaš engleski Winking

1. Write something great about your niche and email other bloggers to let them know – there’s a good chance they’ll link to you

2. Have a signature link in forums that points to your site

3. Post links to your pages to social bookmarking sites.

4. Leave comments on other people’s blogs and link back to your site (tip: look in the digg upcoming section for blog posts about to get a lot of traffic).

5. Have the opposite opinion on everyone else on a popular topic, providing you can justify it. Everyone will get annoyed and link to you saying your wrong

6. Answer questions on Yahoo Answers - quote your website as the source.

7. Post in Yahoo and Google Groups with a link to your site in your signature

8. Make a 404 page that redirects to your homepage – no point losing visitors

9. Have an opt-in form – trade links with someone else who has an opt in form on your confirmation page

10. Review a product or company – if your review is positive email the company and ask to be featured in their press section. (this has worked really well for me)

11. Write articles and submit them to article directories

12. Write a Press Release and submit it to PRWeb (make sure it is newsworthy)

13. Use PayPerClick Traffic (e.g Adwords, MSN Adcenter, YSM)

14. Add an RSS subscribe button/link in a high profile spot on your site

15. Add a mailing list subscribe form in a high profile spot on your site

16. Add a bookmark this site link in a high profile spot on your site

17. Use a Tell A Friend Script on your site so people can email their friend about an article on your website.

18. Submit a blog to a blog directory

19. Submit you RSS feed to RSS feed directories

20. Mention your website in a post on Craigslist (don’t spam)

21. Optimize the titles of your pages for keywords people will search for

22. Buy links to your site

23. Buy reviews about your site on other people’s site

24. Buy banner space on other websites if you can get a good ROI

25. Send articles to ezine publishers with a link back to your website

26. Do a big viral push for a piece of link bait, post it in forums, social bookmarking sites like digg, email bloggers, and get a few people to vote for you on social bookmarking sites – this little push could start a viral chain reaction!

27. Have a link to your site on community sites like MySpace and FaceBook

28. Use a traffic trading system like BlogRush

29. Purchase misspellings of competitors domains and redirect your site (be careful of trademark infringement)

30. Create a freebie product to give away (ebook, software, whitepaper etc.)

31. Submit your site to the hundreds of free directories – use the viles-silencer list

32. Do a group feature where you get other website owners in your niche to participate – maybe asking them all an opinion on something.

33. Hold a competition for the Top 50 in your niche – 1 month later post the results and let everyone know who featured – watch them link back to say what there position was.

34. Pass out business cards when you go to industry events in your niche

35. If you have a product start an affiliate program and start approaching affiliates

36. Submit videos to video sharing sites like YouTube and Metacafe. Include a link in the description and within the actual video.

37. If you have a product send it to website owners to get reviewed.

38. Look at a big website within your niche and ask to write some guest posts for them

39. Create pages with links to your site on places like Squidoo and Hubpages

40. Place classified Ads on eBay with a link to your website

41. Use an autoresponder on your mailing list to keep people coming back to your site

42. Exchange links with a few related sites in your niche

43. Network! Email other site owners, phone them up, go to industry events and get yourself known. If they know your face they will likely talk about you on their site if you do something interesting.

44. Many forums have a place for you to advertise your site once – find them and do it.

45. Purchase advertising in other people’s mailing lists and newsletters

46. Create an Amazon profile and start submitting reviews

47. Create profiles on MySpace and start networking in groups that are interested in your site’s niche.

48. Conduct a survey and publish the results – make sure you let people know about it.

49. Get your hand on a load of PLR content for your niche. Add a commentary to the top, create a unique title, and post them all to your site – lots of new content and lots of new traffic.

50. Create a cartoon mascot for your site – then hold a competition for someone to create the best game for it – pay the winner a decent amount.

51. Make sure you have a memorable domain name that is short and catchy.

52. Use a well-searched for keyword within your domain name to help rank for that keyword.

53. If you sell a product ask someone else who sells a product to list your product with theirs, and you’ll do the same for them – split commissions on sales.

54. When you write a new article on your site – link to as many blogs as possible – they will likely see your site in their pingbacks, website stats, or Technorati. They will visit your site and possibly subscribe to it and link back at a later date.

55. Get your RSS feed syndicated to different sites like Zimbio and hubpages and Topix.

56. If your site is popular and has quality unique content then apply to get listed in Google’s News search.

57. Create a sitemap and submit it to Google (not great but might help)

58. Use your robots.txt file to stop Google indexing certain directories and pages on your blog (such as archives) to avoid duplicate content issues).

59. Create a couple of small 10 page sites related to your main site. Offer links on these smaller sites in return for links to your main site (this is triangular reciprocal linking).

60. Get yourself known as an expert and get featured in offline magazines, TV and radio stations.

61. Use an auto-translator service to translate your site into other languages – put it in a subdirectory and watch foreign traffic come in.

62. Make posts about sex (don’t have to post anything rude) – and watch the nedozvoljeni sadrzaj surfers find their way to your site through Google.

63. Post about celebrities current events if it relates to your niche – there’s always a lot of people looking up celebrity stuff.

64. Write good headlines/titles – good titles get more clicks.

65. Get some stickers with your domain name on. Go out and stick them on strangers and say “My Website Yeah, Check it out.”

you are reading lies upon lies
11-02-2009, 03:50 PM
Joj joj... nije lose kao hrpa nepovezanih natuknica, ali osobno sam uvjeren da je bolje ljudima dati par metoda pa da ih naprave par kako treba. Siguran sam da je velika vecina ovih stvari neupotrebljiva za vecinu ljudi. Cisti primjer sa press relesavima. Ja sam prije znao za njih i citao o link buildingu i trafficu putem PR-ova ali nisam ih bio koristio. Onda sam pogledao video gdje se korak po korak objasnjavaju te stvari, tek onda sam se "usudio" probati to. Skino sam PRequalizer i submitao jedan PR za probu. I sve je proslo ok, sad trenutacno ne prijavljujem ja ali cu vjerojatno skupa s nekim koristit u promociji ko ima vise iskustva s time. I tek sada cu se usudit dati 200-250 dolara za prijavit jedan PR na PRweb Smile Za PPC traffic opet trebas biti iskusan. 404 page redirect, ne ciljana posjeta. Yahoo answers redovito banaju kad se samopromoviras, zimbio i hubpages radje ne submitat RSS nego napravit zasebne stranice pa onda njih ispromovirati sa Link buildingom pa koristit kao "funnel" prema money page-u.

Tako da moje misljenje je da ce ove stvari vise zbunit pocetnike nego ih naucit nesto Tonuge2 hehe.. bilo bi ok kad bi svatko malo detaljnije opisao svoju metodu i objasnio kako je "lako" i onda ce neki moci to iskoristit.
Zasad imamo manjak informacija pa je svaka informacija dobrodosla, ali ipak ja vise volim nesto strukturirano i detaljno objasnjeno Smile
p.s. moonlander nemoj mislit da te kritiziram, ja sam ti samo poklopac svakom loncu Tonuge2
11-02-2009, 03:59 PM
(11-02-2009 03:50 PM)dbomestar Wrote:  Joj joj... nije lose kao hrpa nepovezanih natuknica, ali osobno sam uvjeren da je bolje ljudima dati par metoda pa da ih naprave par kako treba. Siguran sam da je velika vecina ovih stvari neupotrebljiva za vecinu ljudi. Cisti primjer sa press relesavima. Ja sam prije znao za njih i citao o link buildingu i trafficu putem PR-ova ali nisam ih bio koristio. Onda sam pogledao video gdje se korak po korak objasnjavaju te stvari, tek onda sam se "usudio" probati to. Skino sam PRequalizer i submitao jedan PR za probu. I sve je proslo ok, sad trenutacno ne prijavljujem ja ali cu vjerojatno skupa s nekim koristit u promociji ko ima vise iskustva s time. I tek sada cu se usudit dati 200-250 dolara za prijavit jedan PR na PRweb Smile Za PPC traffic opet trebas biti iskusan. 404 page redirect, ne ciljana posjeta. Yahoo answers redovito banaju kad se samopromoviras, zimbio i hubpages radje ne submitat RSS nego napravit zasebne stranice pa onda njih ispromovirati sa Link buildingom pa koristit kao "funnel" prema money page-u.

Tako da moje misljenje je da ce ove stvari vise zbunit pocetnike nego ih naucit nesto Tonuge2 hehe.. bilo bi ok kad bi svatko malo detaljnije opisao svoju metodu i objasnio kako je "lako" i onda ce neki moci to iskoristit.
Zasad imamo manjak informacija pa je svaka informacija dobrodosla, ali ipak ja vise volim nesto strukturirano i detaljno objasnjeno Smile
p.s. moonlander nemoj mislit da te kritiziram, ja sam ti samo poklopac svakom loncu Tonuge2

Hehehe vidim iz priloženog "poklopac". Nemam ništa protiv Biggrin

Uglavnom ovo su šture informacije - za daljnje objašnjenje treba ipak malo "kopati" po netu.

you are reading lies upon lies
13-02-2009, 11:40 PM
Možda će glupo zvučat, ali pitat ću, valjda ću ostat živ.
nemogu nać u kodu keyword-e nigdje, nije mi jasno

14-02-2009, 12:36 AM
Ne kuzim, kakvom kodu? Objasni malo, koji dio ti nije jasan itd. Kad das vise informacija lakse mi shvatimo sta ti treba Smile
14-02-2009, 10:25 AM
Koliko sam ja shvatio, u meta tagove se upisuju keywordi koje želim da me po njima nađu na tražilicama ili sam krivo skužio. Ili su to različite stvari, meta jedno, keywordi drugo.
Ili su to samo riječi koje se trebaju nalaziti na mojoj stranici kako bi me mogli nać na tražilicama.
To me zanima, ako mi možeš obajsnit.

14-02-2009, 03:29 PM (This post was last modified: 14-02-2009 03:33 PM by Davor Bomestar.)
(14-02-2009 10:25 AM)1mario1 Wrote:  Koliko sam ja shvatio, u meta tagove se upisuju keywordi koje želim da me po njima nađu na tražilicama ili sam krivo skužio. Ili su to različite stvari, meta jedno, keywordi drugo.
Ili su to samo riječi koje se trebaju nalaziti na mojoj stranici kako bi me mogli nać na tražilicama.
To me zanima, ako mi možeš obajsnit.
Nekad su se keywordi upisivali u meta tagove. Meta tagovi su ti recimo oni koji stoje na zaglavlju koda stranice. Ti mozes vidjet kod (source) svake stranice koju posjetis. U firefoxu ides na View - > page source. Kao sto vidis ova stranica ima ove meta tagove
Code:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript" />
<meta name="Keywords" content="internet,
online, web, zarada, seo, marketing, forum, blog, link, programi,
isplate, ppc, affiliate, ptc, mlm, hyip, lyip, poker, casino,
kladionica, forex, surf, auto, click, stranica, domena" />
<meta name="DC.Subject" content="internet, online, web, zarada, seo,
marketing, forum, blog, link, programi, isplate, ppc, affiliate, ptc,
mlm, hyip, lyip, poker, casino, kladionica, forex, surf, auto, click,
stranica, domena" />
<meta name="DC.Title" content="Internet zarada forum" />
<meta name="Description" content="Internet zarada - Forum za sve ljude zeljne znanja o online zaradi, SEO i marketingu." />

Meta description tag je okey jer je to onaj tekst koji ce ti se ispisati na trazilici ispod naslova tvoje stranice s toga je vazan. Meta keywords tag vise i nije tako vazan, to je vise radi drugih trazilica a neznam vise ni dali msn i yahoo koriste to. No uglavnom zanemari meta tagove to sad nije ni najmanje vazno u cijeloj prici.

Keywords je pojam za koji ti zelis rangirati na trazilici. Da bis rangirao najvaznije pozicije na stranici gdje ga moras imati su. Title tag pa ti u naslovu stranice pise taj keyword. Ako koristis windowse to ti je ona najgornja plava traka na ekranu sto ima svaki prozor u windowsima. E u ljevom kutu ti pise naslov stranice. To zavisi ako koristis wordpress imas za skinut neki SEO plugin gdje mozes podesit sta da ti pise u titlu ali mislim da wordrpress defaultno postavlja kao naslov stranice ono sto si stavio u naslov clanka.
Isto tako vazni su ti h1,h2,h3 tagovi. To su heading-zi i to se koristi kao naslov stranice na samoj stranici i za podnaslove. Recimo Naslov stranice bi bio unutar h1 taga, h2 bi bio podnaslov tj. naslov clanka ili tako nes. Isto tako trebas imati te keyworde unutar clanaka na tvojoj stranici tj. clanci trebaju biti napisani oko tih keyworda. To sad ovisi kako je wordpress templejt izradjen pa ovisno o tome ce stavljati u h2,h3 tagove, ali definitivno sve mora biti napravljeno oko keyworda a ne samo meta tagovi.

E sad kad si to rijesio tek si postavio temelje za daljni dio. Sad dolazi LINK BUILDING tj. izgradnja linkova prema toj stranici. Moras napravit hrpu linkova prema tvojoj stranici. I link mora imati keyword u anchor textu. Anchor text ti je tekst linka. Znaci mozes izgledat obican link
Code:
http://www.mojastranica.com
ili moze biti anchored text koji ce u kodu izgledati ovako

Code:
<a href="http://www.mojastranica.com">ovdje ide anchored text s keywordom</a>

a na stranici ce ovaj drugi primjer izgledati otprilike ovako
ovdje ide anchored text s keywordom

Ti sad moras napravit da u ovaj dio di pise "ovdje ide anchored text s keywordom" stavljas svoje keyworde za koje zelis da rangira tvoja stranica. Kako radis linkove? Odi u SEO dio i procitaj sve sto ima o Link buildingu Smile

E sad, cijeli ovaj proces sto smo sad napravili to je za samo jednu podstranicu cijelog web sajta. Ti sad to moras ponovit 20-30-50-100 puta, ovisno o tome koliko imas podstranica na sajtu tj. koliko keyworda ciljas.
15-02-2009, 12:53 PM
Nije mi jasno jer u firefoxu na View - > page source mi pokazuje
Code:
<html>

<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>www.games-xbox.net - your #1 source for xbox halo news and information</title>
<meta name="keywords" content="xbox,games,halo 3" />
<meta name="description" content="your #1 source for xbox halo news and information" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="default.css" media="screen"/>
<script type="text/javascript">
var GB_ROOT_DIR = "http://www.games-xbox.net/greybox/";
</script>
<script type="text/javascript" src="greybox/AJS.js"></script>
<script type="text/javascript" src="greybox/AJS_fx.js"></script>
<script type="text/javascript" src="greybox/gb_scripts.js"></script>

<link href="greybox/gb_styles.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>

a kad otvorim index.php za promjenit to onda mi pokaže

Code:
<?php
include("README_1ST.php");
?>
<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-xxxxxxx";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
google_ad_format = "468x60_as";
google_ad_type = "image";
google_ad_channel = "";
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
  src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

<h3>Check some hotlinks of <?php echo $websubject; ?></h3><br /><?php

nemam gdje promijenit meta tagove.

Ovdje vidim samo h3 gdje su oni h1 i h2 ?
Malo mi se sad ovo sve pomiješalo u glavi, ali valjda ću skužit.

15-02-2009, 04:59 PM
Gle, nemoj krivo shvatit.. ali ipak ako ces se bavit zaradom preko internet stranica bilo bi dobro naucit osnove izrade internet stranica. Barem da se znas snaci u kodu pa da znas sta je sta. I definitivno prouci sta su i kako rade HTML,CSS,PHP,Javascript.
PHP je dinamican skriptni jezik, ti kad napises nesto u php-u nece ti takav kod se prikazat na stranici vec ce ju tvoj browser (firefox) procesuirati i pretvoriti u HTML kod. Znaci ono sto pise kad gledas kod u browseru je razlicito od onog kad editiras templejt.

Ovo sto si ti dao su 2 razlicite stvari. Ovaj index.php vecina toga ti je samo adsense kod koji ti ubacujes. PHP templejtovi su u vecini slucajeva sastavljeni od vise komponenta. Recimo u samo HTML stranici bez PHP-a ce cijela stranica biti sastavljena od jednog file-a tj. index.html. Ali u php-u ce vjerojatno biti podjeljeni na header.php, footer.php, index.php, sidebar.php itd. Osoba cak i ne mora nazvati tako te fajlove nego kako zeli. i onda putem naredbe slicne php include onda povezuje te djelove. (mala napomena, ja definitivno nisam php programer i moje znanje je veoma ograniceno oko toga tako da nebi sad php puristi me napali haha).

Ali ono sto je vazno i sto zelim reci.. Zaboravi na meta tagove i te stvari za sad. Ajde da ti probam pojednostavit i prikazat sto prakticnije. Tebi je vazno da napises recimo 10 clanaka/podstranica/postova (kako god vec zelis nazvati) oko 10 razlicitih keyworda.
Recimo da je prvi keyword koji cemo ciljati "best games for xbox". Recimo uzmes 5 igra koje mislis ili znas da su najbolje za xboxeve. Napises jedan clanak od minimum 500 rijeci gdje ces nabrojat 5 igra i za svaku ces napisat opis od 100 rijeci. Mozes uzet neki tudje opise PREPISAT IH SVOJIM RIJECIMA i onda objavit. U tekstu barem 5-6 puta spomeni keyword koji ciljamo. Stavi naslov teksta/podstranice bas takav "best games for xbox" to je to. Sad pocni gradit linkove prema toj podstranici sa tekstom linka kao sto je prethodno opisano samo sto ce ti tekst linka biti "best games for xbox". U SEO sekciji prouci kako se radi SEO.. voila Smile

p.s. neznam kakav CMS imas ako ga uopce imas.. Ali ovi tvoji samo affiliate linkovi na mjestu gdje bi trebali biti tekstovi. To nek dodje manualni pregled od google ljudi garantirano ces pobrati ban za Adsense. Sto prije sredi stranicu i natrpaj ju sa kvalitetnim originalnim sadrzajem.
15-02-2009, 07:54 PM
Ma jasna mi je ta stvar sa php-om, znam kako ide (otprilike), ali sam sve prevrnuo i nisam našao meta tagove, ali ako ti kažeš da to nije važno, onda ću se ostavit toga i krenut na posao članaka.

dbomestar hvala ti još jednom puno na strpljenju, izgubljenom vremenu i pomoći oko ovoga.

Idem sad prvo sredit stranicu i ubacit članke, pa onda ostalo.

16-02-2009, 12:33 AM
Nije bed... slobodno pitaj ako sta dalje nije vazno Winking
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Šta i kako dalje? prohibition 2 769 29-04-2018 03:06 AM
Last Post: marko7
  Imam 11 000 korisnika. (300 000 posjetilaca) Dajem 50% od zarade. nookie 3 1,233 10-08-2016 01:48 PM
Last Post: nookie
  Kako iskoristiti facebook stranicu? BenjooJutub 6 1,206 08-03-2016 01:39 PM
Last Post: BenjooJutub
  Stampa na majicama i fb page...sta dalje? what? 12 5,602 02-12-2014 05:09 PM
Last Post: slnet
  Imam 2-3 ideje, kako i koju da realizujem? danidj 11 2,618 02-07-2012 01:06 AM
Last Post: Igor Tomić
  Kako napravit solidnu glazbenu stranicu u wordpressu? Leon86 7 1,963 05-02-2012 09:07 AM
Last Post: skepi91
  Kako proširiti dalje..? stevic012 2 1,753 08-12-2011 12:03 AM
Last Post: Djolisimo
  Kako napraviti web stranicu? Prvo pitanje za početnike u internet marketingu waldorf 2 8,778 03-11-2010 12:27 AM
Last Post: waldorf

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)